Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

20 konkurentów Airbnb do rozważenia

Seuraava artikkeli auttaa sinua: 20 konkurentów Airbnb do rozważenia

Airbnb to duży gracz na rynku wynajmu wakacyjnego online. Według stanu na maj 2022 r. firma ta wywodząca się z San Francisco była liderem, generując 4,72% ruchu z komputerów stacjonarnych związanego z podróżami i turystyką. Z wielu powodów byli liderem w branży. Należą do nich fakt, że oferują autentyczne doświadczenia w lokalnych obszarach. Jest to atrakcyjne dla podróżników poszukujących autentycznych wrażeń.

Istnieją jednak alternatywy Airbnb dla podróżnych poszukujących zakwaterowania na nadchodzącą podróż. Niektóre z tych osób sprawdzają inne platformy wynajmu pod kątem konkretnych potrzeb.

Na przykład rezerwacje w małych grupach, lokalna rozrywka i sugestie restauracji, żeby wymienić tylko kilka. Niektórzy z tych podróżnych szukają wrażeń bliżej domu, w takich miejscach jak Europa i Singapur.

Szukasz nieruchomości do wynajęcia na wakacje za pośrednictwem alternatywy dla Airbnb? Albo chociaż wymienić jednego? Pamiętaj, że istnieją także internetowe biura podróży (OTA).

Branża wynajmu wakacyjnego w 2023 r

Rynek wynajmu wakacyjnego rozwija się na całym świecie. Oczekiwano, że same przychody osiągną 83,76 miliarda dolarów w 2022 roku. Prognozuje się, że wolumen rynku wzrośnie do 107,70 miliarda dolarów do 2027 roku.

Do tego samego roku 75% całkowitych przychodów, łącznie z wynajmem krótkoterminowym, będzie generowane w Internecie. To rynek rozwijający się, który nie wykazuje oznak spowolnienia.

Udział w rynku Airbnb

Obecna wycena Airbnb wynosi około 113 miliardów dolarów. Szacuje się również, że ma ponad 20% udziału w rynku całej branży wynajmu wakacyjnego. Najnowsze dane mówią również, że firma ta ma ponad 4 miliony hostów rozproszonych po całym świecie. W tym roku do firmy co miesiąc dołącza około 14 000 nowych gospodarzy. Statystyki mówią również, że przeciętny gospodarz zarabia około 13 800 dolarów rocznie.

Dlaczego ludzie korzystają z Airbnb?

Szukasz idealnego wynajmu wakacyjnego online? Airbnb to dobry wybór dla osób podróżujących służbowo i innych osób poszukujących miejsc na wakacje, takich jak domy na plaży. Podróżni mogą znaleźć apartamenty do wynajęcia, które są bezpieczne i zweryfikowane. W tej firmie obowiązuje proces wypracowany przez lata działalności.

Istnieją inne zalety, które sprawiają, że jest to ulubione rozwiązanie wśród podróżników i nie tylko. Na przykład gospodarze muszą się zweryfikować. Publikowane recenzje są dokładnie sprawdzane. Możesz nawet wysłać wiadomość do gospodarza przed przystąpieniem do aukcji.

Wszystkie płatności przechodzą przez system Airbnb. Sprawdzone zdjęcia przydadzą się nowoczesnym kamperom, którzy chcą zatrzymać się w miejscu wyglądającym tak jak na zdjęciach.

Czy jesteś gospodarzem i chcesz zacząć? Pamiętaj, że ta firma nie pobiera rocznej stawki abonamentowej. Airbnb działa na zasadzie prowizji. Kolejną zaletą wynajmu – AirCover dla Gospodarzy jest bezpłatne ubezpieczenie. To bonus.

🔥 Empfohlen:  Komercyjna maszyna do lodu – kup taką dla swojej firmy

Rozważając tę ​​platformę wynajmu wakacyjnego, jest na co zwrócić uwagę. Jest też mnóstwo konkurencji, które trzeba pokonać.

Najwięksi konkurenci Airbnb na rynku wynajmu wakacyjnego

Sprawdzenie alternatyw Airbnb może sprawić, że każde wakacje będą bardziej ekscytujące. Niektórzy ludzie szukają innych miejsc, takich jak Grupa Expedia, ponieważ obiekty Airbnb mogą rezerwować z wyprzedzeniem w godzinach szczytu.

Niezależnie od tego, czy szukasz mieszkania w Ameryce Środkowej, czy domu na południowym Pacyfiku, oto kilku doskonałych konkurentów Airbnb. Niektórzy nawet korzystają z usług takich jak Rentals United jako menedżer kanału. To świetna usługa dla gospodarzy. Otrzymują wgląd w dane i mają zakwaterowanie w doskonałych miejscach.

1. Vrbo

Airbnb i Vrbo to duzi rywale na rynku wynajmu wakacyjnego. Jedną dużą różnicą jest to, że Vrbo ma lepszą funkcję wyszukiwania. Możesz filtrować recenzje użytkowników według ocen gości.

Airbnb wygrywa, jeśli chodzi o oferty. Ma 7 milionów, podczas gdy Vrbo ma około 2 miliony.

2. Centrum Glampingowe

Inni konkurenci Airbnb, tacy jak ten, oferują inny rodzaj doświadczeń. Glamping Hub oferuje alternatywne zakwaterowanie skierowane do miłośników przyrody. Podobnie jak małe domki, chaty i domki na drzewach.

Zarządcy nieruchomości dostają tutaj dobrą ofertę. Prowizja wynosi tylko 4%. Zawiera listę oszczędności bezpośrednio na stronie internetowej, co pomoże Ci zaplanować następną podróż

3. Rezerwacja.com

To internetowe biuro podróży specjalizuje się w zakwaterowaniu w hotelach. Ale zaczyna to dotyczyć wynajmu wakacyjnego. Obecnie zawiera listę ponad 6 milionów wynajmów mieszkań i domów. Booking.com była pierwotnie wyszukiwarką dla branży hotelarskiej. To jeden z czołowych konkurentów Airbnb.

W przeciwieństwie do Airbnb na tej stronie nie ma wykazu przestrzeni wspólnych. Tylko prywatne nieruchomości do wynajęcia na wakacje.

4. Pan i b

Wybór społeczności LGBTQ+ w Ameryce Północnej i Francji. Ponad 250 000 gospodarzy musi być przyjaznych gejom. Podobnie jak Airbnb, Misterb&b pobiera prowizję. Jest jednak niższy i wynosi 4,5%. Gospodarz Airbnb płaci 14–16%.

5. TravelStaytion

To alternatywna witryna wynajmu. Koncentruje się na fachowo zarządzanym wynajmie krótkoterminowym. TravelStaytion oferuje 85 000 obiektów w setkach różnych miast na całym świecie

6. Lejek

To jest nowsza witryna. Jest przyjazny dla użytkownika i wyświetla wiele właściwości na urządzeniu mobilnym. Zawiera listę oszczędności bezpośrednio na stronie internetowej, co pomoże Ci zaplanować następną podróż. Świetna alternatywa, która rozpoczęła się w 2022 roku i może pochwalić się już 2 milionami ofert.

7. Holidu

Holidu agreguje oferty z innych witryn wynajmu wakacyjnego. Różni się to od innych witryn, takich jak Airbnb. To metawyszukiwarka popularna w Europie.

🔥 Empfohlen:  Jak zostać gospodarzem atrakcji Airbnb: przewodnik krok po kroku

8. Trip.com

Jest to numer jeden OTA w Chinach. Opublikowanie w nim prywatnego pokoju lub innego rodzaju nieruchomości zapewni Ci widoczność wśród podróżujących z Azji.

9. Hipobóz

Szukasz naturalnych wrażeń? Hipcamp to platforma rezerwacji kempingów. Obejmuje opcje glampingu, takie jak wynajem jurty. Osoby podróżujące z ograniczonym budżetem, szukające czegoś więcej niż tylko pokoju, mogą skorzystać z tej niecodziennej usługi.

10. Google

Może wydawać się trochę dziwne, że ta nazwa znajduje się na liście usług takich firm jak Airbnb. Ale obiekty do wynajęcia wakacyjnego są coraz częściej uwzględniane na mapach Google. Obecnie Google nie pobiera prowizji za przekierowanie wyszukiwania na stronę z bezpośrednią rezerwacją.

Zarządzający nieruchomościami nadal muszą płacić za oferty Airbnb.

Więcej najlepszych platform do wynajmu wakacyjnego

Istnieją konkurenci wynajmujący apartamenty wakacyjne. Część z nich to strony niszowe. Inne to internetowe biura podróży, które łączą informacje.

11. Wimdu

Obsługuje osoby poszukujące willi w Hiszpanii i apartamentów typu studio we Francji. Wimdu ma na stanie 350 000 wypożyczeń.

12. Agoda

Z siedzibą w Singapurze. Dwa miliony ofert, ale prowizje wyższe niż Airbnb.

13. PegiPegi

Ta indonezyjska OTA obejmuje 25 000 hoteli. Świetne, gdy szukasz apartamentów z obsługą, pensjonatów i domków.

14. Tripadvisor

Jeśli uważasz, że konkurencja toczy się tylko pomiędzy Airbnb i Vrbo, zastanów się jeszcze raz. Z tej strony korzysta miesięcznie 490 milionów podróżnych. Tripadvisor to OTA — internetowe biuro podróży. To coś innego niż giełda wakacyjna specjalizująca się w wynajmie.

Dla zarządców nieruchomości oznacza to, że będziesz konkurować z hotelami. Ale niekoniecznie jest to złe, jeśli masz wyjątkowe doświadczenie, którym możesz się podzielić, i niskie koszty.

15. Ekspedia

Expedia ma większą bazę klientów niż Airbnb. Oferują więcej niż tylko domy wakacyjne i wymieniają inne opcje zakwaterowania. Expedia oferuje wynajem samochodów, loty, rejsy i inne opcje.

Właściciele nieruchomości zapłacą nieco wyższą (15-22%) prowizję.

16. Przewodnik po śliwkach

Ta strona specjalizuje się w wynajmie luksusowych apartamentów. Główną różnicą między Plum Guide a Airbnb jest rodzaj klienta. Jeśli porównasz oferty, zobaczysz, że ta witryna jest bardziej zaawansowana. Poszukują eleganckich wnętrz i stylowych mebli.

17. Rakuten

Ten wybór zapewnia dobrą mieszankę. Oficjalna nazwa to Rakuten Travel Xchange.

Są partnerem hotelowego API, który wykorzystuje najnowocześniejsze dostępne technologie.

18. Gdziekolwiek

Ta firma jest bardzo podobna do Airbnb. Wynajmują lokalne przestrzenie, aby ludzie mogli cieszyć się autentycznymi doświadczeniami. Anyplace zmierza jednak w stronę rynku pracowników zdalnych i koncentruje się bardziej na mieszkaniach.

🔥 Empfohlen:  Jak zostać gospodarzem Airbnb

19. e-Sny

Działa w 40 różnych krajach. Obsługuje 18 milionów klientów w Europie.

20. HomeToGo

Firma ta może poszczycić się największą na świecie wyszukiwarką ofert wynajmu wakacyjnego. Jest klasyfikowany jako silnik metawyszukiwarki. Może pobierać oferty wynajmu z innych stron internetowych. Podróżni mogą porównywać oferty z innych witryn rezerwacyjnych.

Czym Airbnb różni się od innych konkurentów?

Są liderami w zakresie wynajmu wakacyjnego, ponieważ mają około 7 milionów miejsc do wynajęcia. Platforma oferuje lokalne unikalne doświadczenia, od pokoi w mieszkaniach po całe domy.

Czy właściciele nieruchomości powinni zamieszczać oferty wynajmu wakacyjnego na wielu platformach?

Możesz wystawiać ogłoszenia w więcej niż jednej witrynie wynajmu. Dodaj nawet te same oferty na wielu platformach. Pamiętaj jednak, że zasady płatności są różne. Podobnie jak protokoły sprzątania i zasady anulowania rezerwacji. Uważaj także na podwójne rezerwacje. Mogą utrudniać wyniki wyszukiwania.

Kto jest największym konkurentem Airbnb?

Szukasz alternatywy Airbnb? Konkurują z metawyszukiwarkami turystycznymi, internetowymi biurami podróży (OTA) i innymi niszowymi firmami wynajmującymi

Ale ich największą konkurencją jest Vrbo. Pamiętaj, że Airbnb ma więcej ofert.

Jaka jest najlepsza witryna wynajmu krótkoterminowego?

Zarówno gospodarze, jak i osoby podróżujące służbowo muszą być zainteresowani najlepszymi kwaterami na wynajem krótkoterminowy. Na tym blogu znajdują się informacje o tym, które z nich oferują wyjątkowe zakwaterowanie i wybór typów nieruchomości.

Dodatkowo uwzględniono opłaty rezerwacyjne i funkcje takie jak natychmiastowa rezerwacja. Biorąc pod uwagę wszystko, co obejmuje opłatę za obsługę pomiędzy dwoma największymi firmami, Airbnb i Vrbo, Airbnb wychodzi na prowadzenie.

Jeśli musisz wybrać tylko jedną platformę, mają one dobrą reputację, ponieważ są ugruntowane. Zdobądź z nimi prywatne pokoje, całą nieruchomość, a nawet wspólny pokój. Nawet przy opłatach Airbnb ich oferty są tańsze niż pokoje hotelowe.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ: