Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Ile zarabiają YouTuberzy? Odpowiedź może Cię zaskoczyć

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Ile zarabiają YouTuberzy? Odpowiedź może Cię zaskoczyć

Nie jest tajemnicą, że YouTuberzy potrafią zarobić mnóstwo pieniędzy. Ale ile zarabiają YouTuberzy w 2023 roku? W tym artykule przyjrzymy się różnym źródłom przychodów dostępnych dla YouTuberów i sprawdzimy, ile pieniędzy zarabiają najlepsi twórcy.

Podamy również kilka przydatnych wskazówek, jak odnieść sukces jako YouTuber. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Ile pieniędzy zarabiają YouTuberzy?

Według danych z 2022 r. średnie zarobki YouTubera w USA wynosiły około 4600 dolarów miesięcznie. Twórcy otrzymują znaczną część przychodów generowanych na swoim kanale, a Google przekazuje twórcy 55% płatności reklamowych.

Średnio każde wyświetlenie na kanale twórcy skutkuje płatnością w wysokości 0,18 USD, co równa się 18 USD za 1000 wyświetleń.

Jakie są minimalne wymagania, aby zarabiać pieniądze w YouTube?

Istnieje kilka sposobów zarabiania pieniędzy dzięki pomysłom biznesowym YouTube. A każdy z nich ma inne wymagania minimalne. Aby zarabiać na reklamach w ramach programu partnerskiego YouTube, musisz:

 • Mieszkasz w kraju lub regionie, w którym program jest dostępny.
 • W ciągu ubiegłych 12 miesięcy zgromadzić ponad 4000 godzin oglądania filmów publicznych.
 • Zdobądź minimum 1000 subskrybentów.
 • Mieć konto AdSense, które jest połączone i zatwierdzone do wyświetlania reklam Google.

Ile zarabia przeciętny YouTuber rocznie?

Według ZipRecruiter średnie roczne wynagrodzenie twórców kanałów YouTube w USA wynosi 29,05 dolarów za godzinę, czyli około 1161 dolarów za 40-godzinny tydzień pracy.

To więcej niż mediana tygodniowych zarobków pracowników pełnoetatowych w kraju wynosząca 1041 dolarów w drugim kwartale 2022 r., która wzrosła o ponad 5% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Ile pieniędzy YouTuberzy zarabiają na obejrzeniu?

Na swoich kanałach twórcy zazwyczaj otrzymują 55% wygenerowanych przychodów. Zatem za każde 100 dolarów zapłacone przez reklamodawcę Google przekazuje twórcy 55 dolarów.

Rzeczywista kwota będzie się różnić w zależności od różnych czynników, takich jak kraj i rodzaj treści. Ogólnie rzecz biorąc, twórcy mogą zarobić około 0,18 dolara na obejrzenie.

Ile YouTuberzy zarabiają na 1000 wyświetleń?

Kwota, jaką YouTuber zarabia na 1000 wyświetleń (znana również jako „koszt tysiąca” lub CPM) jest bardzo zróżnicowana i zależy od kilku czynników, takich jak nisza, położenie geograficzne odbiorców, zapotrzebowanie reklamodawców, rodzaj wyświetlanych reklam i sposób masz wielu subskrybentów.

YouTuber może zarobić średnio około 0,18 dolara za obejrzenie lub 18 dolarów za 1000 wyświetleń.

Oto krótka wiadomość od Make Money Matt na temat „Ile YouTube płaci Ci za 1000 wyświetleń!”

Ile YouTuberzy zarabiają miesięcznie?

YouTuberzy mogą zarobić dużo pieniędzy na swoich treściach. Profesjonalni YouTuberzy zarabiają średnio około 4600 dolarów miesięcznie na swoich filmach.

Osiągnięcie tej liczby zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj publikowanych filmów, liczba wyświetleń i sposób, w jaki na nich zarabiasz.

Ile YouTuber zarabia na godzinę?

YouTuber zarabia średnio około 29,15 dolarów na godzinę. Szacunki te opierają się na obliczeniach średnio 40-godzinnego tygodnia pracy wynoszącego 1166 dolarów tygodniowo, co jest powszechnie podawaną wartością średnich zarobków YouTubera w Stanach Zjednoczonych.

Należy pamiętać, że jest to jedynie szacunek, a rzeczywiste zarobki mogą się znacznie różnić.

Ile pieniędzy zarabia 1 milion wyświetleń w YouTube?

Zarabianie na milionie wyświetleń w YouTube może się znacznie różnić i zależy od kilku czynników, takich jak nisza, położenie geograficzne odbiorców, zapotrzebowanie reklamodawców i rodzaj wyświetlanych reklam.

YouTuber może zarobić średnio około 0,18 dolara na obejrzeniu, co daje kwotę 18 000 dolarów z 1 miliona wyświetleń. Jednak niektórzy YouTuberzy mogą zarabiać znacznie więcej lub mniej niż ta średnia, w zależności od wyżej wymienionych zmiennych.

Należy pamiętać, że jest to tylko szacunek, a rzeczywiste zarobki będą się znacznie różnić. Używając przykładu z życia wziętego, opartego na szacunkowej stawce wynagrodzenia Forbesa wynoszącej 5 dolarów za 1000 wyświetleń, 1 milion wyświetleń w YouTube zarabia około 5000 dolarów.

Ile zarabia YouTuber ze 100 tys. subskrybentów?

Tygodniowe zarobki YouTuberów ze 100 000 subskrybentów wynoszą średnio od 600 do 1000 dolarów, co daje łącznie około 2400 do 4000 dolarów miesięcznie.

Ile zarabia YouTuber z milionem subskrybentów?

Średnie roczne wynagrodzenie YouTubera z minimum 1 milionem subskrybentów wynosi 60 000 dolarów. Nie ma dużej różnicy między celebrytami a wpływowymi osobami pod względem potencjału zarobkowego, ponieważ obaj mogą zarobić do sześciu cyfr rocznie lub więcej, w zależności od rodzaju treści i liczby widzów.

Ile zarabiasz na abonencie YouTube?

Ilość pieniędzy, jaką możesz zarobić na każdym subskrybencie YouTube, będzie zależeć od wielu czynników, takich jak rodzaj tworzonych treści, współczynnik zaangażowania i stosowane metody monetyzacji.

Jeśli tworzysz treści, którymi ludzie są zainteresowani i masz wysoki wskaźnik zaangażowania, możesz zarobić przyzwoitą sumę pieniędzy na każdym subskrybencie.

🔥 Empfohlen:  Jak strategia różnicowania może pomóc Ci wyróżnić się podczas recesji

NAJLEPSZE obecnie zarabianie YouTuberów

Wraz ze wzrostem popularności YouTube wielu twórców uzyskuje znaczne dochody ze swoich treści. Oto lista dziesięciu najlepiej zarabiających gwiazd YouTube w tej chwili:

 • MrBeast zajmuje pierwsze miejsce i jest najbogatszym YouTuberem z 54 milionami dolarów zarobków w YouTube, 734 przesłanymi filmami, 132 milionami subskrybentów i prawie 22,2 miliardami wyświetleń filmów w YouTube. Jego majątek wynosi 105 milionów dolarów.
 • Jake Paul zarobił 45 milionów dolarów dzięki 951 przesłanym filmom, 20,3 milionom subskrybentów i blisko 7,3 miliardom wyświetleń filmów.
 • Markiplier zarobił 38 milionów dolarów dzięki 5407 filmom i 34,4 milionom subskrybentów oraz 19 579 307 845 wyświetleniom filmów.
 • Rhett & Link zarobił łącznie 30 milionów dolarów na 340 przesłanych filmach, 4,97 milionach subskrybentów i ponad 944 milionach wyświetleń filmów.
 • Unspeakable zarobiło łącznie 28,5 miliona dolarów dzięki 717 przesłanym filmom, 15,1 milionom subskrybentów i 8,3 miliardom wyświetleń filmów.
 • Like Nastya zarobił 28 milionów dolarów na przesłanych 758 filmach, 104 milionach subskrybentów i 87,6 miliarda wyświetleń filmów.
 • Ryan Kaji z Ryan’s World zarobił 27 milionów dolarów dzięki 2303 przesłanym filmom, 34 milionom subskrybentów i 53 miliardom wyświetleń filmów.
 • Dude Perfect zarobił łącznie 20 milionów dolarów dzięki 58,6 milionom subskrybentów i 15 miliardom wyświetleń filmów dzięki przesłanym 366 filmom.
 • Logan Paul zarobił łącznie 18 milionów dolarów na 715 przesłanych filmach od 23 milionów subskrybentów i 5 945 268 302 wyświetleń filmów.
 • Preston zarobił 16 milionów dolarów na przesłanych 3935 filmach, 22 milionach subskrybentów i ponad 7,5 miliarda wyświetleń filmów.

Jakie są popularne nisze dla Youtuberów?

Znalezienie dochodowej niszy jest kluczem do zarabiania pieniędzy w Internecie. Na przykład gry to bardzo poszukiwana nisza na platformach takich jak YouTube.

Według szumu finansowego:

 • W zeszłym roku widzowie YouTube obejrzeli aż 50 miliardów minut treści o grach.
 • Oglądalność treści o renowacji domów wzrosła o 200%.
 • Inne popularne kategorie to:
  • Life hacki
  • Rozpakowywanie filmów, szczególnie zabawek dla dzieci
  • Zdrowie i fitness
  • Recenzje jedzenia
  • Humorystyczne niepowodzenia lub śmiałe akrobacje
  • Filmy o zwierzętach
  • Finanse osobiste

Chociaż nie ma oficjalnego rankingu tematów, które przynoszą największe dochody, w przypadku kilku tematów zauważalny jest znaczny wzrost czasu oglądania. Na przykład:

 • Filmy poświęcone umiejętnościom uczenia się odnotowały trzykrotny wzrost czasu oglądania w ciągu roku.
 • W ciągu ostatnich dwóch lat liczba filmów z przepisami wzrosła 2,5-krotnie.

Twórcy mogą potencjalnie zwiększyć swoje zarobki w YouTube, biorąc pod uwagę te trendy podczas tworzenia treści.

Sposoby zarabiania pieniędzy na YouTube

Istnieje wiele sposobów zarabiania pieniędzy w serwisach społecznościowych takich jak YouTube, nie tylko za pośrednictwem samej platformy YouTube. Oto kilka sposobów zarabiania pieniędzy jako YouTuber.

Wyświetlanie reklam displayowych na Twoim kanale

YouTube oferuje różnorodne opcje reklam displayowych, w tym reklamy możliwe i niemożliwe do pominięcia, reklamy w przerywnikach i reklamy nakładki. Reklamy możliwe do pominięcia muszą być oglądane tylko przez pięć sekund, zanim widzowie będą mogli przejść do swoich filmów.

Reklamy, których nie można pominąć, należy obejrzeć w całości przed odtworzeniem filmu. Reklamy w przerywnikach również należy oglądać w całości, ale mogą trwać maksymalnie sześć sekund. Reklamy nakładkowe wyświetlają tekst w dolnej części ekranu wideo.

Kategorie te obejmują CPC, co oznacza koszt kliknięcia, i CPM, co oznacza koszt tysiąca wyświetleń (1000 wyświetleń). Kliknięcia będą prawdopodobnie bardziej wartościowe dla tych, którzy chcą prawdziwego zaangażowania lub chcą teraz sprzedawać produkty lub usługi. Jednak wrażenia mogą być bardziej wartościowe dla tych, którzy chcą edukować lub budować rozpoznawalność marki.

Niezależnie od tego, jakie reklamy Cię interesują, zacznij od zarejestrowania się w Google AdSense i połączenia swojego konta z YouTube. Następnie możesz wybrać formaty, które będą dla Ciebie najlepsze. Średni CPC spada o około 2 USD, a średni CPM o około 7,50 USD. YouTube oferuje około 45 procent swoich przychodów z reklam twórcom treści.

Marketing afiliacyjny

Linki partnerskie kierują widzów do witryny internetowej i śledzą ich aktywność. Kiedy ci, którzy kliknęli link, dokonują zakupu, partner, który udostępnił link, zarabia procent od sprzedaży. W YouTube łatwo jest umieścić te linki w opisach. Możesz na przykład udostępnić linki do produktów, które zrecenzowałeś lub zademonstrowałeś.

Aby skorzystać z tej taktyki, znajdź programy partnerskie odpowiednie dla Twojego kanału. Program Amazon Associates jest popularny wśród wielu osób. Następnie dołącz swoje linki i zacznij przynosić pasywny dochód.

Jest mało prawdopodobne, aby od razu zarobiono w ten sposób mnóstwo pieniędzy. Możesz jednak skorzystać z tej strategii, nawet jeśli Twój kanał nie jest wystarczająco duży, aby wyświetlać reklamy. Następnie możesz nadal korzystać z linków partnerskich wraz z innymi źródłami przychodów w miarę rozwoju swojego kanału.

🔥 Empfohlen:  Co to jest jednostka SKU i jak może z niej korzystać Twoja mała firma

Sprzedaż towaru

YouTube może także zapewnić platformę do promowania własnych produktów. Twórz koszulki, kubki, a nawet produkty cyfrowe, które możesz zaoferować swoim odbiorcom. Następnie po prostu promuj te elementy na początku lub na końcu filmu.

To nie jest bezpośrednia usługa oferowana przez YouTube. Musisz więc stworzyć stronę internetową lub znaleźć inny sposób na ułatwienie sprzedaży. Jednak YouTube może być doskonałą inspiracją dla kanałów treści i marketingu, ponieważ znasz już swoich odbiorców.

Przycisk Patreona

Patreon oferuje platformę do zarabiania na treściach. Możesz dodać przycisk Patreona do swojego kanału i opisów, co umożliwi widzom przekazywanie datków na Twój kanał. Możesz także oferować aktualizacje treści, które użytkownicy będą mogli uzyskać tylko wtedy, gdy zasubskrybują Twoją płatną stronę Patreon.

Może to obejmować bardziej szczegółowe filmy lub treści pisemne, których nie można znaleźć nigdzie indziej. Użyj swojej strony YouTube, aby promować tę opcję, oferując jednocześnie cenne treści za darmo.

Sponsorzy

Sponsorzy różnią się od standardowych reklam YouTube tym, że kontrolujesz relacje z markami reklamującymi się na Twoim kanale. Zamiast automatycznie odtwarzać reklamy w określonych odstępach czasu, integrujesz treści promocyjne ze swoim filmem. Może to być krótka notka na początku lub na końcu. Może też cały film dotyczyć konkretnego produktu lub usługi.

Stawki za sponsoring różnią się znacznie. Niektórzy pobierają tysiące dolarów za pojedynczą wzmiankę, podczas gdy inni pracują za podarowane produkty lub usługi. Ta opcja nie ma minimalnej liczby wyświetleń ani subskrybentów, ponieważ nie jest ona wyświetlana w serwisie YouTube. Dlatego nawet ci, którzy mają niewielką liczbę obserwujących, mogą skorzystać z tej opcji, jeśli mają zaangażowaną niszę.

Zarabianie na YouTube Shorts

Dzięki monetyzacji w YouTube Shorts kwalifikujące się kanały mogą otrzymać miesięczną premię w wysokości od 100 do 10 000 dolarów, dostosowywaną w zależności od lokalizacji odbiorców twórcy.

Oznacza to, że minimalne wymagania dotyczące oglądalności i zaangażowania mogą się różnić w zależności od twórców.

Jak zarabiać na YouTube

Aby zarabiać na reklamach displayowych na YouTube, musisz najpierw założyć konto AdSense i włączyć monetyzację na swoim kanale YouTube.

Otrzymasz płatność YouTube Pay dopiero, gdy kwota na Twoim koncie AdSense osiągnie 100 USD. Płatności AdSense realizowane są różnymi metodami, np. przelewem elektronicznym na konto bankowe lub czekiem.

Czy YouTuberzy zarabiają co miesiąc?

Tak, YouTuberzy zazwyczaj otrzymują comiesięczne wynagrodzenie z AdSense. Dokładna częstotliwość płatności może się różnić, ale większość YouTuberów otrzymuje zarobki z AdSense co miesiąc, gdy zarobki osiągną próg płatności 100 USD.

Najlepsze wskazówki, jak zostać odnoszącym sukcesy YouTuberem

Masz pomysł na kanał na YouTubie, który chcesz zamienić w sukces? Chcesz założyć kanał z filmami z unboxingiem popularnych produktów lub dołączyć do rosnącej społeczności influencerów fitness na platformie? Istnieje prawie nieskończona liczba rodzajów filmów na YouTube, które warto wziąć pod uwagę.

Wymaga czegoś więcej niż tylko dobrej koncepcji wideo. Wymaga to także cierpliwości, poświęcenia i ciężkiej pracy. Oto kilka najważniejszych wskazówek, jak założyć kanał YouTube i odnieść sukces jako YouTuber.

Wybierz idealną niszę

Reklamodawcy lubią docierać do odpowiednich konsumentów w najlepszych niszach YouTube. Jeśli treści na Twoim kanale różnią się w zależności od gier i gotowania, markom trudniej będzie dotrzeć do konsumentów pasujących do pożądanego przez nich rynku.

Jeśli jednak Twoje treści skupiają się na konkretnym obszarze, Twoi widzowie prawdopodobnie będą bardziej zaangażowani i oddani, co pomoże Ci zarobić więcej pieniędzy. Przeprowadzenie badania na temat tego, jakie typy filmów są popularne w wybranej niszy, może pomóc w dostosowaniu idealnej treści wideo.

Edytuj swoje treści wideo do perfekcji

Abonenci i reklamodawcy zazwyczaj wolą dopracowane treści wideo od surowych materiałów. Po nakręceniu filmów usuń wszelkie błędy i niepotrzebne treści, aby zapewnić optymalną wartość w jak najkrótszym czasie.

Możesz także ulepszyć funkcje audio i wizualne, na przykład filtrami lub muzyką bez tantiem. Istnieje mnóstwo programów do edycji, od darmowych wersji, takich jak iMovie i Windows Movie Maker, po wersje profesjonalne, takie jak Final Cut Pro. Jeśli jesteś początkujący, zacznij od jednej z bezpłatnych wersji i ulepszaj ją w miarę zdobywania doświadczenia.

Publikuj regularnie filmy

Wielu YouTuberów nie zyskuje sławy po jednym filmie. Nawet jeśli Twoje treści staną się wirusowe, istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo, że zbudujesz zaangażowaną publiczność, jeśli będziesz regularnie tworzyć treści. A ci subskrybenci z większym prawdopodobieństwem przyciągną uwagę reklamodawców, kupią sponsorowane produkty i usługi lub kupią towary promowane na Twoim kanale YouTube.

Stwórz harmonogram, na przykład przesyłaj filmy raz w tygodniu, aby wiedzieli, kiedy szukać nowych filmów z Twojego kanału YouTube. Następnie przypomnij im o zasubskrybowaniu lub skonfigurowaniu alertów, aby mogli oglądać wszystkie Twoje nowe filmy. Zawsze staraj się uwzględnić w swoich filmach zaangażowanie widzów, na przykład w formie ankiet lub pytań.

🔥 Empfohlen:  Komercyjna maszyna do golenia lodu: najlepsze wybory dla Twojej firmy

Nawiąż kontakt z widzami i innymi twórcami

Twoi widzowie chcą mieć z Tobą kontakt i odwrotnie. Odpowiadaj na komentarze do swoich filmów i daj im znać, że ich opinie są dla nas cenne.

Nie zapomnij też nawiązać kontaktu i współpracować z innymi twórcami YouTube w swojej niszy. Pomoże Ci to zdobyć subskrybentów YouTube, uzyskać wyświetlenia w YouTube i stworzyć najwyższej jakości treści, jednocześnie poszerzając sieć potencjalnych sponsorów i współpracy.

Skorzystaj z YouTube Analytics, aby śledzić postępy

YouTube Analytics ma pomóc Ci śledzić postępy i sukcesy. Ta funkcja zapewnia kompleksowy przegląd wyników Twojego filmu, dając szczegółowy wgląd w liczbę wyświetleń, polubienia i antypatie, czas spędzony na oglądaniu filmu, dane demograficzne użytkowników itp.

Możesz także wykorzystać te dane, aby sprawdzić, które filmy wypadły lepiej niż inne, i odpowiednio dostosować swoje treści.

Użyj przyciągających wzrok efektów wizualnych, aby przyciągnąć uwagę

Przyciągająca wzrok grafika może być kluczem do udanych kampanii wideo. Użyj odpowiednich grafik, kolorów i diagramów, aby Twoje filmy wyglądały bardziej atrakcyjnie wizualnie.

Możesz także dodać napisy, aby przyciągnąć widzów, którzy mogą nie rozumieć pewnych terminów lub słów użytych w Twoich filmach. Przyciągające wzrok efekty wizualne mogą również pomóc przyciągnąć uwagę do Twojego kanału i utrzymać zaangażowanie widzów na dłuższy czas.

Oto zwięzła tabela podsumowująca najważniejsze wskazówki, jak odnieść sukces jako YouTuber. Przestrzeganie tych wskazówek może znacznie zwiększyć rozwój Twojego kanału i zaangażowanie, pomagając Ci zyskać więcej widzów i subskrybentów, a ostatecznie – większe przychody z Twoich treści.

#Wskazówki na sukcesOpis
1 Wybierz idealną niszę Reklamodawcy preferują kanały odpowiadające konkretnym zainteresowaniom. Trzymaj się jednej niszy, aby uzyskać lepsze zaangażowanie i łatwiejszą monetyzację. Zbadaj popularne typy filmów w wybranym obszarze, aby dostosować treść.
2 Edytuj swoje treści wideo do perfekcji Jakość ma znaczenie. Dopracuj swoje filmy, wycinając błędy i niepotrzebne części. Ulepsz obraz i dźwięk, aby uzyskać profesjonalny wygląd. Korzystaj z oprogramowania do edycji, zaczynając od wersji bezpłatnych i uaktualniaj je w razie potrzeby.
3 Publikuj regularnie filmy Spójność jest kluczowa. Regularne treści utrzymują zaangażowanie widzów i przyciągają reklamodawców. Utwórz harmonogram publikowania i przypominaj widzom o konieczności subskrypcji lub skonfigurowania alertów. Dołącz do swoich filmów elementy interaktywne, takie jak ankiety i pytania.
4 Nawiąż kontakt z widzami i innymi twórcami Komunikacja buduje społeczność. Odpowiadaj na komentarze i opinie. Współpracuj z innymi YouTuberami w swojej niszy, aby rozwijać swoją sieć i poprawiać jakość treści.
5 Skorzystaj z YouTube Analytics, aby śledzić postępy Dane napędzają poprawę. Skorzystaj z YouTube Analytics, aby poznać wyniki swoich filmów, dane demograficzne widzów i preferencje dotyczące treści. Dostosuj swoją strategię w oparciu o spostrzeżenia.
6 Użyj przyciągających wzrok efektów wizualnych, aby przyciągnąć uwagę Wygląd ma znaczenie. Ulepsz swoje filmy odpowiednią grafiką, kolorami i diagramami. Dla przejrzystości i dłuższego zaangażowania widzów używaj podpisów lub napisów. W promocji kanału pomagają także materiały wizualne.

Ostatnie słowa

Nie jest tajemnicą, jak influencerzy zarabiają na YouTube. YouTuberzy mogą i zarabiają dużo pieniędzy, a ten trend tylko rośnie. Przewiduje się, że wraz z rozwojem technologii i możliwościami, jakie twórcy treści mogą zarabiać na swoich kanałach, w 2023 r. wielu odnoszących sukcesy YouTuberów będzie nadal zarabiać więcej.

Jeśli więc szukasz firm, które można rozpocząć bez pieniędzy, pomysłów na biznes dla mam pozostających w domu lub interesuje Cię, jak założyć kanał YouTube i odnieść sukces jako YouTuber, powyższe strategie pomogą Ci to osiągnąć. Dzięki odpowiedniej strategii i zaangażowaniu możesz w 2023 r. znaleźć się wśród najlepiej zarabiających w YouTube.Table of Contents