Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Jak uchronić imprezę świąteczną w Twojej firmie przed wypadnięciem z torów

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jak uchronić imprezę świąteczną w Twojej firmie przed wypadnięciem z torów

Gdy wychodzimy z globalnej pandemii, a świat stopniowo powraca do nowej normalności, firmy na całym świecie zastanawiają się, jak najlepiej uczcić koniec roku i podnieść morale zespołu. Wśród wielu kwestii do rozważenia jest to, jak utrzymać kontrolę nad firmową imprezą świąteczną, aby była nie tylko świąteczna, ale także bezpieczna i włączająca dla wszystkich.

Zmieniająca się dynamika przyjęć świątecznych

W przeszłości niektóre firmy wahały się z organizacją przyjęć świątecznych z różnych powodów, a jeden z nich został uwydatniony przez ruch #MeToo.

Co więcej, wraz z rozwojem pracy zdalnej, koordynacja spotkań, w których uczestniczyli zarówno pracownicy biurowi, jak i wirtualni, stała się dla wielu firm wyzwaniem. Ta zmiana w dynamice miejsca pracy i logistyce organizacji takich wydarzeń dodała do tradycji kolejne warstwy złożoności.

Wartość osobistych przyjęć świątecznych

Jednak wraz z tym podekscytowaniem pojawia się także wyzwanie dostosowania się do nowej dynamiki. Odrodziło się poczucie oczekiwania na te spotkania, ponieważ dla wielu z nich oznacza to powrót do koleżeństwa i bezpośrednich interakcji społecznych po długich okresach wirtualnych spotkań i izolacji.

Łączenie tradycji z nowoczesnym podejściem

Pomimo tych wyzwań brak świętowania w ogóle wydaje się straconą szansą. W końcu zdecydowana większość pracowników tradycyjnie nie mogła się doczekać tych corocznych spotkań.

Wydarzenia te są okazją do nawiązania więzi, docenienia wzajemnych wysiłków i pożegnania roku w duchu jedności i radości.

Oczywiste jest, że firmowe przyjęcie świąteczne, choć przesiąknięte tradycją, wymaga świeżego podejścia, aby współgrało z dzisiejszymi pracownikami, zapewniając radość i jednocześnie poruszając współczesne problemy.

Sposoby na utrzymanie firmowej imprezy świątecznej pod kontrolą

Jeśli nie chcesz w tym roku być Scrooge’em, jak możesz zorganizować firmowe przyjęcie świąteczne, które będzie zabawne, uroczyste i odpowiednie? Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami.

  • Skoncentruj się na tym, na czym zależy pracownikom. Evite stwierdziła, że ​​spotkania towarzyskie ze współpracownikami i dobre jedzenie to najważniejsze rzeczy, na które pracownicy czekają podczas przyjęcia świątecznego. Stwórz środowisko, w którym będzie mnóstwo czasu na rozmowy i interakcję, oraz zapewnij dużo jedzenia (co pomaga również zapobiegać upijaniu się pijących pracowników).
  • Wyjaśnij oczekiwania. Jeżeli nie omówiłeś jeszcze ze swoim personelem kwestii molestowania seksualnego i innych form molestowania, zrób to przed przyjęciem. (Około 37% pracowników biorących udział w ankiecie Evite było świadkami całowania się współpracowników lub innych romantycznych sytuacji podczas przyjęcia świątecznego). Dobrym pomysłem jest także wysłanie przed przyjęciem e-maila przypominającego wszystkim o oczekiwanych standardach.
  • Kontroluj spożycie alkoholu. Według Evite, w 57% imprez firmowych przynajmniej jeden pracownik pije za dużo i/lub choruje z powodu alkoholu. Jak podaje Drinks Business, istnieje rosnąca tendencja do umiaru lub całkowitego zaprzestania picia, więc być może nie będziesz musiał nawet podawać alkoholu. Jeśli zdecydujesz się na dostarczanie alkoholu, dowiedz się wcześniej, jakie są Twoje problemy z odpowiedzialnością i ogranicz nadmierne pobłażanie, wystawiając bilety na drinki, serwując alkohol tylko przez krótki czas i zatrudniając profesjonalnych barmanów, którzy potrafią rozpoznać, kiedy dana osoba jest narażona na ryzyko przepełnienia. Możesz także pokryć koszty przejazdów Uberem lub taksówką dla pracowników.
  • Niech to będzie sprawa rodzinna. Zapraszanie małżonków i dzieci na przyjęcie świąteczne to świetny sposób na ograniczenie niewłaściwych zachowań i nadmiernego picia. Zastanów się nad potraktowaniem imprezy bardziej jak pikniku firmowego, z miejscem dziennym, bardziej swobodną atmosferą i zajęciami przyjaznymi rodzinie, takimi jak malowanie twarzy, opowiadanie historii lub wykonywanie świątecznych rękodzieł, aby zapewnić dzieciom rozrywkę. (Jeśli wynajmujesz zespół rozrywkowy, np. komika, klauna, zespół lub DJ-a, sprawdź wcześniej, czy ich występ jest odpowiedni dla całej rodziny i nie zawiera sugestywnej muzyki ani potencjalnie obraźliwych dowcipów.)
  • Skoncentruj się na przyjemnych doświadczeniach. Tradycyjne świąteczne imprezy biurowe mogą stać się dość nudne, a pracownicy są mniej narażeni na kłopoty, gdy zaplanowano zajęcia, w których można wziąć udział. Organizuj głupie gry i konkursy, takie jak konkurs na brzydki sweter bożonarodzeniowy/chanukowy, i oferuj nagrody.
  • Zaangażuj pracowników zdalnych. Jeśli Twoi zdalni pracownicy nie są wystarczająco blisko, aby przyjść na imprezę, nadal istnieją sposoby, aby poczuli się częścią uroczystości. Korzystaj z wideokonferencji, aby dzielić się przemówieniami i toastami na przyjęciu. Stwórz konkursy, w których będą mogli brać udział na odległość; na przykład mogą publikować zdjęcia swoich brzydkich świątecznych swetrów. Udostępnij zdjęcia z imprezy w Internecie, aby zdalni pracownicy mogli zobaczyć zabawę. Wreszcie, ponieważ nie wydajesz pieniędzy na jedzenie i napoje dla pracowników zdalnych podczas wydarzenia, warto wysłać im „pakiet opieki” pełen gadżetów lub kartę podarunkową, którą mogą wykorzystać do samodzielnej wakacyjnej zabawy.
🔥 Empfohlen:  Detergent do prania w dużych ilościach: najlepsze oferty na nieskazitelne miejsce pracy

Lista kontrolna firmowych przyjęć świątecznych

W miarę jak firmy przygotowują się do sezonu świątecznego, planowanie udanego przyjęcia świątecznego wiąże się z połączeniem tradycyjnych elementów i nowych kwestii. Oto lista kontrolna, dzięki której Twoje przyjęcie świąteczne pozostanie niezapomniane, przyjemne i wolne od incydentów.

Szczegóły rozważenia
Zainteresowania pracowników Zapewnij zwierzętom wiele okazji do spotkań towarzyskich i zapewnij różnorodne pożywienie.
Ustalanie oczekiwań Komunikuj standardy zachowania, zwłaszcza dotyczące molestowania.
Zarządzanie alkoholem Rozważ umiar, zapewnij bilety na drinki, zatrudnij profesjonalnych barmanów.
Transport Pokryj koszty transportu, takie jak przejazdy Uberem lub taksówką, aby zapewnić bezpieczeństwo.
Integracja rodzinna Poproś członków rodziny, aby minimalizowali niewłaściwe zachowanie i wspierali społeczność.
Rozrywka Zaplanuj zajęcia przyjazne rodzinie; upewnij się, że rozrywka jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.
Angażuj pracowników zdalnych Korzystaj z wideokonferencji, udostępniaj zdjęcia, twórz zdalnie włączające konkursy.
Prezenty dla pracowników zdalnych Wyślij paczki pielęgnacyjne lub karty podarunkowe, ponieważ nie będą one brały udziału w uczcie na miejscu.

Wigilia firmowa może i uległa zmianie, ale nadal jest to tradycja, którą warto podtrzymywać. Wykonując powyższe kroki, możesz zapewnić każdemu imprezę, która będzie dobrą zabawą.Table of Contents