Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Jak najlepiej wykorzystać reklamę w mediach społecznościowych

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jak najlepiej wykorzystać reklamę w mediach społecznościowych

Reklama w mediach społecznościowych to skuteczny i niedrogi sposób na generowanie ruchu i budowanie świadomości Twojego projektu. Wiele firm zdaje sobie z tego sprawę, dlatego konkurencja prawdopodobnie się zaostrzy.

Przy tak wielu markach konkurujących o uwagę docelowych klientów, jak odnieść sukces?

Oto, co charakteryzuje dobrą reklamę w mediach społecznościowych:

1. Historie działają

Dużym problemem związanym z reklamą w mediach społecznościowych (szczególnie jeśli chodzi o Facebooka i Instagram) jest to, że przeszkadza. Ludzie nie odwiedzają tych platform mediów społecznościowych, aby kupić produkty lub znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. Przychodzą, żeby spotkać się z przyjaciółmi i rodziną. Dlatego opowiadanie historii tak dobrze sprawdza się w mediach społecznościowych. Ludzie wchodzą w interakcję z reklamami opowiadającymi historię, z którą mogą się utożsamić.

Nie ma jednego przepisu na to, jaką historię opowiedzieć, ale z pewnością istnieją najlepsze praktyki:

  • Twoja historia powinna być autentyczna. Niezależnie od tego, czy opowiadasz historię swojego założyciela, czy klienta, musi ona być szczera. Po prostu nie można udawać autentyczności.
  • Twoja historia powinna budzić emocje. Zbyt wiele marek i wpływowych osób opowiada historię, która nikogo tak naprawdę nie obchodzi. Trzeba stworzyć coś, wobec czego trudno będzie pozostać obojętnym.
  • Twoja historia nie powinna budzić kontrowersji. Kontrowersje zawsze wywołują emocje, ale nie to jest tym, co chcesz zrobić dla ogólnego wizerunku marki. Wiem, że istnieją marki, które nie robią nic poza kontrowersjami, ale jeśli nie jesteś gotowy na kryzys reputacji, musisz trzymać się od tego z daleka.
  • Porozmawiaj o najnowszym trendzie. Trendy zawsze przyciągają uwagę, więc musisz spróbować znaleźć kąty, które pokrywają się z tym, co jest obecnie modne w Twoim kraju lub na świecie.

2. Spójność jest kluczem

Mówią, że potrzebujesz co najmniej 8 punktów styku, aby klient zapamiętał Twoją markę. Punkt kontaktowy oznacza, że ​​Twoja strona została odwiedzona, polubiono Twoją aktualizację w mediach społecznościowych, a Twoja reklama została wyświetlona lub kliknięta – a wszystko to przez jedną i tę samą osobę.

🔥 Empfohlen:  Gdzie znaleźć usługi drukowania dla swojej firmy

Dlatego dostosowanie strategii mediów społecznościowych tak, aby jak najlepiej wykorzystać każdy punkt kontaktu, jest bardzo dobrym pomysłem.

  • Wykorzystaj elementy wizualne (zdjęcia i filmy) z mediów społecznościowych w swojej witrynie, aby ludzie czuli się komfortowo, gdy trafią na Twoją stronę po kliknięciu linku do mediów społecznościowych
  • Ponownie kieruj swoje reklamy w mediach społecznościowych do osób, które wcześniej weszły w interakcję z Twoją marką (odwiedziły Twoją witrynę lub polubiły Twoją reklamę w mediach społecznościowych). Można to osiągnąć, instalując piksel retargetujący Facebooka tak wcześnie, jak to możliwe. Im szybciej dodasz piksel śledzący, tym więcej danych zbierzesz.
  • Używaj tej samej reklamy w wielu kanałach, aby budować rozpoznawalność.

Creatopy to platforma do tworzenia i zarządzania reklamami, która może być tutaj bardzo pomocna: pomaga tworzyć i edytować reklamy (obrazy i filmy), zmieniać ich rozmiar, aby pasowały do ​​wielu kanałów i śledzić ich skuteczność.

Dodatkowo musisz upewnić się, że wszystkie zasoby wizualne, które publikujesz, są zgodne z zasadami wizualnego brandingu, tj. Twoim logo i paletą kolorów, a może także sloganem.

Jeśli nie masz jeszcze zdefiniowanego wizualnego brandingu, narzędzia takie jak Namify pomogą Ci wybrać nazwę i pasujące logo, które zainspiruje silne skojarzenia niszowe:

3. Budowanie skojarzeń wizualnych

Największą zaletą korzystania z wizualnych reklam w mediach społecznościowych jest ich zdolność do zapamiętywania. Ludzie są wysoce wzrokowcami: zapamiętują przedmioty znacznie lepiej niż słowa i liczby. I największa siła marketingu wizualnego w budowaniu stowarzyszeń. Marketing skojarzeniowy oznacza, że ​​Twoim celem jest bezproblemowe przypomnienie sobie osoby omawiającej odpowiedni temat.

Dzięki temu rodzajowi mocy od razu myślimy o Adobe, gdy mówimy o dokumentach do pobrania, a wielu z nas myśli o „Gmailu”, gdy omawiamy wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail, lub „Youtube”, gdy w rozmowie poruszane są filmy online.

🔥 Empfohlen:  Jak założyć farmę fotowoltaiczną

Skojarzenia te mogą się różnić w zależności od osoby. Niektórzy uważają, że „Facebook” jest synonimem „sieci mediów społecznościowych”, inni zaś prawie w ogóle nie myślą o Facebooku. Korzystanie z reklam w mediach społecznościowych w celu budowania silnych niszowych skojarzeń wymaga czasu i pieniędzy, ale jest wykonalne, jeśli zaczniesz wcześnie i utrzymasz to jako cel wysokiego szczebla.

Grafika Google to doskonały sposób na sprawdzenie skojarzeń, jakie chcesz stworzyć. Wyszukaj wybraną koncepcję i zobacz, jakie rodzaje wizualizacji ją przywołują:

Innym przydatnym narzędziem do badania powiązań i tematycznych relacji między tematami jest Optymalizator tekstu, który wykorzystuje analizę semantyczną w celu znalezienia powiązanych koncepcji i podmiotów, z którymi możesz chcieć, aby Twoja marka była kojarzona:

Wniosek

Stworzenie skutecznej reklamy w mediach społecznościowych to zadanie, którego nigdy nie da się wykonać. Zawsze można się czegoś nauczyć i ulepszyć. Potrzebujesz dobrze zdefiniowanych celów (zazwyczaj są to konwersje, chyba że masz wysokie budżety na inwestycje w świadomość marki). Ale są też cele wyższego szczebla, o których należy pamiętać. Należą do nich rozpoznawalność marki i marketing skojarzeniowy, który można osiągnąć w czasie.Table of Contents