Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

8 oszustw Geek Squad, na które należy uważać

Seuraava artikkeli auttaa sinua: 8 oszustw Geek Squad, na które należy uważać

Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarabiać pieniądze od naszych partnerów stowarzyszonych. Ucz się więcej.

Usługi Geek Squad obejmują naprawę problemów z komputerem i konfigurację nowego tabletu lub komputera. Świadczą usługi przez Internet i na miejscu z opcjami w sklepie.

Niestety, niektórzy abonenci padają ofiarą oszustw. Istnieją oszustwa e-mailowe i inne. Czytaj dalej, aby poznać sztuczki wykorzystywane do oszukiwania użytkowników.

Czy możesz zostać oszukany za pomocą Geek Squad?

Oszuści mogą kontaktować się za pomocą fałszywego numeru telefonu, SMS-a lub e-maila, aby ukraść poufne informacje.

Potencjalne ofiary otrzymują wiadomość e-mail typu phishing. Oszuści stwarzają pilną potrzebę, podszywając się pod takimi przedmiotami, jak legalne oprogramowanie antywirusowe. Oszustwo e-mailowe Geek Squad działa, ponieważ Geek Squad, spółka zależna Best Buy, jest jedną z dużych legalnych firm na rynku.

Takie e-maile znajdują się po numerach kont bankowych użytkowników. Potencjalna kradzież tożsamości może rozpocząć się od złośliwych załączników. Uważaj więc na ogólną wiadomość „Szanowny Kliencie”, ponieważ wszelkie wiadomości e-mail dotyczące subskrypcji użytkownika powinny zawierać jego imię i nazwisko.

Bądź tego świadomy

Istnieje kilka charakterystycznych znaków, na które należy zwrócić uwagę, takich jak błędy gramatyczne. Uważaj na następujące podejrzane e-maile i inne oszustwa.

1. E-mail z oszustwem Geek Squad

Wiele z tych oszustw e-mailowych stwarza wrażenie pilności, tak jakbyś miał tylko 24 godziny na wycofanie obciążenia. Pochodzą z adresu Gmail, a nie z oficjalnego adresu e-mail Geek Squad. Poza tym nie zawierają Twojego imienia i nazwiska.

2. Oszustwo Geek Squad dotyczące zdalnego dostępu

Tego typu oszustwa próbują uzyskać dostęp do Twojego komputera, wykorzystując Twój strach przed wirusami. Oszuści mogą używać narzędzia wiersza poleceń do generowania komunikatów podsumowujących zagrożenia.

🔥 Empfohlen:  10 wskazówek, które zapewnią udaną relację z księgowym zatrudnionym na pół etatu

Uważaj na niechciane połączenia telefoniczne, e-maile i wyskakujące okienka.

3. Kompletne oszustwo polegające na wyłudzeniu faktury dotyczącej bezpieczeństwa sieci

Są to inne wersje oszustwa phishingowego. Działają poprzez oszustów, którzy próbują udawać legalną firmę. Hakerzy wysyłają fałszywe e-maile do potencjalnej ofiary. Jeden podstęp mówi, że dane dostawcy uległy zmianie. Inny twierdzi, że zostałeś zarażony wirusem i zostaniesz obciążony dużą opłatą.

4. Bezwartościowe oszustwa związane z planami ochrony.

Oszuści podają się za techników i próbują sprzedać Ci ochronę antywirusową. Wiadomości e-mail, które nie pochodzą z oficjalnych źródeł e-mail Geek Squad, powinny zostać usunięte.

Bezwartościowe narzędzia nie mają recenzji online. Obejrzyj te, które mówią, że dzisiaj zostaniesz automatycznie odnowiony.

5. Oszustwo związane z automatycznym odnowieniem

To oszustwo mówi, że Geek Squad automatycznie odnowił Twój plan. Jeśli chcesz zakwestionować opłaty, zadzwoń pod numer. Nie rób tego i nie podawaj żadnych danych bankowych. Wiadomość e-mail podająca się za wiarygodną informuje, że odnowienie nastąpi dzisiaj.

Oto więcej informacji na temat działania tych oszustw. Oszustwo związane z automatycznym odnawianiem jest powszechne. Do niektórych z nich dołączone jest nawet oficjalne, ale złośliwe potwierdzenie zamówienia. Mogą nawet szczegółowo określić opłatę abonamentową. Sprawdź logo w każdej podejrzanej wiadomości e-mail.

Więcej oszustw związanych z Geek Squad, na które należy uważać

Oszukańcze wiadomości e-mail mogą zawierać prośbę o pobranie oprogramowania z załączników do wiadomości e-mail. Następnie zapłać oszustom okup w postaci niemożliwych do namierzenia kart podarunkowych. Kolejna czerwona flaga. Oszuści proszą o zbyt dużo pieniędzy, a może nawet o dane bankowe, aby uzyskać fałszywy plan konserwacji.

6. Oszustwa związane z pomocą techniczną.

Wyglądają, jakby pochodziły z oficjalnego adresu e-mail. Oferują usługi wsparcia dla bycia lojalnym klientem. Masz fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Fałszywy przedstawiciel obsługi klienta prosi o dane Twojej karty kredytowej. Należy pamiętać, że oszuści wykorzystują nawet klucze rejestru do ukrywania złośliwego oprogramowania.

🔥 Empfohlen:  Jak sprzedawać zdjęcia stóp online i zarabiać pieniądze w 2023 r

7. Oszustwa związane z przypadkową nadpłatą

Otrzymujesz e-mail od czegoś, co wygląda na firmę-matkę. Ktoś powie Ci, że należy Ci się zwrot pieniędzy. Nie kupiłeś niczego od Geek Squad. Jeśli jednak zadzwonisz pod fałszywy numer, poproszą o niewielką opłatę za odzyskanie pieniędzy

8. Oszustwa związane z darmowym skanowaniem.

Ten jest powszechny. Informuje użytkownika, że ​​jego komputer może zostać zainfekowany i musi przeprowadzić skanowanie. Haker znajduje kilka nieistniejących wirusów. Informują Cię, że Twoje oprogramowanie antywirusowe wymaga aktualizacji. To oszustwo przekieruje ofiary na zainfekowane złośliwe strony.

Jak uniknąć oszustwa Geek Squad

Oto kilka wskazówek, jak unikać oszukańczych wiadomości e-mail na urządzeniach elektronicznych. Dzięki tym sugestiom zapisz dane swojego banku i karty kredytowej. I unikaj oszustów chcących uzyskać zdalny dostęp.

  1. Jeśli nie masz subskrypcji Geek Squad, wyczekuj e-maila z informacją „Szanowny Kliencie”.
  2. Obserwuj adres e-mail nadawcy i sprawdź, czy nie występują w nim błędy. Zła gramatyka i ortografia to sygnały ostrzegawcze. Typowe pozdrowienia typu „drogi użytkowniku”, które nie zawierają Twojego imienia i nazwiska, to kolejna wskazówka.
  3. Nie podawaj nikomu kodów weryfikacyjnych, numerów kart kredytowych, haseł, nazw użytkowników ani numerów telefonów w wiadomościach e-mail lub SMS-ach.
  4. Jeśli jakikolwiek nadawca wiadomości e-mail poprosi o więcej pieniędzy za pomocą kart podarunkowych, nie będzie to dobry pomysł. Żadna renomowana firma, taka jak Best Buy, nie zrobiłaby tego. Sprawdź adres e-mail nadawcy. Nie powinien pochodzić z Gmaila ani innego ogólnego konta.
  5. Nie dzwoń pod numer telefonu, który widzisz w wyskakującym okienku. Zwłaszcza, gdy jest informacja, że ​​automatyczne odnowienie nastąpi tego samego dnia.

Jak zgłosić oszustwo e-mailowe Geek Squad?

Jeśli otrzymasz e-mail, który wygląda na oszustwo, warto go zgłosić. Może podejrzewasz automatyczne odnowienie odnowienia w Geek Squad? Lub podejrzane e-maile phishingowe? Reklamacje e-mailowe, które chcesz zgłosić, można uzyskać, dzwoniąc pod numer 1-888-BEST BUY (1-888-237-8289)

🔥 Empfohlen:  Sprzedaż bezpośrednia: szczegółowy przewodnik dla małych firm

Czy Geek Squad oferuje subskrypcję?

Małe firmy mogą otrzymać roczną subskrypcję ochrony komputera na sześć urządzeń w cenie 199,99 USD. Subskrypcja Geek Squad może obejmować plan miesięczny z opłatą instalacyjną w wysokości 99 USD i miesięczną opłatą w wysokości do 49,99 USD za użytkownika.

Możesz nawet zarezerwować usługi w sklepie za pośrednictwem strony internetowej Best Buy.

Problemem może być zgoda elektroniczna w formie podpisu cyfrowego. Jeśli zostaniesz oszukany do tego stopnia, że ​​podpiszesz coś, podpisy te mogą zostać skopiowane i przesłane bez Twojej wiedzy.

Czy Geek Care Online jest legalny?

W Internecie można znaleźć wiele różnych skarg dotyczących Geek Care. Na koniec, jeśli szukasz dobrej listy przewodników usuwania złośliwego oprogramowania, ponieważ padłeś ofiarą oszustwa e-mailowego Geek Total Protection, oto link.Table of Contents