Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

50 niezbędnych statystyk eBay

Seuraava artikkeli auttaa sinua: 50 niezbędnych statystyk eBay

Jako główny gracz w globalnym handlu elektronicznym, eBay jest wpływowym rynkiem obsługującym zarówno kupujących, sprzedających, jak i inwestorów. Zrozumienie dynamiki operacyjnej serwisu eBay — przedstawionej w poniższych statystykach — zapewnia kluczowy wgląd w trendy konsumenckie, konkurencyjność rynku i możliwości inwestycyjne. Ogromny zasięg serwisu eBay i jego zróżnicowana baza użytkowników podkreślają znaczenie platformy w kształtowaniu strategii handlu elektronicznego na całym świecie.

eBay w skrócie: przegląd i ogólne statystyki eBay

Uruchomiony w 1995 roku serwis eBay stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych rynków internetowych na świecie. Znany początkowo jako platforma konsumencka, eBay obsługuje obecnie firmy, oferując ponad 1,8 miliarda ofert na żywo i działający w ponad 100 krajach.

Od 2023 r. eBay ma bazę użytkowników liczącą około 133 milionów aktywnych kupujących na całym świecie, co podkreśla jego ogromną skalę i wpływ. Warto zauważyć, że na platformie działa ponad 18 milionów sprzedawców oferujących różnorodną gamę produktów w wielu kategoriach.

eBay wykazuje stałą siłę w branży eCommerce, a jego aplikacja mobilna jest znaczącym czynnikiem wpływającym na transakcje – 58% sprzedaży w amerykańskim serwisie eBay odbywa się obecnie na urządzeniach mobilnych. Te punkty danych odzwierciedlają kluczową rolę serwisu eBay w globalnej sprzedaży detalicznej online, jego znaczne zaangażowanie użytkowników i zaangażowanie w handel elektroniczny oparty na urządzeniach mobilnych.

Kluczowe statystyki użytkowników serwisu eBay

Zagłębienie się w główną siłę serwisu eBay – jego ekspansywną i zróżnicowaną bazę użytkowników – pozwala uzyskać istotny wgląd w rozkład demograficzny, trendy wzrostu i wzorce zachowań. Analiza ta przyczynia się do zrozumienia szerokiego wpływu giganta handlu elektronicznego, możliwości dostosowania się rynku i potencjału przyszłej ekspansji.

Zrozumienie globalnego zasięgu serwisu eBay

W skali globalnej ponad 133 miliony ludzi aktywnie korzysta z serwisu eBay do dokonywania zakupów i sprzedaży na 190 rynkach.

W 2022 r. eBay był drugim najpopularniejszym rynkiem internetowym na świecie, zaraz za gigantem handlu elektronicznego Amazonem, ze średnią liczbą około 3 miliardów odwiedzin miesięcznie. W tym samym okresie serwis eBay szczycił się także drugim co do wielkości ruchem internetowym na świecie, ze średnią liczbą 307 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie.

Spośród 1000 najlepszych sprzedawców na eBayu największa grupa nazywa domem Wielką Brytanię – jest ich 399. Kolejnych 252 najlepiej sprzedających się sprzedawców pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, za nimi plasuje się 217 z Niemiec, 43 z Chin i 41 z Australii.

Zachowanie użytkowników serwisu eBay

Popularne wyszukiwania przeprowadzane przez użytkowników serwisu eBay zmieniają się sezonowo. Na przykład według danych eBay Ads liczba wyszukiwań hasła „koc podgrzewany” na ebay.co.uk wzrosła o 147% w październiku 2021 r. w porównaniu z poprzednim miesiącem. Tymczasem liczba wyszukiwań haseł „butelka z gorącą wodą” i „izolacja poddasza” wzrosła odpowiednio o 121% i 80%.

Badanie przeprowadzone przez eBay Ads ujawniło również, że w obliczu presji związanej z inflacją kupujący stają się coraz bardziej oszczędni, ponieważ 32% z nich umieszcza oferty i pozycje budżetowe na szczycie swoich list zakupów. Jeden na pięciu kupujących w serwisie eBay koncentruje się również na wyszukiwaniu przedmiotów używanych, aby zaoszczędzić pieniądze.

Użytkownicy uważają eBay za niezwykle wciągającą platformę i spędzają średnio ponad siedem minut na interakcję lub wizytę na rynku online. Tak naprawdę użytkownicy serwisu eBay spędzają na platformie ponad 3 godziny i 30 minut miesięcznie.

🔥 Empfohlen:  Narzędzia do czyszczenia basenu – Twoja lista do rozpoczęcia działalności gospodarczej

Sprzedawcy w serwisie eBay w centrum uwagi: istotne statystyki sprzedawców w serwisie eBay

Odkrywanie skomplikowanego krajobrazu sprzedawców w serwisie eBay skupia uwagę na komercyjnym kręgosłupie platformy. Dane odzwierciedlające doświadczenia sprzedawców, wskaźniki sukcesu i wyzwania mogą wyjaśnić dynamikę prowadzenia interesów w serwisie eBay, oferując bezcenne perspektywy w zakresie strategii konkurencyjnych, możliwości rynkowych i potencjalnych przeszkód.

Dane demograficzne sprzedawców w serwisie eBay

Największą grupę sprzedawców w serwisie eBay stanowią Amerykanie, gdyż 31% wszystkich sprzedawców na platformie pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Wielka Brytania reprezentuje 29% wszystkich sprzedawców w serwisie eBay, 15% pochodzi z Niemiec, a 12% z Chin.

Lojalność pozostaje kluczową cechą sprzedawców w serwisie eBay. Według badania Marketplace Pulse 55% najlepszych sprzedawców w serwisie eBay sprzedaje produkty na platformie od 10 lat lub dłużej. Niektóre sprzedają w serwisie eBay od ponad 20 lat.

W 2023 r. średni roczny dochód sprzedawców eBay w Stanach Zjednoczonych wyniesie 59 333 dolarów, czyli około 28,53 dolara na godzinę.

Ponad 68% użytkowników serwisu eBay to mężczyźni, a prawie 32% identyfikuje się jako kobiety.

Od wyzwań do triumfów: dynamiczny świat sprzedawców w serwisie eBay

Do najlepiej sprzedających się przedmiotów w serwisie eBay należą kable, odzież męska, perfumy, komputery, uchwyty samochodowe do telefonów i ładowarki bezprzewodowe.

Według własnych badań serwisu eBay, aukcje obejmują zdjęcia dobrej jakości mają o 5% większe szanse na sprzedaż niż te, które nie zawierają zdjęć lub są źle zrobione.

Sprzedawcy oferują bezpłatną wysyłkę w przypadku 71% zakupów w serwisie eBay, aby przyciągnąć kupujących i zwiększyć widoczność.

Od września 2022 r. użytkownik serwisu eBay worldofbooks08, firma specjalizująca się w sprzedaży używanych książek, jest najpopularniejszym sprzedawcą w serwisie eBay na podstawie miesięcznych opinii za poprzednie 30 dni. W ciągu jednego miesiąca księgarz odnotował ponad 91 000 ocen, które odzwierciedlają wysoki poziom zadowolenia klientów i zaangażowania kupujących w kontakt ze sprzedawcą.

Obraz finansów: statystyki przychodów eBay

Kondycja finansowa serwisu eBay, wyrażona w danych liczbowych i trendach dotyczących przychodów, sygnalizuje wyniki firmy i perspektywy przyszłego wzrostu. Analiza tych ważnych statystyk eBay, w połączeniu ze zrozumieniem czynników wpływających, daje kompleksowy obraz aktualnej sytuacji ekonomicznej eBay i jej trajektorii w globalnym sektorze handlu elektronicznego.

Podział przychodów: skąd biorą się dochody eBay?

W pierwszym roku swojej działalności przychody eBay w 1996 roku wyniosły 32 miliony dolarów. Do 2022 roku całkowite przychody eBay wzrosły do ​​9,8 miliarda dolarów.

Przychody eBay w pierwszym kwartale 2023 roku wyniosły 2,5 miliarda dolarów. Połowa tej kwoty pochodziła ze sprzedaży międzynarodowej.

W czwartym kwartale 2022 r. eBay wygenerował 319 mln dolarów przychodów z reklam, w tym 319 mln dolarów z promowanych ofert i 43 mln dolarów z reklam zewnętrznych.

W 2021 r. 9,772 miliarda dolarów z 10,42 miliarda dolarów przychodów serwisu eBay pochodziło z opłat.

Zakupy w serwisie eBay

W szczytowym okresie globalnej pandemii maski na twarz były zdecydowanie najlepiej sprzedającymi się produktami w serwisie eBay, ponieważ tygodniowo na aukcję sprzedawano ponad 293 produkty. Telefony komórkowe i smartfony również należały w tamtym czasie do najlepiej sprzedających się kategorii, średnio 76 sztuk tygodniowo sprzedawanych na jedno ogłoszenie.

Przeciętny kupujący w serwisie eBay w. W 2021 roku Stany Zjednoczone wydały 700 dolarów.

🔥 Empfohlen:  Opis stanowiska dozorcy terenów zielonych: Szablony do zatrudnienia w Twojej firmie

Według serwisu eBay 80% wszystkich towarów sprzedawanych na platformie to produkty nowe, a 88% przedmiotów sprzedawanych w serwisie eBay to transakcje Kup teraz, które nie wymagają licytacji.

Wolumen towarów brutto (GMV) w serwisie eBay: głębokie nurkowanie

Wolumen towarów brutto w serwisie eBay reprezentuje całkowitą wartość towarów sprzedanych na platformie w określonym okresie. Ten kluczowy wskaźnik ilustruje przepustowość ekonomiczną platformy i służy jako znaczący wskaźnik jej ogólnej aktywności na rynku, kondycji i potencjału generowania przychodów.

Trendy GMV w serwisie eBay

W pierwszym kwartale 2023 r. GMV serwisu eBay wyniosło 18,4 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 5% rok do roku. Spadł również o 15% w latach 2021–2022. W rzeczywistości ostatni kwartał był ósmym z rzędu okresem, w którym spadł ten ważny wskaźnik.

Roczny wolumen sprzedaży brutto w serwisie eBay w 2022 r. wyniósł 73,9 miliarda dolarów, w porównaniu z 87,3 miliarda dolarów w 2021 r.

W 2022 r. około 20% GMV serwisu eBay obejmowało handel transgraniczny, mimo że obecnie tylko około 50% zapasów w USA można wysyłać na rynki międzynarodowe.

Korzystanie z urządzeń mobilnych: statystyki aplikacji eBay

Poniższe statystyki ilustrują dominującą pozycję zakupów mobilnych na rynku eBay:

W październiku 2022 r. na całym świecie aplikację mobilną eBay pobrano 2,5 miliona razy. Miesięczna liczba pobrań aplikacji eBay na całym świecie osiągnęła szczyt w maju 2020 r. i wyniosła 4,7 mln pobrań.

W marcu 2023 r. największy odsetek kupujących w serwisie eBay na urządzeniach mobilnych w USA stanowiły osoby w wieku od 18 do 24 lat (39%). Dorośli w wieku od 25 do 34 lat stanowili około 36% odbiorców zakupów mobilnych w serwisie eBay

W marcu 2023 r. ponad 67% klientów korzystających z mobilnego serwisu eBay w Stanach Zjednoczonych stanowili mężczyźni. Kobiety stanowiły 38% mobilnych odbiorców serwisu eBay.

Klienci z USA, których dochody gospodarstw domowych wynoszą mniej niż 25 000 dolarów, stanowią ponad 34% mobilnych odbiorców serwisu eBay. Drugą co do wielkości grupę stanowili klienci eBay, których dochody gospodarstw domowych wahały się od 40 000 do 60 000 dolarów.

Kluczowe statystyki kupujących w serwisie eBay

Sprzedawcy mogą opracowywać bardziej świadome strategie, poznając dane demograficzne, zwyczaje związane z wydatkami i preferencje kupujących w serwisie eBay, w tym następujące statystyki:

Według ankiety przeprowadzonej przez eBay 2022 Recommerce Report 90% kupujących twierdzi, że w poprzednim roku kupiło w serwisie eBay używane towary. W niektórych krajach liczba ta jest jednak jeszcze wyższa.

Kupujący w serwisie eBay często jako główny powód zakupu używanych przedmiotów wymieniają oszczędności, a 56% respondentów raportu Recommerce Report jako główny powód podaje to oszczędności.

eBay może pochwalić się 1,8 miliarda ofert – ponad 13 razy więcej niż liczba kupujących.

Witryny sklepów internetowych: statystyki Sklepu eBay

Sklepy eBay to małe witryny internetowe hostowane na platformie, które umożliwiają sprzedawcom prezentowanie swoich marek i produktów.

Sprzedawcy w sklepach eBay odnotowują średnio 25% wzrost sprzedaży w trzy miesiące po otwarciu swoich sklepów.

W latach 1996–2021 na platformie otwarto ponad 800 000 sklepów eBay. Podczas gdy około 45% tych sklepów dołączyło do serwisu eBay ponad 10 lat temu, około 30% powstało w ciągu ostatnich pięciu lat.

🔥 Empfohlen:  20 statystyk dotyczących phishingu, które małe firmy powinny znać

Zapewnianie pozytywnych wrażeń: statystyki zadowolenia klientów serwisu eBay

Kupujący w serwisie eBay korzystają z ochrony przed oszustwami i złą obsługą. eBay pełni rolę zewnętrznego arbitra w sytuacjach spornych, dzięki czemu klienci czują się bezpieczniej dokonując zakupów, nawet od nieznanych marek.

Klienci, którzy kupują przedmiot w serwisie eBay, proszeni są o ocenę swoich doświadczeń ze sprzedawcami. Wynik opinii sprzedającego jest wyświetlany jako procent obok jego ofert. Na przykład, jeśli sprzedawca ma wynik 98%, oznacza to, że 98 na 100 kupujących, którzy wystawili opinię, miało pozytywne doświadczenia.

Według amerykańskiego wskaźnika satysfakcji klientów w 2021 r. wskaźnik zadowolenia klientów serwisu eBay wyniósł 76 na 100 punktów indeksowych.

Według amerykańskiego indeksu satysfakcji klientów wskaźniki zadowolenia klientów serwisu eBay utrzymały się na poziomie 76 w latach 2022 i 2023, co stanowi 16. najwyższą pozycję wśród głównych sprzedawców internetowych w 2023 r.

Świat produktów: statystyki aukcji w serwisie eBay

Dzięki imponującej liczbie 1,7 miliarda aukcji w 2022 r. szeroka gama produktów eBay pozostaje jedną z jego głównych mocnych stron. Zagłębienie się w szczegóły tych aukcji rzuca światło na różnorodność produktów, popularne kategorie i strategie sprzedawców, pomagając rozszyfrować ekspansywną dynamikę rynku eBay.

Różnorodność ofert w serwisie eBay

Jednymi z najłatwiejszych do sprzedania aukcji w serwisie eBay są kable służące do ładowania telefonów lub podłączania innych urządzeń. Przedmioty te są obecnie wystawiane w serwisie eBay 2,1 miliona razy. W rzeczywistości przeciętna aukcja kabli obejmuje co najmniej 300 sprzedaży online w ciągu 30 dni.

Dzięki 13 milionom ofert odzież męska należy również do kategorii, w których znajduje się najwięcej przedmiotów wystawionych na sprzedaż w serwisie eBay. Chociaż jest to kategoria konkurencyjna, 89% ofert odzieży męskiej kończy się sukcesem.

Inne kategorie zakupów z najwyższymi wskaźnikami powodzenia aukcji pokazują różnorodność produktów eBay, w tym T-shirty, perfumy, komputery, uchwyty samochodowe do telefonów, ładowarki bezprzewodowe i naszyjniki.

Patrząc w przyszłość: przyszłe trendy i prognozy dla serwisu eBay

Prognozowanie przyszłej trajektorii eBay wymaga zbadania potencjalnych możliwości wzrostu i potencjalnych wyzwań. Opierając się na prognozach ekspertów, trendach rynkowych i wybiegających w przyszłość statystykach, takich jak te powyżej, analiza taka może zapewnić pogląd na potencjał serwisu eBay w zakresie poruszania się w stale zmieniającym się krajobrazie handlu elektronicznego i utrzymywania swojej mocnej pozycji na rynku.