Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

5 sposobów na integrację aplikacji do marketingu e-mailowego i pracę mądrzejszą

Seuraava artikkeli auttaa sinua: 5 sposobów na integrację aplikacji do marketingu e-mailowego i pracę mądrzejszą

Jeśli nie umieszczasz poczty e-mail w centrum swoich działań marketingowych, przegapiasz pewien trik.

W rzeczywistości, nawet jeśli traktujesz to jako kanał promocyjny, jeśli nie zintegrujesz wszystkich aplikacji biznesowych w ramach narzędzia do marketingu e-mailowego, tracisz ogromną szansę na zwiększenie przychodów swojej firmy.

Wystarczy otworzyć skrzynkę odbiorczą, aby przekonać się, że e-mail marketing działa. Wszystkie biuletyny i oferty specjalne wypełniają Twoje konto, ponieważ marketerzy rozumieją siłę tego medium. Znajdziesz niezliczone statystyki, które to potwierdzają.

  • Konsumenci, do których kierowana jest oferta e-mailowa, wydają o 138 procent więcej niż osoby, którym nie wysyła się ofert e-mailowych.
  • Średni zwrot wynosi 44,25 USD za każdego 1 USD wydanego na marketing e-mailowy.
  • A e-mail jest prawie 40 razy skuteczniejszy w pozyskiwaniu nowych klientów niż Facebook i Twitter.

Jeśli jednak zamierzasz zajmować się marketingiem e-mailowym, musisz zrobić to dobrze. Ważną częścią marketingu e-mailowego jest dokładne zrozumienie, kim są Twoi potencjalni i potencjalni klienci, aby móc przekazać odpowiedni komunikat we właściwym czasie.

Jednym z najmądrzejszych sposobów na osiągnięcie tego jest zebranie stosu danych klientów rozproszonych we wszystkich aplikacjach biznesowych i podłączenie ich do narzędzia do marketingu e-mailowego. Dzięki temu zyskasz dodatkową wiedzę potrzebną do zapewnienia, że ​​trafiasz do właściwych klientów z właściwym komunikatem.

Większość najlepszych aplikacji do marketingu e-mailowego wymienionych w niezależnym systemie rankingowym GetApp, GetRank, obsługuje integracje z popularnym oprogramowaniem biznesowym w różnych kategoriach, od obsługi klienta i CRM, po HR i marketing w mediach społecznościowych.

Oto kilka przykładów integracji marketingu e-mailowego i tego, jak mogą one uczynić Twoją aplikację marketingową jeszcze inteligentniejszą:

CRM

Jednym z najpotężniejszych rodzajów integracji marketingu e-mailowego jest oprogramowanie CRM, w którym możesz wykorzystać dane gromadzone na temat obecnych i potencjalnych klientów i wykorzystać je do dostarczania im ukierunkowanych kampanii.

🔥 Empfohlen:  Jak korzystać z fałszywych fałszywych informacji AI w małej firmie

Większość integracji pozwala na synchronizację danych kontaktowych pomiędzy obiema aplikacjami, dzięki czemu możesz mieć pewność, że każdy kontakt lub potencjalny klient, który zaktualizujesz w swoim CRM, zostanie zmieniony również w oprogramowaniu do marketingu e-mailowego.

Większość najlepszych CRM dla małych firm, takich jak Insightly, Zoho CRM i Pipedrive, obsługuje integrację z programami do marketingu e-mailowego.

Obsługa klienta

Podłączając aplikację do marketingu e-mailowego do oprogramowania obsługi klienta, pracownicy pomocy technicznej mogą zobaczyć szczegółowe informacje na temat tego, które kampanie e-mailowe zostały wysłane do klienta i jakie działania zostały podjęte.

Pomaga to klientom uzyskać bardziej spersonalizowane doświadczenia podczas rozmowy z agentem.

Na przykład MailChimp umożliwia integrację z Zendesk, dzięki czemu Twój zespół może zobaczyć poprzednie e-maile wraz ze zgłoszeniem w Zendesk.

Podobnie możliwa jest integracja narzędzi do marketingu e-mailowego z oprogramowaniem do czatu na żywo.

Na przykład LiveChat integruje się z MailChimp, Campaign Monitor i innymi, aby umożliwić klientom zapisywanie się do biuletynów za każdym razem, gdy logują się do czatu na żywo.

Analityka

Twoje rozwiązanie do marketingu e-mailowego można zintegrować z popularnymi narzędziami do analityki internetowej, dzięki czemu możesz lepiej śledzić swoje kampanie.

Na przykład MailChimp obsługuje Google Analytics, automatycznie dodając kody śledzące do adresów URL kampanii e-mailowych, dzięki czemu możesz dokładnie zobaczyć wpływ, jaki wywierają Twoje kampanie pod względem ruchu i konwersji.

Klipfolio to kolejna aplikacja do analityki biznesowej, która integruje się z szeregiem narzędzi do marketingu e-mailowego, umożliwiając wykorzystanie ich jako źródła danych.

Oznacza to, że możesz łączyć wskaźniki marketingu e-mailowego z danymi z innych obszarów swojej firmy i tworzyć unikalne zapytania, aby odkrywać wzorce w swoich dashboardach.

handel elektroniczny

Niezależnie od tego, jak to ubierzesz, ostatecznie celem wysyłek jest generowanie przychodów w dłuższej perspektywie. Jeśli korzystasz z aplikacji do marketingu e-mailowego i masz sklep internetowy, lepiej upewnij się, że są one połączone.

🔥 Empfohlen:  26 kreatywnych pomysłów biznesowych na pokój gościnny dla przedsiębiorców domowych

Aplikacje takie jak ActiveCampaign, MailChimp i Campaign Monitor umożliwiają integrację z wieloma platformami eCommerce, takimi jak Shopify, Magento i WooCommerce, bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji lub za pomocą ich interfejsów API.

Łącząc te aplikacje, możesz na przykład dodawać klientów jako kontakty e-mail po dokonaniu przez nich zakupu, otrzymywać rekomendacje marketingowe na podstawie aktywności w Twoim sklepie lub pobierać produkty ze sklepu bezpośrednio do biuletynów e-mailowych.

Media społecznościowe

Media społecznościowe i marketing e-mailowy to cenne sposoby nawiązania kontaktu z klientem, ale nie należy ich postrzegać jako zupełnie odrębnych podmiotów. W końcu jest prawdopodobne, że rozmawiasz z tymi samymi osobami za pośrednictwem obu mediów.

Ogólnie rzecz biorąc, Twoje oprogramowanie do marketingu e-mailowego można bardzo łatwo połączyć z Twitterem, Facebookiem, a nawet Instagramem, dzięki czemu możesz synchronizować swoje kampanie.

Integracja MailChimp z HootSuite jest dobrym przykładem synchronizacji kanałów marketingowych. Korzystając ze strumienia „Kampanie MailChimp”, możesz przeglądać raporty i udostępniać linki w mediach społecznościowych, a następnie ocenić, w jaki sposób Twoi obserwatorzy weszli w interakcję z Twoją kampanią.

Strumień „Listy” pozwala sprawdzić stan kampanii, śledząc wskaźniki otwarć i rezygnacji z subskrypcji, a gdy połączysz strumienie, będziesz mógł wyczarować kreatywne kampanie społecznościowe w oparciu o to, co sprawdza się w Twoich działaniach e-mailowych.

Wybierając narzędzie do marketingu e-mailowego, warto sprawdzić wszystkie obsługiwane integracje, aby mieć pewność, że inne aplikacje, których używasz w swojej firmie, są bezpłatne. W ten sposób możesz mieć pewność, że wszystko jest zsynchronizowane, a dane, które zbierasz codziennie, służą zadowoleniu klientów i zwiększeniu konwersji potencjalnych klientów.