Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Błędy marketingu cyfrowego, które wciąż popełnia większość małych firm

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Błędy marketingu cyfrowego, które wciąż popełnia większość małych firm

Marketing cyfrowy jest wyjątkowy na wielu poziomach. W odróżnieniu od innych tradycyjnych form marketingu, może on być całkowicie darmowy (co oznacza, że ​​małe firmy mogą konkurować z ogromnymi markami).

W przeciwieństwie do większości innych form marketingu, w marketingu cyfrowym kreatywność i autentyczność mogą pozyskać duże budżety (co jest kolejną szansą dla małych firm i marek osobistych).

A jednak marketing cyfrowy jest nadal często źle rozumiany, w wyniku czego firmy wracają do innych (starych) kanałów marketingowych lub nie zauważają żadnych solidnych wyników.

Oto stare błędy w marketingu cyfrowym, które według mnie wciąż popełniają małe firmy:

Traktowanie marketingu w mediach społecznościowych tak samo, jak innego marketingu

Wiele firm popełnia błąd, prowadząc marketing w mediach społecznościowych w taki sam sposób, jak robił to w przypadku innych działań marketingowych.

Jedną z głównych różnic między większością form marketingu a marketingiem w mediach społecznościowych jest to, że wygrywa autentyczność.

Jeśli głośne nagłówki mogą zwyciężyć w przypadku reklamy banerowej, telewizyjnej i radiowej, w marketingu w mediach społecznościowych wszystko sprowadza się do autentycznych i wiarygodnych historii.

Aby jak najlepiej wykorzystać media społecznościowe, musisz zmienić sposób myślenia i podążać za przykładem marek, które to rozumieją. Spodziewaj się rozmowy z osobami, z którymi masz kontakt, i zachęcaj do przejrzystości i humoru jako punktu wyjścia.

Brak akceptacji nowych trendów i formatów treści

Zbyt wiele małych i lokalnych firm zaniedbuje nowe platformy, takie jak Snapchat i TikTok, myśląc, że korzystają z nich tylko dzieci.

Cóż, zgadnij co, odbiorcy Facebooka też byli kiedyś znacznie młodsi. Za kilka lat baza użytkowników tych nowszych platform osiągnie wiek docelowej grupy demograficznej. Dlaczego nie zacząć wprowadzać ich do swojej marki już teraz?

Zachęci to również Twój zespół marketingowy do odkrywania i korzystania z nowych formatów treści, takich jak pionowe, krótkie filmy, które tak wiele platform preferuje w kanałach informacyjnych.

Od TikToks, przez Instagram Reels, po YouTube Shorts – wideo z przekąskami i gotowe do spożycia będzie na topie w 2023 roku. Niedawne badanie przeprowadzone przez HubSpot wykazało, że krótkie filmy to trend numer jeden, w który inwestują profesjonalni marketerzy w tym roku, ponieważ przynosi zyski najwyższy zwrot z inwestycji w dowolnym formacie wideo.

🔥 Empfohlen:  Co to jest oszustwo związane ze zwrotami i jak mu zapobiegać

Videoleap ułatwia eksperymentowanie ze stałym przepływem krótkich klipów społecznościowych, umożliwiając Twojemu zespołowi tworzenie profesjonalnych, markowych filmów, które będą odpowiadać różnym wymaganiom kanałów informacyjnych. Dzięki obszernym bibliotekom udostępnianych szablonów, wstępnie licencjonowanej ścieżce dźwiękowej i przyciągającym wzrok efektom wizualnym możesz wykorzystać swój materiał do stworzenia dużej liczby szybkich iteracji i zobaczyć, co przemawia do odbiorców.

Zaniedbywanie ponownego pakowania treści

Wiele osób uważa, że ​​kiedy opublikują treść na swoim blogu, gra się kończy – nie mogą już nic więcej z tym zrobić.

Oni się mylą.

Zmiana przeznaczenia to jedna z cech charakterystycznych udanej kampanii content marketingowej, ale trzeba to zrobić dobrze. Jeśli masz wartościowe treści, im więcej miejsc ludzie mogą je znaleźć, tym lepiej. Nie ma nic złego w przekształceniu artykułu filarowego w podcast, wideo, pokaz slajdów lub wykorzystanie trendu w zakresie treści wizualnych do stworzenia serii obrazów do udostępnienia na Pintereście i Instagramie.

To po prostu mądry marketing. Jest to także świetna technika optymalizacji witryn internetowych wykorzystująca wyszukiwanie głosowe, ponieważ umożliwia utworzenie wielu zasobów treści dostosowanych do wszelkiego rodzaju zapytań z długim ogonem. Istnieje sporo narzędzi do przepakowywania, które pozwalają łatwo wprowadzić do strategii nowe formaty treści.

Jeśli nie masz pewności, w jakim kierunku powinny zmierzać Twoje wysiłki związane z przepakowywaniem treści, wypróbuj Optymalizator tekstu, który zasugeruje różne powiązane punkty widzenia i tematy:

Zaniedbanie selekcji treści

Zbyt wiele biznesowych profili w mediach społecznościowych jest wypełnionych własnymi linkami i cytatami. To nie jest sieć społecznościowa. To jest nadawanie.

Zwróć uwagę innych twórców, a wkrótce zauważysz, że robią to samo dla Ciebie.

Dzielenie się świetnymi treściami i dodawanie komentarzy to kluczowa działalność człowieka, która wykracza poza świat cyfrowy.

🔥 Empfohlen:  Słynne cytaty sportowe, które zainspirują Twój zespół do sukcesu

Od memów, przez kreskówki, po ciekawe cytaty – istnieje już mnóstwo treści, którymi można się dzielić. Możesz udostępnić go nowym odbiorcom za pośrednictwem swoich serwisów społecznościowych.

Drumup to jedno z moich ulubionych narzędzi kuratorskich, które pozwala na zapełnianie profili w mediach społecznościowych interesującymi treściami i linkami, które nie należą do Ciebie.

Marketing anonimowych treści

Zbyt wiele blogów biznesowych nie ma skonfigurowanego autorstwa, więc większość treści jest publikowana pod ogólnym profilem „administratora”.

Upewnij się, że do każdego artykułu dołączone jest nazwisko i podpis autora, aby za treściami należącymi do Twojej marki kryła się uznana wiedza specjalistyczna.

Są dwie rzeczy do przemyślenia:

  1. Treść bez autora nie jest tak wiarygodna jak treść napisana przez człowieka. Jest to ważne zarówno dla czytelników, jak i wyszukiwarek.
  2. Jeśli chcesz, aby treść odzwierciedlała głos Twojej marki i Twój autorytet, nie możesz nakłonić nikogo do jej napisania. Zapomnij o cięciu kosztów poprzez outsourcing do trzeciego świata i znajdź bliżej domu kogoś, kto naprawdę może Cię znakomicie reprezentować.

Poproś ludzi w firmie – np. dyrektora generalnego – o stworzenie treści, które natychmiast ugruntują autorytet marki i wiarygodność oraz pokażą ludzką twarz stojącą za firmą. Twoi klienci będą bardziej ufać i szanować Twoją firmę, jeśli znają ludzi, którzy za nią stoją.

Zaniedbanie marketingu e-mailowego

Niektórzy uważają, że jeśli wykorzystują media społecznościowe do marketingu treści, nie muszą zawracać sobie głowy kampaniami e-mailowymi.

To też jest złe.

Badania pokazują, że e-mail nadal pozostaje jednym z najlepszych sposobów dotarcia do ludzi. Generuje podwójny zwrot w porównaniu z innymi kanałami marketingowymi. Nie brzmi to dla mnie zbyt martwo.

E-mail jest integralną częścią kampanii content marketingowej, ponieważ pozostaje jednym z najlepszych sposobów informowania ludzi o treści, którą tworzysz w sposób bardziej osobisty niż kanał informacyjny.

Nie rezygnuj z poczty elektronicznej. Ten kanał marketingowy ma duży zasięg i wspiera całą kampanię. Istnieje wiele niedrogich platform do marketingu e-mailowego, które ułatwiają konfigurowanie inteligentnych automatyzacji marketingu i personalizowanie kampanii e-mailowych.

🔥 Empfohlen:  6 sposobów na ulepszenie marketingu e-mailowego

Brak pomiaru zwrotu z inwestycji w marketing w mediach społecznościowych

Jeśli Twoim celem jest bycie widocznym i połączonym, możesz sprawdzić bazę fanów w mediach społecznościowych i śledzić wzmianki i interakcje.

I jest jeszcze więcej. Główne serwisy społecznościowe udostępniają analizy (Facebook Insights, Pinterest Analytics i tak dalej). Możesz także sprawdzić, co dzieje się w Twoim panelu Google Analytics, który zawiera raporty społecznościowe.

Używam także Visualpingu do monitorowania wyników wyszukiwania związanych z moją marką: powiadomi mnie e-mailem, gdy w wyszukiwarce Google pojawią się nowe wzmianki lub artykuły dotyczące mojej marki. Powiadomi mnie również, jeśli pojawią się jakieś zmiany w moim panelu wiedzy lub jeśli do moich markowych SERP zostaną dodane nowe sekcje wyszukiwania:

Połącz to wszystko razem, a zobaczysz, jak uwaga odbiorców, którą zdobędziesz, przekłada się na potencjalnych klientów i przychody.

Ignorowanie negatywnych opinii

Jeśli ludziom nie podobają się Twoje treści – trudno. Jeśli tak myślałeś, musisz zmienić swoje podejście.

To, co może Cię najbardziej zranić w kampanii content marketingowej, to brak reakcji. Odpowiadaj zarówno na świetne, jak i negatywne opinie i kładź nacisk na szybkie rozwiązywanie problemów. Badania pokazują, że prawie 40 procent użytkowników mediów społecznościowych, którzy skarżą się na markę w mediach społecznościowych, oczekuje odpowiedzi w ciągu sześćdziesięciu minut.

Marketing cyfrowy może zwiększyć zwrot z inwestycji i odkryć więcej możliwości biznesowych dla Twojej marki. Ale nigdy nie pozostaje takie samo. Wprowadzaj innowacje, wypróbowuj nowe narzędzia i angażuj więcej osób w swoją strategię marketingową, a wkrótce zobaczysz realne rezultaty swoich wysiłków.