Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Co to jest audyt biznesowy?

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Co to jest audyt biznesowy?

Audyt małej firmy nie musi koniecznie oznaczać, że będziesz mieć do czynienia z Urzędem Skarbowym. Właściciele małych firm mogą co roku przeprowadzać audyty wewnętrzne. Tak czy inaczej, proces kontroli obejmuje sprawdzenie zapisów księgowych i numerów zeznań podatkowych. Chodzi o to, aby mieć pewność, że Twoje dane finansowe są prawidłowe i zgodne z przepisami podatkowymi.

Na czym polega audyt małej firmy?

Jest to badanie dokumentów podatkowych i dokumentacji finansowej małych przedsiębiorstw. Chodzi o to, aby upewnić się, że wszystko jest dokładne. Księgi rachunkowe i sprawozdania finansowe są sprawdzane przez audytorów zewnętrznych lub audytorów wewnętrznych.

Pamiętaj, że musisz zgłosić do urzędu skarbowego takie rzeczy, jak zagraniczne konto bankowe.

Dlaczego firmy poddają się audytowi?

IRS przeprowadza audyty małych firm z wielu różnych powodów. Oto kilka typowych sposobów, w jakie właściciel firmy może spotkać się z agentem IRS.

 • Twierdzenie, że 100% użytku służbowego jest pojazdem prywatnym.
 • Twierdzenie o zbyt wielu latach strat biznesowych z rzędu.
 • Zaokrąglanie liczb informacji finansowych.
 • Inne złe praktyki finansowe, takie jak odliczenia od walnięcia.
 • Dochody małej firmy wyższe od średniej mogą skutkować powiadomieniem o audycie. Jednak szanse na to, że w tej sprawie trafisz do urzędu skarbowego, nie są wysokie.

Korzyści z audytu biznesowego

Audyty biznesowe służą wielu przydatnym celom. Niektóre firmy muszą przeglądać sprawozdania finansowe, aby przestrzegać przepisów. Inne muszą zlecić firmie księgowej przejrzenie dokumentacji finansowej, aby zachować wydajność. Oto kilka dobrych powodów, dla których większość audytów jest korzystna.

 • Odkryj oszustwo: Audytor sprawdza różne rodzaje oszustw. Wykorzenienie tego jest ważne w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej i/lub spółki publicznejS. To także dobry sposób na wykrycie kradzieży pracowniczej. Do czynników ryzyka zalicza się fakt, że w program zaangażowanych jest kilku pracowników.
 • Zwiększ wydajność: Regularne audyty mogą uwydatnić zbędne procedury i praktyki. Proces audytu może dostarczyć rekomendacji dotyczących usprawnienia i ulepszenia procesów.
 • Audyty zapewniają zgodność: W każdej branży istnieją obowiązki ustawowe. Małe firmy borykające się z problemami związanymi z nieprzestrzeganiem przepisów mogą stracić klientów i ponieść wysokie kary pieniężne. Raporty z audytów są ważne w celu sprawdzenia zgodności z obowiązkami ustawowymi. Dobrym punktem wyjścia jest wzór statystyczny do obliczenia wielkości próby.
 • Audyty zapewniają lepsze budżety: Audyt zewnętrzny może obejmować zeznania podatkowe od przedsiębiorstw, zeznania podatkowe od osób fizycznych i wyciągi bankowe. Nawet audyt wewnętrzny może pomóc właścicielom firm dysponującym lepszym budżetem. Uwzględnione są wszystkie zobowiązania, aktywa, wydatki i różne rodzaje dochodów. Proces audytu może pomóc wskazać obszary, w których można poprawić finanse firmy. Naturalnie następuje lepszy budżet.
 • Audyty mogą pomóc małej firmie uzyskać fundusze. Właściciele firm zazwyczaj myślą o rozwoju. Audyty zewnętrzne mogą pomóc Twojej firmie pozyskać inwestorów lub banki do zapewnienia finansowania. Linia kredytowa może pomóc w przeniesieniu działalności biznesowej na wyższy poziom.
 • Audyty uwydatniają złe praktyki. Mogą one pomóc Twojej firmie znaleźć kontrole wewnętrzne i praktyki audytu, które wymagają zmiany. Poprawianie wszelkich problemów sprawia, że ​​czas podatkowy jest mniej skomplikowany.
🔥 Empfohlen:  Jaki jest koszt naruszenia danych?

Jakie są rodzaje audytu biznesowego?

Audyt małej firmy może przybierać kilka różnych form. Będziesz musiał zebrać sprawozdania finansowe i rachunki oraz umowy pożyczki dotyczące każdego z poniższych:

Audyty wewnętrzne

Jak sama nazwa wskazuje, audyt wewnętrzny odbywa się wewnątrz Twojej firmy. Audyty wewnętrzne przeprowadzane są przez pojedyncze osoby lub zespół. Analizują sprawozdania finansowe, zgodność z polityką i problemy operacyjne, żeby wymienić tylko kilka obszarów.

Audyty podatkowe

To jest kontrola IRS. Doradca podatkowy sprawdzi zeznanie podatkowe, aby upewnić się, że jest ono dokładne. Audytor IRS sprawdzi dokumentację finansową spółek. Tego typu audyty w małych firmach nie zawsze wskazują na niewłaściwe postępowanie. Taki audyt IRS jest wybierany na podstawie kilku wskaźników.

Audyty płacowe

Tego typu audyt wewnętrzny przeprowadzają specjaliści ds. zasobów ludzkich w firmie. Dotyczą one informacji o pracownikach i upewnienia się, że otrzymują odpowiednią płacę.

Audyty kryminalistyczne

Są to audyty techniczne stanowiące część dochodzeń cywilnych lub karnych. Te audyty zewnętrzne mogą obejmować agencję ds. zwalczania nadużyć finansowych. Wyniki można wykorzystać jako dowód.

Audyty finansowe

Koncentrują się one na dokumentacji finansowej małej firmy. Stosowane są określone dokumenty podkreślające aktywa, inwestycje, przychody i wydatki. Nie zaszkodzi poznać zasady 1099, aby upewnić się, że zgłaszasz dodatkowy dochód.

Audyt korespondencji

Są to audyty IRS przeprowadzane telefonicznie lub mailowo. Szukają dodatkowych informacji podatkowych dotyczących konkretnego problemu lub pozycji. To jeden z najmniej dotkliwych rodzajów kontroli podatkowych. Audyty korespondencji dość często wskazują na organizacje non-profit i organizacje charytatywne.

Audyt terenowy

To kolejny rodzaj audytu IRS. Można je przeprowadzić w biurze księgowego, firmie lub nawet w domu. Audyty terenowe są dogłębne i kompleksowe.

Co obejmuje audyt biznesowy?

Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z audytem IRS, audytem wewnętrznym czy innym audytem przeprowadzanym przez doradcę podatkowego, musisz znać wymagane dokumenty. Poniższe informacje mogą sprawić, że cały proces przebiegnie sprawnie. To tylko częściowa lista niektórych dokumentów finansowych, które możesz potrzebować.

🔥 Empfohlen:  13 pomysłów na automarketing dla „nowego siebie” w Nowym Roku

Dokumenty szczegółowo opisujące kradzież lub utratę

Jeśli w przedsiębiorstwie wystąpią szkody, audyt IRS może poprosić o zdjęcia. Jeśli nie masz ubezpieczenia, potrzebujesz kopii raportów policyjnych.

Rachunki

Do tego rodzaju wydatków służbowych zaliczają się nazwiska organizacyjne i nazwiska osób, którym zapłata została przyznana. Zewnętrzny audyt będzie również chciał zobaczyć daty płatności. Plus rodzaj usługi.

Wpływy kasowe

Audyty IRS będą chciały sprawdzić, jak odnoszą się one do Twojej firmy. W procesie audytu uwzględniane są wpłacone i otrzymane pieniądze. Plus, przebieg w pewnych okolicznościach.

Umowy pożyczki

Audyt będzie chciał zobaczyć kopię pierwotnej pożyczki z lokalizacją nieruchomości. Należy również uwzględnić pożyczoną kwotę i warunki. W przypadku audytora zewnętrznego należy uwzględnić opis sposobu wykorzystania pieniędzy.

Bilety

Niezależni wykonawcy mogą umieścić je w raporcie z audytu. Należy je oznaczyć etykietą celu służbowego podróży. Uporządkowanie tych rejestrów pomoże przyspieszyć wszelkiego rodzaju audyty.

Jak przygotować się do audytu biznesowego

Jest jeszcze kilka rzeczy, które musisz zrobić, aby przygotować się do audytu. Nie da się całkowicie uniknąć jednego z nich. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby się przygotować.

 • Prowadź dokładne zapisy. Należy pamiętać, że zazwyczaj akceptowane są pliki elektroniczne. Jeśli jednak nie możesz znaleźć swoich dokumentów, nawet ważny wydatek może zostać odrzucony.
 • Kontrola dotycząca kwestii podatkowych staje się poważniejsza, jeśli Twoje dane są okropne. Jeśli potrzebujesz pomocy, odliczyłeś wydatki, których nie powinieneś lub utraciłeś dochód, zadzwoń do doradcy podatkowego.

Pamiętaj, że istnieją różne rodzaje audytów. Kiedy otrzymasz powiadomienie od menedżera IRS, ponieważ chce on zajrzeć do Twoich ksiąg, oto co musisz zrobić.

Proces audytu biznesowego IRS

Tego typu audyty nie muszą być stresujące. Ten rodzaj audytu sprawdza, czy informacje o Twojej firmie są dokładne. IRS może wybrać Twoją firmę losowo lub na podstawie odpowiednich badań. Dzieje się tak, gdy Twoja firma współpracuje z osobą, która przeszła audyt.

🔥 Empfohlen:  Znaki toaletowe wszelkiego rodzaju dla Twojej firmy

Inne czynniki wyzwalające obejmują nadmierne wydatki i błędną klasyfikację pracowników.

 1. Proces rozpoczyna się od pisma opisującego potrzebne dokumenty i zapisy.
 2. Dokumenty te są sprawdzane przez agentów IRS.
 3. W telefonie jest konferencja zamykająca i raport z egzaminu.
 4. IRS poinformuje Cię, czy jesteś winien pieniądze, kary i odsetki.
 5. Zamykają sprawę, jeśli zgadzasz się z listem końcowym.

Jakie są ogólnie przyjęte zasady rachunkowości?

Są to standardy rachunkowości korporacyjnej i biznesowej. Rada ds. Standardów Rachunkowości Finansowej (FASB) wykorzystuje GAAP jako podstawę praktyk i metod.

Jakie sprawozdania finansowe są potrzebne do audytu?

Audyty te muszą zawierać szczegółowe oświadczenia. Należą do nich rachunek zysków i strat, bilans i rachunek przepływów pieniężnych.

Kto może żądać audytu przedsiębiorstwa?

O audyt zewnętrzny może zlecić kilka różnych podmiotów. Podobnie jak IRS, agencja podatkowa lub firma ubezpieczeniowa, a nawet strona trzecia.

Dlaczego warto przeprowadzić niezależny audyt biznesowy?

Zawsze dobrze jest mieć inną parę oczu, która spojrzy na Twoje liczby. Jest to szczególnie pozytywne posunięcie przy poszukiwaniu inwestorów. Niezależny proces audytu zwiększa Twoją wiarygodność.

Niezależny audyt biznesowy to dobry pomysł, gdy szukasz pożyczki. A kiedy chcesz sprzedać firmę.

Jakie masz prawa podczas audytu IRS Twojej firmy?

Pomocna jest wiedza o tym, jakie prawa ma mała firma, dzięki audytowi IRS. Oto tylko kilka rzeczy, o których powinni wiedzieć przedsiębiorcy i podatnicy.

 • Masz prawo do reprezentacji. Może to obejmować doradcę podatkowego lub biegłego rewidenta.
 • Masz prawo zapłacić jedynie kwotę należnego podatku.
 • Apelację podatkową możesz złożyć w ciągu 30 dni od otrzymania wyroku.

Masz również prawo do uprzejmej i profesjonalnej obsługi ze strony pracowników IRS.