Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Jak sztuczna inteligencja wpłynie na przyszłość pracy

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jak sztuczna inteligencja wpłynie na przyszłość pracy

W miarę jak wdrażanie sztucznej inteligencji w Stanach Zjednoczonych staje się coraz popularniejsze, edukacja staje się ważniejsza niż kiedykolwiek. Aircalla Dyrektor ds. technologii i produktu oraz współzałożyciel Pierre-Baptiste Béchuopisuje, jak sztuczna inteligencja wpłynie na przyszłość pracy i jakie kroki możemy podjąć już teraz, aby się na to przygotować.

Sztuczna inteligencja była głównym tematem wiadomości przez ostatnie kilka miesięcy, rodząc pytania takie jak: Czy jest ona etyczna? Czy posunięto się za daleko lub za szybko? A co z elementem ludzkim?

Pomimo tych obaw trwający wyścig sztucznej inteligencji między dużymi firmami technologicznymi w dalszym ciągu zaostrza się wraz ze stałym strumieniem aktualizacji sztucznej inteligencji od największych przedsiębiorstw na świecie, które rywalizują o to, kto zdominuje przestrzeń. Do tego stopnia, że ​​grupa ekspertów w dziedzinie sztucznej inteligencji wezwała do sześciomiesięcznej przerwy w opracowywaniu systemów potężniejszych niż niedawno uruchomione chatboty AI, takie jak ChatGPT i Google Bard.

Chociaż narzędzia te mają zalety, niektórzy uważają, że posunęliśmy się za daleko od technologii i zbliżamy się o krok do wyeliminowania zaangażowania człowieka w miejscu pracy. W rzeczywistości ostatnie badania wykazały, że 47 procent pracowników w USA obawia się, że sztuczna inteligencja ich zastąpi, a 59 procent obawia się, że sztuczna inteligencja będzie działać zbyt szybko, co pokazuje, że nie potrzebujemy przerwy w rozwoju sztucznej inteligencji; potrzebujemy przyspieszenia w edukacji i szkoleniach.

Pomimo obaw sztuczna inteligencja ma potencjał, aby przekształcić nowoczesne miejsce pracy i zmniejszyć presję rozproszonej i wyczerpanej siły roboczej – zwłaszcza zespołów mających kontakt z klientem, dla których wypalenie zawodowe jest głównym wyzwaniem. Jeśli zostanie wdrożone w sposób bezpieczny i etyczny, będzie to narzędzie, które będziemy mogli wykorzystać, aby ułatwić życie pracownikom, skracając czasy cykli i zmniejszając niezbędny wysiłek pracowników. Obawy pracowników należy przekształcić w szanse, upewniając się, że nie zostaną obniżeni przez obecność sztucznej inteligencji, ale przez jej brak. Większość pracowników w USA oczekuje, że sztuczna inteligencja przyniesie ogólną wartość, a przy niezbędnym przeszkoleniu 73 procent pracowników uważa, że ​​doprowadzi to do lepszych wyników sprzedaży i wzrostu przychodów.

🔥 Empfohlen:  Jak działa wysyłka w serwisie Facebook Marketplace?

Wielkie Zakłócenie

Kiedy w 2020 r. w całym kraju pandemia Covid-19 dotknęła typowe środowisko pracy, jakie znaliśmy, zmieniło się na dobre.

Stanowiska zdalne i hybrydowe stały się nową normą, gdy pracownicy przeszli z codziennych dojazdów do biura na rzecz pracy w domu. W wyniku zamknięć i niedoborów w łańcuchach dostaw, gdy handel międzynarodowy ustał, nagle zwolniono miejsca pracy. Sytuacja była tak tragiczna, że ​​w 2020 r. liczba zakłóceń w łańcuchach dostaw wzrosła o 67%, a niektóre sektory odczuły skutki tych zakłóceń jeszcze bardziej. Przemysł ucierpiał wszędzie.

Jednocześnie liczba firm przechodzących na pracę zdalną stale rosła, co skutkowało zwiększonym zapotrzebowaniem na pracowników i szybko rosnącą pulą kandydatów do pracy niezależnie od granic geograficznych. Od tego czasu równowaga między życiem zawodowym a prywatnym stała się priorytetem numer jeden dla kandydatów poszukujących pracy – 76 procent millenialsów twierdzi, że zrezygnowałoby z wynagrodzenia na rzecz większej elastyczności.

Chociaż firmy mogą czerpać wiele korzyści ze zdalnych i rozproszonych zespołów, takich jak posiadanie globalnie zróżnicowanej siły roboczej, zarządzanie rozproszoną siłą roboczą wiąże się z własnymi wyzwaniami. Na przykład możliwość skutecznej komunikacji, będąc rozproszonym w różnych strefach czasowych, to jedna z złożoności, która prowadzi do zwiększonego stresu zarówno dla pracowników, jak i klientów, jeśli mają poczucie, że nie mają dobrego kontaktu.

To rozłączenie okazuje się szkodliwe dla zespołów zajmujących się klientami, które obecnie znajdują się na pierwszej linii frontu. Obecnie 67 procent klientów pragnie nie tylko szybkich odpowiedzi, ale także poczucia, że ​​są słyszani i doceniani, co prowadzi do zwiększonego zapotrzebowania na wysoce spersonalizowaną i wykwalifikowaną komunikację. W sytuacji, gdy wśród pracowników panuje większy podział niż kiedykolwiek wcześniej, skuteczna i niezawodna komunikacja ma kluczowe znaczenie dla rozwoju i przetrwania firmy.

W miarę utrzymywania się niepewności w gospodarce sztuczna inteligencja będzie głównym czynnikiem wzrostu firm. Pomoże to wyeliminować czas, jaki zespoły mające kontakt z klientem spędzają na zadaniach administracyjnych, pozostawiając większą przepustowość, aby skoncentrować się na jakościowych relacjach z klientami.

🔥 Empfohlen:  Kubek podróżny: najpopularniejsze modele do pracy w drodze

Demokratyzacja dostępu do sztucznej inteligencji

Małe i średnie przedsiębiorstwa są szczególnie dobrze przygotowane do czerpania korzyści z miejsca pracy wyposażonego w sztuczną inteligencję. Niestety, pomimo tego, że stanowią trzon naszej gospodarki, a same małe przedsiębiorstwa stanowią 44 procent amerykańskiej działalności gospodarczej, zwykle brakuje dyskusji na temat tego, jak zastosowanie sztucznej inteligencji ma taki sam potencjał przekształcenia siły roboczej w małych i średnich przedsiębiorstwach w porównaniu z technologiami dzisiejsi giganci.

Na przykład zespoły zajmujące się kontaktem z klientem w małych i średnich przedsiębiorstwach są szczególnie narażone na zwiększony popyt i oczekiwania klientów, ponieważ świat pozostaje rozproszony. Zespoły te często spędzają mnóstwo czasu na czasochłonnych, przyziemnych zadaniach, które można łatwo zautomatyzować za pomocą rozwiązania AI, dzięki czemu mają więcej czasu na budowanie głębszych relacji z klientami. Jednocześnie jednak małe i średnie firmy napotykają wyjątkowe bariery we wdrażaniu sztucznej inteligencji, których nie zauważają ich większe odpowiedniki. Na przykład 57 procent amerykańskich małych i średnich firm nie posiada odpowiedniej infrastruktury technologicznej i umiejętności, aby skutecznie wdrażać sztuczną inteligencję.

Ponieważ to zmartwienie rozprzestrzenia się na pracowników, a dostęp do korzystnego wpływu sztucznej inteligencji jest ograniczony, pracownicy muszą zrozumieć, że sztuczna inteligencja jest w pobliżu, aby działać jako partner w interakcjach międzyludzkich, a nie zastępować. Sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować wzmacnianie pozycji w miejscu pracy, skracając czas poświęcany na powtarzalne i czasochłonne zadania, umożliwiając pracownikom skupienie się na czynnościach o większej wartości. Wdrożenie sztucznej inteligencji to obecnie wielka wygrana dla małych i średnich firm, ponieważ zapewnia im elastyczność i produktywność, a jednocześnie wysyła jasny sygnał pracownikom – ufamy Ci i chcemy, abyś zapewnił sobie narzędzia niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

Co dalej?

66 procent amerykańskich małych i średnich firm potwierdziło, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy zainwestuje w sztuczną inteligencję, potwierdzając, że w miarę dalszego postępu coraz więcej firm każdej wielkości zacznie korzystać ze sztucznej inteligencji, aby wzmocnić pozycję współczesnej siły roboczej.

🔥 Empfohlen:  Jak zarabiać na oglądaniu reklam

Zanim jednak uda się zmaksymalizować potencjał narzędzi AI, ważne jest, aby najpierw zadać pytania i poznać technologię, którą planujesz wdrożyć. Łącznie 61 procent pracowników w USA uważa, że ​​brakuje zrozumienia możliwości sztucznej inteligencji, podkreślając, że edukacja będzie miała kluczowe znaczenie dla sukcesu i pomoże firmom w pełni wykorzystać technologię, którą mają na wyciągnięcie ręki. Pracownicy muszą otrzymywać wiedzę na temat sztucznej inteligencji na każdym etapie jej rozwoju. Dzięki temu wdrożenie nie tylko będzie przebiegać płynniej, ale także umożliwi pracownikom wykorzystywanie sztucznej inteligencji jako atutu, a nie czegoś, czego należy się bać.

Następnie organizacje będą musiały określić, gdzie w ich firmie sztuczna inteligencja będzie najskuteczniejsza i jak ją wdrożyć bezpiecznie i etycznie. Ustalając to przedwdrożenie, firmy będą mogły wyeliminować zgadywanie, które często towarzyszy wdrażaniu nowej technologii.

W ciągu ostatnich kilku lat przedsiębiorstwa stanęły przed wieloma wyzwaniami, od trudności gospodarczych po niedobory siły roboczej, a dla wielu ze sztucznej inteligencji będzie wykorzystywana jako narzędzie, które pomoże pokonać te trudności i utrzymać stałą ścieżkę wzrostu. Choć przyszłość pracy jest niepewna, jedno wiemy na pewno: integracja sztucznej inteligencji będzie konieczna, aby dotrzymać kroku konkurencji i wyprzedzić konkurencję, niezależnie od branży.

* * * * *

Autorem jest Pierre-Baptiste Béchu, dyrektor ds. technologii i produktu oraz współzałożyciel Aircall

Pierre-Baptiste dołączył do Aircall jako współzałożyciel w 2014 roku, budując od podstaw pierwszą wersję zaplecza i infrastruktury rozwiązania. Pod jego kierownictwem zespół wdraża usługi Aircall na całym świecie, kładąc silny nacisk na niezawodność, jakość głosu i bezpieczeństwo. Pierre-Baptiste posiada tytuł magistra inżyniera uzyskany w Ecole Centrale de Lyon oraz tytuł magistra psychologii przemysłu i organizacji uzyskany na Université Lumière Lyon 2.