Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Evan Goldberg z Oracle NetSuite: Szybko rozwijające się firmy są zawsze optymistyczne i skoncentrowane na wzroście niezależnie od tego, co dzieje się na świecie

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Evan Goldberg z Oracle NetSuite: Szybko rozwijające się firmy są zawsze optymistyczne i skoncentrowane na wzroście niezależnie od tego, co dzieje się na świecie

W miarę upływu roku coraz bardziej zanurzałem się w scenę konferencji branżowych. I podczas gdy przygotowuję się do mojej pierwszej od trzech lat podróży do Vegas w ramach Oracle CloudWorld, huragan Ian uniemożliwił mi dotarcie tam kilka tygodni temu na konferencję SuiteWorld firmy Oracle NetSuite.

SuiteWorld to konferencja, w której uczestniczyłem wiele razy na przestrzeni lat, a ponieważ fizycznie już wróciłem, nie mogłem się doczekać spotkania twarzą w twarz z założycielem firmy i wiceprezesem ds. Oracle Evanem Goldbergiem, aby porozmawiać twarzą w twarz, zamiast wirtualnie w ciągu ostatnich dwóch lat (2020 i 2021). Byłem jednak wdzięczny, że nawet podczas tegorocznego wydarzenia Evan znalazł czas na kolejną wirtualną rozmowę na LinkedIn Live, ponieważ byłem bardzo ciekaw jego punktu widzenia na obecną niepewność gospodarczą w gospodarce – i co to oznacza dla 32 000 małych i średnich przedsiębiorstw korzystając z platformy swojej firmy do prowadzenia działalności.

Poniżej znajduje się zredagowany zapis fragmentu naszej rozmowy. Kliknij wbudowany odtwarzacz SoundCloud, aby odsłuchać całą rozmowę.

Zintegrowane platformy jeszcze bardziej cenne w czasach niepewności gospodarczej

Brent Leary: Kiedy pomyślisz o niepewności gospodarczej, widmie recesji… inflacja po prostu nie zniknie. Czy posiadanie zintegrowanej platformy, która pozwala połączyć obsługę front-office i back-office, staje się jeszcze ważniejsze dla firm?

Evana Goldberga: To bardzo ważna kwestia i pozwólcie, że podam wam świetny przykład. Jaka jest produktywność Twoich sprzedawców? To znaczy, będziesz w stanie to rozgryźć tylko wtedy, gdy połączysz informacje dotyczące sprzedaży z informacjami finansowymi i kadrowymi. Ile kosztują, zarówno pod względem wydatków, jak i wynagrodzenia? Oczywiście z systemu sprzedaży, ile przynoszą? Jak wygląda cykl sprzedażowy? Ile mogą przywieźć rocznie? Jaki jest zwrot z inwestycji w dodanie nowego sprzedawcy? Trudno je znaleźć. Oni mogą być. Płace rosną, mogą być drogie. Jedynym sposobem na uzyskanie tego rodzaju rzeczywistej oceny zwrotu z inwestycji jest połączenie wielu systemów razem. Niektórzy próbują połączyć to wszystko w jedną całość za pomocą arkuszy kalkulacyjnych, ale zwykle to nie działa i właśnie w tym NetSuite naprawdę się wyróżnia.

Nawet w czasach niepewności gospodarczej szybko rozwijające się przedsiębiorstwa są zawsze optymistami

Brent Leary: Porozmawiajcie o tym, co ostatnio usłyszeliście od klientów na temat ich… Na czym się teraz skupiają, zwłaszcza, że ​​siedzimy tutaj w takim środowisku, w którym panuje niepewność, jeśli chodzi o to, co dzieje się z gospodarka?

Evana Goldberga: Szybko rozwijające się przedsiębiorstwa są zawsze optymistyczne i zawsze skupiają się na wzroście. Nie interesuje mnie co się dzieje na świecie. To znaczy, kosmici mogliby dokonać inwazji i zapytać: „Skąd będzie moja następna sprzedaż?” I może uda mi się sprzedać kosmitom. Zawsze jest więc optymizm i wciąż zadaję sobie pytanie: „Jak znaleźć kolejnego klienta? Jak mogę się upewnić, że dostarczę im nasz wspaniały produkt, aby poszli i powiedzieli dwóm przyjaciołom i tak dalej?”

🔥 Empfohlen:  Marketing świąteczny ukierunkowany na dziadków: jak trafić w dziesiątkę w handlu detalicznym

Ale z pewnością panuje tam lekki niepokój; „Myślę, że muszę tylko trochę przybić włazy. Nie chcę, żeby ktoś mnie zaskoczył, gdy nadejdzie ta wielka burza”. Jest to zatem czas, w którym po prostu chcesz ponownie skupić się na niektórych miejscach, w których możesz zaoszczędzić pieniądze.

Prawdopodobnie dlatego otrzymujemy tego rodzaju prośby od klientów; Powtórzę: „trudno znaleźć wspaniałych ludzi. Są drogie. Nie wiem, co przyniesie przyszłość, więc chcę się upewnić, że mój statek naprawdę działa sprawnie”.

Użyj dowolnej analogii transportu, jaką chcesz. Chcę jednak mieć pewność, że wszyscy robią rzeczy, które są naprawdę cenne dla firmy, ponieważ nie wiem, jak bardzo będę musiał ograniczać pewne działania w ciągu najbliższych miesięcy, kwartałów i lat.

Powstanie firmy kompozytowej

W moim przemówieniu rozmawialiśmy o tego rodzaju firmie złożonej, którą wymyśliliśmy na podstawie rozmów z wieloma z naszych 32 000 firm/klientów. A to jest firma, która dostarczała produkt, dostarczała usługę internetową i dostarczała usługi ludziom, profesjonalne usługi.

Dzięki Bogu, wcześnie w NetSuite zdecydowaliśmy, że nie będziemy skupiać się na firmach produkujących produkty lub usługach, ani na zyskach ani na firmach zajmujących się oprogramowaniem, ale naprawdę spróbujemy zaspokoić wszystkie potrzeby ich wszystkich. A nowoczesna firma, myślę, że tak myślą. Oczywiście nasi młodsi przedsiębiorcy wnoszą niesamowitą świeżość i wspaniale jest to widzieć. Często mówią też o pokoleniu cyfrowym, cyfrowych tubylcach i tak dalej. I mam wrażenie, że istnieją rodzimi przedsiębiorstwa hybrydowe, ci młodzi przedsiębiorcy, którzy po prostu myślą w ten sposób. Mówią: „Nie będę szufladkować siebie jako osoby zajmującej się produktem, firmy produkującej produkty czy firmy usługowej. Zrobię to wszystko, bo wiem, że w ten sposób mogę najlepiej zrealizować ten wspaniały pomysł, jaki mam”. Wspaniale jest widzieć, że te organizacje wdrażają NetSuite i czerpią z niego mnóstwo korzyści.

Namiętność po tylu latach

Brent Leary: Z słyszenia wynika, że ​​bardzo pasjonujesz się tymi rzeczami. Kiedy znalazłeś NetSuite? 1999, 1998?

Evana Goldberga: ’98.

Brent Leary: Mówimy więc o 24 latach. Pracujesz w tym od 24 lat, stary. Dlaczego nadal masz tę pasję? Dlaczego nadal to robisz?

Evana Goldberga: Cóż, to jest największe, jak sądzę, można powiedzieć, bezpieczeństwo pracy. Ale tak naprawdę to ostateczna niemożność zrobienia kolejnego startupu. Jeśli jesteś zainteresowany ofertami biznesowymi dla szybko rozwijających się firm, zrobimy to wszystko. Nie żebym myślał o założeniu firmy, ale trochę się śmieję, kiedy mam dobry pomysł. Ja na to: „No cóż, to oczywiście jest funkcja NetSuite, więc nie mogę założyć tej firmy”. W pewnym sensie postawiłem się w sytuacji, w której muszę po prostu pozostać przy NetSuite, ale to moje dziecko.

🔥 Empfohlen:  Gablota do sushi: wybory dla Twojej firmy

Inwestujemy naprawdę, naprawdę dużo w następną generację NetSuite. Nie chcę umniejszać wartości tego, co robimy w tym roku, ale każdego roku mamy mnóstwo dobrych rzeczy w nadchodzącym NetSuite, ponieważ tak dużo inwestujemy w technologię, nową generację i doświadczenie użytkowników biznesowych, aby było to dla tych przedsiębiorców .

Pochodzą teraz ze świata TikTok i wszystkich tych wspaniałych narzędzi, których używają w marketingu i po prostu w życiu osobistym. Pytają: „Dlaczego moje systemy biznesowe nie działają w ten sposób? Jest tam cała ta wspaniała sztuczna inteligencja. Dlaczego sztuczna inteligencja nie jest stosowana w mojej firmie?” Jesteśmy więc naprawdę podekscytowani możliwością wykorzystania niektórych ze wspaniałych postępów technologicznych, które ludzie widzą w swoim codziennym życiu, tych wspaniałych doświadczeń użytkowników, których doświadczają w życiu osobistym, korzystając ze swojej technologii oraz stosując ją i stosując w biznesie. A dobrą wiadomością są wszystkie złe rzeczy, o których ludzie mówią. Nie będziemy o tym wspominać. Tylko dobre rzeczy.

Myśli pięć lat po przejęciu Oracle

Brent Leary: Minęło około pięciu lat od przejęcia NetSuite przez firmę Oracle. Patrząc wstecz, czy są jakieś niespodzianki związane z byciem częścią Oracle?

Evana Goldberga: Największą niespodzianką było dla mnie to, że Oracle nigdy nie było znane jako firma, która wkładała ogromną ilość wysiłku i energii w doświadczenie użytkownika. To bardziej przypominało: „Mamy najlepszą technologię i w pewnym sensie ośmielamy się z niej skorzystać”.

I nie sądzę, żeby Larry Ellison zaprzeczył temu – jeśli dostroi się dzisiaj – ale sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Mówią: „Zamierzamy sprawić, by nasze produkty były najlepszymi produktami do użytku codziennego przez użytkowników”. I nie miałem pojęcia, że ​​coś takiego się wydarzy. Żartowałem, że znam Larry’ego osobiście i odwiedzam jego osobiste… Spotkaj się z nim osobiście lub wejdź do Larry World, cokolwiek. A ja na to: „O mój Boże, to jest najlepsze doświadczenie użytkownika ze wszystkich”. A ja na to: „Dlaczego nie mamy tego w naszych produktach?” I teraz to robią.

Nie jest to dokładna analogia, ale mam na myśli, że Larry bardzo się tym pasjonował. Dużo zainwestowali, a my na pewno to wykorzystamy. Mamy też własne, świetne pomysły jako NetSuite, a firma Oracle w niesamowity sposób zapewniła nam wystarczającą niezależność, abyśmy mogli nadal realizować nasze pomysły. Mamy inny rynek niż tradycyjny produkt Oracle. A mimo to żeśmy swobodnie, pożyczajmy i kradnijmy ze wszystkich wspaniałych rzeczy, które opracowali przez lata.

🔥 Empfohlen:  Bezpowietrzne urządzenia do natryskiwania farby dla Twojej firmy

Technologia nadal nie jest tak łatwa w obsłudze, jak powinna dla firm

Brent Leary: Jesteś w branży od dawna. Jakie są rzeczy, które Cię dziwią, a które nie zmieniły się jeszcze na lepsze, mimo że minęło 24 lata, odkąd uruchomiłeś NetSuite? Jak to jest: „Naprawdę nadal mamy z tym do czynienia?”

Evana Goldberga: To świetne pytanie i muszę się nad tym chwilę zastanowić. Wiele się poprawiło… ale niektóre rzeczy zostały przesadzone. Kiedy pojawił się Internet i biznes zaczął z niego korzystać, wszyscy myśleli, że rozwiąże on wszystkie problemy świata, ponieważ: „Och, wszystko się łączy”. Okazuje się, że nie jest to wcale takie proste. To, co widzimy, może jest trochę egoistyczne, ale wciąż widzimy firmy radzące sobie ze złożonością korzystania z tony różnych systemów biznesowych i mnóstwa różnych systemów, i tak, wszystkie są w Internecie, ale to miłe powiedzieć: „O, tu jest telefon komórkowy”. Wcześniej był to telefon stacjonarny, teraz jest to telefon komórkowy. Więc teraz możesz rozmawiać z tą osobą we Francji, tak, ale ona nadal mówi po francusku.

Myślę, że dzięki tej obietnicy wspólnie posuniemy się do przodu, a my po prostu staramy się dołożyć wszelkich starań w naszym małym królestwie, aby wszystko działało lepiej razem. Ale wciąż jest mnóstwo pracy, ponieważ widzimy, jak firmy są naprawdę zalewane technologią. Myślę, że to naprawdę wiąże się z inną rzeczą, o której chciałbym powiedzieć, że technologia w wielu przypadkach po prostu nie stała się łatwiejsza w użyciu. W niektórych przypadkach korzystanie z niego stało się trudniejsze. A to dlatego, że każdy stara się wbudować w swoją technologię każdy dzwonek i gwizdek. To ich sposób na rywalizację. W rezultacie sprawa staje się coraz bardziej skomplikowana.

Mam wrażenie, że chodzi o tę rewolucję w doświadczeniach użytkowników biznesowych, nie chcę powiedzieć ogłupiania, ale po prostu o bardziej minimalistycznym podejściu. Postępuj zgodnie z zasadą 80/20 i upewnij się, że użytkownicy widzą to, czego potrzebują, a oni nie czują się przytłoczeni i po prostu się nie poddają.

Jednak było wiele wielkich rewolucji. To się nigdy nie skończy…