Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Jak rozpocząć działalność związaną z pielęgnacją psów

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jak rozpocząć działalność związaną z pielęgnacją psów

Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarabiać pieniądze od naszych partnerów stowarzyszonych. Ucz się więcej.

Jeśli jesteś miłośnikiem psów i posiadasz odpowiednią kombinację doświadczenia i zmysłu biznesowego, istnieje wiele pomysłów na biznes ze zwierzętami. Obejmuje to również pomyślne prowadzenie firmy zajmującej się pielęgnacją zwierząt domowych.

W rzeczywistości założenie firmy zajmującej się pielęgnacją zwierząt domowych jest dobrym wyborem dla nowych właścicieli firm. Możesz zacząć od małej działalności w swojej nowej firmie zajmującej się pielęgnacją, zdobywając doświadczenie przed rozszerzeniem.

Dlaczego powinieneś założyć firmę zajmującą się pielęgnacją psów

Nie jest tajemnicą, że podczas pandemii wiele osób zostało rodzicami zwierząt domowych, kupując lub adoptując psy. W rezultacie firmy związane ze zwierzętami domowymi i ich pielęgnacją – w tym pielęgnacją zwierząt – rozwijają się dynamicznie, odnotowując szybszy wzrost niż w przypadku innych właścicieli firm.

Nie ma nic złego w posiadaniu celów finansowych. Właściciele zwierząt nie mają czasu, możliwości ani możliwości, aby samodzielnie wykonać to zadanie – dlatego Twoja usługa pielęgnacji zwierząt spełnia ich potrzeby. Koszty ogólne firm zajmujących się pielęgnacją zwierząt domowych są generalnie niskie i mogą zapewnić znaczny procent zysku. Możesz także zajrzeć do franczyz dla zwierząt domowych, aby uzyskać sprawdzony model biznesowy.

Ale jeśli zamierzasz zarabiać na życie we własnym biznesie jako fryzjer psów, powinieneś pasować do tych głównych kategorii: jesteś miłośnikiem zwierząt i jesteś osobą lubiącą kontakt z ludźmi.

Branża pielęgnacji psów w Stanach Zjednoczonych

Wartość rynku usług pielęgnacji psów w USA szacuje się na około 8 miliardów dolarów. W całym kraju istnieje około 130 000 firm pielęgnacyjnych zatrudniających 230 000 pracowników.

Wysoki poziom posiadania zwierząt domowych napędza ogromny wzrost o około 8% rocznie. Przewiduje się, że roczny wzrost na poziomie 8% utrzyma się do 2026 r.

Usługi dla zwierząt, takie jak pielęgnacja, nie są jednorazowe. Pielęgnacja zwierząt to powtarzająca się czynność, obejmująca comiesięczne potrzeby związane z kąpielą, pielęgnacją paznokci, czyszczeniem uszu i nie tylko.

Ile kosztuje założenie firmy zajmującej się pielęgnacją zwierząt domowych?

Większość opiekunów psów zaczyna od małych kwot, ponosząc podobne koszty sprzętu, takiego jak golarki i nożyce, suszarki, klatki, wanny, środki czyszczące i stoły do ​​pielęgnacji. Szacunki dotyczące tego sprzętu wahają się od 10 000 do 18 000 dolarów. Istnieją powtarzające się koszty ogólne dotyczące szamponów, odżywek, mediów i ubezpieczeń.

Musisz ukończyć program praktyk lub szkoleń. Koszt programu szkoleniowego może wahać się od 500 do 3000 dolarów.

Od tego momentu zależy to od tego, jak i gdzie prowadzisz działalność związaną z pielęgnacją psów.

Decydowanie o koncepcji operacyjnej

Założenie własnej firmy zajmującej się pielęgnacją psów ma opcje operacyjne:

Domowa pielęgnacja psów

Czy jako właściciel firmy możesz prowadzić firmę zajmującą się pielęgnacją włosów we własnym domu? To najtańszy sposób na zdobycie miejsca do pielęgnacji. Zanim zdecydujesz się na taką strukturę biznesową, musisz zapoznać się z lokalnymi przepisami dotyczącymi zagospodarowania przestrzennego. Jeśli prowadzisz działalność w domu, możesz mieć 3–5 klientów dwukrotnie przyjeżdżających (przywożących) i wyjeżdżających (odbierających) – co może nie być odpowiednie dla Twojej okolicy.

Fizyczny sklep z pielęgnacją psów

Trasa cegła i zaprawa murowana jest najdroższym wyborem. Możesz spodziewać się zapłaty od 10 do 25 dolarów za metr kwadratowy, a będziesz potrzebować co najmniej 500 stóp kwadratowych. Jeśli sam czynsz wynosi 2500 dolarów miesięcznie, będziesz musiał wypielęgnować wiele psów, zanim zaczniesz zarabiać. Jeśli wynajmujesz dużą powierzchnię, możesz płacić nawet 10 000 dolarów miesięcznie.

Mobilna pielęgnacja psów

Możesz zdecydować się na zabranie swojej firmy zajmującej się pielęgnacją psów w podróż. To doskonały wybór w przypadku rozwijania firmy, ponieważ korzystasz z mobilnej firmy, aby świadczyć usługi pielęgnacyjne właścicielom zwierząt domowych.

🔥 Empfohlen:  Czy Twoja kampania e-mailowa dotycząca marketingu detalicznego doprowadza klientów do szaleństwa?

Wybierając tę ​​opcję, możesz powiązać swoją mobilną usługę pielęgnacji psów z inną firmą, na przykład sklepem zoologicznym, internatem lub hotelem przyjaznym zwierzętom.

Mobilni ratownicy stale promują swoją działalność, umieszczając na pojeździe swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe.

Koncepcja obsługiOpisKosztWymagana przestrzeńZalety
Domowa pielęgnacja psów Prowadź firmę zajmującą się pielęgnacją we własnym domu. Zanim zdecydujesz się na tę opcję, sprawdź lokalne przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego. Zwykle wymaga to dowozu i odbioru 3–5 klientów, co może nie być odpowiednie dla wszystkich dzielnic. Najtańszy Przestrzeń w Twoim domu Niższe koszty ogólne, wygoda pracy z domu
Fizyczny sklep z pielęgnacją psów Załóż sklep stacjonarny. Opcja droga, czynsz kosztuje od 10 do 25 dolarów za metr kwadratowy i wymaga minimum 500 stóp kwadratowych. Aby osiągnąć rentowność, konieczna jest znaczna ilość pielęgnacji. Najdroższy Minimum 500 mkw Profesjonalna obecność w sklepie, potencjał większego ruchu pieszego i widoczności
Mobilna pielęgnacja psów Zabierz swoje usługi pielęgnacyjne w podróż. Współpracuj z innymi firmami, takimi jak sklepy zoologiczne lub obiekty z internatem. Stała promocja poprzez branding pojazdu. Umiarkowany koszt Konfiguracja mobilna Elastyczność w obsłudze różnych lokalizacji, potencjalne możliwości partnerstwa z innymi firmami związanymi ze zwierzętami domowymi, budowanie marki poprzez reklamę pojazdów

Jak rozpocząć działalność związaną z pielęgnacją psów

Zanim staniesz się częścią dobrze prosperującej branży pielęgnacji zwierząt domowych i zaczniesz oferować usługi pielęgnacyjne, zapoznaj się z poniższą listą kontrolną zawierającą czynności, które musisz wykonać przed rozpoczęciem działalności w branży pielęgnacji zwierząt.

14 kluczowych kroków

Jak wie każdy właściciel firmy, trzeba znać swoją pracę. Będziesz konkurować z innymi hodowcami, aby zdobyć część rynku docelowego.

Oto jak zacząć:

1. Ukończ wszystkie niezbędne szkolenia

Możesz zarabiać, ucząc się zawodu opiekuna psów, odbywając praktykę w dużej sieci, takiej jak Petco lub PetSmart. Aby odbyć praktykę w tych firmach, podpiszesz umowę o zakazie konkurencji i musisz pozostać w firmie przez dwa lata. Zostaniesz poddany 20-tygodniowemu programowi szkoleniowemu obejmującemu 800 godzin.

Istnieją również szkoły internetowe, których koszty wahają się od 400 do kilku tysięcy dolarów. Możesz wybrać tę opcję i ćwiczyć na zwierzętach należących do członków rodziny. Istnieją również szkoły stacjonarne, w których obowiązują podobne koszty, ale być może będziesz musiał tymczasowo przenieść się, aby do nich uczęszczać.

Amerykańskie stowarzyszenie National Dog Groomers Association oferuje osobiste warsztaty i testy. Ponownie, być może będziesz musiał podróżować, aby ukończyć warsztaty i testy.

Najlepszym wyborem dla opiekunów zwierząt jest skorzystanie z profesjonalnego szkolenia. Potencjalni klienci będą szukać dowodu na to, że posiadasz niezbędne umiejętności, zanim podrzucą z Tobą swoje psy. Akredytacja szkoły jest sposobem na przyciągnięcie klientów i jest bardzo ważna ze względów biznesowych.

2. Wybierz niszę do pielęgnacji psów

Wybór pielęgnacji domowej, mobilnej lub fizycznej witryny sklepowej to jeden z kroków w wyborze niszy biznesowej.

Innym jest podjęcie decyzji, na jakim rodzaju pielęgnacji się skupiasz. Zamierzasz się kąpać i sprzątać, paznokcie? Czy zamierzasz specjalizować się w jakościowych prezentacjach wystawowych? Czy zamierzasz specjalizować się w fryzurach dostosowanych do rasy? A może pies o określonej wielkości, na przykład zabawki i teriery?

Usługi czyszczenia zwierząt domowych mogą obejmować zęby i uszy. Czy zamierzasz uwzględnić te usługi w swojej firmie? A co z obcinaniem paznokci?

3. Utwórz biznesplan

Branża zoologiczna nie jest niczym wyjątkowym w świecie biznesu – będziesz potrzebować biznesplanu zawierającego typowe elementy:

 • Zezwolenie na prowadzenie działalności
 • Stanowa licencja na podatek od sprzedaży (jeśli sprzedajesz produkty)

Zaplanuj dokładnie, jakie kroki podejmiesz, aby rozwinąć firmę i zwiększyć bazę klientów.

Dokonuj uczciwych prognoz kosztów i oczekiwanych zysków. Prawidłowe pielęgnowanie jednego psa może zająć do 2 godzin. Biorąc pod uwagę godziny pracy – i czas podróży, jeśli zajmujesz się pielęgnacją mobilną – ile psów możesz się spodziewać każdego dnia?

🔥 Empfohlen:  50 pomysłów na weekendowy biznes

4. Wybierz nazwę firmy zajmującej się pielęgnacją zwierząt

Przeprowadź burzę mózgów z przyjaciółmi i rodziną. Będziesz potrzebować nazwy, która będzie chwytliwa i łatwa do zapamiętania, na przykład nazwy firm zajmujących się pielęgnacją psów: Scalawags i Fur-pection.

5. Utwórz podmiot gospodarczy

Prawie wszyscy hodowcy zwierząt rozpoczynający działalność gospodarczą wybierają spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością LLC. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, Twój majątek osobisty będzie chroniony poprzez utworzenie spółki LLC.

A co jeśli wprowadzisz inną osobę do jednoosobowej działalności gospodarczej, zamieniając ją na spółkę osobową? Nie jest to dobry wybór, gdyż każdy z Was może odpowiadać za czyny drugiego.

Podjęcie kroków w celu utworzenia i zarejestrowania się jako LLC jest ważnym krokiem w Twoim biznesplanie. Według statystyk Amerykańskiego stowarzyszenia National Dog Groomers Association, LLC jest najczęściej wybieranym podmiotem gospodarczym dla firm zajmujących się pielęgnacją psów.

6. Wybierz lokalizację

Istniejące przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego mogą narzucać wybór lokalizacji. Jeśli nie masz pozwolenia lub nie masz miejsca na prowadzenie działalności w domu, możesz wybrać firmę zajmującą się pielęgnacją psów, mobilną lub sklepową.

Mobilna ciężarówka do pielęgnacji będzie duża. Upewnij się, że będziesz komfortowo prowadzić duży pojazd. W zależności od wielkości pojazdu może być konieczne uaktualnienie prawa jazdy. Będziesz potrzebować komercyjnego ubezpieczenia pojazdu.

Jeśli robisz zakupy w sklepie, poszukaj lokalizacji, która umożliwi bezpieczną dostawę i odbiór psów. Na przykład, chociaż ruchliwe centrum handlowe może zapewnić lepszą widoczność, klientom może nie podobać się spacerowanie lub przewożenie zwierząt na znaczną odległość do i z pojazdów.

7. Przyjrzyj się licencjom i zezwoleniom

Ogólnie rzecz biorąc, firmy zajmujące się pielęgnacją zwierząt domowych nie podlegają specjalnym licencjom. Dokument potwierdzający odbycie szkolenia zawodowego i uzyskanie certyfikatu może pomóc w założeniu i rozwoju firmy.

Sprawdź przepisy stanowe i lokalne pod kątem potrzebnych pozwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Lokalna Izba Handlowa będzie dobrym źródłem tych informacji.

8. Otwórz firmowe konto bankowe

Trzymaj oddzielną firmową kartę kredytową powiązaną z kontem.

9. Rozpocznij kampanię marketingową

Oprócz strony internetowej, strony FB i wizytówek możesz wykorzystać inne możliwości dotarcia do nowych klientów dzięki specjalnym działaniom marketingowym.

Jednym z najlepszych sposobów promowania swojej firmy jest wolontariat w lokalnym schronisku dla zwierząt lub w schronisku dla zwierząt. Będziesz promować się wśród potencjalnych klientów jako miłośniczka psów, a także będziesz mieć imponujące zdjęcia metamorfozy „przed” i „po”.

10. Wykup ubezpieczenie biznesowe

Podstawy, których będziesz potrzebować:

 • Komercyjne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej obejmujące wszelkie obrażenia psa lub osoby, takie jak poślizgnięcie się klienta na mokrej podłodze.
 • Ubezpieczenie OC zawodowe pokryje Cię w przypadku zranienia psa.
 • Ubezpieczenie mienia ochroni Twoją firmę przed nieoczekiwanymi szkodami lub zdarzeniami. Jeśli prowadzisz działalność w domu, oprócz ubezpieczenia właściciela domu będziesz potrzebować osobnego ubezpieczenia.
 • Jeśli to możliwe, rozważ BOP (Politykę właściciela firmy), która obejmuje ogólną odpowiedzialność i szkody majątkowe.
 • Workers Comp – jeśli zatrudniasz pracowników.
 • Ubezpieczenie zdrowotne – upewnij się, że masz solidną polisę. Pielęgnatorów psów często nękają bóle pleców. Możesz także zostać podrapany lub ugryziony przez swoich czworonożnych klientów. Pielęgnatorzy zwierząt domowych mogą nawet zachorować na chorobę zwaną „płucami pielęgnacyjnymi” – problem zastoinowy spowodowany wielogodzinną pracą w wilgotnym środowisku. Znajdź polisę, która ochroni Cię, jeśli odniesiesz obrażenia lub chorobę i będziesz niezdolny do pracy przez pewien czas.

11. Zdobądź niezbędny sprzęt

Koszty uruchomienia obejmują podstawowe wyposażenie, takie jak:

 • Klatki – do trzymania psów z dala od innych psów, gdy czekają na czesanie lub odbiór.
 • Wanna do pielęgnacji
 • Stół do pielęgnacji – podwyższony stół z podniesionym ramieniem do mocowania obroży psa.
 • Sprzęt do pielęgnacji, w tym zestaw do golenia psa, nożyce i zamienne ostrza.
 • Specjalistyczne szczotki do usuwania podszerstka, grzebieni.
 • Produkty na pchły i kleszcze, szampony i odżywki.
 • Obcinacze lub szlifierki do paznokci (profesjonalne Dremels)
🔥 Empfohlen:  Szablony opisów stanowisk baristy dla zespołu kawiarni All-Star

12. Zatrudnij personel

W razie potrzeby i pamiętaj, że jeśli tak się stanie, będziesz potrzebować ubezpieczenia Workers Compensation. Wiele salonów fryzjerskich po założeniu firmy zaczyna specjalizować się w określonych rodzajach strzyżeń i usług.

Zatrudniają przeszkoloną osobę, która może zająć się pracami przygotowawczymi klienta, takimi jak mycie szamponem. W ten sposób wyspecjalizowany fryzjer będzie miał więcej czasu na świadczenie tych usług, podczas gdy ktoś inny zajmie się pracami przygotowawczymi.

13. Otwórz swój biznes

W ramach planu marketingowego rozpocznij działalność z wielkimi otwarciami.

14. Zdobądź bazę lojalnych klientów

Zbuduj bazę klientów, zapewniając wykwalifikowaną obsługę i dotrzymując harmonogramu. Szybko reaguj na wszelkie skargi.

Zadowoleni klienci są kluczem do Twojego długoterminowego sukcesu. Będziesz mówić w psim parku.

Czy biznes zajmujący się strzyżeniem psów jest opłacalny?

Absolutnie. Średnie roczne zarobki właścicieli firm wynoszą zazwyczaj od 5 do 7 procent.

Właściciele psów mogą spodziewać się wzrostu swoich rocznych zarobków o 20 procent.

Jeśli wybierzesz ścieżkę praktyk zawodowych „zarabiaj, ucząc się”, będziesz zarabiać rocznie od 24 000 do 28 000 dolarów.

Ile zarabia fryzjer dla zwierząt?

Pielęgniarz zwierząt prowadzący własną, odnoszącą sukcesy firmę może spodziewać się zarobków 60 000 dolarów rocznie i więcej.

Przeciętna usługa prania i suszenia oraz prostego przycinania kosztuje średnio od 60 do 90 dolarów. Pamiętaj, że na każdego psa będziesz potrzebować od jednej do dwóch godzin.

To, ile zarobisz, zależy od rodzaju usług, które konkretnie oferujesz.

To, ile zarobisz, zależy również od kosztów ogólnych. Oczywiście koszty te są najniższe w przypadku działalności prowadzonej w domu. Mobilni ratrakowie ponoszą koszty utrzymania pojazdu i pojazdu. Firmy prowadzące sklepy mają czynsz, ubezpieczenie i media.

Czy potrzebujesz licencji na prowadzenie firmy zajmującej się pielęgnacją psów w domu?

Działalność w zakresie pielęgnacji psów może być zabroniona w dzielnicy mieszkalnej. Jeśli w Twoim mieście istnieje rada planowania i/lub zagospodarowania przestrzennego, skontaktuj się z nią, aby dowiedzieć się, jakie są lokalne przepisy.

Nawet jeśli dana firma nie jest „dozwolona przez prawo”, możesz uzyskać odstępstwo lub specjalny wyjątek. Wymagałoby to pozytywnego głosowania organu zarządzającego, takiego jak rada ds. planowania i/lub zagospodarowania przestrzennego. Zarządy takie mają obowiązek powiadomić o swoich zamiarach właścicieli sąsiadujących nieruchomości i zaprosić ich na posiedzenie w tej sprawie.

Zaoszczędź na kosztach wysyłki zakupów na Amazon. Dodatkowo możesz cieszyć się tysiącami tytułów z biblioteki wideo Amazon dzięki członkostwu Amazon Prime. Dowiedz się więcej i zapisz się na bezpłatny okres próbny już dziś.