Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Jak i dlaczego uzyskać akredytację BBB

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jak i dlaczego uzyskać akredytację BBB

Podjęcie decyzji o uzyskaniu akredytacji BBB jest łatwym wyborem dla niektórych właścicieli małych firm, ale inni mają pytania. Czy warto płacić? Jaką wartość tak naprawdę niesie?

Dla niektórych właścicieli małych firm podjęcie decyzji o uzyskaniu akredytacji BBB może być prostą decyzją, podczas gdy inni borykają się z niepewnością. Niektórzy kwestionują wymierne korzyści w stosunku do kosztów opłaty. Jaką wartość naprawdę dostarcza?

Jak zagłębimy się w szczegóły, uzyskanie akredytacji Better Business Bureau (BBB) ​​wiąże się z niezliczoną liczbą strategicznych korzyści.

Podnosi wiarygodność Twojej marki, buduje zaufanie społeczne i służy jako latarnia morska, przyciągająca nowych klientów do Twojej firmy.

Niebiesko-białe logo BBB, znak pewności, to symbol, z którym prawdopodobnie spotykasz się podczas spotkań z firmami. Przedsiębiorstwa z dumą eksponują tę pieczęć z jednego powodu: społeczeństwo chętniej obdarza zaufaniem firmę akredytowaną przez BBB.

Pieczęć ta pełni funkcję światła przewodniego dla konsumentów, pomagając im odróżnić wiarygodne, odpowiedzialne firmy od nieodpowiedzialnych oszustw i niestabilnej, przejściowej działalności.

Niemniej jednak to prawo do eksponowania pieczęci BBB nie jest nadawane bezpodstawnie; Aby zdobyć ten przywilej, firmy muszą przejść proces akredytacji i ukończyć go.

Celem tego artykułu jest rzucenie światła na przebieg procesu akredytacji, nieodłączną wartość, jaką on wnosi, oraz kroki w kierunku zapewnienia akredytacji BBB.

Czym zajmuje się Better Business Bureau?

Biuro Better Business Bureau (BBB), założone w 1912 r., pełni wiele obowiązków, a jednym z najważniejszych jest pełnienie roli centralnego węzła informacyjnego między przedsiębiorstwami a społeczeństwem.

Wizją Biura jest „etyczny rynek, na którym kupujący i sprzedający mogą sobie ufać”, tworzący przestrzeń, w której mogą rozwijać się uczciwe i uczciwe transakcje.

BBB ma strukturę organizacji macierzystej o nazwie Międzynarodowe Stowarzyszenie Better Business Bureaus. Pod tym parasolem istnieje około 100 niezależnie zarejestrowanych podmiotów lokalnych, działających na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku.

BBB utrzymuje również oddział non-profit, BBB Institute for Marketplace Trust, którego zadaniem jest promowanie etycznych standardów biznesowych. Wśród innych kluczowych działań:

 • BBB prowadzi katalog zawierający ponad 5 milionów profili biznesowych, w którym konsumenci mogą znaleźć informacje o firmie.
 • Konsumenci mogą składać skargi, a BBB daje firmom możliwość zareagowania. BBB oferuje mediację i arbitraż, aby pomóc w rozwiązywaniu sporów.
 • Konsumenci, którzy zweryfikują swoją tożsamość, mogą zostawić opinie o sprzedawcach na stronie internetowej BBB.
 • Better Business Bureau ocenia firmy od A+ do F w oparciu o 17-punktową skalę.
 • BBB przyznaje wybranym firmom oznaczenie zwane „akredytacją”.

Co oznacza akredytacja BBB?

Akredytacja biznesowa BBB oznacza, że ​​Twoja firma pomyślnie spełniła określone wymagania BBB i uzyskała oficjalny status akredytacji.

Wiąże się to z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego, podaniem wymaganych informacji, umożliwieniem dokładnego przeglądu operacji biznesowych i przestrzeganiem rygorystycznych standardów BBB.

Firmy, które uzyskają akredytację, muszą także uiścić opłatę i zapewnić jej coroczne odnawianie. Po ukończeniu tych kroków firma akredytowana przez BBB uzyskuje dostęp do ekskluzywnych przywilejów marketingowych wraz z innymi korzystnymi postanowieniami.

Dlaczego warto uzyskać akredytację BBB?

Akredytowane firmy BBB uzyskują szereg korzyści, w tym:

Zaufanie konsumentów. Firmy zyskują prawo do kojarzenia swojej marki z marką BBB, co jest synonimem zaufania. Na przykład akredytowane firmy mogą umieszczać logo „Firma akredytowana przez BBB” na swoich drzwiach wejściowych, stronie internetowej i w innych miejscach. Konsumenci szukają tej Pieczęci.

Przewaga konkurencyjna. Akredytacja ma charakter ekskluzywny i wyróżnia Twoją firmę na tle konkurencji. Według strony internetowej BBB akredytowanych jest około 400 000 przedsiębiorstw. Jeśli weźmie się pod uwagę, że liczba ta wynosi mniej niż 3% wszystkich firm, łatwo zobaczyć, jak te, które uzyskały akredytację, wyróżniają się na tle innych firm.

🔥 Empfohlen:  Jak zarabiać pieniądze w NFT

Zarządzanie reputacją. Akredytowane firmy otrzymują dodatkowe punkty do swojej oceny BBB. Oceny są czymś odrębnym od akredytacji. Kiedy jednak firma poddaje się procesowi akredytacji, BBB jest w stanie bezpośrednio ocenić wiarygodność i może przyznać wyższą ocenę.

Widoczność w Internecie. Twoja firma uzyska status akredytacji odnotowany w katalogu BBB. Firma może zarezerwować swój profil online i dodawać zdjęcia, filmy i inne informacje. Możesz nawet otrzymać leady wysłane do Twojej firmy.

Edukacja i informacja. BBB oferuje seminaria internetowe, biuletyny i zasoby, które pomogą Ci w prowadzeniu firmy.

Jak uzyskać akredytację BBB

Uzyskanie akredytacji nie jest trudne dla renomowanej firmy, ale należy złożyć wniosek. Aby uzyskać akredytację BBB, należy wykonać pięć kroków:

1. Sprawdź, czy się kwalifikujesz

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że Twoja firma kwalifikuje się. Musisz prowadzić działalność gospodarczą co najmniej 6 miesięcy. Wśród innych wymagań musisz mieć:

 • Wszystkie licencje i powiązania wymagane dla Twojej branży.
 • Żadnych naruszeń etyki ze strony rządu.
 • Przestrzeganie wszystkich zobowiązań rządowych i umownych.
 • Polityka prywatności na Twojej stronie internetowej i bezpieczna technologia w przypadku sprzedaży online.

2. Zastosuj

O akredytację można ubiegać się na dwa sposoby. Możesz przejść do tej strony, aby rozpocząć proces.

Alternatywnym sposobem złożenia wniosku jest bezpośredni kontakt z lokalnym biurem BBB. Jako właściciel małej firmy będziesz kontaktować się przede wszystkim z lokalnym biurem BBB.

Możesz odwiedzić BBB.org i zapoznać się z organizacjami BBB działającymi w USA, Kanadzie i Meksyku, aby znaleźć odpowiedni rozdział dla Twojej lokalizacji geograficznej.

Następnie można rozpocząć proces telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie oddziału lokalnego.

3. Podaj informacje

Dołączając do wniosku, musisz podać pewne istotne informacje na temat swojej firmy. Lista informacji nie jest wyczerpująca, ale ich dokładność jest sprawą najwyższej wagi.

Kluczowe fakty, takie jak oficjalna nazwa Twojej firmy, adres siedziby, liczba pracowników na liście płac i inne istotne szczegóły stanowią rdzeń tych danych.

Zapewnienie precyzji na tym etapie ma kluczowe znaczenie, ponieważ toruje drogę do płynnego procesu przeglądu i odgrywa kluczową rolę w ostatecznym werdykcie Twojej akredytacji.

4. Poddaj się przeglądowi biznesowemu

Po złożeniu wniosku oddział BBB właściwy dla Twojego obszaru przeprowadzi szczegółową ocenę działalności.

Przegląd ten obejmuje sprawdzenie rejestrów publicznych oraz dokładne sprawdzenie innych dostępnych źródeł informacji w celu oceny poziomu wiarygodności i uczciwości Twojej firmy.

W ramach tego BBB może poprosić o osobiste spotkanie lub przeprowadzić rozmowę telefoniczną, aby uzyskać więcej informacji na temat Twojej działalności. Wniosek jest następnie przekazywany do rozpatrzenia lokalnemu zarządowi BBB, co może potrwać kilka tygodni.

Zarząd, złożony z osób z szerszej społeczności biznesowej, zbiera się okresowo. Biorąc pod uwagę te czynniki, rozsądnie jest oczekiwać, że cały proces zajmie co najmniej 3 tygodnie.

5. Uiść opłatę po zatwierdzeniu

Gdy Twój wniosek przejdzie rygorystyczny proces zatwierdzania, musisz zgodzić się na warunki określone przez BBB. Obejmuje to uiszczenie opłaty, zwanej także opłatą akredytacyjną.

Należy pamiętać, że opłata ta nie gwarantuje określonej oceny; jest raczej przeznaczony na pokrycie ogólnych wydatków BBB.

Koszty te obejmują przetwarzanie wniosków i utrzymanie codziennych operacji w organizacjach Better Business Bureau. Jako przedsiębiorca rozumiesz, że prowadzenie organizacji wiąże się z wieloma kosztami operacyjnymi – wynagrodzeniami personelu, czynszem za lokal użytkowy, kosztami mediów i nie tylko.

🔥 Empfohlen:  Jak uchronić imprezę świąteczną w Twojej firmie przed wypadnięciem z torów

Po zatwierdzeniu Twojego wniosku zostanie do Ciebie wysłany kompleksowy pakiet powitalny. Zestaw ten zawiera Certyfikat członkostwa, szeroką gamę materiałów marketingowych i asortyment innych przydatnych zasobów.

Ponadto zostanie do Ciebie wysłana wiadomość e-mail zawierająca dane logowania do Twojego nowego profilu online, co oznacza rozpoczęcie Twojej podróży do akredytacji BBB.

Ile wynosi opłata za akredytację BBB?

W przypadku większości małych firm opłata akredytacyjna będzie wynosić setki dolarów. Jednakże opłaty zależą od dwóch czynników: (1) liczby pracowników oraz (2) tabeli opłat lokalnego biura BBB.

Każde lokalne biuro BBB ma swój własny harmonogram opłat i wydaje się, że większość z nich mieści się w przedziale 10% innych rozdziałów. Kilka lokalnych oddziałów umieściło swoje opłaty w Internecie. Przykładowo biuro w St. Louis publikuje następujące opłaty:

Liczba pracowników Opłaty roczne za akredytację
1 – 3 510 dolarów
4 – 7 585 dolarów
8 – 10 660 dolarów
11 – 49 850 dolarów
50 – 99 1035 dolarów
100 – 200 1225 dolarów

Sprawdź w lokalnym oddziale faktyczne opłaty, które zostaną pobrane. Dostępne są plany płatności umożliwiające rozłożenie kosztów na miesiące lub kwartały.

Ta sama opłata pobierana jest co roku za odnowienie. Opłaty BBB to wydatek biznesowy, który kwalifikuje się jako ulga podatkowa dla małych firm.

Mało znany fakt: niektóre lokalne biura biznesowe czasami oferują zniżki. Na przykład w chwili pisania tego tekstu spółka BBB z południowo-wschodniej Florydy oferuje ograniczoną czasowo zniżkę oraz 90 dni bezpłatnej reklamy w Internecie.

Dla jakiego rodzaju firm najlepsza jest akredytacja BBB?

Akredytacja BBB zapewnia potencjalne korzyści każdemu przedsiębiorstwu współpracującemu ze społeczeństwem, niezależnie od jego wielkości i branży. Dzięki temu kwalifikuje się szerokie spektrum organizacji.

Chociaż małe przedsiębiorstwa często stanowią znaczną część akredytowanych podmiotów, lokalne oddziały większych konglomeratów, takich jak banki, nie są rzadkością.

Firmy działające w różnych branżach mogą ubiegać się o akredytację, z wyjątkiem branż, które są albo nielegalne, takie jak kasyna online, albo branże oznaczone przez BBB jako z natury problematyczne, na przykład pożyczkodawcy wypłaty.

Z danych uzyskanych z BBB Zachodniej Florydy wynika, że ​​większość zapytań opinii publicznej dotyczy takich firm, jak dekarze, wykonawcy klimatyzacji, firmy ubezpieczeniowe, firmy zajmujące się budową domów, salony samochodów używanych, generalni wykonawcy, hydraulicy, firmy zajmujące się basenami i agencje windykacyjne.

Chociaż lista ta może różnić się regionalnie, daje wgląd w rodzaje przedsiębiorstw, w przypadku których akredytacja BBB znacząco wpływa na decyzje konsumentów.

W szczególności te przedsiębiorstwa mogą odnieść znaczne korzyści z akredytacji.

Czy firmy internetowe mogą uzyskać akredytację BBB?

Rzeczywiście, firmy internetowe mogą ubiegać się o akredytację BBB i ją otrzymać. Można kwestionować konieczność, ale uzasadnienie jest proste. W epoce cyfrowej budowanie zaufania w Internecie jest ważniejsze niż kiedykolwiek.

Badanie przeprowadzone przez Nielsena, cytowane przez BBB, wykazało, że 60% konsumentów konsultuje się z BBB przed dokonaniem zakupów w Internecie, co podkreśla znaczenie akredytacji BBB dla przedsięwzięć e-commerce.

Jak sprawdzić, czy firma posiada akredytację BBB?

Istnieją dwie podstawowe metody sprawdzenia akredytacji BBB firmy. Pierwsze podejście polega na wyszukaniu dynamicznego znaku BBB Accredited Business Seal na stronie internetowej firmy.

Ta interaktywna wersja oprogramowania logo BBB umożliwia konsumentom weryfikację wiarygodności firmy jednym kliknięciem.

Alternatywnie możesz odwiedzić witrynę BBB.org i wyszukać firmę. Profil działalności będzie wskazywał, czy firma posiada akredytację.

Jeśli masz trudności ze znalezieniem firmy, sprawdź poprawną pisownię nazwy. Jeśli w dalszym ciągu nie ma profilu działalności, oznacza to brak akredytacji BBB.

🔥 Empfohlen:  Czego możesz się nauczyć od założyciela The North Face

Dlaczego firma nie posiada akredytacji BBB?

Może istnieć wiele powodów, dla których firma nie posiada akredytacji – i niekoniecznie są one negatywne:

 • Być może firma po prostu zdecydowała się nie składać wniosku lub nie przedłużać umowy.
 • Firma mogła przenieść siedzibę i tymczasowo nie posiada akredytacji. Tak było w naszym przypadku w Small Business Trends Media po przeniesieniu firmy do innego stanu.
 • Firma może nie uzyskać akredytacji ze względu na działalność w branży, którą BBB uważa za oszustwo lub problematyczną.
 • Akredytację można również cofnąć. Serwis MyPillow utracił swój status i obniżył ocenę, częściowo z powodu naruszenia kodeksu reklamowego BBB.

Jakie są standardy zaufania BBB?

Better Business Bureau stale nadzoruje akredytowane firmy, aby zapewnić trwałe przestrzeganie ośmiu podstawowych zasad, zwanych łącznie Standardami Marketplace Trust.

Standardy te stanowią plan działania dla firm pragnących utrzymać dobrą opinię i pielęgnować pozytywną reputację. Są one następujące:

 • Budować zaufanie: Stwórz i utrzymuj pozytywną historię na rynku.
 • Reklamuj uczciwie: przestrzegaj ustalonych standardów reklamy i sprzedaży.
 • Powiedzieć prawdę: Uczciwie reprezentuj produkty i usługi, włączając jasne i odpowiednie ujawnienie wszystkich istotnych warunków.
 • Bądź przejrzysty: Otwarcie określaj charakter, lokalizację i własność firmy oraz wyraźnie ujawniaj wszystkie zasady, gwarancje i procedury, które wpływają na decyzję klienta o zakupie.
 • Honoruj ​​obietnice: Należy przestrzegać wszystkich pisemnych umów i ustnych oświadczeń.
 • Bądź responsywny: Rozwiązuj spory na rynku szybko, profesjonalnie i w dobrej wierze.
 • Ochrona prywatności: Chroń wszelkie zebrane dane przed niewłaściwym wykorzystaniem i oszustwami, zbieraj dane osobowe tylko w razie potrzeby i szanuj preferencje konsumentów dotyczące wykorzystania ich informacji.
 • Uosabiaj integralność: Do wszystkich kontaktów biznesowych, transakcji rynkowych i zobowiązań podchodź uczciwie.

Przestrzeganie tych standardów nie tylko pomaga w utrzymaniu akredytacji BBB, ale także, a może co ważniejsze, służą one jako doskonałe zasady przewodnie w prowadzeniu każdej firmy.

Standardy te zachęcają do stosowania etycznych praktyk biznesowych, które mogą pomóc w budowaniu silnej reputacji i lojalnej bazy klientów.

Czy powinienem uzyskać akredytację mojej firmy?

Możesz się zastanawiać: czy Better Business Bureau jest tego warte? BBB nie jest pozbawione kontrowersji. Ponad dziesięć lat temu pisałem o tym i byłem zaskoczony reakcją. Ponadto kilka lat temu CNN napisało serię negatywnych artykułów, po których organizacja oznajmiła, że ​​wprowadziła zmiany.

Akredytacja ma jednak wartość i polecam ją, szczególnie lokalnym małym firmom obsługującym konsumentów. Nie mam żadnego interesu finansowego w tym, czy otrzymasz akredytację – czy nie. Ale oto dlaczego jest to ważne: duża część instytucji publicznych ufa BBB.

Jeśli potencjalni klienci uważają, że akredytacja BBB ma wartość, to warto ją zastosować. Bo ostatecznie liczy się klient.

Źródła informacji: