Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

3 kroki do skutecznej rekrutacji w mediach społecznościowych

Seuraava artikkeli auttaa sinua: 3 kroki do skutecznej rekrutacji w mediach społecznościowych

Media społecznościowe stały się dla firm nieodzownym narzędziem do generowania sprzedaży, zwiększania świadomości marki i budowania społeczności wokół jej marki. Nic więc dziwnego, że firmy mogą rozważyć to również w procesie rekrutacji. Ale co to oznacza? A jak być skutecznym rekruterem społecznym?

Chociaż rekruterzy mogą teraz wykorzystywać media społecznościowe do publikowania ofert pracy i rekrutacji talentów, dla większości organizacji jest to wciąż nowość. Dlatego ważne jest, aby Twoja marka była znaną firmą zajmującą się rekrutacją społeczną. Dlatego też należy unikać wielu błędów.

Oto kilka korzyści płynących z wykorzystania mediów społecznościowych do zbudowania wymarzonego zespołu:

  • Połącz się z największą pulą pasywnych i aktywnych osób poszukujących pracy
  • Obniż koszty zaopatrzenia
  • Obniż koszty zatrudnienia
  • Angażuj swoich pracowników jako ambasadorów marki i rekruterów społecznych.
  • Kieruj reklamy do właściwych odbiorców (w sieci, której używają do przeglądania dzikiego Internetu)
  • Nawiąż kontakt z wykwalifikowanymi osobami poszukującymi pracy, a także szerz świadomość marki niewielkim kosztem

Oto jak zostać najlepszym specjalistą w rekrutacji w mediach społecznościowych:

1. Ustal strategię rekrutacji w mediach społecznościowych

Twoja strategia społeczna powinna skutecznie określać cele, które chcesz osiągnąć. Nie korzystaj lub powinienem powiedzieć NIGDY nie angażuj się w działania społeczne podczas swojej rekrutacji. Jeśli nie masz skutecznej i dokładnej strategii, możesz zaszkodzić wizerunkowi swojej marki i nie znaleźć przynajmniej jednej wykwalifikowanej osoby poszukującej pracy.

Pamiętaj: w mediach społecznościowych nie zatrudniasz, lecz rekrutujesz. Istnieje duża różnica między kimś, kto szuka pracy, a kimś, kto już ją ma, ale jest gotowy na zmianę na lepszą ścieżkę kariery.

Zdefiniuj i pokaż kulturę firmy

Zidentyfikuj środowisko, kulturę i wartość swojej firmy. Na początku możesz to zdefiniować samodzielnie, ale nigdy nie zapomnij zapytać swoich obecnych i obecnych pracowników, ponieważ będą rozpowszechniać tę informację. Nie kłam na temat swojej kultury, bo Twoja strategia może przynieść odwrotny skutek.

🔥 Empfohlen:  Zasady dotyczące praw autorskich do marketingu w mediach społecznościowych dla firm

Kiedy kandydaci zorientują się, że to, co powiedziałeś, nie jest rzeczywistością, opuszczą Cię tak szybko, jak go zrekrutowałeś. Pamiętaj, nawet jeśli jest to niższy koszt, rekrutacja społeczna nadal kosztuje. To nie jest gra, to źródło utrzymania człowieka. Gdy Twoja kultura zostanie zdefiniowana i realistyczna, udostępnij swoją historię w sieciach społecznościowych.

Zrozum interakcję z pracownikami

Ta część jest równie ważna jak Twoja kultura pracy. Dostosuj strategię rekrutacji tak, aby kierować reklamy do kandydatów, którzy będą pasować do istniejącej energii zespołu.

Skoncentruj się na zestawach umiejętności i cechach osobowości swoich najlepszych pracowników i znajdź podobieństwa wśród swoich kandydatów, aby zachować te cechy w ramach kultury firmy.

2. Twórz markowe profile firm

W 2023 roku strona na Facebooku nie wystarczy już do reprezentowania marki i jej wartości. Aby stworzyć silną markę pracodawcy, nie zapomnij również założyć konta na Twitterze, profilu firmy na Linkedin, kanału YouTube i innych profili w sieciach społecznościowych, które mogą być istotne dla Twojej branży.

Wszystkie te strony powinny mieć ten sam cel: znalezienie talentów. Dobra wiadomość jest taka, że ​​posiadanie aktywnych profili w mediach społecznościowych dla Twojej firmy przynosi o wiele więcej korzyści, w tym dodatkowe kanały marketingowe, tworzenie pozytywnego wizerunku marki i lepszą kontrolę nad wyszukiwaniem Twojej marki.

Jeśli Twoja firma często zatrudnia pracowników, utwórz nowe konta w mediach społecznościowych specjalnie dla ofert pracy.

Na przykład Twoim głównym kontem na Twitterze może być @Bananacompany, a następnie utworzysz @bananajobs, aby zamieszczać oferty pracy. W ten sposób Twoje treści nie zostaną utracone pomiędzy postami komercyjnymi lub dyskusjami o produktach.

Jeśli konfigurujesz oddzielny kanał dla swoich potrzeb rekrutacyjnych, pamiętaj o zarejestrowaniu dla niego również domeny. Pomoże Ci to skonsolidować wysiłki wokół tego podmiotu. Możesz używać tej witryny do publikowania wydarzeń w Twojej firmie, zamieszczania wywiadów i selekcjonowania innych treści na temat Twojej firmy i zespołu.

Posiadanie własnej witryny rekrutacyjnej pomoże Ci kontrolować ścieżkę konwersji od kandydata do kandydata. Możesz skonfigurować niestandardowe CTA (na przykład przesłać swoje CV lub umówić się na spotkanie)

🔥 Empfohlen:  10 wskazówek dotyczących opracowania skutecznej strategii reklamowej Amazon dla Twojej małej firmy

Niezależnie od tego, którą drogę wybierzesz (czy zdecydujesz się założyć osobne konta, czy skorzystać z głównych kanałów mediów społecznościowych), upewnij się, że Twoje treści zza kulis są autentyczne. Publikuj zdjęcia ze swoich wydarzeń, pozwól im przeprowadzać pytania i odpowiedzi, sesje zadawania mi pytań itp.

Zachęci to potencjalnych pracowników do ubiegania się o pracę i dołączenia do Twojego zespołu.

Zarówno strona z ofertami pracy, jak i strona firmowa powinny przekazywać ten sam głos i przesłanie oraz być ze sobą powiązane. Twój kanał YouTube powinien pozytywnie reprezentować Twoją firmę. Krótkie filmy mogą przedstawiać stanowiska, które chcesz obsadzić. Filmy powinny być krótkie, aby wzbudzić ciekawość i chęć dowiedzenia się więcej o dostępnych ofertach pracy.

Mamy nadzieję, że kandydaci lub obserwujący będą skłonni szukać więcej informacji na innych stronach Twoich mediów społecznościowych, a Ty chcesz, aby byli podekscytowani możliwością dołączenia do Twojego zespołu.

Szukasz najlepszego talentu do tej roli. Nawet jeśli na pracę dla Ciebie czeka wielu kandydatów, tylko kilku z nich idealnie pasuje. Rozpowszechniaj więc informacje i spraw, aby każdy post się liczył.

Promuj oferty pracy w taki sam sposób, w jaki promujesz swoją firmę lub produkt. Poproś zespół ds. marketingu i komunikacji o pomoc w tworzeniu ofert pracy, które zarówno wyjaśniają, na czym polega praca, jak i przyciągają godnych kandydatów. Chcesz także zachęcić innych do podzielenia się ofertą pracy w mediach społecznościowych poprzez retweetowanie na Twitterze, udostępnianie na Facebooku itp. Wykorzystaj wszystkie dostępne kanały. Utworzenie dedykowanej playlisty rekrutacyjnej na Youtube i ogłoszenie oferty pracy w biuletynie e-mailowym – to świetne opcje do wypróbowania.

3. Zrealizuj swoją strategię rekrutacyjną

Teraz, gdy te kluczowe kroki są już gotowe, nadszedł czas, aby wszystko zadziałało, nawiązując kontakt z osobami poszukującymi pracy. Twoja komunikacja musi być spójna, trafna i terminowa.

🔥 Empfohlen:  Jak kupić franczyzę w 2022 roku

Angażuj swoich pracowników

Na początku Twojej kampanii rekrutacyjnej w mediach społecznościowych główną bramą do sukcesu będą Twoi pracownicy.

Powinni mieć możliwość rozpowszechniania informacji w swoich sieciach społecznościowych, a nawet nawiązywania kontaktów z osobami poszukującymi pracy przed wysłaniem ich na Twoje strony lub bezpośrednio do zespołu rekrutacyjnego.

Zaangażuj swoich pracowników, tworząc gry i rankingi na podstawie udostępnianych przez nich treści lub zgłaszanego przez nich kandydata. Nie jest to łatwe zadanie, ale jeśli Twojej firmy nie stać na rekrutera zajmującego się rekrutacją społeczną, jest kilka zaawansowane technologicznie narzędzia i biznesowe aplikacje na telefony, które możesz w tym celu zautomatyzować.

Interakcja i treść

Rodzaj udostępnianych treści zależy od kandydatów, których szukasz. Jeśli szukasz osób poszukujących pracy z umiejętnościami technicznymi, nie będziesz publikować treści, które interesują kandydatów zajmujących się marketingiem. 3/4 Twoich treści powinna dotyczyć powiązanych dziedzin i tematów, a tylko 1/4 powinna być bezpośrednio związana z Twoją firmą.

W ten sposób Twoja strategia dotycząca treści nie będzie wydawać się wyłącznie zorientowana na markę i znajdziesz kandydatów o tych samych zainteresowaniach.

Oceniaj i uszereguj swoje wyniki

Analiza danych jest obowiązkowa, aby sprawdzić, jakie treści są najprawdopodobniej udostępniane lub czytane, a także sprawdzić, które kanały i sieci działają dobrze.

Możesz uwzględnić strategię bloga z treściami zorientowanymi na Twoją branżę. (Nowa technologia, która dobrze sprawdza się w terenie lub informacja skierowana do kandydatów, do których chcesz dotrzeć.)

Oprócz zaangażowania w pracę możesz kontrolować, kto widzi, co i ile wyświetleń uzyskasz, publikując ofertę pracy na Facebooku lub Twitterze, a nawet dokonując porównania obu. Narzędzia do analizy danych również mogą być tutaj pomocne.


Table of Contents