Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Jak reklama może pomóc Twojej firmie?

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jak reklama może pomóc Twojej firmie?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób reklama może pomóc biznesowi? Krótko mówiąc, pomaga rozwijać Twój biznes.

Korzyści z reklamy dla małych firm obejmują przyciąganie nowych klientów i pomoc w sprzedaży większej liczby produktów i usług obecnym klientom. Może również zwiększyć rentowność, pomagając zwiększyć wielkość zamówienia.

Co robi reklama?

W razie potrzeby reklama pomaga zmienić przestarzałe lub negatywne postrzeganie Twojej firmy. Reklama może również zwiększyć widoczność w Twojej branży, pomagając przyciągnąć partnerów, którzy mogą rozwinąć Twoją firmę.

Pośrednio reklama pomaga zwiększyć liczbę poleceń ustnych. Im więcej nowych klientów zdobędziesz dzięki reklamom, tym więcej informacji przekazywanych z ust do ust ci klienci będą przekazywać innym.

Podsumowując, próbując odpowiedzieć na pytanie „w jaki sposób reklama może pomóc biznesowi?” możesz zobaczyć, jak przynosi to większe przychody z górnej linii i spada w większym stopniu do dolnej linii.

Korzyści z reklamy w małych firmach

Przyjrzyjmy się bliżej, aby dokładnie zrozumieć, w jaki sposób reklama może pomóc firmie, w zależności od branży. Ale w rzeczywistości, co robi reklama? Oto 18 korzyści z reklamy dla małych firm:

Zwiększ ruch pieszy

W przypadku przedsiębiorstw tradycyjnych reklama w gazetach, czasopismach, telewizji i radiu może przyciągnąć więcej klientów.

Generuj leady

W przypadku firm B2B reklama może wypełnić lejek sprzedaży i pomóc w zdobyciu większej liczby potencjalnych klientów, z których mogą skorzystać sprzedawcy.

Przedstaw nowe produkty

W przypadku firm zajmujących się oprogramowaniem lub produkcją konsumencką reklama może pomóc w wprowadzeniu produktów z rozmachem.

Wyróżnij ulepszenia produktu

Jeśli Twoja firma ma już produkt lub usługę, reklama może uświadomić społeczeństwu możliwości ulepszeń. Poinformowanie opinii publicznej o Twojej innowacji może zwiększyć sprzedaż.

Uzyskaj ruch na stronie internetowej

W przypadku firm internetowych reklama może przyciągnąć ludzi do strony docelowej, na której można przekształcić odwiedzającego w klienta.

Popraw świadomość marki

Reklama sprawia, że ​​Twoja firma jest w centrum uwagi, więc konsumenci o niej myślą, gdy potrzebują usługi. Jest to szczególnie przydatne w przypadku firm usługowych, takich jak HVAC lub zwalczanie szkodników. Ale prawie każdy rodzaj działalności może na tym zyskać.

Rozpowszechniaj informacje o wyprzedaży lub specjalnej promocji

W przypadku każdego rodzaju działalności detalicznej reklama może uświadomić społeczeństwu istnienie wyprzedaży lub promocji, która przyciągnie więcej klientów.

Zwiększaj natychmiastową sprzedaż online

W przypadku firm zajmujących się handlem elektronicznym reklamy płatne za kliknięcie mogą niemal natychmiastowo zwiększyć sprzedaż online. Reklamy PPC mogą skłonić kupującego do działania, gdy tylko zobaczą Twoją reklamę i ją klikną. To bezpośrednia odpowiedź!

Podnieś wizerunek marki

W przypadku przedsiębiorstw z branż cierpiących na przestarzałą lub słabą percepcję reklama może zmienić opinię publiczną, tworząc bardziej korzystne wrażenie. Na przykład reklama może uświadomić ludziom rozszerzone możliwości lub oferty.

Wzmocnij przemyślane przywództwo lub profil branżowy

Jeśli jesteś konsultantem lub prowadzisz firmę technologiczną i chcesz być znany ze swojej wiedzy, reklama może Ci pomóc. Reklamy natywne mogą promować Twoje treści, demonstrując Twoją wiedzę i budując reputację lidera myśli. Sponsorowanie treści zawierających wiedzę specjalistyczną również podnosi Twój profil i pomaga przyciągnąć partnerów branżowych.

🔥 Empfohlen:  Biurowa kuchenka mikrofalowa: ulepsz swój pokój socjalny dzięki naszym najlepszym produktom

Ogłoś wielkie otwarcie sklepu

Wykorzystaj reklamę zewnętrzną, reklamy w gazetach lub przesyłki pocztowe, aby nagłośnić nową lokalizację. Uzyskaj większy ruch pieszy.

Daj się zauważyć lokalnym wyszukującym w Internecie i telefonach

Dla lokalnych firm niezwykle ważne jest, aby były widoczne w wynikach wyszukiwania na mapach i w wyszukiwarce mobilnej. W ten sposób przyciągniesz osoby szukające restauracji, sklepu lub innej firmy w Twojej okolicy. Zacznij od bezpłatnej strony Google Moja Firma i strony Bing Places for Business. Ale nie poprzestawaj na tym. Uzyskaj większą widoczność, promując swoją firmę za pomocą reklam Google lub Bing.

Oprócz wyszukiwarek, dostań się na listę lokalnych katalogów. Skorzystaj z usługi tworzenia ogłoszeń, takiej jak Yext, aby mieć pewność, że adres, numer telefonu, godziny otwarcia i inne informacje Twojej lokalnej firmy są dokładnie rozpowszechniane w Internecie i docierają do jak największej liczby katalogów.

Wyróżnij się na tle konkurencji

W przypadku firm działających na zatłoczonych rynkach reklama może wyróżnić Twoją markę.

Zamień internetowych „klientów okiennych” w kupujących

Retargeting lub reklamy remarketingowe mogą przypominać odwiedzającym o Twoich produktach po opuszczeniu Twojej witryny. Udowodniono, że ta technika sprawia, że ​​więcej kupujących staje się kupującymi. Załóżmy, że ktoś porzucił koszyk w Twoim sklepie internetowym lub po prostu nie kupił z innego powodu. W przypadku reklam retargetowanych przypomną im o produkcie, wyświetlając reklamę kilka dni później.

Rozwijaj swoją listę e-mailową lub obserwację społecznościową

Jeśli chcesz zdobyć więcej subskrybentów poczty e-mail lub bardziej lojalnych obserwujących w mediach społecznościowych, reklamy w mediach społecznościowych mogą być przydatne do osiągnięcia tych i innych celów marketingowych. Gdy ludzie wyrażą zgodę na otrzymywanie od Ciebie wiadomości marketingowych e-mailem lub zdecydują się śledzić Twoje posty w mediach społecznościowych, masz większe szanse na dotarcie do nich z Twoją wiadomością.

Zwiększ wartość zamówienia

Reklamuj specjalne pakiety i zachęty związane z wielkością zamówienia, aby zwiększyć średnią wartość zamówienia Twoich klientów. Przykład: oferuj kupony „progowe”, takie jak 10% zniżki na każde zamówienie powyżej 150 USD.

Zwiększ swój wpływ w marketingu treści

Marketing treści to potężna technika marketingowa. Ale reklama może nadać mu jeszcze większy wpływ. Udostępnij swoje treści w mediach społecznościowych, a następnie zwiększ aktualizację mediów społecznościowych. Dzięki temu Twoje treści będą postrzegane szerzej, a Ty uzyskasz więcej kliknięć i zaangażowania w treści, co z kolei może pomóc poprawić Twoją pozycję w wyszukiwarkach. Możesz też zdecydować się na treści sponsorowane w popularnej witrynie, aby Twoje treści były widoczne szerzej.

Rozwiń moc przekazu ustnego

Reklama może pomóc w ożywieniu i wzmocnieniu przekazu szeptanego. Z badania przeprowadzonego przez Small Business Trends wynika, że ​​około 85 procent małych firm twierdzi, że większość klientów pozyskuje drogą ustną.

🔥 Empfohlen:  5 powodów, dla których znaki sprawdzają się w Twojej małej firmie

Ale co by było, gdybyś mógł jeszcze bardziej zwiększyć liczbę przekazów ustnych wśród swoich klientów? Im więcej nowych klientów zdobędziesz dzięki reklamie, tym więcej zadowolonych klientów będziesz musiał dzielić się ustnymi pochwałami na temat swojej firmy!

Powyższa lista nie jest wyczerpująca. Ale powinno pomóc Ci odpowiedzieć na pytanie: „Co robi reklama?” i skłoni Cię do zastanowienia się, w jaki sposób reklama może pomóc małej firmie lepiej osiągnąć swoje cele.

Jak reklama może pomóc Twojej firmie? Opowieść o dwóch właścicielach

Przyjrzyjmy się dwóm studiom przypadków, aby lepiej zrozumieć strategiczne korzyści płynące z reklamy w małych firmach. Nasze studia przypadków koncentrują się na dwóch mitycznych właścicielach firm, Joe i Mary.

Joe, właściciel restauracji

Joe jest właścicielem lokalnej restauracji z niesamowitym jedzeniem.

Podobnie jak większość właścicieli małych firm, Joe pozyskuje większość swoich nowych klientów drogą ustną przekazywaną przez zadowolonych obecnych klientów. Był dumny z pozytywnych opinii, tak jak powinien być.

Zawsze unikał reklamy, uważając, że jej nie potrzebuje. A nie chciał wydawać pieniędzy. Ale jego stosunek do reklamy zaczyna słabnąć.

Ostatnio Joe zaczął mieć wrażenie, że jego firma znajduje się w stagnacji. Rzucał się i przewracał przez kilka nocy, martwiąc się.

Weekendy są dobre, ale dni powszednie są powolne. Uważa, że ​​liczba klientów spadła.

Joe martwi się także, że zostanie w tyle za konkurencją. Kolejna restauracja oddalona o pół mili powiększyła się o nową siedzibę. Konkurent oferuje teraz klientom bezpłatne WiFi, degustacje potraw, miejsca do siedzenia na świeżym powietrzu na patio przez trzy sezony i nie tylko.

Joe przynosi zyski i radzi sobie, ale ledwo. Bez poduszki zysku nie może inwestować w udogodnienia, o które proszą jego klienci.

Restauracja zaczyna wyglądać na nieco zużytą. Nie stać go na nowe kabiny i krzesła potrzebne do remontu, nie mówiąc już o pięknym nowym patio, takim jak jego konkurent.

Nie ma też pieniędzy na inwestycje w nowe technologie. W rezultacie jego firma spędza dużo czasu personelu na zmaganiu się ze starzejącym się systemem punktów sprzedaży.

Oprócz braku wzrostu zaczyna się martwić, że jego firma się kurczy.

Mary jest także właścicielką małej firmy – sklepu z pamiątkami. Podobnie jak w przypadku restauracji Joego, jej firma dociera do klientów drogą ustną. Ona także jest z tego dumna.

Jednak dwa lata temu zdała sobie sprawę, że musi wyjść poza obecny krąg klientów swojej firmy i ich polecenia. Dlatego Mary zaczęła reklamować swoją firmę.

Trzeba przyznać, że jej budżet reklamowy jest niewielki – nic wielkiego. Jednak dzięki dokładnemu planowaniu i dokładnemu zrozumieniu rynku docelowego udało jej się przyciągnąć nowych klientów i przyspieszyć rozwój.

Mary ma spisany plan reklamowy. Śledzi wydatki na reklamę w porównaniu z wynikami, aby mieć pewność, że jej firma uzyska dobry zwrot z inwestycji (ROI). W końcu nie ma pieniędzy do stracenia.

🔥 Empfohlen:  Jak rozpocząć uprawę słonecznika

Podejmując skalkulowane ryzyko wydatków, była w stanie z zyskiem rozwijać swoją firmę w dwucyfrowych procentach. Z kolei zarobiła pieniądze na powiększanie asortymentu w celu sprzedaży modnych dzieł sztuki i wyjątkowych prezentów, ulepszanie szyldu budynku (w ten sposób zwiększając ruch pieszych), organizowanie większej liczby wydarzeń z poczęstunkiem i inwestowanie w nową witrynę e-commerce w celu zwiększenia sprzedaży online.

Oto coś, czego się nie spodziewała: dzięki reklamowaniu swojej firmy wzrosła także liczba przekazów szeptanych! Im więcej nowych klientów Mary pozyska dzięki reklamom, tym więcej będą oni mówić o jej firmie. To przyciąga jeszcze więcej klientów.

Innymi słowy, Mary zwiększyła liczbę poleceń przekazywanych pocztą pantoflową dzięki reklamom.

Mary nie tylko otrzymała zwrot jeden do jednego za dolara wydanego na reklamę — dostała więcej.

Joe nie jest typem faceta, który szybko się rozwija, ale zaczyna zdawać sobie sprawę, że świat wokół niego nie stoi w miejscu. Być może trochę spóźnił się na imprezę, ale teraz wie, że musi wprowadzić zmiany, aby nie stracić pozycji.

Reklama pomoże mu przejąć kontrolę nad pozyskiwaniem nowych klientów. Nie będzie miał poczucia, że ​​sytuacja wymknęła się spod jego kontroli. Reklama umożliwi mu przyciągnięcie większej liczby klientów.

A reklama pomoże poszerzyć krąg potencjalnych nowych klientów znacznie szerzej, niż może to zrobić sama poczta pantoflowa. Dodatkowe pieniądze uzyskane dzięki większej liczbie klientów pozyskanych dzięki reklamom posłużą do sfinansowania ulepszeń, jakie musi wprowadzić w swoich obiektach i technologii.

Główna różnica między Joe i Mary polega na tym, że Mary znacznie wcześniej zdała sobie sprawę, że musi coś zrobić. Zdawała sobie również sprawę, że początkowa, skromna inwestycja w reklamę może się opłacić.

Nie trwało długo, zanim nowi klienci finansowali rozwój jej firmy znacznie przekraczając skromną kwotę, którą wydawała na reklamę. Nadal reklamuje się, aby utrzymać stały dopływ nowych klientów.

Dla Mary reklama była pierwszym krokiem w ogólnym planie strategicznym mającym na celu wzmocnienie jej firmy.

Zatem następnym razem, gdy będziesz się zastanawiać: „w jaki sposób reklama może pomóc mojej małej firmie?” pomyśl tylko o Joe i Mary.