Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

45 otwierających oczy statystyk Pinteresta: szczegółowe spojrzenie na jedną z wiodących platform mediów społecznościowych

Seuraava artikkeli auttaa sinua: 45 otwierających oczy statystyk Pinteresta: szczegółowe spojrzenie na jedną z wiodących platform mediów społecznościowych

Co to jest Pinterest? Platforma jest po części cyfrowym albumem z wycinkami, po części mediami społecznościowymi i potężną wyszukiwarką wizualną. To, co zaczęło się jako internetowa tablica korkowa dla entuzjastów majsterkowania i kolekcjonerów przepisów, przekształciło się obecnie w wpływowe centrum o wyjątkowej roli w krajobrazie mediów społecznościowych.

W ciągu ostatniej dekady Pinterest zmienił się z platformy niszowej w istotny zasób w zestawie narzędzi marketingu cyfrowego, głównie ze względu na wyjątkową mieszankę użytkowników, dostępność na różnych urządzeniach i wysoką wydajność w porównaniu z innymi platformami.

Mając na wyciągnięcie ręki arsenał faktów i liczb związanych z Pinterestem, będziesz przygotowany na podejmowanie świadomych, strategicznych decyzji dla swojej firmy. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym reklamodawcą, doświadczonym marketerem, czy po prostu ciekawym entuzjastą mediów społecznościowych, przygotuj się na opartą na danych podróż do świata Pinteresta, korzystając ze statystyk Pinteresta.

Pinterest: wyjątkowy gracz w krajobrazie mediów społecznościowych

Uruchomiony w 2010 roku Pinterest został zaprojektowany jako wirtualna tablica ogłoszeń, miejsce, w którym użytkownicy mogą „przypinać” swoje ulubione pomysły, inspiracje i aspiracje. Była to wyjątkowa koncepcja, odróżniająca się od istniejących gigantów mediów społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, którzy skupiali się przede wszystkim na osobistych interakcjach i aktualizacjach w czasie rzeczywistym.

Jedną z innych charakterystycznych cech Pinteresta jest jego wykorzystanie jako narzędzia wizualnego odkrywania. Platforma przeznaczona jest nie tylko do dzielenia się i gromadzenia pomysłów, ale także do odkrywania nowych. W przeciwieństwie do Facebooka, gdzie większość odkryć wynika z istniejącej sieci znajomych, lub Twittera, gdzie trendy często dyktują odkrywanie, Pinterest kieruje się osobistymi zainteresowaniami i atrakcyjnością wizualną. Przypomina to przeglądanie magazynu dostosowanego do Twoich preferencji.

Z biegiem lat platforma Pinteresta stała się kluczowym czynnikiem napędzającym handel elektroniczny, ponieważ jej użytkownicy chętniej dokonują zakupów po obejrzeniu pinezek niż użytkownicy jakiejkolwiek innej platformy mediów społecznościowych. Unikalna funkcja wyszukiwania wizualnego pomaga również wypełnić lukę między odkryciem produktu a zakupem, dzięki czemu Pinterest jest skutecznym narzędziem dla firm w docieraniu do konsumentów.

Co więcej, algorytm Pinteresta zaprojektowano tak, aby uczył się na podstawie interakcji użytkowników i stale dopasowywał ich kanały do ​​zmieniających się gustów i zainteresowań. Ta funkcja zapewnia niezwykle spersonalizowane doświadczenie, utrzymując zaangażowanie użytkowników na platformie przez dłuższy czas, co ma istotne konsekwencje dla reklamodawców.

Statystyki użytkowników Pinteresta

Zrozumienie bazy użytkowników Pinteresta ma kluczowe znaczenie dla każdego, kto chce wykorzystać możliwości platformy. Na szczęście przeprowadziliśmy badanie, aby odkryć skład, zachowanie i zainteresowania użytkowników Pinteresta, poparte pouczającymi statystykami Pinteresta, które podkreślają imponujący zasięg i różnorodność platformy.

Użytkownicy Pinteresta na całym świecie

Według najnowszego raportu firmy o zarobkach inwestorów, w kwietniu 2023 r. na całym świecie było łącznie 463 miliony aktywnych użytkowników Pinteresta miesięcznie 463 miliony.

W kwietniu 2023 r. Pinterest mógł pochwalić się o 30 milionów użytkowników więcej niż w kwietniu 2022 r., co oznacza wzrost o 6,9% w ciągu zaledwie roku.

Niewiarygodne, że 7,4% wszystkich ludzi na całym świecie w wieku 13 lat i starszych korzysta obecnie z Pinteresta. Ponieważ jednak platforma nie jest dostępna w Chinach, odsetek kwalifikujących się użytkowników na całym świecie wzrasta do 9,2% populacji.

Statystyki demograficzne na Pintereście

Kobiety stanowią 60% odbiorców Pinteresta, jednak liczba pinerów płci męskiej wzrosła o 40% rok do roku.

W ubiegłym roku liczba użytkowników Pinteresta z pokolenia Z wzrosła o 35%, podczas gdy baza użytkowników Pinteresta z pokolenia Z wzrosła o 40%.

🔥 Empfohlen:  Kiedy jest najlepszy czas na zarejestrowanie nazwy firmy jako znaku towarowego?

Do bazy użytkowników Pinteresta należy zdumiewające 45% Amerykanów żyjących w gospodarstwach domowych o dochodach przekraczających 100 000 dolarów.

Statystyki aktywnych użytkowników i zaangażowania użytkowników

W 2022 r. na Pintereście.com odbyło się około 945,3 mln miesięcznych odwiedzin.

Wśród amerykańskich internautów 70% zna Pinteresta, a 31% korzystających z mediów społecznościowych włącza go do swojej sieci.

Użytkownicy Pinteresta przeprowadzają co miesiąc 2 miliardy wyszukiwań na platformie.

Trendy na Pintereście: co jest teraz na topie

W stale rozwijającym się świecie Pinteresta odzwierciedlenie popularnych tematów jest kluczem do udanych treści. Opracowując strategię marketingową na Pintereście, weź pod uwagę następujące trendy Pinteresta, które wyróżniają najpopularniejsze kategorie i pinezki, a jednocześnie zapewniają statystyki odzwierciedlające puls tego, co aktualnie przyciąga uwagę użytkowników.

Popularne tematy na Pintereście

W 2023 roku najpopularniejsze piny na platformie Pinterest dotyczyły paznokci, pomysłów na obiady, przepisów i pomysłów na tatuaże. Inne popularne tematy obejmują tła do tapet, modę, fryzury i dekoracje świąteczne.

Pinterest przewiduje, że nadchodzące popularne szpilki będą dotyczyły mody z falbanami, odcieni spalonego pomarańczu, dwukolorowych kolorów włosów i krótszych fryzur. Pinterest spodziewa się również wzrostu liczby przypinek związanych z imprezami przy basenie dla zwierząt, strojami inspirowanymi science fiction i krajobrazami odpornymi na suszę.

Trendy w zachowaniach użytkowników na Pintereście

Większość użytkowników Pinteresta jest otwarta na nowe odkrycia. W rzeczywistości 97% wyszukiwań na Pintereście nie dotyczy marki.

Co zaskakujące, a może nie zaskakujące, 85% użytkowników Pinteresta twierdzi, że platforma jest ich pierwszym przystankiem przy rozpoczynaniu nowego projektu.

Pinterest zapewnia platformę, na której marki mogą dotrzeć do nowych odbiorców. Wśród cotygodniowych pinerów 80% twierdzi, że odkryło nową markę lub produkt na Pintereście.

Jedno z badań wykazało, że użytkownicy Pinteresta najprawdopodobniej korzystają z tej platformy do udostępniania zdjęć i filmów, odkrywania rozrywkowych treści, a także śledzenia produktów lub marek lub wyszukiwania informacji.

Najpopularniejsze wyszukiwania na Pintereście: siła odkrywania

Rozpoznawanie najpopularniejszych wyszukiwań na Pintereście jest kluczowym aspektem sukcesu w marketingu Pinteresta, ponieważ podkreśla dynamiczną siłę odkrywania platformy. Poniższe statystyki Pinteresta przedstawiają niektóre z najbardziej poszukiwanych tematów oraz wpływową rolę, jaką Pinterest odgrywa w kształtowaniu trendów konsumenckich i kształtowaniu decyzji zakupowych.

Najczęściej wyszukiwane słowa kluczowe na Pintereście

W zeszłym roku pięć najpopularniejszych słów kluczowych na Pintereście to „paznokcie”, „pomysły na obiad”, „przepisy na obiad”, „łatwe przepisy na obiad” i „tła do tapet”.

Wiosną 2023 r. najpopularniejszymi słowami kluczowymi wyszukiwanymi na Pintereście były „letnie paznokcie”, „pomysły na prezent na Dzień Ojca”, „jedzenie z okazji Dnia Pamięci”, „desery z okazji Dnia Pamięci” i „paznokcie z okazji Dnia Pamięci”.

Najszybciej rosnącymi trendami słów kluczowych na Pintereście w maju 2023 r. były „paznokcie na lato”, „pielęgnacja ciała”, „Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki”, „paznokcie na lato 2023” i „paznokcie na zakończenie roku”.

Najpopularniejsze kategorie wyszukiwań na Pintereście

Chociaż najczęściej wyszukiwane słowa kluczowe na Pintereście mogą być wąskim wyborem, ogólnie najpopularniejsze kategorie pinezek obejmują szerszy zakres tematów. Najpopularniejsze kategorie na Pintereście obejmują wystrój domu, jedzenie i napoje, majsterkowanie i rękodzieło, modę damską, a także zdrowie i dobre samopoczucie. Inne popularne kategorie to uroda, podróże, rodzicielstwo i ogrodnictwo.

Reklamy na Pintereście: potężne narzędzie marketingowe

Zamieniając pinezki w dochodowe zaangażowanie, reklamy na Pintereście na nowo zdefiniowały dziedzinę marketingu cyfrowego. Czytaj dalej, gdy zagłębiamy się w świat promowanych przypinek, pokazując za pomocą kluczowych statystyk, dlaczego reklamy na Pintereście mają ogromny potencjał dla firm chcących zwiększyć swój zasięg i wpływ.

🔥 Empfohlen:  15 najlepszych niszowych branż dla startupów

Wpływ reklam na Pintereście na zaangażowanie użytkowników

Użytkownicy są 1,4 razy bardziej skłonni do podjęcia działań związanych z zakupami na Pintereście niż użytkownicy innych platform.

Według międzynarodowego giganta reklamowego WPP, współczynnik obejrzeń reklam wideo na Pintereście był trzykrotnie wyższy niż średnia dla platform mediów społecznościowych.

Reklamy na Pintereście mają średnio współczynnik konwersji od 1,5% do 8,5%.

Zasięg reklamy na Pintereście

Gdy w ramach badania Brand Lift Insights firmy Kantar przeanalizowano 42 kampanie marketingowe wideo na Pintereście we Francji, Hiszpanii, Niemczech i Wielkiej Brytanii, aby określić widoczny zasięg reklam wideo, wyniki wahały się od 54% do 99%, ze średnią wynoszącą 82%. Co to znaczy? W przypadku ponad 8 na 10 osób, do których dotarła kampania na Pintereście, 50% filmu było widoczne i odtwarzane co najmniej raz przez co najmniej dwie sekundy.

Według jednego raportu z 2022 r. reklamy na Pintereście mają potencjalny zasięg 270,9 mln użytkowników.

Z tego samego raportu wynika, że ​​w latach 2021–2022 zasięg reklam na Pintereście wzrósł o 16,2%.

Historie sukcesu: marki, które prosperują dzięki reklamom na Pintereście

Przy koszcie tysiąca wynoszącym około 3,50 dolara Airbnb przeprowadził kampanię na Pintereście, która dotarła do 4,2 miliona osób w zaledwie cztery tygodnie, ze średnią częstotliwością trzech tygodni.

Kiedy Etsy przeprowadziło kampanię marketingową na Pintereście, przyrostowy zwrot z wydatków na reklamę wzrósł o 1200%.

Kiedy firma Carnation zaprojektowała kampanię reklamową na Pintereście skupioną na słowach kluczowych, odnotowała 3% wzrost ogólnej sprzedaży produktów.

Kiedy iRobot uruchomił kampanię reklamową na Pintereście skierowaną do właścicieli zwierząt domowych, odnotował 240% wzrost współczynnika klikalności w przypadku reklam rozważanych z plakietką Pinterest Trend.

Statystyki dostępu do Pinteresta

Drogi, którymi ludzie uzyskują dostęp do Pinteresta, zapewniają krytyczny wgląd w zachowania i zaangażowanie użytkowników. Statystyki użytkowania Pinteresta mogą ujawnić preferencje urządzeń użytkowników Pinteresta — niezależnie od tego, czy przewijają zawartość na komputerach stacjonarnych, smartfonach czy tabletach — oraz co te trendy oznaczają dla marketerów i małych firm.

Użycie urządzenia w celu uzyskania dostępu do Pinteresta

Chociaż dostęp do Pinteresta można uzyskać na komputerach stacjonarnych lub urządzeniach mobilnych, 85% użytkowników Pinteresta uzyskuje dostęp do platformy z urządzeń mobilnych.

Stany Zjednoczone zdecydowanie przodują w regionach świata pod względem dostępu do Pinterest.com za pomocą komputerów stacjonarnych, z 44% udziałem ruchu internetowego do Pinteresta pochodzącego z komputerów stacjonarnych. Inne kraje, w których użytkownicy Pinteresta czasami uzyskują dostęp do witryny z przeglądarek komputerowych, to Brazylia, Indie, Argentyna i Kolumbia.

Statystyki pobierania i użytkowania aplikacji mobilnej

Aplikacja mobilna Pinterest to najpopularniejsza aplikacja lifestylowa w sklepie Google Play.

Według Apptopia aplikacja mobilna Pinterest i inne aplikacje powiązane z Pinterestem są pobierane ponad 14 milionów razy w miesiącu. Najpopularniejsze pobierane aplikacje to Pinterest, Pinterest Lite i Shuffles by Pinterest.

Pinterest a inne platformy mediów społecznościowych

Aby naprawdę docenić wyjątkową pozycję Pinteresta, należy porównać go z innymi platformami mediów społecznościowych. Przeczytaj dalej, aby uzyskać szczegółowe porównanie statystyczne Pinteresta z platformami takimi jak Facebook, Instagram i Twitter, podkreślając jego wyraźne zalety i potencjał wzrostu.

Baza użytkowników Pinteresta w porównaniu z innymi platformami

Pinterest to 14. najpopularniejsza platforma mediów społecznościowych na świecie.

Ustępując jedynie Facebookowi, Pinterest jest drugą najpopularniejszą platformą mediów społecznościowych w Stanach Zjednoczonych.

🔥 Empfohlen:  Blur NFT Platform nousi 20 %: seuraava iso asia kryptomarkkinoilla?

Miesięczna baza aktywnych użytkowników Pinteresta wzrosła ostatnio o 32% w ciągu dwóch lat, osiągając lepsze wyniki niż wszystkie inne platformy z wyjątkiem TikTok. Dla porównania, Facebook wzrósł w tym samym okresie o 19%, Instagram wzrósł o zaledwie 16%, a za nim plasował się Twitter ze wzrostem jedynie o 8%.

Zaangażowanie użytkowników na Pintereście a inne platformy

Pinterest może być równie wciągający, jak konkurenci, tacy jak Instagram, a nawet TikTok. Użytkownicy Pinteresta oglądają na platformie około 1 miliona filmów dziennie.

Zwiększony ruch w sieci i leady sprzedażowe pozyskane dzięki pinezkom na Pintereście zazwyczaj utrzymują się dłużej niż te pozyskane poprzez posty na innych platformach mediów społecznościowych. W przypadku braku płatnych reklam zaangażowanie w posty na Facebooku i Twitterze zaczyna spadać już po kilku godzinach, podczas gdy firmy czasami pozyskują kontakty do potencjalnych klientów za pomocą pinów na Pintereście przez 30 dni lub dłużej.

Pinterest i biznes: kluczowe statystyki

Pinterest stał się istotną platformą umożliwiającą firmom nawiązywanie kontaktu z potencjalnymi klientami. Poniższe statystyki ilustrują, w jaki sposób Pinterest sprzyja odkrywaniu produktów, wpływa na decyzje zakupowe i pomaga firmom rozwijać ich marki, potwierdzając zasadniczą rolę platformy mediów społecznościowych w dzisiejszym cyfrowym zestawie marketingowym.

Firmy na Pintereście

Ponad 1,5 miliona firm korzysta z Pinteresta do promowania swoich produktów i marek, w porównaniu do 50 milionów firm, które reklamują się na Facebooku.

Pinterest stale odnotowuje 50% wzrost liczby reklamodawców z małych firm rok do roku, ponieważ przedsiębiorcy dostrzegają korzyści oferowane przez reklamy na Pintereście.

Zasięg i skuteczność reklamy na Pintereście

Reklamodawcy na Pintereście mogą dotrzeć do ponad 250 milionów ludzi.

Statystyki reklamowe na Pintereście pokazują, że użytkownicy lubią kontaktować się z reklamodawcami, którzy wzywają do działania, ponieważ posty zawierające wezwanie do działania mają o 80% wyższy współczynnik zaangażowania niż te, które tego nie robią.

Koszty reklamy na Pintereście i zwrot z inwestycji

Pinterest oferuje niedrogie opcje reklamowe dla małych firm i marek. Średni koszt kliknięcia waha się od 10 centów do 1,50 dolara. Jeśli chodzi o świadomość marki, koszt tysiąca wyświetleń zwykle waha się od 2 do 5 dolarów.

Pinterest stosuje model ustalania stawek dla miejsc docelowych reklam, więc reklama dla bardziej konkurencyjnych branż, słów kluczowych i docelowych odbiorców zwykle będzie kosztować więcej.

Reklama na Pintereście oferuje 200% zwrotu z inwestycji. Według Pinteresta promowane szpilki zazwyczaj przynoszą 2 dolary zysku za każdego wydanego 1 dolara.