Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Jak utrzymać zespół wioślarski we właściwym kierunku

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jak utrzymać zespół wioślarski we właściwym kierunku

Odnoszącą sukcesy małą firmę można porównać do odnoszącego sukcesy zespołu załogi. W tym sporcie ośmiu sportowców współpracuje, a jedynym celem jest szybka jazda. Jednak każde miejsce jest strategicznie wypełnione sportowcem, który może wykonać określone zadanie. Niektórzy są odpowiedzialni za ustalanie tempa łodzi, podczas gdy inni odpowiadają za sterowanie lub tworzenie przyczepności w wodzie.

Chociaż Twój zespół w pracy może składać się z więcej lub mniej niż ośmiu osób, różnorodne zadania każdego członka są porównywalne. Będziesz mieć w zespole członków, którzy są ostrożni i sumienni przy każdym zadaniu, a także tych, którzy potrafią myśleć całościowo. Będziesz mieć naturalnych współpracowników grupowych i nastawionych na współpracę pracowników, dla których najważniejsza jest szybkość i wydajność. Kluczem do prosperowania firmy jest zapewnienie, że wszyscy w zespole dążą do tego samego celu.

Łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ponieważ niektóre osoby mogą mieć motywację własną niż inne. W tym momencie na scenę wkracza terytorializm, gdy członkowie zespołu zaczynają walczyć o aprobatę i plotkować o innych współpracownikach. Unikanie tej sytuacji może być trudne, szczególnie w odległych lub hybrydowych miejscach pracy, ale jest możliwe. Poniżej znajdują się trzy wskazówki, które pomogą Twojemu zespołowi małej firmy podążać we właściwym kierunku, bez względu na przeszkody, jakie możesz napotkać.

1. Stwórz synergię i wyrównanie

Przede wszystkim silny zespół działa synergicznie i jest zgrany. Synergia jest elementem pracy zespołowej, kładącym nacisk na współpracę członków ze sobą. Synergiczny zespół przewidzi i antycypuje kolejny krok, płynnie postępując naprzód. Synergia prowadzi do lepszej wydajności i ogólnie lepszej pracy zespołowej.

Z synergią powiązane jest strategiczne dostosowanie, które pomaga zapewnić, że wszyscy członkowie zespołu współpracują na rzecz tego samego wspólnego celu. W idealnym przypadku proces ten odbywa się od góry do dołu, a dyrektor generalny przekazuje wizję wszystkim pracownikom. Wszyscy w zespole skupiają się na tym samym celu i rozumieją, dlaczego i jak go osiągnąć. Dzięki temu pracownicy wiedzą, że ich praca ma znaczenie dla całej firmy. Zaangażowanie pracowników wzrasta, ponieważ teraz wiedzą, jak ich codzienne zadania przekładają się na osiągnięcie głównych celów firmy.

🔥 Empfohlen:  40 pomysłów na kostiumy na Halloween w biurze, które pozwolą stworzyć upiorne miejsce pracy

Podstawowym elementem synergii i strategicznego dostosowania jest zaufanie. Budowanie zaufania w zespole sprawia, że ​​każdy czuje się komfortowo i jest otwarty na dzielenie się. Zachęca i wspiera współpracę oraz innowacje. Świetnym sposobem na stworzenie atmosfery zaufania są zajęcia integracyjne, takie jak drużynowa wycieczka golfowa lub wolontariat. Zaufanie nie pojawia się z dnia na dzień, ale budowanie go z czasem umożliwi synergię i dostosowanie.

2. Otwarta komunikacja

Komunikacja jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu każdego zespołu, ponieważ bez niej poszczególne osoby zostaną odizolowane i nie będą w stanie uczyć się od siebie nawzajem. Członkowie zespołu mogą się zirytować, że inny członek nie potrafi czytać w ich myślach i przewidywać ich oczekiwań. Otwarta komunikacja temu zapobiega. Umożliwia także wszystkim pracownikom, niezależnie od ich pochodzenia i tytułu, inicjowanie rozmów i inicjowanie nowych pomysłów. Pomaga firmie rozwijać się, wzbudzając poczucie odpowiedzialności wśród członków zespołu i zachęcając ich do ciężkiej wspólnej pracy.

Otwarta komunikacja obejmuje regularne spotkania z poszczególnymi członkami zespołu i całym zespołem. Każde odprawa powinna mieć ramy lub program, aby pracownicy wiedzieli, czego się spodziewać. W przypadku spotkań jeden na jednego poszczególne osoby powinny czuć się komfortowo, omawiając wszelkie stojące przed nimi wyzwania. Może to być ilość pracy w kolejce lub trudności we współpracy z innym członkiem zespołu. Spotkania zespołu powinny koncentrować się na kwestiach, które będą miały wpływ na cały zespół, takich jak nowe procesy lub cele w zakresie terminów.

Jak najlepiej ułatwić otwartą komunikację? Słuchając. Daj swoim pracownikom czas i przestrzeń na reakcję, zamiast spieszyć się od jednego punktu programu spotkania do następnego. Zapytaj ich wprost, jakie jest ich obciążenie pracą lub jak rozwiązaliby problem w innym dziale. Ten rodzaj dialogu pokazuje, że chcesz ich wysłuchać i cenisz ich opinie.

🔥 Empfohlen:  Jak zostać gospodarzem Airbnb

3. Zatrudniaj mądrze

Na koniec wspólne wiosłowanie w tym samym kierunku zaczyna się od tego, kto jest w twojej drużynie. Jeśli jesteś małą firmą, łatwo może być obsadzić zespół osobami, które mają najbardziej imponujące CV. Chociaż ci pracownicy mogą posiadać najwyższe kwalifikacje, mogą nie posiadać umiejętności miękkich, których potrzebuje Twój zespół.

Mądre zatrudnianie oznacza, że ​​przy obsadzaniu wolnych stanowisk wykracza się poza wcześniejsze wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Będziesz chciał rozważyć, czy dana osoba będzie pasować do kultury, czy też będzie dodatkiem kulturowym. Osoba dopasowana kulturowo to osoba, która od razu wskoczy do firmy z niewielkimi zmianami lub bez nich. Mają przygotowanie do wykonania tej pracy i zrobienia jej dobrze. Ich wartości odpowiadają wartościom firmy i nie kwestionują typowego działania – dosłownie pasują!

Z drugiej strony, dodatek kulturowy to ktoś, kto popchnie firmę do przodu, wnosząc coś nowego do mieszanki. Mogą pochodzić z różnych środowisk lub mieć doświadczenie z zupełnie innej branży. Ich wcześniejsze doświadczenia zapewnią świeże perspektywy, a kwestionowanie sposobu, w jaki się coś robi, może zapoczątkować zmiany na lepsze. Zatrudnienie osoby pasującej do kultury lub osoby dodającej kulturę ma różne zalety. Zanim wyślesz list z ofertą, po prostu dowiedz się, czego potrzebuje Twój zespół.

Wygładzanie wód

Utrzymanie zespołu w ciągłym rozwoju nie zawsze jest łatwe. Wody mogą czasami być mętne i mogą pojawiać się zagrożenia. Jednak mając na uwadze te wskazówki, Ty i Twój zespół będziecie mogli płynnie kontynuować zadanie, mając w zasięgu wzroku główny cel.


Table of Contents