Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

3 sekrety maksymalizacji wydatków na reklamę

Seuraava artikkeli auttaa sinua: 3 sekrety maksymalizacji wydatków na reklamę

Jako właściciel małej firmy z dużymi celami jesteś skłonny wydawać pieniądze, aby zarabiać pieniądze. Jednak nadal priorytetem jest dla Ciebie rozsądne wydawanie pieniędzy, dlatego warto rozważyć inwestowanie w coś takiego jak reklama. Kiedy już podejmiesz decyzję o reklamowaniu się, będziesz chciał mieć pewność, że Twoje wydatki na reklamę pozwolą Ci uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Kiedy kanały marketingowe i sprzedażowe działają sprawnie i znasz swoich klientów, reklamy online to świetny sposób na przyspieszenie pozyskiwania klientów i przychodów. Badania przeprowadzone przez Wordstream wskazują, że reklamy w wyszukiwarce Google generują średni współczynnik konwersji na poziomie około 3,75%, więc szansa jest rzeczywiście realna.

Jeśli jednak nie wiesz, co robisz i nie chcesz się uczyć, kampanie te mogą szybko wyczerpać zasoby Twojego działu marketingu, od wydatków na reklamę po godziny pracy zmarnowane na ulepszanie kampanii bez nadziei.

Sukces w reklamie online zależy od wielu czynników. Musisz zoptymalizować, ile przynosi Twoja reklama, ile kosztuje i jakie inne zasoby zużywa. I trzeba to wszystko pogodzić konsekwentnie i jednocześnie.

Jak zrównoważyć i poprawić wszystkie te czynniki jednocześnie? Poniższe taktyki dotyczące wydatków na reklamę pomogą Ci w wielu obszarach. Rozważ nadanie im priorytetu w swojej strategii reklamowej.

Retargetuj ciepłe leady

Jednym z najlepszych sposobów maksymalnego wykorzystania wydatków na reklamę jest retargetowanie osób, które weszły już w interakcję z Twoją marką. Mogą to być odbiorcy, którzy weszli w interakcję z innymi reklamami, ale nie dokonali konwersji, odwiedzający witrynę, do których skierowano Twoje posty w mediach społecznościowych, lub każdą inną osobę, która odwiedziła Twoje strony lub kliknęła Twoje linki, w zależności od platformy reklamowej.

Daje to drugą szansę na pozyskanie potencjalnych klientów, którzy są ciepli, ale nie dokonali konwersji. Często potrzeba więcej niż jednej próby, aby kogoś wprowadzić na ścieżkę sprzedaży, a retargeting zapewnia drugą, trzecią i tak dalej.

🔥 Empfohlen:  Jaki jest najtańszy sposób na reklamę?

W zależności od tego, jak realizujesz retargeting, możesz używać reklam do różnych celów. Jest to na przykład skuteczny sposób na przywrócenie płatnej kampanii osobom, które nie dokonały konwersji za pierwszym razem, i maksymalizację jej ROI. Można go jednak również używać z platformami takimi jak reklamy na Facebooku i niestandardowi odbiorcy, aby pokazać istniejącej witrynie internetowej lub odbiorcom mediów społecznościowych płatną kampanię.

Retargeting to szczególnie doskonałe wykorzystanie wydatków na reklamę, ponieważ pomaga skoncentrować się na najlepszych potencjalnych klientach, czyli tych, którzy już wykazali zainteresowanie Twoją osobą. Pomyśl o tym jak o zasadzie Pareto dotyczącej reklamy.

Koncentrując większą część wydatków na reklamę na potencjalnych klientach, możesz uzyskać wyższy zwrot. W ten sposób firma Lumension była w stanie zwiększyć liczbę potencjalnych klientów o 81%, nawet przy cięciu budżetu PPC o 30%.

Śledź całą ścieżkę

Jeśli testujesz wiele punktów na ścieżce marketingowej i retargetujesz ludzi, aby przyciągnąć ich z powrotem do niej w wielu punktach kontaktu, musisz być w stanie dokładnie śledzić ten wpływ na Twoją firmę.

Tak, masz dane dotyczące kampanii reklamowych, ale to nie wystarczy, aby zrozumieć, jak konwersje kształtują się w dłuższej perspektywie. Na przykład, jeśli kampania generowania leadów obejmuje sekwencję działań następczych po wygenerowaniu potencjalnego klienta za pośrednictwem poczty e-mail, musisz powiązać wyniki tych działań marketingu e-mailowego z kampanią PPC, która pierwotnie pozyskała potencjalnego klienta.

Gdy klient znajdzie się w stanie pomiędzy kliknięciem reklamy a całkowitym zostaniem klientem, należy skorzystać z innych narzędzi, aby uzyskać lepszy wgląd w odbiorców w całym procesie stawania się klientem.

Dzięki Google Analytics możesz łatwo skonfigurować śledzenie celów i ścieżkę konwersji, aby monitorować większą skuteczność swoich reklam. Ponieważ oba są produktami Google, łatwo jest agregować dane dotyczące skuteczności AdWords w Analytics. A co z Facebookiem, Bingiem i innymi platformami?

🔥 Empfohlen:  10 sposobów na reklamę swojej firmy za mniej niż 50 dolarów

Korzystając z narzędzia do konsolidacji danych (takiego jak SuperMetrics), możesz zaoszczędzić czas na zarządzaniu wszystkimi wskaźnikami, automatycznie aktualizując wszystkie dane PPC w raportach Google Analytics. Supermetrics oferuje kilka rozwiązań do konsolidacji danych, w tym integrację z Tableau, Excel i Google Data Visualizer, ale jeśli jesteś już przyzwyczajony do porównywania danych stron odsyłających w Analytics, jest to właściwy sposób.

Przyjrzyj się tutaj, jak wszystkie Twoje kanały marketingowe współdziałają, aby jak najlepiej zrozumieć, w jaki sposób różne kanały, takie jak reklama, przyczyniają się do całości. Podwoić to, co działa dobrze, i zabić to, co nie działa.

Przetestuj swoje kampanie

Jednym z najłatwiejszych sposobów na rozpoczęcie ulepszania kampanii reklamowych i konsekwentne czerpanie korzyści z wydatków na reklamę jest częste testowanie nowych zmian, metod i strategii.

Ciągłe przeprowadzanie testów oznacza ciągłe szukanie sposobów na ulepszenie kampanii i uzyskanie lepszych wyników. Może to oznaczać niższe wydatki na reklamę, wyższy współczynnik klikalności lub konwersji, a często oznacza jedno i drugie. Dlatego tak ważne jest ustalenie priorytetów podczas testowania.

Prowadzenie testów A/B i testów wielowymiarowych w marketingu pozwala w kontrolowany sposób wypróbowywać nowe taktyki. Podstawowe testy A/B skupiają się na testowaniu dwóch wersji względem siebie, natomiast testy wielowymiarowe pozwalają głębiej przyjrzeć się różnym kombinacjom i odmianom elementów kampanii.

Dają szansę na ciągłe naprawianie i naprawianie słabo skutecznych kampanii, a nawet na znalezienie nowych możliwości ulepszeń w już skutecznych ścieżkach.

Możesz przetestować praktycznie każdy element swojej kampanii, od kierowania do odbiorców i tekstu reklamy, aż po stronę docelową lub stronę oferty po konwersji. Im bliżej konwersji jest test, tym szybciej możesz zobaczyć wyniki. Na przykład ComScore był w stanie zwiększyć konwersje o prawie 70%, testując bezpośrednio strony produktów.

Mając tak wiele możliwości testowania, możesz zacząć od obszarów kampanii, które najbardziej wymagają poprawy, aby wywrzeć największy wpływ. Po naprawie przejdź do załatania kolejnej nieszczelności.

🔥 Empfohlen:  22 sekrety zatrudnienia odpowiedniego wirtualnego asystenta

Wykorzystaj w pełni swoje wydatki na reklamę

Kiedy poważnie podchodzisz do wydatków na reklamę, nie będziesz chciał uruchamiać kampanii i po prostu pozwolić im działać. Zamiast tego, aby uzyskać maksymalne wyniki, będziesz chciał zwiększyć swoje szanse na konwersję w dowolny sposób, od testowania ulepszeń po ponowne kierowanie do ciepłych potencjalnych klientów.