Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Działania podatkowe Last Minute na rok 2022

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Działania podatkowe Last Minute na rok 2022

Rok dobiega końca, ale wciąż jest czas na podjęcie działań, które mogą obniżyć Twój rachunek podatkowy za 2022 rok. Pierwszą rzeczą jest spotkanie się z CPA lub innym doradcą podatkowym.

Działania podatkowe Last Minute na rok 2022

Rozważ omówienie następujących kwestii ze swoim doradcą podatkowym:

Kup potrzebny sprzęt

Jeśli Twój sprzęt jest stary, jego naprawa może nie być najlepszą opcją. Rozważ zakup nowego sprzętu, który prawdopodobnie ma lepsze funkcje i zużywa mniej energii — oznacza to oszczędność kosztów i jest korzystny dla planety.

Jeśli kupisz i oddasz do użytku kwalifikowany sprzęt do 31 grudnia 2022 roku, możesz odliczyć 100% kosztów; nie jest wymagana amortyzacja rozłożona na kilka lat. To 100% odpisu ma się zmniejszać począwszy od 2023 r. (np. w przyszłym roku zostanie ograniczone do 80%, chyba że Kongres przedłuży obecną zasadę), więc korzystaj z tej ulgi podatkowej, póki możesz.

Skonfiguruj plan emerytalny

Jeśli Twoja firma nie ma kwalifikowanego planu emerytalnego, masz czas do przedłużonego terminu zwrotu w 2022 r. na skonfigurowanie i sfinansowanie planu. Im szybciej podejmiesz działania, tym szybciej Ty… i Twoi pracownicy objęci planem… zaczniecie gromadzić dochód z tytułu odroczonego podatku na rzecz emerytury. Dwie ulgi podatkowe do rozważenia:

  • . Kwoty, które wpłacasz na konta pracowników, podlegają odliczeniu od podatku do wysokości ustalonej limity na dany rok.
  • Jeśli nie masz jeszcze planu, a uruchomisz plan obejmujący co najmniej jednego pracownika, który nie jest właścicielem (lub jest z nim powiązany), możesz co roku korzystać z ulgi podatkowej przez trzy lata. Co więcej, jeśli przyjmiesz plan automatycznej rejestracji 401(k), otrzymasz kolejny kredyt. Te kredyty obniż swój podatek dolarowy za dolara.
🔥 Empfohlen:  50 pomysłów biznesowych na Instagramie

Więcej informacji na temat ogólnych zasad planów emerytalnych dla małych firm zob Publikacja IRS 560ale nie odzwierciedla to ograniczeń na rok 2022.

Kup nowy pojazd

Jeśli Twoja firma potrzebuje nowego pojazdu, być może nadszedł czas na działanie. Jeśli tak, rozważ zakup pojazdu elektrycznego (EV). Możesz kwalifikować się do ulgi podatkowej w wysokości do 7500 USD, nawet jeśli używasz pojazdu częściowo do celów osobistych. Jeśli jednak podejmiesz działania teraz, pojazd musi spełniać a wymagania dotyczące montażu końcowego. The Departament Energii ma listę pojazdów elektrycznych, które mogą kwalifikować się do przyznania kredytu.

Jeśli opóźnisz zakup do 2023 roku, zaczną obowiązywać nowe zasady dotyczące kredytu na pojazd elektryczny. Zasady te obejmują ograniczenie dochodu i ceny zakupu, które mogą ograniczyć lub zablokować dowolny kredyt.

Dokonuj datków na cele charytatywne

Okres świąteczny to czas, w którym myślimy o innych. Firmy mogą wspierać działalność charytatywną na wiele sposobów:

  • . Darowizny spółek C w 2022 r. ograniczone są do 10% dochodu podlegającego opodatkowaniu; wygasł limit 25% obowiązujący w 2021 r. Darowizny przekazywane przez podmioty pośredniczące oznaczają, że właściciele żądają odliczeń od swoich osobistych dochodów. Aby dokonać odpisu, właściciele muszą wyszczególnić odliczenia i nie ubiegać się o standardowe odliczenia. Darowizny pieniężne od właścicieli są ograniczone do 60% skorygowanego dochodu brutto; wygasł limit 100% obowiązujący w 2021 roku.
  • . W zależności od tego, jaki majątek jest ofiarowany, odliczenie może być niewielkie lub żadne. Niemniej jednak darowizna może przynieść organizacji charytatywnej ogromne korzyści.
  • . Jeśli ta pora roku jest powolna, zapewnienie pracownikom czasu wolnego na udział w działaniach charytatywnych w obrębie społeczności może być zaletą dla wszystkich zainteresowanych. Jeśli jest to płatny czas wolny, obowiązują zwykłe zasady dotyczące podatku od wynagrodzeń.
🔥 Empfohlen:  Letni biznesowy styl dla kobiet: nasze najpopularniejsze modele i wskazówki dotyczące stylu

Więcej informacji na temat odliczeń na cele charytatywne znajdziesz w Publikacja IRS 526ale należy pamiętać, że nie odzwierciedla to ograniczeń na rok 2022.

Wniosek

Pamiętaj, aby w ostatniej racie szacunkowych podatków uwzględnić wszelkie działania podjęte w ostatniej chwili. W przypadku korporacji roku kalendarzowego C płatność upływa 15 grudnia 2022 r. W przypadku właścicieli podmiotów przejściowych termin płatności upływa 17 stycznia 2023 r.