Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Czego możesz się nauczyć od założyciela The North Face

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Czego możesz się nauczyć od założyciela The North Face

Niewielu z nas udaje się stworzyć kultową markę. Jak to jest założyć jedną z największych firm outdoorowych w historii świata?

W tym tygodniu w programie radiowym Small Business Radio omawiałem tę kwestię z Hapem Kloppem, założycielem i dyrektorem generalnym The North Face z 20-letnim stażem.

Rozmawialiśmy o jego pierwszej płatnej pracy, gdy miał dziesięć lat; „Polowałem na susły, żeby sprzedać ich ogony ludziom, którzy robili muchy do wędkarstwa muchowego. Byłem przedsiębiorcą. Nie umiałam wymówić tego słowa, ale bardzo mi się podobało. To była wolność!”

W 1968 roku Hap przejął The North Face – wówczas dwa małe sklepy w Kalifornii i przekształcił je w globalną firmę odzieżową, którą prowadził przez 20 lat. Jego wielkim pomysłem było zastosowanie technologii wykorzystywanej przez wojsko podczas wojny w Wietnamie w utowarowionym biznesie i stworzeniu nowego przemysłu.

Wykorzystywał także influencerów, aby poszerzać zasięg swojej firmy; „Rynki są szerokie na dole i wąskie na górze. Musisz wiedzieć, kim są influencerzy w Twojej firmie. Jeśli chodzi o sprzęt outdoorowy, byli to alpiniści. Hap podkreśla, że ​​w The North Face skupił się na wartości i wydajności, a nie na cenie.

Hap rozumiał znaczenie marki nad produktem. Dodaje, że najlepszą radę, jaką kiedykolwiek otrzymał, udzielił mu Dick Salomon, pierwszy prezes The North Face, który powiedział: „Cykl życia produktów stale się skraca, ale marki trwają. Niosą trwałe przesłanie i wiarę”.

Hap wcześnie zajmował się także marketingiem treści; Coroczny katalog The North Face przedstawiał pracowników korzystających ze sprzętu podczas własnych podróży, zarówno w kraju, jak i za granicą. Katalog stał się także miejscem promocji działań proekologicznych. W odróżnieniu od innych firm tej generacji, The North Face zajmował stanowisko w tego typu kwestiach.

🔥 Empfohlen:  Jak rozpocząć działalność związaną z myciem ciśnieniowym

Hap współpracował nawet z Buckminsterem Fullerem przy tworzeniu większych i mocniejszych namiotów. „Bucky zastosował nową matematykę do konstrukcji i zbudowaliśmy namiot geodezyjny. Stres jest równomiernie rozłożony, a gdy staje się większy, staje się silniejszy. Jak Bucky mi zauważył, większość rzeczy – fizyczna, polityczna, ekonomiczna – słabnie w miarę, jak stają się większe. Ale nie muszą.

Mówi, że jego największym osiągnięciem jest to, że „jedenaście osób, które pracowały dla mnie w The North Face, kierowało następnie innymi świetnymi firmami w branży, w tym Mountain Hardwear, Patagonia Japan i Title Nine. Patrzenie, jak dobrze się rozwijają, jest dla mnie bardzo satysfakcjonujące”.

Posłuchaj całego wywiadu z Hapem Kloppem w programie The Small Business Radio Show.

Obserwuj nas, aby uzyskać więcej wiadomości dla małych firm:

Wiadomości o trendach w małych firmach