Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

10 sekretów marketingu e-mailowego pozwalających pozyskać i utrzymać więcej klientów detalicznych

Seuraava artikkeli auttaa sinua: 10 sekretów marketingu e-mailowego pozwalających pozyskać i utrzymać więcej klientów detalicznych

Jaki jest najskuteczniejszy sposób, w jaki sprzedawcy detaliczni mogą pozyskać i utrzymać klientów? Według niedawnego badania przedsiębiorstw detalicznych przeprowadzonego przez WBR Digital dla Emarsys, zdecydowanie jest to poczta elektroniczna. Ponad osiem na 10 ankietowanych firm (81%) twierdzi, że pozyskiwanie klientów zależy od poczty elektronicznej, a 80% polega na niej, jeśli chodzi o utrzymanie klientów. Ponadto prawie trzy czwarte twierdzi, że marketing e-mailowy jest priorytetem w ich budżetach marketingowych.

W jaki sposób Twoja firma detaliczna może najlepiej wykorzystać marketing e-mailowy, aby pozyskać i utrzymać więcej klientów? Oto 10 taktyk stosowanych przez odnoszących sukcesy sprzedawców detalicznych.

Marketing e-mailowy dla klientów detalicznych

1. Twórz swoje listy e-mailowe w dowolny sposób

Sukces marketingu e-mailowego zaczyna się od dobrej listy, więc nigdy nie przegap okazji, aby uzyskać zgodę klienta na wysyłanie mu e-maili.

  • Używaj reklam na Facebooku i Google, aby klienci zapisali się do Twoich e-maili. Zaoferuj zniżkę w zamian za rejestrację, aby było warto.
  • Zawsze pytaj klientów w momencie zakupu, czy chcą zarejestrować się, aby otrzymywać Twoje e-maile. Możesz to bardzo ułatwić, umieszczając arkusz rejestracyjny w miejscu zakupu lub poprosić sprzedawców o podanie informacji i wprowadzenie ich od razu. Jeśli wybierzesz pierwsze podejście, upewnij się, że Twoi sprzedawcy nadal proszą o rejestrację, a nie zakładaj tylko, że ludzie zauważą arkusz rejestracyjny.
  • Organizuj konkursy w mediach społecznościowych, aby zdobyć adresy e-mail. Dotrzyj do miejsca, gdzie gromadzą się Twoi klienci — na Facebooku, Pintereście czy Instagramie — i zorganizuj konkurs, do którego wzięcia udziału wymagana jest rejestracja e-mailowa.

2. Spersonalizuj swoje oferty e-mailowe

Nie wysłałbyś e-maila promującego nadchodzącą wyprzedaż ubranek dziecięcych do klienta, który kiedykolwiek kupował tylko ubrania męskie, prawda? Cóż, możesz, jeśli nie poświęcisz czasu na personalizację swoich e-maili – a ten e-mail prawdopodobnie nie byłby zbyt skuteczny. Zamiast wysyłać ogólne e-maile, wykorzystaj jak najwięcej danych o swoich klientach, takich jak informacje o wcześniejszych zakupach lub dane zebrane w ramach programu lojalnościowego. Wykorzystaj tę wiedzę, aby tworzyć różne wiadomości e-mail marketingowe dla różnych typów klientów.

🔥 Empfohlen:  17 opcji finansowania małych firm do porównania

3. Poproś odbiorców o przekazywanie dalej Twoich e-maili

Niezależnie od tego, czy przekazujesz przydatne informacje, coś rozrywkowego czy ofertę rabatową, upewnij się, że odbiorcy zawsze mają motywację do przekazania Twoich e-maili swoim znajomym i rodzinie. Jest to jeden z najlepszych sposobów na budowanie listy e-mailowej i bazy klientów. Następnie pamiętaj, aby poprosić o przesłanie dalej — przeliteruj je za pomocą wezwania do działania, np. „Przekaż ten e-mail znajomemu”.

4. Podaj przydatne informacje

Jasne, będziesz chciał wysyłać odbiorcom wiadomości e-mail rabaty, powiadomienia o wyprzedażach i promocje — ale nie powinno to być wszystko, co im wysyłasz, w przeciwnym razie Twoje e-maile zaczną wyglądać jak wiadomości każdego innego sprzedawcy. Urozmaicaj to, dostarczając także przydatnych informacji, które są istotne dla Twoich odbiorców (i, nawiasem mówiąc, pomagają zmotywować ich do zakupu). Na przykład, jeśli prowadzisz sklep ogrodniczy, Twój e-mail może zawierać artykuł, listę wskazówek lub krótki film o tym, jak skutecznie przesadzać rośliny. Butik odzieżowy może prezentować pięć najważniejszych jesiennych trendów w modzie na powrót do szkoły. Następnie załącz wezwanie do działania, które zachęci czytelników do odwiedzenia Twojego sklepu w celu zakupu tych produktów: „Pospiesz się, aby uzyskać najlepszy wybór naszych nowych, jesiennych ubrań”.

5. Witamy nowych klientów

Kiedy ktoś po raz pierwszy zarejestruje się, aby otrzymywać Twoje e-maile, powinien zawsze otrzymać wiadomość powitalną. Wyjaśnij, czego mogą od Ciebie oczekiwać — jak często będziesz wysyłać e-maile, jak zmienić ich preferencje dotyczące e-maili itp. — i zaoferuj jakiś rodzaj zniżki lub promocji w podziękowaniu za rejestrację.

6. Wykorzystaj e-mail do zbudowania relacji

E-maile powinny zachęcać klientów do skontaktowania się z Twoją firmą (poza samym przyjściem do sklepu). Na przykład umieść w swoich e-mailach przyciski społecznościowe, które przekierują klientów do kont w mediach społecznościowych Twojej firmy zajmującej się sprzedażą detaliczną. Poproś ich, aby ocenili Cię w odpowiednich witrynach z recenzjami. Im częściej wchodzą w interakcję z Twoim sklepem, tym bardziej będziesz w centrum uwagi, gdy będą kupować to, co sprzedajesz.

🔥 Empfohlen:  10 miejsc, w których można kupić materiały do ​​tkania koszy dla swojej firmy

7. Doceniaj i nagradzaj swoich najlepszych klientów

Marketing e-mailowy to świetny sposób na dotarcie do VIP-ów. Możesz zapraszać ich na specjalne wydarzenia, prosić o opinię na temat Twojej firmy i oczywiście wysyłać im wyjątkowe promocje i oferty dostosowane specjalnie dla Twoich najlepszych klientów.

8. Spraw, aby Twoje e-maile wyróżniały się z tłumu

Skorzystaj z narzędzi i szablonów swojej usługi marketingu e-mailowego, aby tworzyć przyciągające wzrok wiadomości e-mail. Zainwestuj w wysokiej jakości zdjęcia, które robią odpowiednie wrażenie. Zwróć uwagę na temat i treść — nie masz dużo czasu, aby przyciągnąć uwagę czytelnika.

9. Upewnij się, że Twoje e-maile są dostosowane do urządzeń mobilnych

Większość e-maili jest obecnie przeglądanych na urządzeniach mobilnych, dlatego warto rozwijać swoje e-maile z myślą o mobilności. Staraj się, aby tekst był krótki, umieszczaj wezwania do działania na górze i upraszczaj układ. Wszelkie linki i przyciski, o kliknięcie których prosisz użytkowników, muszą mieć wokół siebie dużo wolnego miejsca.

10. Śledź wyniki

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju kampanii marketingowej, ważne jest śledzenie wyników działań związanych z marketingiem e-mailowym. Każda usługa marketingu e-mailowego zawiera narzędzia analityczne, których możesz użyć do oceny skuteczności swoich wiadomości e-mail. W ten sposób będziesz mógł dowiedzieć się, które typy e-maili dają najlepsze wyniki, a także uczyć się na swoich błędach.