Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

26 witryn z recenzjami biznesowymi, w których klienci Cię oceniają

Seuraava artikkeli auttaa sinua: 26 witryn z recenzjami biznesowymi, w których klienci Cię oceniają

Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarabiać pieniądze od naszych partnerów stowarzyszonych. Ucz się więcej.

Witryny z recenzjami biznesowymi są dziś istotną częścią ścieżki zakupowej klienta. Kupujący podejmują błyskawiczne decyzje dotyczące firmy, po prostu czytając recenzje biznesowe – bez konieczności dzwonienia do Twojej firmy, wchodzenia do sklepu lub odwiedzania Twojej witryny internetowej.

Jak wygląda Twoja obecność na stronach z recenzjami? Czy znalazłeś wszystkie strony, na których klienci recenzują Twoją firmę? Czy recenzje są w większości pozytywne?

Zarządzanie swoją obecnością nazywa się zarządzaniem reputacją w Internecie i należy to robić w witrynach z recenzjami biznesowymi. Zarządzanie reputacją obejmuje identyfikację, monitorowanie i wpływanie na wiarygodność i reputację firmy w Internecie. Najważniejszym elementem witryn z recenzjami są recenzje klientów.

Co to jest recenzja klienta?

Opinia klienta ma miejsce wtedy, gdy klient wystawia recenzję produktu, usługi lub marki w Internecie w oparciu o wiedzę z pierwszej ręki. Recenzje klientów nie są recenzjami profesjonalnymi i nigdy nie są za nie opłacane. Około 72% konsumentów w USA napisało recenzję dla lokalnej firmy.

Recenzje klientów są formą opinii klientów. Zwykle zawierają tekst oraz ocenę w skali od 1 do 5 gwiazdek, gdzie 1 oznacza słabo, a 5 doskonale. Chociaż istnieje wiele miejsc, w których można znaleźć wykazy firm w Internecie, poniższe witryny wykraczają poza same wykazy i są popularnymi miejscami, w których klienci zostawiają recenzje.

Korzyści z recenzji biznesowych

Zaufanie konsumentów

Potencjalni klienci często ufają recenzjom zamiast tradycyjnym reklamom i promocjom. Zaufanie to wynika z przekonania, że ​​inni konsumenci zapewniają bezstronne i autentyczne doświadczenia. Firmy posiadające wyższe oceny i pozytywne recenzje często cieszą się większą wiarygodnością na rynku, co skutkuje większym pozyskiwaniem klientów.

Doskonalenie biznesu

Informacje zwrotne, zarówno pozytywne, jak i negatywne, mogą być nieocenione dla firm chcących udoskonalić swoje produkty, usługi lub ogólną jakość obsługi klienta. Działając w oparciu o spostrzeżenia klientów, firmy mogą rozwiązać podstawowe problemy, ulepszyć swoją ofertę i wykazać zaangażowanie w zadowolenie klientów.

Lepsza widoczność

Pozytywne recenzje mogą znacząco poprawić reputację firmy w Internecie. Algorytmy wielu platform recenzyjnych promują firmy z wyższymi ocenami, dzięki czemu są one bardziej widoczne dla potencjalnych klientów. Ta zwiększona widoczność może zwiększyć ruch w witrynie internetowej lub lokalizacji fizycznej firmy, potencjalnie prowadząc do zwiększenia sprzedaży i wzrostu.

Zaangażowanie i budowanie relacji z klientami

Odpowiadanie na recenzje, zarówno pozytywne, jak i negatywne, daje firmom szansę na bezpośredni kontakt z bazą klientów. Rozwiązywanie problemów, dziękowanie klientom za pozytywne opinie lub oferowanie rozwiązań problemów może zwiększyć lojalność klientów i pokazać potencjalnym klientom, że firma ceni swoją społeczność.

Świadome podejmowanie decyzji

Recenzje mogą służyć jako wskaźnik zrozumienia trendów rynkowych, preferencji konsumentów i obszarów innowacji. Analizując wzorce informacji zwrotnych, firmy mogą podejmować oparte na danych decyzje dotyczące rozwoju produktów, strategii marketingowych i ulepszeń usług, zapewniając, że pozostaną konkurencyjne i istotne w swojej branży.

Najlepsze witryny z recenzjami biznesowymi

Poniższe 26 witryn zawiera najlepsze witryny z recenzjami B2C, ważne dla firm sprzedających klientom (przykłady: Yelp i HomeAdvisor). Identyfikujemy również najlepsze witryny z recenzjami B2B dla firm, które sprzedają innym firmom (przykład: G2). Skoncentruj się na witrynach związanych z Twoją branżą, abyś mógł czerpać korzyści, gdy kupujący będą z nich korzystać przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

1. Google Moja Firma

Google Moja Firma (GMB) to najważniejsze narzędzie do sprawdzania i tworzenia list firm lokalnych. Jest to jedna z najpopularniejszych witryn z recenzjami, zastępująca witrynę wcześniej nazywaną Google Local. Niezbędne narzędzie do zdobywania wiarygodnej reputacji w Internecie, może również pomóc w pozycjonowaniu Twojej firmy w różnego rodzaju wynikach wyszukiwania. Na początek użyj tej ściągawki Google Moja Firma.

2. Miejsca Bing dla Biznesu

Bing Places for Business to wersja Google Moja Firma dostępna w wyszukiwarce Bing. Konsumenci mogą wystawiać oceny i recenzje na temat firmy. Lokalne firmy, w tym firmy posiadające wiele lokalizacji, mogą bezpłatnie zgłosić swój wpis i uzupełnić profil, aby dodać swoje wpisy do Bing Places. Po zweryfikowaniu informacje pojawią się w wynikach wyszukiwania lokalnego Bing i wynikach map.

3. Oceny i recenzje na Facebooku

Facebook to znacznie więcej niż portal społecznościowy umożliwiający udostępnianie postów. W tym niezwykle popularnym serwisie społecznościowym obserwujący mogą zostawiać oceny, recenzje i rekomendacje na stronie firmy, korzystając z platformy ocen i recenzji na Facebooku. Firmy mogą wyłączyć oceny i recenzje w ustawieniach swojej strony na Facebooku.

4. Biuro Better Business

Better Business Bureau (BBB) ​​szczyci się tym, że jest etycznym rynkiem, który umożliwia indywidualnym osobom polecanie firm. BBB to jedna z najstarszych i najbardziej zaufanych witryn, która weryfikuje wszystkie opinie konsumentów. Firmy mogą również uzyskać akredytację BBB, a Better Business Bureau przyznaje własne oceny od A do F, ale oceny te są niezależne od opinii publicznej.

5. Recenzje klientów Amazona

Amazon umożliwia konsumentom publikowanie recenzji produktów od 1995 r. Zdobycie ciągu 4- lub 5-gwiazdkowych recenzji w witrynie tego wiodącego sprzedawcy internetowego może pomóc firmom w generowaniu wielu nowych sprzedaży i budowaniu solidnej reputacji. Recenzje biznesowe dotyczą również wszelkich ofert w sekcji Ręcznie robione firmy Amazon oraz dostawców usług w sekcji Amazon HomeServices.

🔥 Empfohlen:  10 cytatów, według których możesz prowadzić swój biznes

6. Tak

Niektórzy właściciele małych firm i menedżerowie ds. marketingu mają relację z miłością i nienawiścią do Yelp, czując, że pozytywne recenzje są czasami mniej widoczne w witrynie niż te negatywne. Jednak nie można zaprzeczyć znaczeniu Yelp. Jej strony często pojawiają się w wynikach wyszukiwania w Internecie. To także miejsce docelowe dla konsumentów. W witrynie szkolono także firmy w zakresie odpowiadania na recenzje. Lista Yelp może pomóc firmom zarządzać swoją wiarygodnością i reputacją w Internecie. Yelp to jedna z najlepszych witryn z recenzjami i ważne miejsce zachęcające potencjalnych klientów do robienia z Tobą interesów.

7. Czwórka

Korzystanie z niego Rój I Przewodniki miejskie aplikacji Foursquare pozwala użytkownikom meldować się i oceniać odwiedzane miejsca. Użytkownicy mogą także zostawiać „napiwki” innym osobom odwiedzającym placówki. Firmy, które zarejestrują się w Foursquare dla Firm, mogą korzystać z analiz użytkowników. Firmy mogą także dodawać własne wskazówki do Foursquare i składać klientom oferty nagród. Dane Foursquare są często zawarte w innych witrynach i mapach.

8. Doradca domowy

Jeśli prowadzisz firmę zajmującą się remontami domów lub świadczysz usługi właścicielom domów, zamieszczanie ogłoszeń o swoich usługach w lokalnych witrynach z recenzjami firm, takich jak HomeAdvisor, i zbieranie recenzji firm może pozytywnie wpłynąć na Twoją firmę i pomóc Ci zdobyć nowych klientów. Wszystkie recenzje umieszczone w HomeAdvisor przechodzą szeroko zakrojony proces selekcji i są weryfikowane przez moderatorów serwisu.

9. Żółte strony

Możesz uzyskać bezpłatny wpis o firmie na Yellow Pages, który umożliwia firmom zarządzanie recenzjami na temat ich firmy umieszczonymi w witrynie. Firma Yellow Pages przeszła z wersji papierowej na cyfrową i obecnie wspiera firmy w Internecie za pomocą lokalnego marketingu i recenzji. Choć żółte strony nie są już tak głównym czynnikiem przyciągającym nowych klientów, jak kilkadziesiąt lat temu, gdy rządziły książki drukowane, pamiętaj o promowaniu tam swojej firmy.

10. TripAdvisor

TripAdvisor to platforma z recenzjami skupiająca się na branży hotelarskiej, turystycznej, restauracyjnej, lotniczej i rozrywkowej. Klienci dzielą się opiniami o hotelach i innych obiektach związanych z branżą turystyczną. Biorąc pod uwagę, że serwis TripAdvisor zebrał ponad 878 milionów recenzji, w interesie każdego biura podróży leży ubieganie się o jego wpis i generowanie pozytywnych recenzji w jednym z największych istniejących serwisów turystycznych.

11. Lista Angie

Angie’s List jest uważana za jedną z najbardziej wiarygodnych witryn z recenzjami biznesowymi, ponieważ wcześnie udostępnia informacje o firmach. Recenzje nie mogą pochodzić z anonimowych źródeł znajdujących się na Liście Angie, co ponownie zwiększa wiarygodność zamieszczanych tam ocen. Firmy mogą bezpłatnie utworzyć stronę na Liście Angie, na której klienci mogą zostawiać recenzje.

12. Promień zaufania

TrustRadius to internetowe źródło recenzji przeznaczone dla firm zajmujących się oprogramowaniem. Wiarygodności TrustRadius dodaje fakt, że wszyscy recenzenci są uwierzytelniani za pośrednictwem LinkedIn. Dzięki temu użytkownicy mogą zobaczyć, co ich kontakty na LinkedIn mówią na temat ich działalności i oprogramowania.

13. Otwarty stół

Jeśli jesteś właścicielem lub prowadzisz restaurację, rejestracja w OpenTable umożliwi klientom dokonywanie rezerwacji i pisanie recenzji. Restauracje otrzymują gwiazdki w OpenTable na podstawie liczby recenzji i odsetka osób, które polecają daną restaurację. Naturalnie, im wyższa ocena w recenzji, tym większa wiarygodność restauracji i reputacja w Internecie.

14. PlanetRate

PlanetRate umożliwia klientom pisanie recenzji na temat firm ze wszystkich branż. Firmy mogą zarejestrować się na PlanetRate i aktywnie zbierać recenzje. Użytkownicy mogą pisać szczegółowe analizy firm na PlanetRate. Wszelkie pozytywne opinie na tej stronie z recenzjami mogą mieć wpływ na to, jak konsumenci postrzegają Twoją firmę.

15. Wymiana aplikacji Salesforce

Salesforce AppExchange to korporacyjny rynek chmurowy zaprojektowany w celu rozszerzenia platformy Salesforce. Umożliwia użytkownikom ocenianie firm w pięciogwiazdkowym systemie ocen. Firmy posiadające aplikację Salesforce AppExchange mogą śledzić ocenę swojej aplikacji i monitorować opinie o firmach online.

16. Pilot zaufania

Trustpilot umożliwia firmom wygenerowanie strony profilowej i zachęcanie klientów do wystawiania recenzji. Firmy mogą wysyłać spersonalizowane zaproszenia do recenzji w ramach płatnej składki członkowskiej wyższego poziomu oraz udostępniać swoje recenzje i oceny w mediach społecznościowych.

17. Szklane drzwi

Użytkownicy Glassdoor mogą przeszukiwać recenzje i oceny ponad 700 000 firm na całym świecie. Pracownicy mogą również podzielić się na Glassdoor tym, jak wygląda praca w firmie. Dzięki szczerym i szczerym recenzjom na temat usług i produktów firmy oraz tego, jak wygląda praca, Glassdoor może być nieocenionym źródłem poprawy reputacji firmy wśród potencjalnych pracowników.

18.G2

G2 (wcześniej znana jako G2 Crowd) to witryna z recenzjami biznesowymi dla firm sprzedających oprogramowanie. Aplikacje biznesowe są oceniane w pięciogwiazdkowej skali. Ponieważ ponad pięć milionów użytkowników biznesowych odwiedza G2 co miesiąc, aby przeczytać recenzje i kupić oprogramowanie, posiadanie ocen jakości w G2 może bezpośrednio wpływać na decyzje biznesowe dotyczące zakupu.

19. SprzedajOp

Klienci mogą wyszukiwać dostawców z określonej branży i specyfikacji na VendOp. Witryna stanowi portal, za pomocą którego kupujący mogą dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi klientami. Użytkownicy mogą wyszukiwać recenzje według ocen, usług i lokalizacji w VendOp.

🔥 Empfohlen:  Komercyjne dystrybutory napojów: opcje dla Twojej firmy

20. Manta

Manta to głównie witryna z recenzjami biznesowymi, przeznaczona dla małych firm. Właściciele firm mogą zgłosić zastrzeżenia i dostosować swoją stronę, aby poprawić widoczność w Internecie i atrakcyjność rynkową. Konsumenci mogą wyszukiwać wśród milionów firm, a zarejestrowani użytkownicy mogą wystawiać oceny w postaci gwiazdek i pisać recenzje.

21. Avwo

Avvo to witryna z recenzjami biznesowymi dla prawników. Konsumenci mogą recenzować swojego prawnika z korzyścią dla innych konsumentów i przypisać mu maksymalnie 5 gwiazdek. Avvo twierdzi, że w swojej bazie danych uwzględnia 97% wszystkich prawników w Stanach Zjednoczonych, a także wymienia ich według specjalizacji praktyki. Wszystkie recenzje podlegają zatwierdzeniu przez firmę Avvo, która osobno wystawia własną ocenę od 1 do 10 na podstawie określonych kryteriów.

22. WebMD

WebMD to rozległa witryna odwiedzana miesięcznie przez ponad 100 milionów osób, zawierająca informacje medyczne dla konsumentów. Zawiera także wykazy lekarzy i dentystów oraz umożliwia konsumentom pozostawienie recenzji biznesowych na ich temat.

23. FinanseOnline

FinancesOnline to niezależna platforma recenzyjna skierowana do firm B2B, SaaS i finansowych. Pomaga użytkownikom znaleźć i porównać oprogramowanie i usługi najlepiej odpowiadające ich potrzebom. Mogą także czytać recenzje produktów klientów i raporty ekspertów. Obecnie w witrynie znajduje się ponad 50 000 recenzji online użytkowników oprogramowania.

24. Koło Kupców

Otwierając swoje wirtualne drzwi w 2005 roku, Merchant Circle posiada w swojej bazie danych ponad 15 milionów wpisów o lokalnych firmach z całych Stanów Zjednoczonych. Konsumenci korzystają z Merchant Circle, aby znaleźć firmy, przeczytać recenzje konsumentów i uzyskać konkurencyjne oferty od firm, których szukają. Upewnij się, że zgłosiłeś swój wpis o firmie. Może być źródłem pozyskiwania nowych klientów.

25. Sitejabber

Sitejabber to witryna zawierająca internetowe recenzje firm, która umożliwia także klientom uzyskanie odpowiedzi na pytania od innych klientów i samej firmy. Po dokonaniu zakupu klienci mogą zostawić własną opinię i uzyskać pomoc w rozwiązaniu ewentualnych problemów.

26. Które?

Który? to niezależna witryna non-profit z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która recenzuje usługi i produkty, a następnie pisze i udostępnia recenzje. Zarządzasz publikowaniem godnych pochwały recenzji na temat swoich produktów lub usług w serwisie „Which”? może znacząco pomóc w budowaniu solidnej i wiarygodnej reputacji w Internecie.

Porównanie witryn z recenzjami biznesowymi

Przejrzyj opis nazwy witryny
Google Moja Firma Niezbędne narzędzie do przeglądania i tworzenia list dla lokalnych firm.
Miejsca Bing dla biznesu Wersja Binga GMB. Umożliwia konsumentom pozostawianie ocen i recenzji.
Oceny i recenzje na Facebooku Platforma umożliwiająca obserwującym pozostawianie ocen, recenzji i rekomendacji.
Biuro Better Business (BBB) Etyczny rynek, który umożliwia pojedynczym osobom polecanie firm.
Recenzje klientów Amazona Platforma recenzji produktów i usług.
Skowyt Miejsce docelowe recenzji biznesowych dla konsumentów.
Czterokwadrat Umożliwia użytkownikom meldowanie się, ocenianie obiektów i zostawianie napiwków.
Doradca domowy Witryna z recenzjami firm zajmujących się remontami domów.
Żółte strony Cyfrowa platforma do lokalnego marketingu i recenzji.
TripAdvisor Platforma recenzji dla branży hotelarskiej, turystycznej i restauracyjnej.
Lista Angie Wiarygodna witryna z recenzjami biznesowymi z nieanonimowymi źródłami.
Zaufaj promieniowi Źródło recenzji online dla firm zajmujących się oprogramowaniem.
Otwórz tabelę Platforma rezerwacji i recenzji dla restauracji.
PlanetRate Klienci mogą pisać recenzje na temat firm ze wszystkich branż.
Wymiana aplikacji Salesforce Marketplace dla platformy Salesforce z pięciogwiazdkowym systemem ocen.
Zaufany pilot Generowanie profili i konfigurowalne zaproszenia do recenzji dla firm.
Szklane drzwi Recenzje i oceny ponad 700 000 firm na całym świecie.
G2 Witryna z recenzjami firm sprzedających oprogramowanie.
SprzedajOp Portal dla kupujących, umożliwiający dzielenie się swoimi doświadczeniami z dostawcami.
Manta Dedykowana witryna z recenzjami biznesowymi dla małych firm.
Avvo Witryna z recenzjami dla prawników.
WebMD Strona medyczna zawierająca wykazy i recenzje lekarzy i dentystów.
FinanseOnline Przejrzyj platformę adresowaną do firm B2B, SaaS i finansowych.
Koło Handlowe Informacje o lokalnych firmach w całych Stanach Zjednoczonych wraz z opiniami konsumentów.
Sitejabber Recenzje firm online z funkcją pytań i odpowiedzi.
Który? Witryna z recenzjami konsumentów z siedzibą w Wielkiej Brytanii, zawierająca recenzje usług i produktów.

Inne witryny z recenzjami

Ponad 100 większych witryn pozwala na recenzje generowane przez użytkowników, a także wiele mniejszych, specyficznych dla niszy.

Niektóre znane witryny z recenzjami obejmują:

  • Firmy ogólne i lokalne: CitiSearch, Local.com, ConsumerAffairs
  • Recenzje produktów i usług: Punkty widzenia
  • Ręcznie robione i zabytkowe:Etsy
  • Książki: Dobrze się czyta
  • Samochody: Cars.com, Edmunds, CarGuru
  • Usługi i freelancerzy: Care.com, Pinezka, Fiverr
  • Jedzenie i restauracje: Zomato
  • Podróże i zakwaterowanie: VRBO, Airbnb
  • Nieruchomości i mieszkania: Zillow, Houzz, Apartments.com
  • Budżetowy: Stopa banku
  • Aplikacje: Sklep z aplikacjami Apple, Google Play

5 wskazówek dotyczących korzystania z witryn z recenzjami biznesowymi

Poniższe wskazówki dotyczące najlepszych praktyk pomogą Ci korzystać z witryn z recenzjami online w celu uzyskania bardzo poszukiwanych, pozytywnych recenzji.

Zgłoś profil swojej firmy

Możesz ubiegać się o wpis w wielu witrynach z recenzjami, takich jak Yelp i Google Moja Firma – i powinieneś. Dzięki temu możesz zweryfikować lub dodać informacje o firmie, takie jak numer telefonu, godziny otwarcia i adres e-mail. Możesz odpowiadać na recenzje użytkowników, dodawać zdjęcia, a czasami dodawać linki do postów lub artykułów na blogu. Twój profil staje się przedłużeniem witryny Twojej firmy i doskonałym sposobem na przyciągnięcie nowych klientów. Google Moja Firma jest szczególnie istotna, ponieważ Google jest największą wyszukiwarką na świecie.

🔥 Empfohlen:  15 najlepszych witryn, takich jak TaskRabbit, do zarabiania dodatkowych pieniędzy na boku w 2023 r

Zachęcaj do recenzji biznesowych

Wyrób sobie nawyk zachęcania klientów do dzielenia się recenzją lub wyrażania opinii na swojej stronie na Facebooku, Yelp, BBB lub w innych witrynach z recenzjami. Recenzje to w zasadzie poczta pantoflowa. Zamiast rozmawiać sam na sam z sąsiadem lub przyjacielem, konsumenci przeglądają strony internetowe.

Niektórzy właściciele firm boją się przeglądać recenzje klientów, ponieważ spodziewają się, że będą one negatywne. Posiadać pewność siebie. Traktuj każdą recenzję jako odpowiednik bezpłatnej reklamy i integralną część Twojego marketingu cyfrowego prowadzonego przez zadowolonych klientów.

Nie zachęcaj do recenzji

Chociaż możesz zachęcać do recenzji, nie zachęcaj użytkowników do ich wystawiania. Ważne jest także zrozumienie zasad obowiązujących w każdej witrynie z recenzjami. Niektóre, jak Yelp, mają ścisłe wytyczne dotyczące proszenia o recenzje.

Nie pisz fałszywych recenzji

Pisanie fałszywych recenzji biznesowych może spowodować zablokowanie Twojej firmy w witrynie z recenzjami. Witryny z recenzjami dokładają wszelkich starań, aby zachować zaufanie konsumentów, i posiadają algorytmy wykrywające i usuwające fałszywe recenzje. Nieważne, jak kuszące, nie jest to warte ryzyka, a w przypadku wykrycia może zaszkodzić reputacji Twojej firmy.

Odpowiadaj na negatywne recenzje

Nigdy nie pozwól, aby negatywne recenzje pozostały bez odpowiedzi. Zachowaj otwarty umysł, nie okazuj emocji i przeproś, jeśli to konieczne. Przekaż negatywne komentarze swojemu zespołowi i wykorzystaj je do poprawy. Jeśli nie zrobiłeś nic złego, pogódź się z sytuacją i wczuj się w sytuację. Unikaj kłótni z klientem i złości recenzenta.

Z ankiety przeprowadzonej przez ZenBusiness wynika, że ​​30% konsumentów wycofuje negatywne recenzje na stronach internetowych z recenzjami, gdy firma na nie odpowie. Jednak tylko 12% konsumentów twierdzi, że często lub zawsze spotyka się z odpowiedzią na ich recenzje. Dlatego odpowiadając, zyskujesz realną przewagę nad wszystkimi innymi małymi firmami, które nigdy nie odpowiadają.

Czy nadal potrzebuję własnej witryny internetowej, jeśli mam listę witryn z recenzjami?

Zawsze powinieneś mieć własną firmową stronę internetową. Niektóre firmy wykorzystują swój profil Google Moja Firma, stronę na Facebooku lub inne witryny z recenzjami firm jako zamiennik własnej witryny internetowej. Nie jest to jednak rozsądne z jednego prostego powodu: witryny stron trzecich są poza Twoją kontrolą.

Jeśli Facebook zdecyduje się – choć niesprawiedliwie – usunąć Twoją stronę, odwołanie się i odzyskanie jej, jeśli w ogóle, może zająć tygodnie lub miesiące. Skuteczna strategia marketingu cyfrowego powinna obejmować zarówno własną witrynę internetową, jak i witryny z recenzjami biznesowymi.

Czy powinienem wyświetlać recenzje na mojej stronie internetowej?

Tak. Dostępnych jest wiele aplikacji ułatwiających gromadzenie recenzji i wyświetlanie ich w witrynie. Oprogramowanie przypomina klientom o konieczności przejrzenia Twojej firmy po sprzedaży. Aplikacje automatyzują także zbieranie recenzji, które zostały już opublikowane na stronach osób trzecich, a także udostępniają widżety, dzięki którym możesz osadzać i wyświetlać recenzje na własnej stronie internetowej. Przykłady: GatherUp, Reviews.io i BirdEye.

Czy witryny z recenzjami klientów pomagają w rankingach w wyszukiwarkach?

Informacje z witryn z listami firm, w tym opinie użytkowników, mogą na wiele sposobów wyświetlać się wysoko w wynikach wyszukiwania. W szczególności informacje o GMB i Bing Places są często wyświetlane w widocznym miejscu na stronach i mapach odpowiednich wyszukiwarek Google i wyszukiwarek Bing. Specjalista ds. optymalizacji wyszukiwarek (SEO), który specjalizuje się w lokalnym SEO, może pomóc Ci w opracowaniu lokalnej strategii SEO i wyjaśnić więcej.

Zamiast skupiać się tylko na rankingach, pomyśl ogólnie o „widoczności”. Witryny z recenzjami zapewniają więcej miejsc, które można znaleźć w Internecie. Zbyt wiele małych firm jest faktycznie niewidocznych w Internecie. Im więcej stron z recenzjami, na których pojawia się Twoja firma, z pozytywnymi ocenami, tym lepiej.

Gotowy?

Internet dał konsumentom możliwość budowania lub niszczenia reputacji firmy poprzez pozostawianie recenzji w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, wyszukiwarkach lub dowolnej liczbie witryn z recenzjami biznesowymi, takich jak Yelp. W Twoim najlepszym interesie leży korzystanie z witryn z recenzjami, aby wywrzeć pozytywne wrażenie na marce.

Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock; różne zrzuty ekranu


Table of Contents