Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Jak rozpocząć działalność gospodarczą w zakresie elektryki

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jak rozpocząć działalność gospodarczą w zakresie elektryki

Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarabiać pieniądze od naszych partnerów stowarzyszonych. Ucz się więcej.

Około dwie trzecie wszystkich elektryków w USA pracuje dla kogoś innego. Pracują dla firm powiązanych z wykonawcami. Z pozostałej jednej trzeciej większość z nich jest również zatrudniona w firmie lub spółce.

Jednak 10% elektryków pracuje na własny rachunek. Chcesz prowadzić własną firmę zajmującą się wykonawstwem instalacji elektrycznych? Zapewnimy Ci… połączenie.

Branża elektryczna w 2023 roku

Według statystyk pracy w 2023 r. w USA będzie około 667 000 elektryków. Analiza rynku przewiduje, że w latach 2020–2026 branża elektryczna wzrośnie o prawie 9%.

Wykonaj obliczenia – a jeśli zamierzasz wykonywać prace elektryczne, powinieneś być dobry z matematyki – oznacza to, że dla elektryków powstanie 67 000 nowych stanowisk pracy. Eksperci szacują, że powstanie 60 000 nowych stanowisk pracy i około 7 000 stanowisk pracy utworzonych w wyniku oczekiwanego odejścia na emeryturę pracujących elektryków.

Dlaczego powinieneś założyć własną firmę elektryczną

Dlaczego warto założyć własną firmę elektryczną?

  1. Pieniądze są dobre.
  2. Koszt rozpoczęcia działalności elektrycznej nie jest straszny; średni koszt rozpoczęcia wynosi 20 000 USD.
  3. Przedsiębiorstwa elektryczne są zróżnicowane i istnieje wiele możliwości skupienia się na biznesie. Oprócz ciągłej potrzeby konserwacji istniejących mieszkań, eksperci przewidują wzrost liczby nowych konstrukcji. Branża elektryczna dostrzega coraz większe zapotrzebowanie na ekspertów w dziedzinie technologii słonecznej i wiatrowej. Potencjalni klienci pojazdów elektrycznych potrzebują specjalistycznych usług elektrycznych w celu zainstalowania stacji ładowania samochodów elektrycznych w swoich domach.
  4. Wykwalifikowani elektrycy są zawsze bardzo poszukiwani.

Jak rozpocząć działalność jako elektryk w 10 prostych krokach

Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć własną działalność gospodarczą w zakresie elektryki? Nowa firma elektryczna odniesie sukces, jeśli wykonasz kroki podobne dla każdego, kto rozpoczyna nową działalność.

Typowa ścieżka do firmy wykonującej usługi elektryczne zaczyna się od edukacji. Jeśli miałeś szczęście, zdobycie dyplomu ukończenia szkoły średniej wiązało się z możliwością odbycia szkolenia technicznego w dziedzinach związanych z budownictwem, w tym robót elektrycznych. Inna droga może prowadzić do dwuletniego technikum.

Mógłbyś też się uczyć. Programy są oferowane przez kilka organizacji krajowych, w tym Międzynarodowe Bractwo Pracowników Elektryków, Krajowe Stowarzyszenie Wykonawców Elektryków, Niezależnych Wykonawców Elektryków oraz Stowarzyszenie Budowniczych i Wykonawców. Aby wyszukać programy praktyk zawodowych w Twojej okolicy, przejdź do krajowej strony internetowej.

🔥 Empfohlen:  Jak rozpocząć działalność w zakresie home stagingu: kompleksowy przewodnik krok po kroku

Oto dziesięć kroków, które pomogą Ci odnieść sukces w biznesie elektrycznym.

1. Wybierz rodzaj działalności związanej z wykonawstwem instalacji elektrycznych, którą chcesz rozpocząć

Wiele osób rozpoczynających działalność elektryczną zaczyna od usług elektrycznych w budynkach mieszkalnych. Istnieją również bardziej wyspecjalizowane rodzaje prac elektrycznych, takie jak prace komercyjne, które mogą obejmować prace z oprzyrządowaniem i światłowodami.

2. Poszukaj innych wykonawców instalacji elektrycznych w Twojej okolicy

Spójrz na innych wykonawców instalacji elektrycznych w Twojej okolicy z dwóch powodów:

  • Aby zorientować się, z jakim typem konkurencji o pracę spotkasz się ze strony lokalnych firm.
  • Znalezienie osoby lub firmy, która zatrudni Cię jako praktykanta, abyś mógł dowiedzieć się więcej o firmie dzięki szkoleniu w miejscu pracy, zanim zaczniesz pełnić funkcję własnego szefa.

3. Zdobądź niezbędne pozwolenia i licencje dla swojej firmy zajmującej się elektryką

Jeśli ukończysz szkołę handlową, najprawdopodobniej uzyskasz certyfikat i/lub stopień naukowy. Nawet mając dyplom, wszyscy potencjalni właściciele firm elektrycznych muszą zdać egzamin, aby uzyskać uprawnienia elektryka z państwową licencją zgodnie z przepisami rządowymi. Egzamin ten nazywa się egzaminem licencyjnym czeladnika elektryka i należy go zdać, aby uzyskać licencję wykonawcy instalacji elektrycznych.

Może być również wymagane przystąpienie do testów miejskich i/lub powiatowych; można dowiedzieć się w biurze urzędnika okręgowego. Ciągłe szkolenia, doświadczenie zawodowe i certyfikaty mogą ostatecznie doprowadzić Cię do zostania mistrzem elektrykiem. Mistrzowie elektryków to grupa elitarna.

Musisz uzyskać licencję na prowadzenie działalności, którą zazwyczaj można uzyskać w swoim stanie. Licencja może być również wymagana przez hrabstwo i/lub miasto, w zależności od lokalnych przepisów.

4. Określ rynek docelowy dla swojej firmy elektrycznej

Działalność elektryków może być ogólna lub szczegółowa. Możesz na przykład chcieć specjalizować się tam, gdzie potrzeby są największe – na przykład w branży ładowania pojazdów elektrycznych w domu dla klientów indywidualnych. Możesz też preferować nowe prace budowlane jako podwykonawca dla wykonawcy. Jeśli mieszkasz na obszarze o ogólnie starej obudowie i przestarzałych instalacjach elektrycznych, możesz skupić się na konserwacji, zarówno w przypadku klientów zajmujących się instalacją elektryczną w budynkach mieszkalnych, jak i klientów komercyjnych.

5. Napisz biznesplan dla swojej firmy zajmującej się elektryką

Biznesplan jest ważny, gdy rozpoczynasz działalność w branży elektrycznej, ze względu na siebie i przyszłe potrzeby finansowe. Plan podstawowy zawiera streszczenie, w którym opisujesz strukturę biznesową, cele i plany na przyszłość. Musisz także uwzględnić plan strategii marketingowych i rozwoju.

🔥 Empfohlen:  Jak zarabiać pieniądze na Quorze

Plan jest niezwykle ważny, ponieważ pewnego dnia może być częścią wniosków o pożyczkę dla małych firm. Powinien być profesjonalny, a także co roku aktualizowany o dokumentację (zeznania podatkowe) dotyczącą prowadzonej działalności. Nazwa Twojej firmy powinna odzwierciedlać poważny charakter prac elektrycznych.

6. Wybierz strukturę prawną firmy i nazwę firmy

Większość elektryków prowadzących własną działalność gospodarczą wybiera spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub LLC. W ten sposób Twoje aktywa osobiste i biznesowe będą oddzielone. Twoje aktywa osobiste mogą obejmować dom i pojazd osobisty.

7. Uporządkuj finanse swojej firmy i otwórz firmowe konto bankowe

Koszty sprzętu na początek mogą wynosić zaledwie 1000 USD w przypadku małej firmy elektrycznej, ale średnio wynoszą około 20 000 USD. Zapasy obejmują materiały elektryczne, takie jak okablowanie, skrzynki elektryczne, osłony itp., które można kupić na miejscu.

Przed rozpoczęciem działalności w branży elektrycznej będziesz potrzebować pewnych narzędzi sprzętu elektrycznego, takich jak wskaźniki napięcia, izolowane śrubokręty, przecinaki do drutu i ściągacze izolacji, wielofunkcyjny tester i narzędzia na baterie (ponieważ będziesz wyłączać prąd, kiedy będziesz pracuję).

Jeśli zamierzasz prowadzić działalność w stacjonarnej lokalizacji, oczywiście Twoje koszty będą wyższe w przypadku kredytu hipotecznego lub leasingu.

Będziesz musiał oddzielić konta osobiste i firmowe, więc będziesz potrzebować konta wyłącznie dla swojej firmy. To samo z kartami kredytowymi; będziesz potrzebować firmowej karty kredytowej, używanej wyłącznie do celów służbowych. Aby ułatwić sobie rozliczenia podatkowe, kup oprogramowanie księgowe.

8. Wykup ubezpieczenie biznesowe dla elektryków

Zawodowy elektryk potrzebuje ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, ale samo to nie wystarczy. Jeśli będziesz używać pojazdu osobistego lub służbowego do pracy, będziesz potrzebować komercyjnego ubezpieczenia samochodu. Instalacja elektryczna to w zasadzie działalność mobilna, w ramach której musisz przynosić narzędzia i materiały na miejsce pracy.

Istnieją inne rodzaje dodatkowego ubezpieczenia, które mogą Cię dotyczyć. Możesz na przykład dodać ubezpieczenie na wypadek przerwy w działalności, które pomoże Ci opłacić rachunki, jeśli nie będziesz mógł pracować z powodu klęski żywiołowej lub wypadku samochodowego.

Aby zaoszczędzić pieniądze, często możesz grupować ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz potrzebne ubezpieczenia dodatkowe w ramach jednej polisy zwanej polisą właściciela firmy lub BOP.

9. Zarejestruj swoją firmę elektryka do celów podatkowych

Zdobądź numer EIN, czyli numer identyfikacyjny pracodawcy.

10. Zbuduj witrynę internetową swojej firmy zajmującej się elektryką i promuj swoją firmę jako elektryk

Wykorzystaj platformy mediów społecznościowych i witrynę biznesową jako podstawowe narzędzia marketingowe. Możesz także wziąć udział w targach branżowych, które są świetną okazją do nawiązania kontaktów. Te 14 aplikacji dla elektryków może również dać Ci pomysł, jeśli chcesz stworzyć własną aplikację.

🔥 Empfohlen:  Jak zdobyć bezpłatne karty podarunkowe metra w 2023 r. (13 legalnych witryn)

Ostatnie słowa

Koszt założenia firmy elektrycznej przez przedsiębiorcę jest niski. Rośnie zapotrzebowanie na licencjonowanych elektryków. Możesz jednak dowiedzieć się więcej o tym, jak rozpocząć działalność gospodarczą: przewodnik krok po kroku oraz ile kosztuje założenie firmy.

Rozpocznij często zadawane pytania dotyczące branży elektrycznej

Ile kosztuje założenie firmy elektryka?

W całym kraju średni koszt założenia małej firmy wynosi około 20 000 dolarów.

Czy biznes elektryczny jest opłacalny?

Tak. W USA jednoosobowy właściciel zarabia w tej małej firmie średnio około 60 000 dolarów.

Czy trudno jest rozpocząć własną działalność elektryczną?

Elektryk potrzebuje specjalistycznego szkolenia i licencji, doskonałych umiejętności matematycznych i zdolności do wykonywania pracy fizycznej.

Jak napisać biznesplan dla elektryka?

Istnieją podstawowe elementy, takie jak streszczenie, opis działalności, prognozy finansowe, marketing i plan sprzedaży. Jest to część wniosków o pożyczki dla małych firm. W Internecie dostępne są wzory biznesplanów.

Zakwalifikuj się do rabatów, ofert specjalnych i nie tylko dzięki kontu Business Prime od Amazon. Możesz założyć BEZPŁATNE konto, aby rozpocząć już dziś.Table of Contents