Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

15 zalet Facebook Marketplace dla firm

Seuraava artikkeli auttaa sinua: 15 zalet Facebook Marketplace dla firm

Jakie korzyści firmy mogą zyskać dzięki aplikacji Facebook? Funkcja Facebook Marketplace giganta mediów społecznościowych oferuje prosty i wygodny sposób kupowania i sprzedawania online. Niezależnie od tego, czy właściciele małych firm szukają narzędzi lub materiałów eksploatacyjnych, czy też chcą promować swoje produkty wśród lokalnych odbiorców, Facebook Marketplace może pomóc im w osiągnięciu ich celów.

Co to jest rynek Facebooka?

Facebook uruchomił aplikację Marketplace w 2016 r., a jej celem było zapewnienie „wygodnego miejsca do odkrywania, kupowania i sprzedawania przedmiotów wraz z osobami ze swojej społeczności”. Dostępny w aplikacji Facebook, a także w wersjach platformy na komputery stacjonarne i tablety, Marketplace stanowi popularny kanał sprzedaży, który miesięcznie dociera do 2,91 miliarda użytkowników Facebooka. Marketplace jest dostępny dla użytkowników w 70 krajach, a kupujący i sprzedający na Facebooku zazwyczaj zawierają transakcje w swoich lokalizacjach.

Jak firma może korzystać z Facebook Marketplace?

Firmy mogą dotrzeć do nowej grupy docelowej, umieszczając swoje produkty na Facebooku Marketplace. Zacznij od przeszukania Marketplace, aby lepiej zrozumieć konkurencję i produkty wymienione w określonych kategoriach Facebook Marketplace.

Kiedy będziesz gotowy do utworzenia nowej aukcji, pamiętaj o podaniu tytułu, opisu i aż 10 zdjęć dowolnego przedmiotu, który sprzedajesz. Upewnij się, że używasz odpowiednich słów kluczowych, aby Twoja aukcja pojawiła się przed zainteresowanymi kupującymi. Będziesz mieć możliwość przejrzenia list produktów przed ich opublikowaniem, dzięki czemu zyskasz możliwość zapewnienia najlepszej reprezentacji swojej marki.

Korzyści z Facebook Marketplace dla firm

Strona na Facebooku zapewnia wiele korzyści dla produktów marketingowych firmy. W rzeczywistości niektórzy osiągną lepsze wyniki dzięki wpisowi na rynku niż dzięki innym działaniom marketingowym. Jeśli zastanawiasz się nad wykorzystaniem Facebook Marketplace w swojej firmie, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę następujące kwestie:

🔥 Empfohlen:  Partnerstwo Uplinq i Visa w celu zwiększenia dostępu do sprawiedliwego kredytu dla małych firm

1. Przyjazna dla użytkownika aplikacja mobilna

Użytkownicy mogą kupować i sprzedawać na Facebooku Marketplace praktycznie z dowolnego miejsca, dzięki wygodnej aplikacji mobilnej platformy.

2. Proste publikowanie

Wystawienie przedmiotów na sprzedaż w serwisie Facebook Marketplace nie jest skomplikowanym procesem. Po prostu zrób zdjęcie przedmiotu i dodaj je do Facebooka, wprowadź opis produktu i cenę, potwierdź lokalizację i kategorię, a następnie opublikuj.

3. Lokalne skupienie

Podczas gdy użytkownicy Facebooka mogą poszerzać swoje wyszukiwanie geograficzne, Marketplace automatycznie wyświetla oferty w obrębie lokalnego sąsiedztwa, dzięki czemu sprzedający mogą łatwo dotrzeć do kupujących w pobliżu.

4. Zoptymalizowane przeglądanie

Funkcja przeglądania w serwisie Facebook Marketplace jest zoptymalizowana pod kątem wyświetlania elementów na podstawie historii przeglądania każdego użytkownika, co może pomóc zaoszczędzić czas.

5. Przeglądaj, aby kupić funkcję

Funkcja Przeglądaj, aby kupić w Marketplace filtruje kanały użytkowników z produktami, które mogą kupić w społecznościach i grupach na Facebooku, do których należą.

6. Zaangażowanie klienta

Facebook Marketplace zapewnia kupującym i sprzedającym możliwość wzajemnej interakcji. To zaangażowanie pomaga markom budować relacje biznesowe z potencjalnymi klientami na platformie.

7. Społeczności oparte na zaufaniu

Facebook nie weryfikuje przedmiotów wystawionych na sprzedaż, co oznacza, że ​​działalność Marketplace opiera się na zaufaniu pomiędzy kupującymi i sprzedającymi. Dlatego firma ma szansę na budowanie zaufania i pozytywnych relacji ze swoimi klientami.

8. Możliwości rekrutacyjne

Funkcja ofert pracy w serwisie Facebook Marketplace pozwala użytkownikom sprzedawać swoje usługi określonym grupom.

9. Obsługa wielu zdjęć

Facebook umożliwia użytkownikom dołączenie aż 10 zdjęć podczas sprzedaży produktów w Marketplace, dając firmom możliwość wizualnej prezentacji swoich towarów.

10. Szybki proces wysyłania

Ponieważ Facebook umożliwia użytkownikom Marketplace publikowanie zdjęć i opisów produktów w czasie rzeczywistym z poziomu aplikacji, firmy mogą szybko i wygodnie publikować produkty.

11. Wiadomości bezpośrednie

Uzgodnienia dotyczące zakupu można z łatwością uzgodnić na platformie Marketplace, ponieważ kupujący mogą bezpośrednio kontaktować się ze sprzedawcami.

🔥 Empfohlen:  Zestawy gniazd dla Twojej firmy

12. Bezpłatne ogłoszenia i niskie opłaty

W przeciwieństwie do konkurencyjnych rynków internetowych, Facebook nie pobiera od użytkowników opłat za wystawianie swoich produktów. Po dokonaniu sprzedaży za pośrednictwem Marketplace platforma automatycznie odlicza zaledwie 5% ceny.

13. Ogromny rynek

Facebook może pochwalić się prawie 3 miliardami użytkowników miesięcznie, więc sprzedaż produktów w Marketplace udostępnia je potencjalnie milionom użytkowników na całym świecie.

14. Wiele opcji płatności

Klienci mogą płacić kartą kredytową, kartą debetową lub kontem PayPal podczas dokonywania zakupów za pośrednictwem Facebook Marketplace, co zapewnia im dodatkową elastyczność.

15. Ekspozycja marki

Publikowanie produktów na sprzedaż w serwisie Facebook Marketplace nie tylko zwiększa ekspozycję samych produktów, ale także marki, która je sprzedaje, ponieważ nazwa firmy jest wymieniona pod produktem.

Ile kosztuje użytkowników Facebooka sprzedaż na Facebooku Marketplace?

Wystawianie przedmiotów na sprzedaż w serwisie Facebook Marketplace z osobistego konta na Facebooku lub ze stron firmowych nie kosztuje nic. Po dokonaniu sprzedaży Facebook automatycznie potrąca z płatności 5% opłaty za sprzedaż lub ryczałtowe 40 centów w przypadku przedmiotów o cenie 8 dolarów lub niższej. Jednak Meta, spółka matka Facebooka, tymczasowo zniosła standardową opłatę za sprzedaż w przypadku wszystkich zamówień oznaczonych jako wysłane do 30 czerwca 2023 r.

Czy musisz płacić za reklamy na Facebooku?

Właściciel firmy może zrobić więcej, niż tylko wystawiać przedmioty na sprzedaż w Facebooku Marketplace, może także płacić za umieszczanie reklam za pomocą Meta Ads Manager. Dokładny koszt reklamy na Facebooku różni się w zależności od kilku czynników, ale firmy mogą kontrolować swoje wydatki, dostosowując budżet dostępny na promocję na Facebooku.

Chociaż koszt reklamy zależy od tego, ile osób kliknie reklamę, kampania zazwyczaj kończy się po wyczerpaniu budżetu. W Stanach Zjednoczonych średni koszt kliknięcia reklam w serwisie Facebook Marketplace wynosi około 28 centów.

🔥 Empfohlen:  Czym są dotacje USDA LAMP i jak je zdobyć?

Jak publikować w Marketplace jako stronę firmową na Facebooku?

Chociaż firma może publikować przedmioty na sprzedaż w serwisie Facebook Marketplace w taki sam sposób, w jaki może je wystawiać osoba fizyczna, konto firmowe może również utworzyć sklep na Facebooku i przesłać cały jego katalog. Dzięki temu właściciel firmy może wybrać opcje płatności, takie jak zapraszanie klientów do zainteresowanych kupujących, płacenie za pośrednictwem Facebooka lub Instagrama, finalizowanie zakupu na stronie internetowej firmy lub akceptowanie płatności za pośrednictwem aplikacji Facebook Messenger.

Firma będzie musiała także dodać szczegóły płatności do Menedżera sprzedaży Facebooka dla usługi Facebook Checkout, co umożliwi zewnętrznym podmiotom przetwarzającym płatności realizację transakcji i występowanie jako zarejestrowany sprzedawca.Table of Contents