Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

6 sposobów na ulepszenie marketingu e-mailowego

Seuraava artikkeli auttaa sinua: 6 sposobów na ulepszenie marketingu e-mailowego

E-mail to jeden z najlepszych sposobów dotarcia do obecnych i potencjalnych klientów. Istnieje wiele różnych ideologii dotyczących najskuteczniejszych technik marketingu e-mailowego, ale istnieją pewne sprawdzone podstawy, które mają zastosowanie we wszystkich przypadkach. Przez lata testowałem kilka strategii, zarządzając biuletynami e-mailowymi i listami w wielu witrynach, i poniżej dzielę się moimi ulubionymi wskazówkami dotyczącymi marketingu e-mailowego. Pamiętaj, że celem jest zwiększenie liczby otwarć i zachęcenie czytelników do podjęcia działania.

Wskazówki dotyczące marketingu e-mailowego

Spędzaj czas na tematach

To jest część tworząca lub uszkadzająca Twój e-mail. Ludzie czytają tematy i albo decydują się otworzyć, albo nie. Twój temat powinien być przekonujący, jeśli nic innego. Rodzaj Twojej firmy oraz oferowane usługi lub produkty mogą w dużej mierze decydować o tym, co tu umieścisz. Niektóre marki mogą sobie pozwolić na bardziej odważne stylizacje niż inne. Jednak niezależnie od osobowości, temat powinien skłonić ludzi do otwarcia e-maila, aby uzyskać więcej informacji.

John Hayes z iContact przygotował listę najlepszych słów, których można używać w tematach wiadomości e-mail, i którą warto przeczytać. Podobnie, w zeszłym roku Digital Marketer opublikował inne świetne źródło informacji na temat tematów wiadomości e-mail, zawierające 101 różnych typów tematów, które są otwierane.

Segmentuj swoją listę

Segmentacja klientów jest ważna, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że Twoja baza klientów będzie zainteresowana różnymi rzeczami. Na przykład, jeśli wysyłasz biuletyn i cotygodniowe oferty specjalne, prawdopodobnie są osoby, które są zainteresowane tylko otrzymywaniem tych dwóch e-maili. Analizując statystyki i określając, na co reaguje Twoja baza klientów, możesz lepiej zaspokoić ich potrzeby i dostarczyć właściwy komunikat właściwym osobom. Możesz segmentować według rodzaju produktu lub usługi, zainteresowań, lokalizacji geograficznej, wieku lub daty ostatniego zakupu.

🔥 Empfohlen:  Czy Twoja kampania e-mailowa dotycząca marketingu detalicznego doprowadza klientów do szaleństwa?

Oto świetny przewodnik na temat segmentacji list od ludzi z Zapiera.

Uzyskaj osobisty

Jeśli odpowiednio posegmentowałeś swoją listę e-mailową, masz nowe możliwości personalizacji wiadomości pod kątem każdego z tych segmentów. Masowe wysyłanie e-maili należy już do przeszłości; konsumenci oczekują dziś informacji, które są dla nich istotne i spersonalizowane. Możesz zdecydować się na podanie imienia w temacie lub odniesienie się do poprzedniego zakupu dokonanego przez daną osobę. Każdy z nich zapewnia miły akcent, który sprawia, że ​​dana osoba czuje się doceniona i chętniej zareaguje i podejmie działania wymagane w wiadomości e-mail. Ten rodzaj personalizacji wymaga przyzwoitej ilości danych, dlatego może zaistnieć potrzeba inwestycji w bardziej zaawansowane narzędzia analityczne.

Bądź jasny i bezpośredni w swoim wezwaniu do działania (CTA)

Mamy nadzieję, że na początek Twój e-mail będzie wezwaniem do działania. Zbyt często otrzymuję w skrzynce odbiorczej błędną wiadomość e-mail, która nie wzywa mnie do podjęcia jakichkolwiek działań. To duży błąd. E-maile pozbawione wezwania do działania są mylące dla odbiorców i wcale nie korzystne dla Twojej firmy. Jedyną rzeczą gorszą od CTA jest niejasne CTA. Upewnij się, że sprawdziłeś wersję roboczą wiadomości e-mail i przekażesz ją kilku osobom, zanim ją wyślesz. Jeśli na podstawie Twojego wezwania do działania zajmie im więcej niż 5 sekund, co muszą zrobić, nie jest to dobre wezwanie do działania.

Czas jest wszystkim

Ustal najbardziej efektywną porę dnia na wysyłanie e-maili. Kuszące jest myślenie, że najlepszy czas na osiągnięcie optymalnych współczynników otwarć i klikalności to godzina 9:00–17:00. Prawda jest taka, że ​​będzie się to różnić w zależności od branży i innych zmiennych. Przeprowadź badania i zwróć uwagę na własne wskaźniki, aby zobaczyć, jaki jest najbardziej efektywny moment na wysłanie. Niektórzy profesjonaliści wolą sprawdzać i otwierać pocztę e-mail przed wejściem do biura, dlatego optymalna jest godzina 7:00–9:00. Dla innych niedzielny wieczór między 18:00 a 20:00 to wyznaczony czas na przeglądanie skrzynki odbiorczej. Chcesz także mieć pewność, że w razie potrzeby uwzględnisz strefy czasowe. Jeśli Twoja baza danych poczty e-mail obejmuje kilka stref czasowych, warto posegmentować godziny wysyłania, tak aby odbiorcy w każdej strefie czasowej otrzymywali wiadomości e-mail w odpowiednim dla nich czasie.

🔥 Empfohlen:  13 legalnych sposobów zarabiania na klikaniu reklam w 2023 r

SmallBizTrends omówiło badanie przeprowadzone przez MailChimp, które bardziej szczegółowo opisuje najlepsze pory dnia na wysyłanie wiadomości e-mail i współczynniki otwarć.

Test A/B

Powinieneś stale testować. Testy A/B to jeden z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów sprawdzenia, co działa najlepiej, a następnie jego skalowania. Możesz przeprowadzić testy a/b z tematami, nagłówkami e-maili, treścią, wezwaniami do działania i kreacją e-mailową. Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest testowanie jednej rzeczy na raz i utrzymywanie innych różnic w treści jako niewielkich. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wyniki testu są tak dokładne, jak to możliwe i że nie mają na nie wpływu inne czynniki.