Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Jak odzyskać Mojo: 29 rzeczy, które możesz zrobić

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jak odzyskać Mojo: 29 rzeczy, które możesz zrobić

Zastanawiasz się, jak odzyskać mojo? Bez wątpienia jednym z najtrudniejszych aspektów prowadzenia biznesu jest utrzymywanie inspiracji i motywacji. Życie ma naturalne przypływy i odpływy, ale to odpływy mogą wpędzić nas w kłopoty, jeśli pozwolimy im trwać zbyt długo.

Komentarz wydawcy: obejrzyj film przedstawiający 10 najlepszych sposobów na odnowienie ducha i odzyskanie nastroju.

Znaczenie odzyskania Mojo

Jako przedsiębiorca lub właściciel małej firmy Twoja energia, pasja i motywacja są siłami napędowymi sukcesu Twojego przedsięwzięcia. Ale każdy w pewnym momencie uderza w ścianę. Kiedy entuzjazm osłabnie, może to mieć wpływ nie tylko na Ciebie, ale na całą działalność Twojej firmy. Rozpalenie na nowo tego wewnętrznego ognia – Twojego „mojo” – jest niezbędne do utrzymania dynamiki, zapewnienia produktywności i pewnego przewodzenia. Oto dlaczego ponowne rozbudzenie tego ducha jest tak istotne:

  • Zwiększona produktywność: Kiedy jesteś ożywiony i pełen pasji, zadania wydają się łatwiejsze, a wyzwania stają się możliwe do pokonania. Ponowne odkrycie swojego mojo oznacza większą koncentrację i wydajność, dzięki czemu możesz podejmować projekty z nową energią i doprowadzać je do końca.
  • Zwiększona kreatywność: Zmotywowany umysł jest kreatywny. Odmładzając ducha, otwierasz drzwi do innowacyjnych pomysłów i świeżych perspektyw. To może zadecydować o podążaniu za konkurencją i wyznaczaniu trendów w branży.
  • Poprawione morale zespołu: Twoja energia jest zaraźliwa. Kiedy osiągasz szczyt swoich możliwości, Twój zespół przejmuje ten entuzjazm. Tworzy pozytywne środowisko pracy, w którym każdy jest inspirowany do dawania z siebie wszystkiego.
  • Lepsze podejmowanie decyzji: Kiedy odzyskasz mojo, zyskasz klarowność. Ta jasność umysłu jest kluczowa przy podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych. Zamiast reagować ze stresu lub zmęczenia, zareagujesz z wglądu i pewności.
  • Odporność w obliczu wyzwań: Przedsiębiorczość jest pełna wzlotów i upadków. Utrzymując swoją wewnętrzną iskrę, nie tylko skuteczniej radzisz sobie z wyzwaniami, ale także szybciej podnosisz się po niepowodzeniach, zapewniając długoterminową stabilność swojej firmy.

Jak odzyskać swoje Mojo

Możesz nie być w stanie kontrolować nieoczekiwanych wyzwań, które staną Ci na drodze. Możesz jednak zastosować narzędzia, wskazówki i sugestie, aby poradzić sobie ze złymi wiadomościami, bzdurami i utratą entuzjazmu, których wszyscy od czasu do czasu doświadczamy, i odzyskać energię.

Ćwiczenia

Poruszać się! Jest to szczególnie ważne w przypadku osób prowadzących siedzący tryb pracy.

Aktywność fizyczna to sprawdzony sposób na zmianę nastroju i nastawienia, nie mówiąc już o wyglądzie i sprawności fizycznej.

Według jednego z badań opublikowanych w Annals of Internal Medicine, siedzący tryb życia zwiększa ryzyko zapadnięcia na chorobę lub stan, który przedwcześnie nas zabije, nawet jeśli ćwiczymy. Siedzenie to nowe palenie.

Przyjmij rutynę ćwiczeń, parkuj dalej, chodź po centrum handlowym, idź po schodach, a w ciągu dnia wstawaj i poruszaj się. Korzystaj z krokomierza lub licznika kroków i staraj się osiągnąć liczbę 10 000 kroków dziennie, zalecaną przez niektórych pracowników służby zdrowia.

Skoncentruj się na pozytywnych afirmacjach

Poświęć kilka chwil, zanim wyruszysz w dzień, aby skupić się na pozytywnej myśli, intencji lub pomyśle. Ustanawia skuteczny sposób myślenia na resztę dnia.

Idź do dowolnej księgarni, znajdź książki o medytacji polecane dla początkujących i zacznij. Lub zapisz się na jedną z wielu stron internetowych, które dostarczają codzienne afirmacje bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej!

Zadbaj o odpowiednią ilość snu i nawadniaj się

Większość pracujących Amerykanów cierpi na brak snu, próbując pogodzić rodzinę i pracę. Sugeruje się, aby spać co najmniej osiem godzin i pić osiem szklanek wody dziennie. Brak snu i nawodnienia może pozbawić nas energii i motywacji. Kiedy jesteśmy wyczerpani, możemy zachorować.

🔥 Empfohlen:  Letni biznesowy casual dla mężczyzn: wskazówki dotyczące stylu i najpopularniejsze modele

Jedz lepiej

W miarę możliwości unikaj alkoholu i kofeiny. Staraj się jeść pokarmy, które w naturalny sposób dodają energii i zapewniają wytrzymałość. Unikaj szybkiego zastrzyku cukru. Zwykle następuje po nim załamanie energetyczne, które powoduje, że czujesz się gorzej.

Właściwe jedzenie o właściwej porze dnia może mieć duży wpływ na naszą produktywność i nastrój. Szukaj produktów energetycznych, które zwiększają zdolności biznesowe, takich jak jabłka, orzechy włoskie i zielona herbata.

Uważność i medytacja

Pośród codziennego zgiełku znalezienie spokojnej chwili na skupienie się może mieć charakter przemieniający. Tylko krótka, 5-minutowa medytacja może być ostoją spokoju w burzliwy dzień. Koncentrując się na oddechu, możesz kultywować uważność – bycie obecnym w chwili obecnej bez osądzania.

W trakcie praktyki możesz zauważyć zmniejszenie stresu, jaśniejsze myślenie i głębsze poczucie spokoju. To mały, codzienny prezent dla siebie, który może mieć trwałe skutki.

Przypomnij sobie sukcesy

Niektórzy ludzie mają tendencję do skupiania się na negatywach. Jeśli to brzmi podobnie do Ciebie, spróbuj przełamać ten zły nawyk, świadomie skupiając się na ostatnich sukcesach. Nie muszą to być wielkie sukcesy — liczą się raczej małe, codzienne sukcesy. Przypomnij sobie dobrze wykonaną pracę lub osiągnięcie.

Kiedy przeznaczysz więcej swojego udziału w myśleniu o sukcesie, poczujesz się bardziej skuteczny.

Zastosuj tę sztuczkę, którą stosują niektórzy: postaw duży, przezroczysty słoik na biurku. Za każdym razem, gdy odniesiesz zwycięstwo lub osiągniesz cel, dodawaj do niego kulkę lub suszoną fasolę. W miarę jak zapełnia się on w ciągu tygodni i miesięcy, „widząc” swoje sukcesy, będziesz mieć energię.

Uspołecznić

Wyjdź i poznaj ludzi. Możesz też skontaktować się z kimś, z kim ostatnio nie rozmawiałeś. Dzięki mediom społecznościowym, Skype, telefonom komórkowym i SMS-om utrzymywanie kontaktu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Ogranicz konsumpcję wiadomości

Bycie poinformowanym jest niezwykle istotne, ale ciągłe narażenie na tragiczne nagłówki gazet może być wyczerpujące. Bądź świadomy, kiedy i jak konsumujesz wiadomości. Przydziel określone godziny, a poza nimi daj sobie pozwolenie na rozłączenie. Zarządzając swoim poborem informacji, chronisz swoją przestrzeń mentalną i utrzymujesz swój nastrój w rozkwicie.

Unikaj negatywnych Nellies

Ludzie, którzy są przygnębieni, ciągną cię w dół. Poznajesz ich od razu po wejściu do pokoju. Unikaj ich. Otaczaj się pozytywnymi, podnoszącymi na duchu typami, które mają „szklankę do połowy pełną”. Ich energia i pozytywne nastawienie przejdą na Ciebie.

Nie tarzaj się

Wszyscy mamy naturalne cykle przypływów i odpływów energii i motywacji. Częścią bycia człowiekiem jest pozwolenie sobie na bycie tam, gdzie jesteśmy, ale podjęcie świadomego wysiłku, aby jak najszybciej wyjść z tych załamań entuzjazmu.

Zaangażuj się w 100%

Zaangażuj się całkowicie w wykonywaną czynność. Im więcej uwagi poświęcisz temu, co robisz, tym mniej uwagi poświęcisz swoim zmartwieniom.

Zaangażuj się w hobby

Niezależnie od tego, jakie jest Twoje hobby — czy to malowanie, gra na gitarze, rękodzieło, gra w koszykówkę, kreatywne pisanie czy gotowanie — zaangażuj się w nie regularnie. Hobby pozwala nam być szczęśliwymi, radosnymi i uciec od stresorów, które nas demotywują. Niektórzy ludzie rzeczywiście znajdują sposób, aby zamienić swoje hobby w biznes.

Terapia Naturą

Wejście w objęcia natury może być jak miękki reset dla twojego ducha. Rytmiczne ćwierkanie ptaków, szelest liści pod stopami lub po prostu rozległe, otwarte niebo nad głową mogą mieć działanie głęboko terapeutyczne.

Niezależnie od tego, czy jest to spacer po parku, spokojna wędrówka, czy po prostu popijanie herbaty na podwórku, kontakt z naturą może poprawić nastrój, zmniejszyć niepokój i pobudzić kreatywność.

🔥 Empfohlen:  Narzędzia dekarskie – Twoja lista do rozpoczęcia działalności gospodarczej

Zmień swój wygląd

Nic nie jest w stanie zmotywować Cię i przywrócić dawnego nastroju szybciej niż metamorfoza lub nowy styl. Nowa fryzura i kolor włosów lub nowe ubrania mogą nie tylko zmienić Twoje nastawienie, ale także sposób, w jaki inni Cię postrzegają.

Niezależnie od tego, czy jesteś młoda i dopiero zaczynasz, starsza i zaczynasz walczyć z uprzedzeniami związanymi z wiekiem, czy też masz dobry moment na karierę — bystry, stylowy i profesjonalny wygląd może mieć wpływ na to, jak postrzegają Cię ludzie. Pierwsze wrażenie zapada w pamięć, więc wyglądaj niesamowicie.

Zaplanuj wypad w pobliżu wody

Wybierz się na jednodniową wycieczkę lub długi weekend w pobliżu plaży lub jeziora. Duże zbiorniki wodne wytwarzają jony ujemne. Jony ujemne to niewidoczne cząsteczki, które wdychamy. Uważa się, że zwiększają poziom serotoniny w naszym organizmie, pomagając złagodzić depresję i zwiększyć naszą energię w ciągu dnia.

Znajdź sojuszników biznesowych

Szukaj i znajdź ludzi o podobnych poglądach, którzy podzielają Twoje wartości, pomysły i filozofię. Otoczą Cię pozytywną energią i wsparciem. Mogą pochodzić z lokalnej Izby Handlowej, organizacji branżowych lub społeczności internetowych, takich jak Grupy LinkedIn.

Zadbaj o siebie całego

Dbanie o „całą osobę” i odświeżanie ciała, umysłu i ducha to rosnący trend, ponieważ różne pokolenia chcą różnych rzeczy od swojej kariery. Spróbuj jogi, tai chi lub pilates. Lub po prostu zaplanuj i weź udział w prawdziwych wakacjach, bez pracy.

Opływowy

Przejrzyj swoje rzeczy: szafy, szuflady, biurko i garaż. Sprzątaj, wyrzuć lub oddaj. To wyzwalające uczucie.

Uporządkuj swoje miejsce pracy, w tym skrzynkę odbiorczą. Upewnij się, że Twoja codzienna rutyna jest wydajna i produktywna.

Ogranicz obowiązki, które zabierają czas z dala od rodziny lub hobby, które sprawiają ci przyjemność.

Wziąć udział w zajęciach

Daj swojemu mózgowi trening. Weź udział w niedrogich lub bezpłatnych zajęciach oferowanych przez miasta, powiaty lub szkoły. Jest coś dla każdego zainteresowania i fascynacji: muzyka, sztuka, pisanie, podróże, gotowanie, hobby, historia, biznes, rodzina lub rzemiosło.

Rozpocznij dziennik

To niesamowite, co wychodzi, gdy pozwalasz swoim kreatywnym sokom płynąć i po prostu piszesz. Zdobądź specjalny notatnik lub załóż prywatnego bloga. Niech będzie to Twoje kreatywne miejsce do pisania w stylu freestyle. Poświęć trochę czasu na rozwijanie swojej kreatywności poprzez pisanie.

Popraw zarządzanie czasem

Wszyscy mamy taką samą liczbę godzin, ale dlaczego niektórzy ludzie wydają się mieć więcej czasu na rodzinę i hobby lub więcej zrobić w ciągu dnia pracy? Wszystko sprowadza się do tego, jak organizujesz swój dzień, ustalasz priorytety działań i zarządzasz czasem.

Zaplanuj swój dzienny i tygodniowy harmonogram. Zablokuj czas na pracę, rodzinę, przyjaciół, zabawę i siebie.

Jeśli potrzebujesz pomocy, pobierz aplikację lub książkę do zarządzania czasem, na przykład „Getting Things Done” Davida Allena.

Szukaj opinii

Łatwo jest uwikłać się we własną perspektywę i przegapić szerszy obraz. Czasami zwrócenie się do zaufanego przyjaciela lub doradcy w celu uzyskania opinii może dostarczyć bezcennych spostrzeżeń. Mogą przedstawić punkt widzenia, który przeoczyłeś, lub zapewnić, że podążasz właściwą ścieżką. Czasami wszystko, czego potrzebujemy, to głos z zewnątrz, który ożywi naszą motywację i zapewni jasność na naszej drodze.

Słuchaj muzyki lub podcastów

Melodie i rytmy mają w sobie magię. Podnosząca na duchu melodia może rozpalić na nowo iskrę w środku, przepędzając monotonię. Alternatywnie zanurz się w inspirującym podcaście; niech nowe pomysły i perspektywy dodadzą energii Twojemu duchowi. Niezależnie od tego, czy jest to rytm bębna, czy orzeźwiająca dyskusja, pozwolenie, aby dźwięk cię porwał, może być potężnym środkiem ożywiającym mojo.

🔥 Empfohlen:  Firmy na sprzedaż Odbicie na rynku na początku 2023 r

Ulepsz rzeczy

Najlepszym sposobem na utrzymanie porządku jest zauważanie, kiedy zaczynają się zmieniać. Zwróć uwagę, czy wydajność spada, odpowiadasz na wiadomości z opóźnieniem lub nie dotrzymujesz terminów. Wprowadzanie drobnych poprawek i dostosowań może pomóc Ci wrócić na właściwe tory. Wtedy nie będziesz musiał wprowadzać radykalnych zmian w przyszłości.

Cyfrowy detoks

Nasz świat jest ze sobą połączony, ale czasami ciągłe brzęczenie, sygnały dźwiękowe i powiadomienia mogą być przytłaczające. Zastanów się nad zorganizowaniem sobie cyfrowych wakacji. Rezerwując określone godziny na odłączenie się od ekranów i urządzeń, wprowadzisz do swojego dnia poczucie spokoju i przejrzystości. Nie chodzi tu o unikanie technologii, ale o docenienie piękna chwilowego rozłączenia. W końcu najprawdziwsze chwile w życiu często dzieją się offline.

Śmiech

Śmiało – pomyśl o czymś, co sprawia, że ​​się uśmiechasz lub śmiejesz. Znalezienie humoru w życiu jest najzdrowszym sposobem na przeżycie. Poza tym ludzie lubią przebywać w towarzystwie zabawnych ludzi.

Zacząć uprawiać sport

Jeśli od dawna chcesz uprawiać nowy sport, znajdź osoby i grupy, z którymi możesz rozpocząć ten proces. Bądź wytrwały i podejmij zobowiązanie. Może to być DUŻA zmiana w motywacji każdego, ponieważ podróż staje się najważniejszym osiągnięciem. „Rozpoczęcie” i zaangażowanie Cię przemienią.

Ogranicz wielozadaniowość

Łączenie zadań może wydawać się efektywne, ale może osłabić Twoją koncentrację. Wykorzystaj moc oddanej uwagi. Angażując się całym sercem w jedno zadanie, podnosisz jakość swojej pracy i zmniejszasz uczucie przytłoczenia. Pomyśl o tym jak o głębokim nurkowaniu — istnieje bogactwo głębi, którego brakuje Ci, gdy muskasz powierzchnię.

Nagradzaj siebie

Wszyscy powinniśmy być dla siebie milsi. Nagradzaj się, gdy osiągniesz cel lub wydarzy się coś dobrego w Twojej firmie. Małe codzienne zwycięstwa prowadzą do dużych zwycięstw. To się kumuluje. Nagradzaj się nową bluzką, dodatkową godziną snu lub zaplanuj lunch ze starym przyjacielem. I nie czuj się winny. Ciesz się tym.

Sposoby odzyskania Mojo Back Lista kontrolna

Sposoby odzyskania listy kontrolnej Mojo
Poruszać się! ?
Skoncentruj się na pozytywnych afirmacjach ?
Zadbaj o odpowiednią ilość snu i nawadniaj się ?
Jedz lepiej ?
Uważność i medytacja ?
Przypomnij sobie sukcesy ?
Uspołecznić ?
Ogranicz konsumpcję wiadomości ?
Unikaj negatywnych Nellies ?
Nie tarzaj się ?
Zaangażuj się w 100% ?
Zaangażuj się w hobby ?
Terapia Naturą ?
Zmień swój wygląd ?
Zaplanuj wypad w pobliżu wody ?
Znajdź sojuszników biznesowych ?
Zadbaj o siebie całego ?
Opływowy ?
Wziąć udział w zajęciach ?
Rozpocznij dziennik ?
Popraw zarządzanie czasem ?
Szukaj opinii ?
Słuchaj muzyki lub podcastów ?
Ulepsz rzeczy ?
Cyfrowy detoks ?
Śmiech ?
Zacząć uprawiać sport ?
Ogranicz wielozadaniowość ?
Nagradzaj siebie ?