Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Czy Twoja kampania e-mailowa dotycząca marketingu detalicznego doprowadza klientów do szaleństwa?

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Czy Twoja kampania e-mailowa dotycząca marketingu detalicznego doprowadza klientów do szaleństwa?

Ukierunkowana kampania e-mailowa dotycząca marketingu detalicznego to świetny sposób na przyciągnięcie klientów do Twojego sklepu i budowanie lojalności klientów wobec Twojej firmy detalicznej. Ale czy Twoje e-maile dotyczące marketingu detalicznego mają skutek odwrotny od zamierzonego? Niedawna ankieta ostrzega, że ​​jeśli zbyt często wysyłasz e-maile, możesz odstraszać klientów.

Bombardują nas e-maile dotyczące marketingu detalicznego

Według First Insight, który przeprowadził wśród konsumentów ankietę na temat ich nawyków związanych z pocztą e-mail, przeciętny konsument subskrybuje 2,3 listy e-mailowe sprzedawców detalicznych. Jednak nawet przy tak małej liczbie subskrypcji przeciętny konsument otrzymuje 13,1 e-maili tygodniowo od tych sprzedawców. Niektórzy konsumenci (6 procent) otrzymują od sprzedawców detalicznych aż 40 e-maili tygodniowo. Kocham dobre wyprzedaże tak samo jak każdy kupujący, ale nawet ja uważam, że to za dużo!

Ile e-maili dotyczących marketingu detalicznego to za dużo? Podczas gdy zaledwie 21 procent konsumentów, którzy otrzymują pięć e-maili dotyczących sprzedaży detalicznej tygodniowo, uważa, że ​​to „za dużo”, dwie trzecie konsumentów, którzy otrzymują sześć lub więcej e-maili dotyczących sprzedaży tygodniowo, uważa, że ​​to za dużo.

Wysyłając codziennie e-maile do klientów, z pewnością odczujesz malejące zyski. W rzeczywistości konsumenci biorący udział w ankiecie twierdzą, że otwierają tylko jedną na cztery e-maile dotyczące sprzedaży detalicznej, które otrzymują. Nic dziwnego, skoro respondenci twierdzą, że 95 procent otrzymywanych przez nich e-maili dotyczących sprzedaży detalicznej „w ogóle nie odpowiada” ich potrzebom i zainteresowaniom.

Ponad ośmiu na dziesięciu respondentów ankiety twierdzi, że mnóstwo nieistotnych e-maili oznacza, że ​​sprzedawcy detaliczni, których wspierają, tak naprawdę ich nie rozumieją. W rezultacie prawie połowa twierdzi, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wypisała się z detalicznej listy e-mailowej.

🔥 Empfohlen:  5 skutecznych wskazówek wideo dotyczących marketingu dla Twojej małej firmy

Najlepsze praktyki w zakresie e-maili dotyczących marketingu detalicznego

Czego więc klienci oczekują od Twoich e-maili marketingowych w handlu detalicznym? Oto kilka najlepszych praktyk, które warto wziąć pod uwagę:

  • Ogranicz liczbę e-maili. Ponad sześciu na 10 ankietowanych konsumentów twierdzi, że ich sprzedawcy detaliczni wysyłają tylko jeden lub dwa e-maile tygodniowo. Jeśli Twoje e-maile są rzadkie, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą postrzegane jako wyjątkowe i przyciągną większą uwagę.
  • Spersonalizuj swoje e-maile i oferty. Wykorzystaj zebrane dane na temat przeszłych zachowań zakupowych kupujących, aby tworzyć spersonalizowane oferty dopasowane do produktów, które kupowali w przeszłości. Na przykład, jeśli klient regularnie kupuje w Twojej księgarni książki dla dzieci, wyślij mu e-maile dotyczące książek dla dzieci, a nie samopomocy czy duchowości. Istnieją aplikacje lojalnościowe, których możesz używać do zbierania informacji o zakupach klientów, ale możesz też skorzystać z mniej zaawansowanej technologii i zaoferować klientom do wyboru różne subskrypcje e-maili. Możesz na przykład zaoferować klientom wybór otrzymywania e-maili na temat określonych kategorii produktów, wydarzeń w sklepie lub ogólnych ofert specjalnych (niektórzy klienci mogą otrzymywać wszystkie e-maile wysyłane przez Twój sklep, więc daj im tę opcję).
  • Unikaj wysyłania uogólnionych e-maili. Czterech na 10 respondentów ankiety twierdzi, że zrobiliby wszystko, co w ich mocy, aby dokonać zakupu w sklepie detalicznym, który nie wysyła im nieistotnych ofert e-mailem. Wysłanie wiadomości e-mail, która jedynie promuje wyprzedaż w Twoim sklepie, bez personalizowania jej pod kątem zainteresowań klientów, jest dziś równoznaczne z umieszczeniem reklamy drukowanej w każdej publikacji, jaką możesz wymyślić. Podobnie jak w przypadku reklam drukowanych, lepsze wyniki uzyskasz dzięki wąsko ukierunkowanym e-mailom.

Wysyłanie ukierunkowanych i terminowych e-maili marketingowych dotyczących handlu detalicznego pozostaje jednym z najskuteczniejszych sposobów zwiększania ruchu w handlu detalicznym — ale tylko pod warunkiem, że użyjesz ich mądrze, aby pokazać klientom, że ich rozumiesz.

🔥 Empfohlen:  Urządzenia do mycia ciśnieniowego – Twoja lista do rozpoczęcia działalności gospodarczej