Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

4 sposoby na ulepszenie strategii komunikacji marketingowej i sprzedaży

Seuraava artikkeli auttaa sinua: 4 sposoby na ulepszenie strategii komunikacji marketingowej i sprzedaży

Możesz mieć najlepszy produkt na świecie.

Istnieje jednak duża szansa, że ​​nikt się o tym nie dowie… chyba że poświęcisz czas, pieniądze i wysiłek na marketing swojego produktu.

Jak ulepszyć strategię komunikacji marketingowej

Aby Ci w tym pomóc, przygotowałem cztery sposoby sprzedaży produktu poprzez ulepszenie strategii komunikacji marketingowej poprzez ukierunkowany przekaz, PR, media i kanały. Oto krótki podgląd taktyk, które omówimy:

 1. Oszczędzaj czas i pieniądze, zamieszczając posty gościnne w odpowiednich publikacjach,
 2. Twórz wysokiej jakości treści,
 3. Zwiększenie wysiłków SEO,
 4. Wysyłanie wysokiej jakości e-maili do istniejących i nowych potencjalnych klientów.

Są to techniki marketingowe, komunikacyjne i PR, których każdy może się nauczyć i zastosować od razu. Praktyka czyni mistrza, więc możesz zacząć od nich i poświęcić co najmniej 30 minut każdego dnia pracy na jedną lub kilka z tych czynności.

Gotowy? Zaczynajmy…

1. Post gościnny na temat odpowiednich publikacji zawierających wysokiej jakości treści

Blogowanie gościnne (tzn. pisanie artykułu do innej publikacji) zyskało w ciągu ostatnich kilku lat złą reputację. Wiele firm wykorzystało tę strategię do tworzenia linków zwrotnych (linków prowadzących do ich witryny).

Kluczem tutaj nie jest myślenie o umieszczeniu dużego, soczystego linku zwrotnego do własnej witryny w treści przesyłanego postu gościa, ale skupienie się na jakości treści.

Jeśli Twoje treści są wysokiej jakości, czytelnicy będą szukać Twojej witryny w biografii autora w innej publikacji i będą bardziej skłonni do zakupu.

Blogowanie gościnne może Ci pomóc:

 1. Zbuduj silną reputację w swojej branży
 2. Zwiększ ruch, umieszczając link do swojej witryny w biografii autora
 3. Zwiększ świadomość marki

Kroki do naśladowania

Oto kroki, które należy wykonać:

 • Znajdź odpowiednią publikację: szukaj publikacji, w których spędzają czas Twoi klienci. Na przykład: jeśli prowadzisz aplikację do obsługi tekstów sprzedażowych, możesz szukać blogów sprzedażowych, a jeśli prowadzisz firmę produkującą masło orzechowe, możesz poszukać bloga o zdrowiu i dobrym samopoczuciu.
 • Utwórz odpowiednią treść: Twoja treść powinna angażować czytelników i być zgodna z wytycznymi i tematami publikacji. Przejrzyj 10 ostatnich artykułów opublikowanych w danej publikacji, aby zorientować się, jakiego typu treści możesz chcieć udostępnić. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, spróbuj znaleźć kalendarz redakcyjny publikacji, zawierający szczegółowe tematy.

Zawsze dobrze jest pomóc w promowaniu treści, które piszesz do innych publikacji. Publikacja będzie oczywiście sama w sobie promować artykuł, ale warto też poszukać sposobów na jego promocję. Jednym ze sposobów, w jaki możesz to zrobić, jest znalezienie uszkodzonych linków do podobnych treści i poproszenie ich o poprawienie linków tak, aby wskazywały na Twoje.

Załóżmy na przykład, że przesłałeś i opublikowałeś artykuł w Startup Nation na temat zarządzania sprzedażą. Możesz użyć narzędzia takiego jak Ahrefs, wpisać adres URL popularnego bloga o zarządzaniu sprzedażą (ponieważ tak nazywa się Twój artykuł) i zobaczyć wszystkie niedziałające linki na tym blogu i temacie:

Możesz też wpisać słowo kluczowe w JustReachOut, aby znaleźć wszystkie uszkodzone linki na różnych blogach i adresy e-mail, pod którymi można się z nimi skontaktować:

Możesz wysłać tę ofertę e-mailową, aby poprosić o zastąpienie uszkodzonego linku kompleksowym postem:

2. Wykorzystaj SMS-y do konwersji potencjalnych klientów na klientów

Tworzenie treści to fantastyczny pierwszy krok do zwiększenia ruchu w witrynie. Kiedy już zwiększysz ruch, musisz przekonwertować potencjalnych klientów, którzy kontaktują się z Tobą jako potencjalni klienci.

🔥 Empfohlen:  8 nieskutecznych strategii marketingowych Małe, lokalne firmy powinny unikać

Chociaż większość firm korzysta z poczty e-mail i telefonu, aby kontaktować się z potencjalnymi klientami, komunikować się i zamawiać pokazy, aby sprzedać swoim potencjalnym klientom, istnieje o wiele lepszy sposób, aby to zrobić.

Według Chrisa Brissona z SalesMsg, wiadomości tekstowe SMS mają szalony współczynnik odpowiedzi na poziomie 85% od potencjalnych klientów, podczas gdy e-maile i telefony to w najlepszym razie około 35%. Firma Brisson przetwarza miliony wiadomości tekstowych dziennie i jest oficjalnym partnerem HubSpot w zakresie biznesowej wiadomości tekstowej.

Brisson zebrał ostatnio na swoim blogu jedne z najlepszych przykładowych szablonów wiadomości tekstowych, które klienci wysyłają do swoich klientów.

Za pomocą SMS-ów możesz stworzyć bezpośredni lejek od przechwytywania leadów do demonstracji sprzedaży i dalszych działań aż do faktycznej sprzedaży.

Kluczem tutaj jest odpowiednie zarządzanie zespołem sprzedaży i zaangażowanie całego zespołu do zamykania rozmów, tworzenia scenariuszy i nawiązywania kontaktu z potencjalnymi klientami.

3. Utwórz niestandardowe strony docelowe

Jeśli masz już markę, reputację i lojalnych klientów, powinieneś rozważyć skierowanie swoich klientów w stronę niestandardowej strony docelowej.

W przeciwieństwie do strony głównej, strony docelowe zawierają wyłącznie treści związane z Twoją kampanią PR (niezależnie od tego, czy chodzi o zwiększanie świadomości nowego produktu, zwiększanie sprzedaży nowego produktu, przechwytywanie wiadomości e-mail itp.).

Strony docelowe pomagają zwiększyć konwersję sprzedażową, minimalizując czynniki rozpraszające oraz dzięki skoncentrowanemu i ukierunkowanemu przekazowi.

Na przykład:

 • Housecall Pro to oprogramowanie dla profesjonalistów zajmujących się usługami. Chociaż są ukierunkowane na sprzątanie, pielęgnację trawników, hydraulików, zwalczanie szkodników, firmy z branży HVAC i wiele innych, tworzą fantastyczne strony docelowe dla każdej branży. Tutaj zaprojektowali stronę docelową skierowaną do hydraulików.

(Obraz źródłowy)

 • Jeśli spojrzysz na tę stronę docelową, zobaczysz, że treść została dostosowana do potrzeb hydraulików. Zawierały referencje od innych hydraulików, przedstawiali ich społeczność hydrauliczną, a nawet zamieszczali wpisy na blogu istotne dla każdego hydraulika. Dzięki wyraźnemu skierowaniu reklamy do hydraulików, a nie dowolnego specjalisty z branży usług, reklama wydaje się bardziej osobista i trafna, co pomaga zwiększyć konwersję i sprzedaż.

4. Wysyłaj lepsze e-maile do swoich klientów

W 2018 r. liczba e-maili wysłanych i odebranych na całym świecie wyniosła 281,1 miliarda, a w 2019 r. – 293,6 miliarda.

Jeśli więc chcesz wziąć udział w tym rozwoju i mieć pewność, że Twoje e-maile będą czytane, musisz je zoptymalizować.

Dlatego też, jeśli chodzi o marketing nowego produktu, zalecamy wysyłanie lepszych e-maili do istniejących klientów.

Dlaczego?

Klienci, którzy wcześniej dokonali zakupu u Ciebie dwa razy, mają dziewięć razy większe prawdopodobieństwo konwersji niż klienci, którzy robią zakupy po raz pierwszy. A e-mail marketing nadal działa! Według DMA na każdego dolara wydanego na e-mail marketing możesz spodziewać się średniego zwrotu w wysokości 32 dolarów.

Jeśli jednak dopiero zaczynasz działalność i nie masz żadnych klientów, możesz rozważyć utworzenie strony docelowej, która będzie przechwytywać wiadomości e-mail.

Strona docelowa może pomóc w nawiązaniu relacji z potencjalnymi klientami, a e-maile mogą pomóc w budowaniu tego kontaktu.

🔥 Empfohlen:  Opis stanowiska menedżera HR: Szablony rekrutacji w Twojej firmie

Jak więc wysyłać lepsze e-maile?

Natychmiast wyślij e-maile powitalne lub aktywacyjne

Natychmiastowe e-maile powitalne mają wyższy współczynnik otwarć wynoszący 50%, co czyni je o 86% skuteczniejszymi niż standardowe biuletyny.

Chociaż wiele firm wysyła e-maile powitalne od razu, my lubimy wiadomość „Dziękujemy za subskrypcję” firmy Invision. Nie tylko został wysłany natychmiast, ale także oferował dodatkową wartość, dając subskrybentom bezpłatny zestaw interfejsu użytkownika.

(Obraz źródłowy)

Wysyłając e-maile aktywacyjne, zacznij od powitania e-mailowego, na przykład tego z RightInbox:

„Zgodnie z obietnicą, oto…” — to powitanie e-mailem jest naturalne i pomoże zbudować relację z odbiorcami.

Wysyłaj e-maile z podziękowaniami

Każdy uwielbia grzeczne podziękowania! Powinieneś je wysłać, gdy ktoś dokona subskrypcji, kupi produkt, poleci znajomego itp. Zwiększają one zaangażowanie i pomogą budować relacje Twojej firmy z klientami.

Oto przykład Gramatyki, która dziękuje swoim użytkownikom.

(Obraz źródłowy)

Używając humoru i personalizacji, jak Grammarly, możesz poprawić wizerunek swojej marki i więź z lojalnymi klientami.

Wysyłaj e-maile edukacyjne, aby angażować klientów i użytkowników

Newslettery to życie i puls Twojej marki i biznesu. Biuletyny edukacyjne nie powinny zanudzać ludzi werbalnymi pytaniami „jak 10-krotnie zwiększyć ruch”, ale zamiast tego udostępniać przydatne i przystępne informacje, które mogą pomóc klientom skalować ich biznes.

Każda sekcja e-maila edukacyjnego powinna zawierać następujące informacje:

 • Obraz nagłówka
 • Nagłówek
 • Kopia ciała
 • Wezwanie do działania

W przypadku regularnie planowanych biuletynów utrzymanie tej samej struktury jest ważne ze względu na spójność, umożliwiając odbiorcom zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach stacjonarnych przeglądanie wiadomości e-mail i decydowanie, która treść jest dla nich najbardziej interesująca. Następnie mogą szybko wrócić do sekcji, o których wiedzą, że chcą przeczytać.

Poniższy e-mail od HubSpot zawiera różnorodne zasoby, w tym przewodniki edukacyjne, dyskusje społeczności, narzędzia i aktualności dotyczące produktów. List Grow Better jest rozprowadzany wśród szerokiego grona odbiorców CRM i zawiera sekcję dla każdego czytelnika.

Spojrzenie na podejście Hubspot

Oto jak Jordan Pritkin, dyrektor ds. marketingu e-mailowego w Hubspot CRM, opisuje tego e-maila:

„List Grow Better to dwutygodniowy biuletyn e-mailowy wysyłany do użytkowników HubSpot CRM. W ten sposób możemy pomóc naszym użytkownikom, którzy są głównie sprzedawcami i marketerami, w nauce i rozwoju dzięki naszym treściom. Możemy także informować o nadchodzących wydarzeniach i aktualizacjach produktów, a także zapewniać bezpośrednie połączenie umożliwiające rozmowę z naszym zespołem”.

Temat: Marketingowe e-maile i reklamy, teraz bezpłatne w HubSpot CRM

Cel: Czytelnictwo i zaangażowanie

Wydajność: Współczynnik otwarcia: 40% | Współczynnik klikalności: 20%

Spostrzeżenia i wnioski na wynos

Zdaniem Jordana Pritikina, Dzięki temu biuletynowi e-mail i marketing rozwojowy w HubSpot nasz zespół dowiedział się, że:

 • Najlepiej zaprojektować e-maile z biuletynem pod kątem spójności. Postaraj się zapewnić odbiorcom krótki przegląd treści i jasne wezwanie do działania, aby szybko uzyskać dostęp do potrzebnych im informacji.
 • Termin „bezpłatny” zwiększył współczynnik klikalności aż do 30%, gdy był używany zarówno w wezwaniach do działania w wiadomościach e-mail, jak i na stronach internetowych. W przypadku tego konkretnego biuletynu HubSpot zdecydował się wykorzystać te wnioski i zastosować termin „bezpłatny” w naszym temacie. Temat i treść tego biuletynu sprawiły, że uzyskał on przewagę nad innymi wysyłkami e-maili. Doprowadzenie do najskuteczniejszego w roku e-maila z biuletynem, zachęcającego 40% odbiorców do jego otwarcia.
 • Jeśli możesz zaoferować potencjalnym klientom informacje, które z czasem okażą się przydatne i przydatne, będą nadal otwierać Twoje e-maile. Kiedy Twoja marka będzie najważniejsza, Twoi odbiorcy pomyślą o Tobie, gdy będą gotowi dowiedzieć się więcej o Twojej firmie. To korzystna sytuacja!
🔥 Empfohlen:  40 inspirujących cytatów o zdrowiu na środę

Pisz lepsze komunikaty prasowe

Komunikaty prasowe są kluczem do informowania zarówno klientów, jak i potencjalnych nowych klientów.

Jednak większość komunikatów prasowych nadal tkwi w XIX wieku.

Zamiast nudnych komunikatów prasowych, których nikt nie czyta, Twoje komunikaty prasowe powinny mieć określony, spójny format.

Pomaga to zwiększyć szanse na to, że dziennikarze opublikują go i rozpowszechnią poza Twoją listą e-mailową.

Oto świetny format komunikatu prasowego, który możesz zastosować:

 1. Nagłówek: Przyciągnij tutaj uwagę i skup się na danym temacie. Czy jest to premiera produktu? Nowe finansowanie działalności? Bądź konkretny.
 2. Lokalizacja: Gdzie to się dzieje?
 3. Lead: Pierwszy akapit Twojej informacji podsumowujący najważniejsze informacje.
 4. Treść: podaj więcej szczegółów rozwijając lead.
 5. Schemat: Opisz swoją firmę w zaledwie 1-2 zdaniach.
 6. Kontakty prasowe: Podaj imię i nazwisko oraz dane kontaktowe odpowiedniego pracownika w Twojej firmie.
Strategia e-mailowaOpisPrzykład
Natychmiastowe e-maile powitalne Wysyłanie e-maili powitalnych natychmiast zwiększa współczynnik otwarć o 50% i jest o 86% skuteczniejsze niż standardowe newslettery. Wiadomość e-mail firmy Invision z podziękowaniami za subskrypcję zawierająca bezpłatny zestaw interfejsu użytkownika.
Wysyłaj e-maile z podziękowaniami Wyrażaj wdzięczność po subskrypcjach, zakupach, poleceniach itp. Zwiększa zaangażowanie i relacje z klientami. Humorystyczny i spersonalizowany e-mail z podziękowaniami firmy Grammarly.
E-maile edukacyjne zachęcające do zaangażowania Udostępniaj przydatne i zrozumiałe informacje w biuletynach. Zachowaj spójną strukturę pod kątem czytelności i przydatności. List HubSpot „Grow Better” zawierający przewodniki i aktualizacje.
Optymalizuj informacje prasowe Uaktualnij komunikaty prasowe, dodając przyciągające uwagę nagłówki, lokalizację, zwięzły lead, szczegółową treść i dane kontaktowe. Skuteczny format informacji prasowej zapewniający szerszy nakład.

Wniosek

Sprzedaż nowych produktów może być wyzwaniem.

Dlatego powinieneś budować swoją reputację, zamieszczając gościnne wpisy w odpowiednich publikacjach, pisząc wysokiej jakości treści, aby zwiększyć liczbę linków zwrotnych, tworzyć niestandardowe strony docelowe i wysyłać lepsze e-maile do swoich obecnych i obecnych klientów.

Nie spiesz się i spróbuj natychmiast sprzedać swój produkt.

Naciskanie na sprzedaż rzadko sprawdza się w dzisiejszym środowisku biznesowym.

Jeśli zastosujesz się do powyższych czterech technik, pomoże Ci to zyskać widoczność w Internecie, zbudować grono odbiorców i z czasem rozwinąć silne relacje z potencjalnymi i obecnymi klientami.

Znajdź swój rynek docelowy. Nawiąż z nimi kontakt. I zdobądź zaufanie swoich klientów.

Postępuj zgodnie z tym, a w mgnieniu oka osiągniesz dużą sprzedaż!Table of Contents