Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

7-etapowa kontrola marketingu e-mailowego dla sprzedawców detalicznych

Seuraava artikkeli auttaa sinua: 7-etapowa kontrola marketingu e-mailowego dla sprzedawców detalicznych

Jaki jest najlepszy sposób na utrzymanie kontaktu z klientami detalicznymi? Według ostatnich badań e-mail wypiera wszystkie inne metody marketingowe. Respondenci wszystkich pokoleń, od pokolenia Z po pokolenie wyżu demograficznego, zdecydowanie preferują komunikację e-mailową ze sprzedawcami detalicznymi.

Jak szeroko? Ogólnie rzecz biorąc, 68 procent ankietowanych konsumentów woli otrzymywać informacje dotyczące marki od sprzedawców detalicznych za pośrednictwem poczty elektronicznej; zaledwie 6,9 ​​procent woli kolejną najpopularniejszą metodę – komunikację w sklepie. (Uzupełniając listę, 5,6 procent preferuje wiadomości tekstowe, a 4,5 procent woli komunikację za pośrednictwem Facebooka). Jest to jeden z przykładów, w którym różnica pokoleń jest niewielka: 73 procent pokolenia wyżu demograficznego preferuje komunikację e-mailową od sprzedawców detalicznych, a 62 procent pokolenia milenijnego tak. zbyt.

Biorąc pod uwagę znaczenie marketingu e-mailowego dla sprzedawców detalicznych, Twoje podejście do poczty elektronicznej musi być trafne. Wykonaj ten siedmioetapowy test e-mail marketingu i zobacz, jak sobie radzisz.

Lista kontrolna marketingu e-mailowego dla sprzedawców detalicznych

1. Czy Twoje e-maile są segmentowane? Segmentacja, czyli dzielenie subskrybentów poczty e-mail na różne listy, pomaga dostarczać bardziej trafne e-maile. Subskrybenci mogą segmentować się na podstawie sposobu, w jaki wyrazili zgodę na otrzymywanie Twoich e-maili, lub możesz segmentować ich na podstawie zebranych danych. Możesz segmentować subskrybentów na wiele sposobów, w tym:

  • Informacje demograficzne, takie jak wiek, płeć, stan cywilny, dzieci
  • Lokalizacja
  • Informacje związane z transakcją, takie jak częstotliwość zakupów u Ciebie, kiedy dokonują zakupów i średnia kwota zakupu
  • Informacje behawioralne, takie jak strony przeglądane w Twojej witrynie, jakie e-maile otwierają i z jakich poprzednich ofert e-mailowych skorzystali.

2. Czy Twoje e-maile są spersonalizowane? Personalizacja jest kluczem do uzyskania wyników marketingu e-mailowego. Wpisuje się to również w to, co klienci lubią w e-mailu: na przykład 64 procent millenialsów biorących udział w ankiecie twierdzi, że e-mail to kanał marketingowy, który wydaje się „najbardziej osobisty”.

🔥 Empfohlen:  W centrum uwagi: Adaptacja mediów społecznościowych dostosowuje się do trendów marketingu cyfrowego od ponad 15 lat

Podstawowym elementem personalizacji jest oczywiście użycie imienia odbiorcy w treści maila i/lub w jego temacie. Programy do marketingu e-mailowego ułatwiają personalizację wiadomości e-mail w ten sposób; możesz nawet dodać w treści e-maila odniesienia do takich rzeczy, jak niedawny zakup lub wizyta. Powinieneś jednak także personalizować e-maile w oparciu o segmentację klientów (patrz wyżej). Na przykład, jeśli jesteś właścicielem butiku sprzedającego odzież dla niemowląt i dzieci, możesz personalizować wiadomości e-mail w różny sposób w zależności od tego, czy odbiorcami są rodzice czy dziadkowie.

3. Czy Twoje e-maile oferują postrzeganą wartość? Jedna firma, której e-maile subskrybuję, wysyła wiele e-maili dziennie — każdy zachwala ofertę typu „20% zniżki tylko dzisiaj!” lub „10 USD zniżki na zakupy tylko dzisiaj!” To rażąco oczywiste, że te „jednodniowe” ceny nie są tak naprawdę ofertami, więc zacząłem po prostu całkowicie usuwać e-maile.

Aby Twoje e-maile były postrzegane jako wartościowe – a nie irytujące – spraw, aby Twoje oferty miały sens. Oprócz rabatów lub wyprzedaży wysyłaj także e-maile z przydatnymi informacjami. Na przykład wspomniany przeze mnie sprzedawca artykułów dziecięcych i odzieży mógłby utworzyć listę „10 najważniejszych trendów w modzie dziecięcej na rok 2017” wraz ze zdjęciami produktów, które sprzedajesz w swoim sklepie. Nie masz czasu na samodzielne tworzenie takiej listy? Następnie załącz link do artykułu w innym miejscu w Internecie — wszystko jest w porządku, pod warunkiem, że odpowiednio go podasz.

4. Czy korzystasz z e-maili wyzwalanych? Firmy zajmujące się handlem elektronicznym często korzystają z wyzwalanych wiadomości e-mail. Na przykład, jeśli kiedykolwiek porzuciłeś koszyk na zakupy online, prawdopodobnie otrzymałeś e-mail z przypomnieniem z pytaniem, czy nadal chcesz dokonać zakupu. Sprzedawcy stacjonarni mogą stosować tę samą zasadę, tworząc e-maile wyzwalane na podstawie zachowań klientów. Na przykład, jeśli klient, który regularnie odwiedzał Twój sklep, nie pojawiał się przez kilka miesięcy, wyślij wiadomość „Tęsknimy!” e-mail z kuszącą ofertą. Zbieranie dat urodzin klientów i wysyłanie e-maili z rabatem obowiązującym w miesiącu urodzin to kolejna sprytna taktyka. Możesz też zainspirować się sprzedawcą kosmetyków Sephora i zaoferować niewielki prezent w miesiącu urodzinowym – bez konieczności dokonywania zakupów.

🔥 Empfohlen:  10 miejsc, w których można uzyskać niesamowite podpowiedzi GPT na czacie

5. Czy Twoje otwieracze przyciągają uwagę? Skoncentruj swoją energię copywritingową na tworzeniu dobrych tematów, które wyraźnie sprzedają klientowi korzyści płynące z wiadomości e-mail i jej wartość. Ponieważ pierwsza linijka treści wiadomości e-mail często wyświetla się przed jej otwarciem, warto także zadbać o jej skuteczność.

6. Czy Twoje e-maile są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych? Ponad połowa wszystkich respondentów ankiety sprawdza pocztę głównie na smartfonach. Im młodszy respondent, tym większe prawdopodobieństwo, że tak zrobi: 59 proc. milenialsów i 67 proc. pokolenia Z sprawdza pocztę głównie na telefonie. Upewnij się, że Twoje e-maile dobrze wyświetlają się na smartfonach, mają wystarczającą ilość wolnego miejsca, aby były czytelne, oraz przyciski lub hiperłącza, które można łatwo kliknąć. Co równie ważne, wszelkie linki prowadzące klientów do Twojej witryny powinny prowadzić do strony dostosowanej do urządzeń mobilnych.

7. Czy tworzenie list e-mailowych jest dla Ciebie priorytetem? Zachęcanie nowych klientów do rejestracji jest niezbędne do utrzymania zdrowej listy e-mailowej. Zawsze pytaj klientów przy kasie, czy chcą zarejestrować się, aby otrzymywać e-maile z Twojego sklepu. Chociaż nigdy nie powinieneś stawiać tego jako warunku sprzedaży (ani sprawiać, że klienci poczują się nachalny), możesz zachęcić do rejestracji, wysyłając im ofertę rabatu jako pierwszy e-mail powitalny lub wyjaśniając, że rejestrując się, mogą otrzymuj paragony cyfrowe zamiast lub oprócz papierowych. Podaj arkusz rejestracyjny przy kasie lub, dla większej dokładności, skorzystaj z systemu w punkcie sprzedaży, który umożliwia klientom wprowadzenie własnych adresów e-mail.