Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

12 opcji generatora haseł

Seuraava artikkeli auttaa sinua: 12 opcji generatora haseł

Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarabiać pieniądze od naszych partnerów stowarzyszonych. Ucz się więcej.

Silny generator haseł ułatwia tworzenie złożonych haseł, które są trudne do złamania. A najlepsze jest to, że możesz natychmiast wygenerować silne hasła, w tym małe i wielkie litery, cyfry, znaki specjalne i inne dane wejściowe.

W tym artykule omówiono najważniejsze opcje, które pomogą Ci wybrać silne narzędzie do generowania haseł do użytku osobistego lub biznesowego. Zanurzmy się:

Co to jest generator haseł?

Generator haseł to aplikacja, która pomaga generować hasła, łącząc litery, cyfry i symbole w celu utworzenia ciągów znaków trudnych do odgadnięcia.

Dlaczego warto korzystać z generatora bezpiecznych haseł?

Twoje hasło stanowi pierwszą linię obrony przed nieautoryzowanym dostępem do Twoich urządzeń i profili online. Niestety, 24% obywateli USA używa łatwych do odgadnięcia haseł, takich jak admin, hasło lub 123456.

Kreator silnych haseł nie tylko natychmiast dostarcza skomplikowane hasła do różnych kont online, ale także może określić siłę hasła, aby pomóc Ci w tworzeniu złożonych kluczy. Co więcej, możesz wybrać żądaną długość hasła, aby zapewnić bezpieczne dane logowania.

Jak wybrać silny generator haseł

Nie wszystkie generatory haseł działają w ten sam sposób – niektóre tworzą złożone klucze, inne zaś te, które można wymówić. Oto kluczowe punkty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze twórcy haseł:

  • Sprawdź, czy Twoja aplikacja do zarządzania hasłami ma wbudowany generator haseł do tworzenia kluczy
  • Upewnij się, że Twoje narzędzie do generowania haseł używa znaków specjalnych, cyfr oraz wielkich i małych liter
  • Wybierz narzędzie, które zapewnia elastyczność w decydowaniu o długości kluczy

Powinieneś także wybrać narzędzie do tworzenia haseł, które poinformuje Cię o sile hasła.

Najlepsze opcje offline dla generatora silnych haseł

Niektóre menedżery haseł mają funkcję dostępu offline, umożliwiającą tworzenie kluczy nawet wtedy, gdy nie ma Internetu. Oto silne generatory haseł, których możesz używać w trybie offline:

🔥 Empfohlen:  Maty przeciwzmęczeniowe: wybrane dla Twojej firmy

1. Bitwarden

Bitwarden to renomowane narzędzie do zarządzania kluczami dostępu. Możesz używać tej aplikacji do tworzenia silnych kluczy dostępu i ich zapisywania. Posiada wbudowaną funkcję generowania haseł i nazw użytkowników. Dobrą rzeczą jest to, że ma darmowy plan do użytku osobistego.

2. RoboForm

RoboForm to doskonałe narzędzie do tworzenia i zapisywania trudnych haseł dla wielu kont. Narzędzie ma bezpłatny plan do użytku osobistego. Oprócz zarządzania hasłami, bezpłatny plan RoboForm pomoże Ci wypełnić formularze internetowe jednym kliknięciem.

3. Strażnik

Keeper to wiodąca marka w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Za pomocą menedżera haseł Keeper możesz tworzyć i zapisywać trudne hasła do każdej witryny, aplikacji i usługi, z której korzystasz. Co więcej, Keeper Breach Watch będzie aktywnie skanować ciemną sieć, aby ostrzec Cię, jeśli hakerzy lub cyberprzestępcy wykorzystają Twoje dane logowania uzyskane w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych publicznych.

4. LastPass

LastPass to zaufana opcja tworzenia trudnych kluczy, zarówno online, jak i offline. Aby tworzyć silne hasła w trybie offline, musisz skorzystać z menedżera haseł LastPass, który ma również bezpłatny plan do użytku osobistego, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy. Ogólnie rzecz biorąc, LastPass to łatwe w użyciu narzędzie do tworzenia i przechowywania haseł.

5. Przejść

Aby uzyskać dostęp do funkcji generowania haseł offline w Enpass, musisz kupić wersję płatną. Nie oferuje bezpłatnego planu do użytku osobistego. Ale jego płatne plany są warte swojej ceny. W planach premium otrzymasz wiele zaawansowanych funkcji, takich jak obsługa inteligentnych zegarków, obsługa TOTP, monitorowanie naruszeń i wiele innych.

6. KeeWeb

KeeWeb to bezpłatne narzędzie do zarządzania hasłami z funkcją dostępu offline. Jest to menedżer haseł o otwartym kodzie źródłowym i ma aplikacje komputerowe na wszystkie platformy. Chociaż korzystanie z KeeWeb może być nieco trudne ze względu na interfejs, warto spróbować, ponieważ jest darmowy.

🔥 Empfohlen:  10 najlepszych narzędzi programowych do mapowania sprzedaży

Najlepsze narzędzia online do generowania losowych haseł

Jeśli szukasz narzędzia do tworzenia skomplikowanych haseł online, oto kilka doskonałych opcji:

7. F-Secure

Jeśli potrzebujesz łatwej w użyciu usługi online do tworzenia haseł, generator silnych haseł F-Secure będzie właściwym rozwiązaniem. Dzięki temu bezpłatnemu kreatorowi haseł online możesz dostosować długość swoich haseł i przetestować ich siłę. Ostrzeże Cię również, jeśli utworzysz słabe hasło. Generator ten nie zapisuje żadnych haseł na stronie.

8. Nortona

Norton oferuje bezpłatny menedżer haseł z wbudowaną funkcją tworzenia haseł. Dzięki generatorowi haseł Norton możesz błyskawicznie tworzyć złożone hasła. Zaletą korzystania z bezpłatnej aplikacji do zarządzania hasłami firmy Norton jest możliwość zapisywania haseł. Więc nie będziesz musiał ich pamiętać.

9. Avasta

Avast to renomowana marka w świecie cyberbezpieczeństwa. Dzięki generatorowi haseł Avast możesz uwzględniać w swoich hasłach małe i wielkie litery, znaki specjalne i cyfry. Informuje również o sile hasła. Jeśli chcesz proaktywnie chronić swoje dane biznesowe i osobiste, możesz zdecydować się na Avast BreachGuard. Ta usługa premium oferuje narzędzie do sprawdzania poczty e-mail, automatyczne powiadomienia o naruszeniach i wiele więcej.

10. 1Hasło

1Password to renomowany menedżer haseł z wbudowaną funkcją generowania haseł. Jeśli nie chcesz kupować subskrypcji na zarządzanie hasłami, możesz skorzystać z bezpłatnego generatora silnych haseł 1Password online. Pomaga tworzyć złożone hasła, niezapomniane hasła i kody PIN.

11. NordPress

Najlepszą rzeczą w narzędziu do tworzenia haseł online NordPass jest to, że pozwala ono wyeliminować niejednoznaczne znaki z wygenerowanych haseł.

Jeśli chcesz przechowywać złożone hasła, możesz skorzystać z aplikacji do zarządzania hasłami NordPass, która ma wbudowaną funkcję generowania haseł.

12. Dashlane

Za pomocą narzędzia do tworzenia haseł Dashlane możesz błyskawicznie tworzyć długie, losowe i unikalne hasła. Jeśli ustawiłeś słabe hasło, zostaniesz o tym powiadomiony.

🔥 Empfohlen:  30 najlepszych sklepów ze świecami na Etsy

Korzystanie z aplikacji do zarządzania hasłami Dashlane, która ma wbudowaną funkcję generowania haseł, eliminuje potrzebę zapamiętywania silnych haseł do różnych kont. Firma oferuje bezpłatny plan do użytku osobistego.

Jaki jest najlepszy generator losowych haseł?

Wybór najlepszego narzędzia do tworzenia losowych haseł zależy od tego, czy chcesz z niego korzystać online, czy offline. Dashlane to doskonałe narzędzie do tworzenia skomplikowanych haseł online. Do użytku w trybie offline RoboForm jest idealną opcją.

Czy generatory losowych haseł są bezpieczne?

Tak, generatory losowych haseł mogą bezpiecznie tworzyć hasła do celów ogólnych. Powinieneś jednak powstrzymać się od używania jednego hasła do różnych kont.

Zapamiętywanie skomplikowanych haseł do wielu kont nie jest możliwe w sposób ludzki. Dlatego dobrą praktyką jest używanie dobrego menedżera haseł do przechowywania haseł.

Jak zdobyć bezpieczne hasła?

Aby uzyskać bezpieczne hasła, musisz użyć znaków specjalnych, kombinacji liter, różnych wielkości liter i cyfr, aby utworzyć nieprzewidywalny ciąg znaków. Powinieneś także użyć co najmniej dziesięciu znaków w swoim haśle, aby utrudnić hakerom złamanie. Aplikacja do generowania haseł może pomóc w natychmiastowym utworzeniu bezpiecznych haseł.

CZYTAJ WIĘCEJ: