Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Co musisz wiedzieć o podziale na strefy biznesowe w domu

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Co musisz wiedzieć o podziale na strefy biznesowe w domu

Być może słyszałeś wyrażenie: „Lepiej prosić o przebaczenie niż o pozwolenie”. Cóż, nie dotyczy to przepisów dotyczących zagospodarowania przestrzennego nieruchomości i firm domowych.

Lokalne przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego mogą zakazywać lub ograniczać licencje biznesowe i działalność na obszarach mieszkalnych. Zanim rozłożysz gont, dowiedz się więcej o przepisach dotyczących zagospodarowania przestrzennego.

Co to jest podział na strefy biznesowe w domu?

Definicje zagospodarowania przestrzennego są zasadniczo podobne w większości okręgowych i lokalnych kodeksów zagospodarowania przestrzennego. Na przykład strefy mieszkalne są dalej podzielone na obszary takie jak R-1, R-2 i R-3, przy czym R-1 jest najgęściej zaludniony.

Aby zlokalizować firmy domowe w dzielnicy mieszkalnej, należy zapoznać się z przepisami dotyczącymi zagospodarowania przestrzennego ustanowionymi przez wydział zagospodarowania przestrzennego lub zarząd podmiotu zarządzającego. Na przykład, nawet jeśli dany obszar nie znajduje się w strefie biznesowej, możesz mieć możliwość prowadzenia określonej działalności gospodarczej ze swojego domu.

Jak przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego działają w przypadku firm prowadzących działalność w domu

W języku większości kodeksów zagospodarowania przestrzennego określono rodzaj dozwolonej działalności gospodarczej i dozwolone zezwolenia na prowadzenie działalności. Przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego biur domowych zazwyczaj szczegółowo opisują i definiują wymagania dotyczące działalności prowadzonej w domu o niewielkim wpływie.

Na przykład, jeśli biznes domowy nie wymaga zwiększenia „ruchu” w okolicy, można go uznać za biznes domowy o niewielkim wpływie na otoczenie.

Porównajmy na przykład dwie osoby, które w domu zajmują się budową dekoracyjnych drewnianych zegarów. Obaj budują zegary w piwnicy domu. Raz w tygodniu jedna osoba pakuje zegary i sprzedaje je na lokalnym targu rolnym. Druga osoba publikuje zdjęcia zegarów w mediach społecznościowych, zapraszając ludzi do zakupu ich w domu.

Działalność prowadzona w domu o niewielkim wpływie to taka, która nie powoduje wzrostu ruchu pojazdów. Większość lokalnych biur planowania i zagospodarowania przestrzennego nie uważa zawodów domowych wymagających ruchu, takich jak profesjonalne biura, sklepy detaliczne lub strzyżenie psów. Firma o niewielkim wpływie zazwyczaj nie zatrudnia pracowników.

🔥 Empfohlen:  Jak wybrać najlepszą usługę marketingu e-mailowego dla swojej małej firmy

Jak sprawdzić lokalne rozporządzenia w sprawie zagospodarowania przestrzennego

W obrębie stanu lokalne przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego mogą być ustanawiane przez zarząd hrabstwa lub miasto lub gminę w obrębie hrabstwa. Większość miast ma własne, odrębne zasady dotyczące zagospodarowania przestrzennego. Rozpocznij poszukiwania od urzędników zajmujących się planowaniem przestrzennym i planowaniem na szczeblu lokalnym. Co się stanie, jeśli dowiesz się, że ze względu na rozporządzenia w sprawie zagospodarowania przestrzennego Twój plan prowadzenia działalności gospodarczej w domu nie jest dozwolony na obszarach mieszkalnych? Jeśli uważasz, że prowadzenie działalności gospodarczej w domu powinno być dozwolone, pomimo lokalnych rozporządzeń, masz opcje.

Okręgowa lub lokalna komisja ds. zagospodarowania przestrzennego może przyznać odstępstwo. Zastanawiasz się „Co to jest wariancja strefowa?” Jest to rodzaj szczególnego wyjątku, który pozwala na wykorzystanie domu do celów służbowych. Zwróciłbyś się do zarządu ds. zagospodarowania przestrzennego o zorganizowanie publicznego przesłuchania w sprawie Twojego wniosku o specjalny wyjątek. Zarząd powiadomi Twoich sąsiadów o zbliżającej się rozprawie, a sąsiedzi będą mogli wziąć udział w spotkaniu i wyrazić swoje wsparcie lub wątpliwości.

Zdecydowana większość rozpraw w sprawie szczególnych wyjątków dotyczących zajęć domowych kończy się sukcesem, szczególnie w wielu przypadkach, jeśli wnioskodawca ma zastępcę prawnego – prawnika znającego się na prawie dotyczącym zagospodarowania przestrzennego. Zarząd może udzielić pozwolenia, ale stwierdza „z następującymi ograniczeniami”, takimi jak brak oznakowania na terenie rezydencji lub brak usług przed lub po określonych godzinach.

Inne ograniczenia, o których powinieneś wiedzieć

Prawo dotyczące zagospodarowania przestrzennego może być labiryntem przepisów. Stowarzyszenie właścicieli domów może zastąpić lokalne zarządzenia, dodając określone rodzaje zasad i restrykcyjnych porozumień, które wykluczają jakąkolwiek działalność komercyjną w jej granicach.

Konsultacja z prawnikiem może być cenna. Gdy szukasz prawnika, sprawdź lokalne źródło wiadomości i zobacz, kto jest radcą prawnym lub prawnikiem w lokalnych komisjach ds. planowania i zagospodarowania przestrzennego. Z takim prawnikiem powinieneś się skontaktować.

🔥 Empfohlen:  Najlepsze książki biznesowe Amazona w 2022 r

Inne rodzaje zagospodarowania przestrzennego

Będziesz mieć większą swobodę w korzystaniu z nieruchomości w innych obszarach zagospodarowania przestrzennego, np. rolniczy (rolniczy) lub wiejski (R), zazwyczaj w przypadku nieruchomości położonych na większym kawałku ziemi. Strefy przemysłowe są przeznaczone wyłącznie dla przemysłu, a nie dla domów.

W niektórych hrabstwach nie obowiązują żadne przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego. Na przykład duża część stanu Maine jest oznaczona jako „terytorium niezorganizowane” i nie obowiązują w nim żadne przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego dotyczące przedsiębiorstw. W niektórych hrabstwach wiejskich nie obowiązują żadne przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego, o których warto wiedzieć.

Miasto najczęściej ma swój własny zestaw zasad dla każdego przedsiębiorstwa komercyjnego, które będzie działać z domu. Zasady mogą się różnić w niektórych obszarach, szczególnie w obszarach o dużej gęstości zaludnienia, takich jak wielopiętrowe budynki mieszkalne lub domy szeregowe (domy, które mają wspólną ścianę). W każdej lokalizacji w mieście może obowiązywać określony zbiór przepisów określających rodzaje dozwolonej działalności i usług.

Często zadawane pytania

Czy mieszkanie można wykorzystać na biuro?

W zależności od lokalnych rozporządzeń jest to możliwe nawet w mieście. Sprawdź w zarządzeniu rady miasta o zagospodarowaniu przestrzennym. Biuro musiałoby być firmą o niewielkim wpływie na środowisko, pracującą z domu i niezawierającą pracowników.

Ponadto, jeśli mieszkanie jest wynajmowane lub stanowi część kondominium lub stowarzyszenia właścicieli, ten rodzaj użytkowania może podlegać przepisom właściwym dla tych nieruchomości. Zanim zaczniesz, skontaktuj się z odpowiednimi władzami.

Czy możesz prowadzić więcej niż jedną działalność gospodarczą w swoim domu?

Może to zależeć od wielkości domu. Większość lokalnych przepisów dotyczących zagospodarowania przestrzennego wyraźnie określa powierzchnię użytkową firmy prowadzonej w domu jako procent całkowitej powierzchni domu.

Na przykład przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego mogą stanowić, że firma prowadzona w domu może zajmować nie więcej niż 10% powierzchni domu. Jeśli dom ma powierzchnię 1200 stóp kwadratowych, firma domowa może działać na powierzchni 120 stóp kwadratowych lub w pokoju o wymiarach 10 x 12.

🔥 Empfohlen:  Oszustwo związane z kodem weryfikacyjnym Google Voice: co musisz wiedzieć

Jeśli wyznaczysz obszar na prowadzenie działalności gospodarczej w domu, pamiętaj, że możesz odliczyć to od swoich podatków. Może to jednak również zwiększyć prawdopodobieństwo poddania się audytowi.

Czy warto próbować ominąć lokalne przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego?

Nie. Ktoś z Twojej społeczności może skontaktować się z lokalnym organem odpowiedzialnym za planowanie przestrzenne i zgłosić Cię. Nie tylko zostaniesz ukarany grzywną, ale najprawdopodobniej Twoja firma zostanie zamknięta.

Czytaj więcej: