Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Czy powinienem pozwolić pracownikom przebierać się na Halloween?

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Czy powinienem pozwolić pracownikom przebierać się na Halloween?

„Prowadzę małą agencję ubezpieczeniową. Zeszłej jesieni niektórzy z moich pracowników poprosili o przebranie się na Halloween w kostiumy, ale odmówiłem. Jednakże zauważyłem, że niektórzy kasjerzy w naszym banku lokalnym byli przebrani. A teraz moi pracownicy ponownie zapytali, czy w tym roku 31 października mogą założyć kostiumy. Czy powinienem pozwolić pracownikom przebierać się na Halloween?”

Sue, to doskonałe pytanie, które słyszeliśmy częściej w ciągu ostatnich trzech lat.

Na to pytanie nie ma dobrej ani złej odpowiedzi. To, czy pozwolić pracownikom przebierać się na Halloween, różni się w zależności od firmy.

Zanim powiesz tak lub nie, przejrzyj te wskazówki, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Pozytywy pracowników przebierających się na Halloween

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości: kostiumy nie są już tylko dla dzieci.

Amerykanie wydadzą na kostiumy na Halloween ponad 3 miliardy dolarów. Według NRF liczba ta wzrosła w ciągu ostatniej dekady. W 2018 roku prawie połowa dorosłych obchodzących Halloween planowała się przebrać.

Dlatego pracownicy coraz chętniej przebierają się w pracy na Halloween. Oto 3 pozytywne strony ubierania się w miejscu pracy:

Buduj Morale

Większość z nas szuka czegoś, co złagodzi nudę w pracy. Pozwalanie pracownikom na przebieranie się na Halloween może podnieść morale.

Wszyscy wydają się trochę szczęśliwsi. Uśmiechy wydają się nieco jaśniejsze. Współpracownicy dogadują się nieco lepiej. Wyższe morale jest zaraźliwe!

Zwiększ satysfakcję klientów

Zezwolenie pracownikom na przebieranie się na Halloween może poprawić relacje z klientami i zwiększyć sprzedaż:

Kostiumy w miejscu pracy humanizują Twój biznes. Pomagają Twoim pracownikom lepiej komunikować się z konsumentami. Kupujący zapamiętają Twoją markę z uśmiechem.

Rozwijaj sprzedaż

Kostium może przełamać lody i rozpocząć rozmowę sprzedażową w handlu detalicznym.

W firmie kreatywnej, takiej jak agencja marketingowa lub firma public relations, piekarnia lub inna firma spożywcza, może to być wyróżnik konkurencyjny. Kreatywna zabawa jest wysoko ceniona w tego typu biznesach. Połącz pracowników w kostiumach z innymi pomysłami marketingowymi na Halloween, aby wygrać. Na przykład kreatywne konkursy na rzeźbienie dyni są zawsze dobrym kreatywnym ujściem.

Oto kilka pomysłów, które mogą Cię zainspirować do rzeźbienia dyni w miejscu pracy:

Wytyczne dla pracowników w kostiumach

Chociaż są zalety, nie pozwól, aby było to bezpłatne dla wszystkich.

🔥 Empfohlen:  Komercyjne maszyny eliptyczne: najlepsze typy dla Twojego obiektu fitness

Ustal wytyczne dla pracowników dotyczące kostiumów. Komunikuj z wyprzedzeniem, co jest dopuszczalne, a czego nie w Twoim biurze podczas Halloween. Daj przykłady.

W małych pomieszczeniach możesz także poprosić pracowników o wcześniejsze uzgodnienie wybranego kostiumu z Tobą lub swoim bezpośrednim przełożonym.

Oto 5 wskazówek dotyczących strojów pracowniczych na Halloween.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Nie umieszczaj nieporęcznych kostiumów w pobliżu maszyn lub w potencjalnie niebezpiecznych miejscach, np. w fabryce. Wystarczy niewielkie zaczepienie ruchomej części, aby doszło do wypadku. Z góry widać, jak łatwo byłoby złapać w poruszającą się część coś w rodzaju puszystego rękawa pirata!

Unikaj kostiumów w złym guście

Poproś pracowników, aby unikali wszelkich strojów, które mogłyby być postrzegane jako niewrażliwe kulturowo, seksualnie lub rasowo (takich jak przebieranie się za Indianina). Pamiętacie zamieszanie wokół zdjęcia księcia Harry’ego w niesmacznym kostiumie kilka lat temu?

Jednak nawet popularne kostiumy, które wydają się nieszkodliwą zabawą, mogą zostać odebrane w niewłaściwy sposób. Wyobraź sobie określone kostiumy i sposób, w jaki mogą się one pojawić w Twojej firmie.

Na przykład, według National Retail Federation, w zeszłym roku były to najpopularniejsze kostiumy dla dorosłych:

  • 7,2 miliona dorosłych planowało ubierać się jak czarownica,
  • 2,5 miliona przebranych za wampiry,
  • 2,1 miliona zdecydowało się wcielić się w zombie,
  • 1,9 miliona chciało przebrać się za pirata i
  • 1,3 miliona wybrało swój ulubiony kostium Avengers, taki jak Iron Man czy Czarna Pantera.

Choć te kostiumy brzmią zabawnie, przebieranie się za zombie mogłoby być w złym guście, gdyby recepcjonistka w przychodni pilnej opieki. Albo pracownik banku krwi, który przebierze się za wampira.

Lub kelner w restauracji, aby przebrać się za szczura lub karalucha.

Ogranicz maski i makijaż na Halloween

Maski pełnotwarzowe nigdy nie są dobrym pomysłem w miejscu pracy. Klienci i współpracownicy chcą widzieć mimikę twarzy. Maseczki utrudniają także komunikację. Poza tym wydają się przerażające.

A co powiesz na dramatyczny makijaż na Halloween? Niektóre makijaże mogą pokryć większość lub całą twarz, jak pokazuje powyższy obrazek.

Ale wizualne arcydzieło jednej osoby jest irytującym odwróceniem uwagi innej osoby podczas prowadzenia interesów.

W biznesach takich jak bar czy kluby nocne dramatyczne twarze mogą być prawdziwym hitem. W biurze i środowisku zawodowym poproś pracowników, aby złagodzili ton.

🔥 Empfohlen:  Przegląd Premii za ankiety Google 2023: czy warto?

Lekkie malowanie twarzy (np. wąsy u kotów lub kolor nosa przypominający stracha na wróble) może być akceptowalną alternatywą. Niektórzy pracodawcy w ogóle nie zezwalają na zakrywanie twarzy – jedynie kostiumy.

Minimalizuj przebieranie się niektórych pracowników

W niektórych zawodach kostiumy wydają się… cóż… niewłaściwe. Czy chciałbyś, żeby policjanci lub chirurdzy przebrali się na Halloween?

Pomyśl o profesjonalizmie, jakiego oczekują Twoi klienci.

Jedną rzeczą, którą możesz zrobić, to ograniczyć kostiumy do określonego personelu.

Na przykład w branży medycznej, prawnej lub finansowej ubieranie się może być odpowiednie dla personelu, takiego jak recepcjonistki lub osoby zajmujące się rachunkami. Kostiumy mogą jednak podważyć zaufanie klientów, jeśli zostaną założone przez doradców finansowych lub prawników. Pielęgniarki noszące nieporęczne lub zrzucane kostiumy mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Bądź wrażliwy na zastrzeżenia religijne

W 2006 roku Gallup przeprowadził ankietę wśród Amerykanów i odkrył, że około 11% ludzi ma religijne zastrzeżenia do Halloween. Osoby sprzeciwiające się ze względów religijnych robią to ze względu na związek Halloween z diabłem i pogańskimi rytuałami. Kostiumy takie jak ten na powyższym zdjęciu mogą uznać za obraźliwe.

Ankieta jest nieco stara, ale jej teza jest nadal aktualna. Niewielki procent Twoich pracowników (i klientów) może sprzeciwić się Halloween. Dwie myśli na ten temat:

  • Być może wolisz, aby kostiumy i uroczystości skupiały się na zabawnych motywach, takich jak strachy na wróble, dynie i fantazyjne postacie, takie jak księżniczki i roboty. Trzymaj się z daleka od tematów związanych z okultyzmem i diabłem.
  • Upewnij się, że pracownicy nie czują się pod presją rówieśników, aby się przebierać. Otwarcie przekazuj, że jest to opcjonalne i stanowi indywidualny wybór.

Oto tabela zawierająca wytyczne, do których menedżerowie mogą się odwołać, gdy nadejdą te upiorne święta:

WytyczneOpis
Pamiętaj o bezpieczeństwie Unikaj nieporęcznych lub niebezpiecznych kostiumów w pobliżu maszyn lub potencjalnie niebezpiecznych miejsc. Bezpieczeństwo powinno zawsze być najważniejsze i niezwykle istotne jest, aby kostiumy nie stwarzały zagrożenia dla pracowników.
Unikaj kostiumów w złym guście Upewnij się, że kostiumy wyrażają szacunek i nie są postrzegane jako niewrażliwe kulturowo, seksualnie lub rasowo. Nawet pozornie nieszkodliwe lub popularne kostiumy należy wybierać ostrożnie, biorąc pod uwagę, jak mogą wyglądać w konkretnym kontekście biznesowym.
Ogranicz maski i makijaż Generalnie należy unikać masek pełnotwarzowych i mocnego makijażu na Halloween, ponieważ mogą utrudniać komunikację i wydawać się nieprofesjonalne. Lekkie malowanie twarzy może być akceptowalną alternatywą, ale stosowność może się różnić w zależności od otoczenia biznesowego.
Minimalizuj przebieranie się niektórych pracowników W przypadku niektórych ról zawodowych kostiumy mogą wydawać się nieodpowiednie. Ograniczenie kostiumów do określonego personelu, np. recepcjonistek lub urzędników zajmujących się rachunkami, może pomóc w zachowaniu profesjonalizmu, zapewniając jednocześnie, że kostiumy nie podważają zaufania ani nie stwarzają problemów zdrowotnych w niektórych zawodach.
Bądź wrażliwy na zastrzeżenia religijne Należy mieć świadomość, że niektórzy pracownicy mogą mieć zastrzeżenia religijne do Halloween lub określonych tematów. Staraj się, aby uroczystości skupiały się na zabawnych i niekontrowersyjnych tematach oraz upewnij się, że pracownicy wiedzą, że przebieranie się jest opcjonalne i stanowi indywidualny wybór, wolny od presji rówieśników.
🔥 Empfohlen:  7 typów firm zajmujących się handlem elektronicznym, które muszą dobrze działać

Zamiast tego zorganizuj wydarzenie

Wreszcie, jeśli chcesz zrobić coś dla morale pracowników i świętować z klientami, ale nie chcesz pozwalać pracownikom przebierać się na Halloween, zamiast tego zorganizuj wydarzenie.

Zorganizuj dzień otwarty dla klientów z Halloweenowymi smakołykami. Zabierz ze sobą malarza twarzy dla dzieci. Zorganizuj paradę zwierząt. Bądź bardziej zrelaksowany tego dnia i uczyń go niezapomnianym przeżyciem. Zobacz więcej wydarzeń Halloween.

Wszystkie odpowiedzi na pytania czytelników pochodzą od redakcji Small Business Trends, posiadającej ponad 50-letnie doświadczenie biznesowe. Jeżeli chcesz zadać pytanie, proszę o przesłanie go tutaj.