Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

15 najlepszych aplikacji i witryn do sprzedaży zdjęć do zarabiania pieniędzy w 2023 r

Seuraava artikkeli auttaa sinua: 15 najlepszych aplikacji i witryn do sprzedaży zdjęć do zarabiania pieniędzy w 2023 r

Sprzedaż fotografii to jeden z przykładów hobby lub pasji przekształconej w biznes. To łatwy sposób na zarabianie na swoim hobby i zarobienie dodatkowych pieniędzy na boku.

W przeszłości, gdy nie było internetu, głównym sposobem sprzedaży zdjęć były publikacje drukowane w czasopismach lub gazetach. Możesz także zajrzeć do galerii sztuki lub targów rękodzieła w Twojej okolicy, a nawet otworzyć własny sklep, w którym będziesz sprzedawać swoje zdjęcia.

Dzisiaj, w dobie Internetu, istnieje kilka świetnych stron internetowych i platform do wyboru, z których można sprzedawać swoje zdjęcia. Możesz wybrać, których chcesz użyć, w zależności od rodzaju posiadanych zdjęć i poziomu kontroli, jaki chcesz mieć nad procesem sprzedaży.

Niektóre popularne opcje obejmują witryny ze zdjęciami, takie jak Shutterstock i Adobe Stock. Możesz także sprzedawać zdjęcia online za pomocą aplikacji do sprzedaży zdjęć, takich jak 500px i Etsy. Każdy z nich oferuje inne funkcje, dlatego ważne jest, aby przeczytać o każdym z nich, aby znaleźć najlepsze dopasowanie dla siebie.

W tym artykule omówimy 15 najlepszych aplikacji i witryn do sprzedaży zdjęć do zarabiania pieniędzy w USA. Przyjrzymy się ich funkcjom, łatwości w użyciu i tym, ile pieniędzy możesz zarobić na każdym z nich.

Najlepsze aplikacje do sprzedaży zdjęć w 2023 r

Korzystanie z aplikacji to wygodny sposób na sprzedaż zdjęć online. Jest łatwy w użyciu i szybki w obróbce. Nie musisz być profesjonalnym fotografem, aby sprzedawać swoje zdjęcia online za pomocą aplikacji do sprzedaży zdjęć.

Dostępnych jest kilka aplikacji do sprzedaży fotografii. Możesz wypróbować aplikacje do sprzedaży zdjęć siebie, modelki lub scenerii.

Poniżej znajdują się najlepsze aplikacje do sprzedaży zdjęć do sprzedaży Twoich zdjęć.

1. FOAP

piana to jedna z najlepszych aplikacji do sprzedaży zdjęć, z której możesz korzystać za darmo. Jest dostępny do pobrania za pomocą Apple IOS lub Android OS.

Aby używać Foap do sprzedaży swoich zdjęć, musisz zostać jednym z ich twórców lub „foaperem”, jak to nazywają. Jako foaper możesz stworzyć własną markę lub opowiedzieć swoją historię za pomocą fotografii. Możesz przesyłać swoje zdjęcia bezpośrednio ze smartfona lub aparatu cyfrowego.

Gdy Twoje konto będzie gotowe, możesz zacząć sprzedawać swoje zdjęcia na Foap Market. Aby to zrobić, musisz ukończyć i wygrać misje Foap ustawione przez najlepsze marki i firmy.

Misje Foap to krótkie opisy, instrukcje lub zadania dotyczące określonego rodzaju zdjęć. Klienci tworzą te misje foap dla foapers do wykonania. Wygranie misji oznacza, że ​​klient może kupić Twoje zdjęcia.

Foap dystrybuuje również Twoje treści za pośrednictwem partnerów, takich jak Getty Images, aby pomóc Ci sprzedawać jeszcze więcej Twoich zdjęć.

W Foap możesz zarobić 50% prowizji, gdy sprzedasz zdjęcie. Na przykład, gdy kupujący zapłacił 10 USD za zdjęcie, Ty dostaniesz 5 USD. Dodatkowo misje Foap nagradzają zwycięzców nagrodą w wysokości co najmniej 50 $.

Możesz wypłacić swoje zarobki za pośrednictwem konta PayPal.

2. Etsy

Etsy to popularny internetowy rynek sprzedaży rękodzieła i dzieł sztuki, w tym zdjęć. Możesz sprzedawać zdjęcia drukowane lub wywołane, a także zdjęcia cyfrowe. Korzystając z Etsy, musisz stworzyć swój sklep, w którym będziesz publikować wszystkie swoje przedmioty na sprzedaż.

Jedną z głównych zalet używania Etsy do sprzedaży zdjęć online jest to, że masz pełną kontrolę nad swoim sklepem. Możesz kontrolować ceny swoich zdjęć, metody płatności i opcje dostawy.

Za każdy przedmiot wystawiany na sprzedaż Etsy pobiera opłatę w wysokości 0,20 USD. Dodatkowo Etsy pobiera opłatę w wysokości 5% od każdego sprzedanego przedmiotu, a także opłatę manipulacyjną.

Powiązany: Alternatywne strony, takie jak Etsy, do sprzedaży online.

3. 500 pikseli

Kolejną świetną aplikacją do sprzedaży zdjęć jest 500 pikseli. Jest to platforma internetowa dla społeczności fotograficznej, w której możesz łączyć się z innymi entuzjastami fotografii i zostać wymienionym w ich katalogu fotografów. Jest otwarty dla wszystkich rodzajów fotografów, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

🔥 Empfohlen:  50 pomysłów na małe firmy rolnicze

Jednak nie wszystkie Twoje zdjęcia można sprzedać za pomocą 500 pikseli. Najpierw musisz zgłosić swoje zdjęcia do licencji 500px. Zanim prześlesz swoje zdjęcie, musisz wypełnić szereg niezbędnych formularzy i uzyskać pozwolenia.

Gdy platforma zatwierdzi Twoje zdjęcie i uzyska licencję, Twoje zdjęcie zostanie wystawione na sprzedaż w serwisie Getty Images i innych partnerów.

Na ekskluzywnych zdjęciach możesz zarobić maksymalnie 60% tantiem. W przypadku niewyłącznych otrzymasz 30% prowizji. Możesz także wziąć udział w konkursach fotograficznych i wygrać nagrody.

Możesz śledzić swoją sprzedaż na karcie Zarobki w aplikacji. Możesz wypłacić swoje zarobki za pośrednictwem Paypal, przelewów bankowych i przelewów bankowych.

4. Czas snu

Dreamstime to społeczność zajmująca się fotografiami i jedna z najlepszych aplikacji do sprzedaży zdjęć, w której możesz zarabiać na swoich fotografiach.

Dreamstime umożliwia przesyłanie zdjęć bezpośrednio ze smartfona lub chmury, takiej jak Dropbox, Dysk Google, Zdjęcia Google, Fotor i wiele innych. Twoje zdjęcia powinny mieć jakość co najmniej 2,5 MP.

Zanim będziesz mógł sprzedawać zdjęcia na Dreamstime, musisz mieć portfolio na platformie, w którym 70% treści ma co najmniej sześć miesięcy.

Możesz zarobić 25%-50% prowizji jako niewyłączny współtwórca. Z drugiej strony możesz otrzymać prowizję od 27,5% do 55% za swoje ekskluzywne zdjęcia.

5. Depositphotos

Depositphotos jest jedną z największych bibliotek zdjęć stockowych. Zawiera ponad 234 miliony wysokiej jakości zdjęć i plików wideo dostępnych dla użytkowników.

Możesz sprzedawać swoje zdjęcia na Depositphotos za prowizję od 34% do 42%, w zależności od jakości, licencji i Twojego statusu jako dostawcy. Jest to równowartość 0,3-5,88 USD.

Zdjęcia i filmy Depositphotos są wykorzystywane przez najlepsze marki i partnerów, takich jak Subaru, TripAdvisor, Warner Bros. i nie tylko.

6. Shutterstock

Jeśli chodzi o zdjęcia stockowe, Shutterstock jest wiodącym serwisem. Obecnie zawiera ponad 300 milionów zdjęć i 17 milionów filmów.

Większość zdjęć Shutterstock nie ma wyłączności i jest tańsza w porównaniu z innymi aplikacjami do sprzedaży zdjęć. Te zdjęcia są często używane jako wizualne metafory.

Jeśli sprzedajesz swoje zdjęcia online za pomocą Shutterstock, możesz otrzymać prowizję w wysokości 20%-30%. Możesz także zarabiać poprzez program partnerski, polecając nowych współpracowników lub klientów.

Powiązany: Sposoby zarabiania pieniędzy w mediach społecznościowych.

7. EyeEm

EyeEm to miejsce, w którym można połączyć się z ponad 8 milionami fotografów lub współpracowników na całym świecie. Jest to również droga do doskonalenia umiejętności fotograficznych dzięki wskazówkom i samouczkom. Wreszcie, EyeEm jest jednym z najlepszych miejsc do sprzedaży zdjęć online.

Jeśli masz oko do fotografii reklamowej, EyeEm to aplikacja do sprzedaży zdjęć, którą możesz wypróbować. Możesz łączyć i sprzedawać swoje zdjęcia agencjom medialnym i wiodącym markom na całym świecie, takim jak Apple Music, Converse, Spotify i Canon.

Otrzymujesz do 50% prowizji za każde zdjęcie, które sprzedajesz online za pomocą aplikacji EyeEm.

8. Agora

Zdjęcia Agory to kolejna świetna aplikacja do sprzedaży zdjęć, której można używać do sprzedaży zdjęć online. Jest to platforma, która łączy fotografów na całym świecie. Łączy również współpracowników z potencjalnymi klientami.

W aplikacji do sprzedaży zdjęć Agory możesz sprzedawać swoje zdjęcia bez pośredników i prowizji i otrzymać 100% ceny. Możesz być prawnym autorem zdjęć i możesz je wielokrotnie sprzedawać.

Oprócz sprzedaży zdjęć, w Agorze można zarabiać biorąc udział w sponsorowanych konkursach fotograficznych i wygrywając je.

Powiązany: Zarabiaj na Instagramie.

9. Sztokholm

Stockimo to aplikacja do sprzedaży zdjęć przeznaczona wyłącznie dla użytkowników Apple. Obecnie nie jest jeszcze dostępny dla systemu operacyjnego Android.

Stockimo to idealna aplikacja dla osób, które uwielbiają używać swoich iPhone’ów do robienia zdjęć. Te „fonetografie” są sprzedawane za pośrednictwem partnerskiej witryny fotograficznej Alamy.

Otrzymujesz 20% prowizji od każdej sprzedaży dokonanej za pomocą Stockimo. Dodatkowo, jeśli jesteś zarejestrowanym współtwórcą Alamy przed uruchomieniem Stockimo, możesz otrzymać specjalną prowizję.

🔥 Empfohlen:  Długopisy Montblanc: pisz stylowo, korzystając z tych opcji

W Stockimo możesz sprzedawać zdjęcia zrobione w ciągu ostatnich 24 godzin. Możesz także sprzedawać kreatywne, filtrowane i edytowane zdjęcia.

Najlepsze witryny do sprzedaży zdjęć

Oprócz aplikacji do sprzedaży zdjęć, innym wygodnym i łatwym sposobem sprzedaży zdjęć online są strony internetowe do sprzedaży zdjęć lub biblioteki zdjęć online.

Poniżej znajdują się najlepsze strony internetowe do sprzedaży zdjęć online.

10. Adobe Stock

Adobe Stock to jedna z najlepszych witryn do sprzedaży zdjęć, za pomocą której możesz bezpłatnie sprzedawać swoje zdjęcia. Jeśli prześlesz swoje zdjęcia do usługi Adobe Stock, automatycznie staną się one dostępne w innej witrynie ze zdjęciami, Fotolia. Dlatego bicie dwóch pieczeni na jednym ogniu.

Jeśli używasz pakietu Adobe jako aplikacji do edycji zdjęć, możesz dodać je bezpośrednio do usługi Adobe Stock.

Możesz otrzymać prowizję w wysokości 33% (0,33–3,30 USD) za każde zdjęcie sprzedane za pośrednictwem usługi Adobe Stock.

11. Krępy

krępy należy do popularnych aplikacji do sprzedaży zdjęć. Jest to internetowy rynek zdjęć dla wydawców i twórców mediów.

Stocksy to także spółdzielnia należąca do artystów. Oznacza to, że wszyscy współtwórcy artystów są współwłaścicielami firmy. Jako współtwórca możesz brać udział w podejmowaniu decyzji dotyczących kierunku firmy.

Otrzymasz również zyski oparte na twoim wkładzie do spółdzielni. Kwota zależy również od zarobków, które zarabiasz, sprzedając swoje zdjęcia za pomocą Stocksy.

Kiedy sprzedajesz zdjęcia online za pomocą Stocksy, wszystkie Twoje zdjęcia stają się ekskluzywne i licencjonowane przez Stocksy. Możesz otrzymać nawet 50% (7,40–200 USD) prowizji za zdjęcie ze standardową licencją i 75% (75–8100 USD) za zdjęcia z licencją rozszerzoną.

12. Drut zatrzaskowy

Snapwire to strona internetowa zajmująca się sprzedażą zdjęć na zamówienie. Oznacza to, że nie możesz sprzedawać byle jakich zdjęć. Zamiast tego musisz odpowiedzieć i dołączyć do kreatywnych wyzwań.

Wyzwania kreatywne Snapwire to wytyczne dotyczące konkretnego zdjęcia, które uczestnicy muszą śledzić. Gdy bierzesz udział w kreatywnych wyzwaniach Snapwire, masz szansę wygrać, wybrać swoje zdjęcie i otrzymać zapłatę.

Kupujący mogą również nominować Twoje zdjęcia, aby awansować i konkurować w zakresie próśb kupujących. W Snapwire możesz zarobić 70% prowizji za każde wyzwanie i prośbę o sukces.

Powiązany: Legalna praca, którą możesz wykonywać podczas podróży.

13. Społeczeństwo6

Społeczeństwo6 to aplikacja do zdjęć przedmiotów na sprzedaż. Jeśli jesteś współtwórcą Society6, umieszczasz swoje zdjęcia na kilku przedmiotach na sprzedaż.

Na przykład możesz umieścić swoje zdjęcia na koszulkach, szklankach, kubkach i innych. Możesz wybrać, w których elementach chcesz umieścić swoje zdjęcia.

Przedmioty te są następnie produkowane i sprzedawane.

Kiedy przesyłasz swoje zdjęcia na Society6, otrzymujesz 10% prowizji.

14. iStock

iStock to mikrostockowe rozszerzenie Getty Images. W przeciwieństwie do Getty Images, kiedy używasz iStock do sprzedaży zdjęć, Twoje zdjęcia nie są ekskluzywne. Dzięki temu możesz ponownie sprzedawać swoje zdjęcia innym agencjom.

iStock płaci Ci prowizję w wysokości 25% za każde sprzedane zdjęcie. Prowizja wzrasta w zależności od docelowej liczby pobrań Twoich zdjęć:

  • 30% za 800 pobrań
  • 35% za 8500 pobrań
  • 40% za 34 500 pobrań
  • 45% za 515 000 pobrań

15. 123RF

123RF jest domem dla beztantiemowych zdjęć stockowych, obrazów, wektorów, filmów i plików muzycznych. Ich przedmioty są pogrupowane według kategorii. Umieszczają również elementy na liście aktualnie popularnych słów, aby ludzie mogli łatwo wyszukiwać aktualne zdjęcia.

Jeśli wspierasz 123RF, Twoje zdjęcia będą dostępne dla ponad 5 milionów potencjalnych nabywców. Będą również sprzedawać Twoje treści w 44 krajach i 17 lokalnych językach. Ponadto będziesz mieć szansę zostać wyróżnionym współtwórcą witryny. Pomoże Ci to zdobyć więcej kupujących i klientów.

W 123RF otrzymasz prowizję w wysokości 30%-60% za każdy sprzedany licencjonowany przedmiot.

Jak sprzedawać zdjęcia online

Aby sprzedawać zdjęcia online, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to cieszyć się i kochać fotografię. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż życie tym, co robisz dla pieniędzy.

🔥 Empfohlen:  17 najlepszych aplikacji pasywnego dochodu do zarabiania pieniędzy w 2023 r

Potrzebne są również odpowiednie narzędzia i sprzęt do użycia. Możesz użyć smartfona, który jest niezawodny do robienia porządnych zdjęć. Możesz także zainwestować w wysokiej klasy profesjonalny aparat, taki jak Nikon D3500 lub Canon EOS Rebel T7i.

Surowe zdjęcia są piękne. Jednak oprogramowanie do edycji zdjęć może nawet poprawić Twoje zdjęcia na wyższy poziom. Nauka korzystania z oprogramowania do edycji zdjęć to dodatkowy atut w sprzedaży zdjęć online.

Najpopularniejszym oprogramowaniem do tego jest Adobe Photoshop. Możesz także skorzystać z tańszej, ale równie niezawodnej alternatywy, takiej jak Pixlr.

Następną rzeczą do zrobienia jest znalezienie swojej niszy. Jest podobny do motywu lub brandingu. Możesz być między innymi fotografem wiadomości, fotografem przyrody, ludzi, budynków i kwiatów.

W oparciu o swoją niszę musisz znaleźć platformę do sprzedaży zdjęć, która najlepiej pasuje do Twoich zdjęć i przystąpić do ich sprzedaży.

Jakie rodzaje zdjęć najlepiej sprzedawać?

Każda platforma do sprzedaży zdjęć preferuje różne rodzaje zdjęć do sprzedaży. Jednak wśród większości wiodących witryn i aplikacji do sprzedaży zdjęć jest jeden rodzaj, który pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się zdjęć: zdjęcia ludzi.

Fotografia ludzi to jeden z najlepszych rodzajów zdjęć do sprzedaży online. W szczególności szczere ujęcia podczas wydarzeń sprzedają się najlepiej.

Ponadto wśród najlepszych typów zdjęć do sprzedaży online są przyroda, zwierzęta, pory roku i obrazy wektorowe.

Ile można zarobić na sprzedaży zdjęć w internecie?

Możesz zarabiać różne kwoty, korzystając z różnych platform, aby sprzedawać swoje zdjęcia online.

Średnio możesz zarobić 0,02 USD na każdym zdjęciu stockowym, które sprzedasz w ciągu miesiąca. Jeśli jesteś profesjonalnym fotografem, Twoje średnie zarobki ze sprzedaży zdjęć online mogą sięgać 0,05-0,25 USD za każde zdjęcie przez miesiąc.

Często zadawane pytania

Jaka jest najlepsza aplikacja do sprzedaży zdjęć?

Etsy to najlepsza aplikacja do sprzedaży zdjęć. Pozwala łączyć się bezpośrednio z kupującymi. Możesz także sprzedawać dowolne rodzaje zdjęć i zachować 100% ze sprzedaży.

Jakie są najlepsze aplikacje do edycji zdjęć do sprzedaży ubrań?

Aby sprzedawać ubrania online, będziesz potrzebować najlepszych aplikacji do edycji zdjęć, aby poprawić jakość swoich zdjęć. Możesz użyć programów Adobe Photoshop, Pixlr, Prisma, LightX Photo Editor i Google Photos.

Gdzie mogę sprzedawać zdjęcia mojego ciała za pieniądze?

Możesz sprzedawać zdjęcia swojego ciała za pieniądze online, korzystając z kilku witryn sprzedających zdjęcia, takich jak pianaStylowość, 500 pikselii SmugMug.

Zdjęcia stóp należą do zdjęć, które możesz sprzedawać za pieniądze online za pomocą stron internetowych, takich jak OnlyFans, Kik i aplikacja Whisper. Aby móc sprzedawać zdjęcia stóp online, musisz być pełnoletni.

Wniosek

Fotografia to hobby, dzięki któremu możesz zarobić dodatkowe pieniądze. Możesz sprzedawać zdjęcia online za pośrednictwem kilku aplikacji i witryn do sprzedaży zdjęć. Te witryny i aplikacje umożliwiają kontakt z innymi fotografami, a także potencjalnymi klientami.

Możesz zarabiać prowizje za każdą dokonaną sprzedaż. Możesz także podejmować wyzwania i wygrywać nagrody pieniężne.

Mając odpowiedni sprzęt, niszę i pasję, możesz zarabiać na sprzedaży zdjęć online.

Powiązany: Sprawdź najlepsze strony internetowe do zarabiania pieniędzy.

Table of Contents