Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Jak oceniane są Twoje wysiłki związane z automatyzacją marketingu e-mailowego?

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jak oceniane są Twoje wysiłki związane z automatyzacją marketingu e-mailowego?

Dzięki rozwojowi dashboardów analitycznych automatyzacja marketingu e-mailowego jest łatwiejsza do zmierzenia po fakcie.

Co jednak, jeśli chcesz mierzyć wysiłki w zakresie automatyzacji marketingu e-mailowego od dołu do góry? Po czym poznasz, że używasz najskuteczniejszych technik pozyskiwania potencjalnych klientów i zachęcania do konwersji? Aby się tego dowiedzieć, możesz przeczytać setki artykułów online lub skorzystać z przydatnej karty wyników z poniższego Raportu Email Marketing & Marketing Automation Excellence 2017:

Podział karty wyników Email Marketing Automation

Idąc od lewej do prawej, kolumny od drugiej do szóstej wskazują na dojrzałość zarówno firmowego marketingu e-mailowego, jak i technik automatyzacji marketingu. Chociaż przejście do trybu „Zoptymalizowanego” może nie być konieczne dla Twojej małej firmy, przejście tak daleko, jak to konieczne, z pewnością poprawi wyniki Twoich działań w zakresie marketingu e-mailowego.

Módlcie się i spryskujcie

Każda mała firma musi od czegoś zacząć, a czerwona kolumna to ta, która zajmuje najwięcej miejsca na początku. To etap „zanurzenia nóg” w marketingu e-mailowym, czas, w którym po raz pierwszy korzystasz z kanału i okres, w którym prawdopodobnie uczysz się najwięcej o podstawowych narzędziach, działaniach i technikach, które zbudujesz w późniejszych kolumnach.

Ukierunkowane e-maile

Większość małych firm przechodzi do żółtej kolumny, gdy zaczynają zdawać sobie sprawę z wartości segmentacji list e-mailowych. Gdy zaczniesz segmentować listę, możesz włączyć różne szablony, wiele kampanii i przetestować różne oferty/korzyści o wartości dodanej, aby zobaczyć, która najlepiej sprawdza się w każdym segmencie.

Zaczynam automatyzować

Żółta kolumna znacznie komplikuje działania związane z marketingiem e-mailowym. Dlatego wiele małych firm zaczyna szukać sposobów na automatyzację procesu, przechodząc do niebieskiej kolumny. Może to być całkiem skuteczne, ponieważ automatyzacja marketingu e-mailowego umożliwia skonfigurowanie wyzwalaczy, aby automatycznie:

  • Wysyłaj ukierunkowane e-maile w celach takich jak odzyskiwanie porzuconych koszyków;
  • Zmieniaj treść wysyłaną w każdym e-mailu w oparciu o konkretne czynniki należące do listy; I
  • Spersonalizuj ofertę/korzyść dodaną na poziomie subskrybenta.
🔥 Empfohlen:  20 pomysłów biznesowych dla kobiet

Zaczynamy integrować

Część działań w fioletowej kolumnie koncentruje się na kontynuacji procesu automatyzacji marketingu e-mailowego, w tym reaktywacji byłych subskrybentów, a także automatyzacji podróży przez całe życie ich jako klienta.

Spora część pozostałych działań w fioletowej kolumnie skupia się na integracji. Marketing zintegrowany umożliwia zwiększenie efektywności działań poprzez połączenie wielu kanałów, takich jak media społecznościowe i podejście offline, w jedną kampanię.

Na koniec fioletowa kolumna przedstawia testy A/B, zautomatyzowaną metodologię służącą do ustalenia, który projekt e-maila i/lub treść najskuteczniej przekłada się na wyniki. Testy A/B testują jedną rzecz na raz, więc tylko jeden czynnik będzie się różnić w przypadku wiadomości e-mail otrzymywanych przez subskrybentów.

Zintegrowane kierowanie na cykl życia

Zielona kolumna to ostateczna forma automatyzacji marketingu e-mailowego. W tym przypadku Twoja mała firma zautomatyzowała wszystko, co mogła, zintegrowała to tak ściśle, jak to możliwe, między kanałami i stale monitoruje interakcje z klientami pod kątem możliwości.

Zielona kolumna oznacza także postęp w testowaniu marketingu e-mailowego. Testowanie wielowymiarowe jest podobne do testowania A/B, z tą różnicą, że testujesz więcej niż jedną zmienną na raz. Na przykład możesz jednocześnie przetestować różnice w wyglądzie i treści, aby sprawdzić, która wersja Twoich e-maili jest skuteczniejsza.

Mierzenie

Choć może się wydawać, że celem każdej małej firmy jest dotarcie do zielonej kolumny, nic nie może być dalsze od prawdy.

Niebieska kolumna to miejsce, w którym wiele małych firm zatrzymuje się – i słusznie – na swojej drodze do automatyzacji marketingu e-mailowego. Przejście do dwóch ostatnich kolumn to duże przedsięwzięcie i szczerze mówiąc, im mniejsza firma, tym mniej będą potrzebne. Wykorzystywanie cennego czasu na posuwanie się naprzód nie jest tego warte, jeśli zysk nie jest równy wysiłkowi.

🔥 Empfohlen:  Jak otworzyć firmę oferującą zakwaterowanie ze śniadaniem

To powiedziawszy, jeśli masz dużą bazę klientów lub chcesz sprawdzić, czy warto poświęcić czas na dalsze działania, dalsze działania mogą przynieść wiele korzyści.Table of Contents