Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Jak i dlaczego Twoja mała firma powinna poddawać recyklingowi opony

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jak i dlaczego Twoja mała firma powinna poddawać recyklingowi opony

Jeśli Twoja firma posiada pojazdy, może nadejść moment, w którym będziesz musiał pozbyć się starych, zużytych opon.

Nie oznacza to jednak, że należy je po prostu wyrzucić na wysypisko śmieci. W rzeczywistości w niektórych stanach i miastach obowiązują szczegółowe zasady określające, w jaki sposób można i czego nie można pozbywać się opon.

I tu właśnie pojawia się recykling. Recykling starych opon pozwala zapewnić surowce do produkcji np. wyposażenia placów zabaw i ograniczyć ilość odpadów w Twojej społeczności. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat powodów, dla których warto poddać recyklingowi opony używane w Twojej firmie, oraz wskazówki, jak to zrobić.

Korzyści z recyklingu opon

Zarabiaj na sprzedaży opon

Powody recyklingu opon nie wymagają od Ciebie bycia całkowicie bezinteresownym jako właściciel firmy. Twoje wyniki finansowe również mogą na tym zyskać.

W niektórych przypadkach możesz sprzedać stare opony warsztatom zajmującym się bieżnikowaniem, aby zarobić dodatkową gotówkę. Sklepy te mogą przetworzyć surowce i zamienić je z powrotem w nadające się do użytku opony lub dać im nowe życie, np. sprzętowi budowlanemu. W niektórych częściach kraju udało się nawet zbudować całe firmy wokół tej koncepcji.

Zmniejsz ilość szkodliwych substancji w Twojej okolicy

Stare opony zawierają oleje, które mogą zanieczyścić glebę. A po rozbiciu lub spaleniu mogą uwolnić toksyczne chemikalia do powietrza. Jeśli to nie wystarczy, mogą przyciągać szkodniki i stać się wylęgarnią komarów ze względu na zdolność gromadzenia stojącej wody.

Zatem recykling opon może nie tylko być korzystny dla środowiska, ale może także pomóc uczynić Twoją społeczność przyjemniejszym i bezpieczniejszym miejscem do życia. A ponieważ szacuje się, że każdego roku w USA wyrzuca się około 300 milionów opon, recykling może mieć ogólnie dość duży wpływ.

🔥 Empfohlen:  Co to jest DBA (prowadzenie działalności gospodarczej jako) i jak go zarejestrować

Dostarczanie materiałów dla producentów budowlanych

Chociaż recykling opon może być skomplikowanym procesem, uzyskane z niego surowce mogą pomóc wielu różnym gałęziom przemysłu.

Firmy budowlane mogą wykorzystywać materiał gumowy do opracowywania różnych elementów wyposażenia. Producenci odzieży i obuwia mogą wykorzystać ten materiał do opracowania podeszew i innych produktów. A stare opony mogą nawet służyć jako źródło paliwa.

Dzięki recyklingowi opon możesz zapewnić materiały firmom z wielu branż. A jeśli Twoja firma specjalizuje się w którymkolwiek z tych obszarów, możesz nawet bezpośrednio wykorzystać te materiały z powrotem do swojej własnej działalności.

Jak poddać recyklingowi opony

Wreszcie, w zależności od lokalizacji, może zaistnieć konieczność recyklingu opon. Na przykład Hawaje ograniczają możliwość utylizacji opon przez osoby fizyczne lub firmy bez ich recyklingu. Pozwala jednak zakładom zajmującym się recyklingiem na ich zbieranie za symboliczną opłatą. Wiele warsztatów odbierze je również bezpłatnie, nawet jeśli nie kupujesz nowych. Aby dowiedzieć się, jakie przepisy dotyczące utylizacji opon obowiązują w Twoim stanie, możesz sprawdzić tę listę udostępnioną przez EPA.

Dlatego recykling opon, nawet jeśli w Twojej okolicy nie obowiązują obecnie żadne szczegółowe przepisy, może być dobrym pomysłem, aby pomóc Twojej firmie uniknąć nieumyślnego łamania jakichkolwiek zasad.

I to wcale nie musi być trudne. Według EPA większość warsztatów ma obowiązek przyjmować stare opony i poddawać je recyklingowi po zamontowaniu nowych. Możesz też zanieść je do lokalnego centrum recyklingu, które przyjmuje opony. Z recyklingiem wiążą się zwykle opłaty, w zależności od polityki lokalnych centrów recyklingu. Ale zwykle jest to tylko kilka dolarów za oponę, a niektórzy przyjmują kilka opon na raz za darmo.Table of Contents