Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jak uzyskać pożyczkę biznesową z banku: odkrywanie tajemnic
Zrozumienie, jak uzyskać pożyczkę biznesową z banku, jest niezbędne dla wielu właścicieli małych firm. Jeśli prowadzisz firmę od roku i masz dokumentację finansową wykazującą rentowność, masz duże szanse na zabezpieczenie pożyczki dla małych firm od tradycyjnych pożyczkodawców, takich jak banki lub spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.
Start-upy mogą także zabezpieczać kredyty bankowe, czasami korzystając z pożyczek osobistych. Ponieważ pożyczka osobista może być niezabezpieczona, nie będziesz musiał wykorzystywać aktywów biznesowych jako zabezpieczenia.
Wybór pożyczki osobistej? Dobrym pomysłem jest posiadanie firmowych kart kredytowych z tego samego banku. Regularne, terminowe płatności miesięczne mogą zwiększyć Twoją osobistą zdolność kredytową, przygotowując Cię do przyszłej pożyczki biznesowej.
Oto słowo od Andrew Cartwrighta na temat tego, jak małe firmy i osoby samozatrudnione mogą uzyskać finansowanie działalności w 3 dni:
Następnie przyjrzyjmy się szczegółom zabezpieczenia tradycyjnego kredytu bankowego dla Twojej firmy.
Czy warto ubiegać się o kredyt biznesowy w tradycyjnym banku?
Istnieje wiele opcji pożyczek biznesowych innych niż tradycyjni pożyczkodawcy.
Czy warto udać się do banku?
Plusy:
- Pożyczki terminowe mają zazwyczaj dłuższy czas spłaty niż spłaty pożyczek od pożyczkodawców internetowych
- Jeśli wybierzesz bank stowarzyszony i zatwierdzony przez Small Business Administration, wszystkie Twoje dane finansowe będą już zapisane. Oznacza to, że będziesz gotowy uzyskać dostęp do programów SBA, a nawet ofert pomocy w przypadku klęsk żywiołowych, takich jak pomoc oferowana podczas pandemii.
- Pożyczki SBA mają zazwyczaj niższą stopę procentową.
- Dzięki dobrym finansom firmy i udowodnionym dodatnim przepływom środków pieniężnych proces zatwierdzania pożyczki biznesowej może być krótki i płynny.
Cons:
- Proces zatwierdzania finansowania małych firm będzie najprawdopodobniej dłuższy niż w przypadku pożyczkodawców internetowych.
- Jeśli masz zły kredyt, albo wynik kredytowy Twojej firmy, albo osobistą historię kredytową, jest mało prawdopodobne, że otrzymasz pożyczkę.
- Twoja instytucja finansowa będzie wymagać opłat za wniosek o pożyczkę i innych kosztów w procesie zatwierdzania.
- Uzyskanie pożyczki SBA zwykle wymaga dodatkowych dokumentów, takich jak dokumentacja majątku przedsiębiorstwa.
Rodzaje kredytów biznesowych oferowanych przez banki
Rodzaj pożyczki, o którą należy się ubiegać, zależy od potrzeb Twojej firmy.
Istnieją 3 główne rodzaje kredytów bankowych dla małych firm oferowanych przez pożyczkodawców biznesowych:
- Pożyczki terminowe – w przypadku tego rodzaju pożyczki ustala się kilka elementów – kwotę pożyczonych pieniędzy, miesięczną kwotę płatności, liczbę miesięcznych płatności i roczną stopę procentową. W przypadku pożyczki terminowej płatności są stałe miesięczne.
- Pożyczki gwarantowane SBA – w ramach oferty pożyczek SBA dostępne są dodatkowe rodzaje pożyczek i opcji finansowania: Kapitał obrotowy – zazwyczaj okres spłaty kredytu obrotowego wynosi od 7 do 10 lat. Pożyczka na sprzęt – może pomóc właścicielom małych firm zwiększyć swoje aktywa biznesowe. Warunki pożyczki są zwykle udzielane na 10 lat. Pożyczka na nieruchomość – w zależności od raportu kredytowego Twojej firmy, okres pożyczki może wynosić do 25 lat.
- Biznesowa linia kredytowa – jest podobna do biznesowej karty kredytowej, ale ma lepsze oprocentowanie. Linia kredytowa to w zasadzie pożyczka niezabezpieczona z ustaloną odnawialną linią kredytową i limitem, opartym na przepływach pieniężnych Twojej firmy. Płacisz odsetki tylko od wyciągniętych pieniędzy. Jest to dobry wybór, jeśli oczekujesz na uregulowanie należności.
Jak uzyskać kredyt bankowy dla firmy
Zatwierdzonych jest tylko około 15% większości pożyczek dla małych firm. Dla właściciela małej firmy może to być zniechęcająca statystyka. Możesz jednak podjąć kroki, aby zwiększyć swoje szanse na zatwierdzenie i najlepsze warunki pożyczki biznesowej.
1. Napisz lub zaktualizuj swój biznesplan.
Zwięzły, informacyjny biznesplan wyróżnia Cię jako profesjonalnego właściciela firmy. Jest to niezbędna część procesu kredytowego w banku. Biznesplan szczegółowo opisuje wydatki operacyjne firmy, profil kredytowy firmy i długoterminowe cele biznesowe. Wielu pożyczkodawców wymaga ich jako części wniosku o pożyczkę biznesową.
2. Jak wykorzystasz pożyczkę?
Do wniosku dołącz krótki list opisujący, dlaczego potrzebujesz pieniędzy z pożyczki.
3. Jakiego rodzaju pożyczki potrzebujesz?
Upewnij się, jaki rodzaj umowy pożyczki jest dla Ciebie najlepszy i który z pożyczkodawców dla małych firm oferuje ten typ.
4. Oczyść wyniki kredytowe
Jeśli masz złą ocenę w głównych biurach informacji kredytowej lub na podstawie osobistej oceny zdolności kredytowej, podejmij kroki, aby ją poprawić. Banki mają minimalną liczbę punktów kredytowych, które zaakceptują przed rozpatrzeniem wniosku o pożyczkę.
5. Organizuj dokumentację finansową
Upewnij się, że masz wszystkie dokumenty potrzebne do potwierdzenia historii kredytowej Twojej firmy, takie jak wyciągi bankowe, transakcje firmową kartą kredytową i zeznania podatkowe.
6. Sieć
Skontaktuj się z innymi właścicielami małych firm, aby zobaczyć, jakich pożyczkodawców polecają.
7. Umów się na spotkanie z pożyczkodawcą
Bezpośrednia rozmowa może zapewnić jasność, pozwolić na zadawanie pytań i nawiązać kontakt z pożyczkodawcą.
Tabela kroków zapewniających zabezpieczenie kredytu bankowego dla Twojej firmy
Poruszanie się po procesie zabezpieczenia kredytu bankowego dla Twojej firmy wymaga skrupulatnego przygotowania i jasnej strategii. Poniżej znajduje się przewodnik krok po kroku w formie tabeli, który zwiększy Twoje szanse na zatwierdzenie pożyczki:
Krok | Opis | Dlaczego jest to ważne |
1. Biznesplan | Szczegółowy zarys wydatków operacyjnych Twojej firmy, profilu kredytowego i celów długoterminowych. | Wykazuje profesjonalizm i zapewnia pożyczkodawcom kompleksowe spojrzenie na Twoją firmę. Wielu pożyczkodawców wymaga tego w ramach procesu składania wniosku. |
2. Cel pożyczki | Krótki list zawarty we wniosku, opisujący, dlaczego potrzebujesz pożyczki. | Zapewnia pożyczkodawcom jasność co do sposobu wykorzystania środków, pomagając im ocenić rentowność i cel pożyczki. |
3. Rodzaj pożyczki | Poznaj najlepszą umowę pożyczki dla swoich potrzeb i zidentyfikuj pożyczkodawców oferujących ten konkretny typ. | Zapewnia, że wybierasz właściwy rodzaj finansowania, który jest zgodny z Twoimi celami biznesowymi i zwiększa Twoje szanse na zatwierdzenie. |
4. Ocena kredytowa | Monitoruj i poprawiaj swoją zdolność kredytową zarówno biznesową, jak i osobistą. | Ocena zdolności kredytowej określa Twoją zdolność kredytową. Wyższy wynik może skutkować lepszymi warunkami i oprocentowaniem pożyczki. Wiele banków ma próg punktacji kredytowej przy rozpatrywaniu wniosków kredytowych. |
5. Dokumentacja finansowa | Organizuj dokumenty potwierdzające historię kredytową Twojej firmy: wyciągi bankowe firmy, transakcje kartą kredytową i zeznania podatkowe. | Posiadanie zorganizowanej i kompleksowej dokumentacji finansowej ułatwia proces ubiegania się o pożyczkę i zapewnia pożyczkodawcom jaśniejszy obraz kondycji finansowej Twojej firmy. |
6. Tworzenie sieci | Nawiąż kontakt z innymi właścicielami małych firm, aby uzyskać rekomendacje dotyczące pożyczkodawców. | Rekomendacje innych osób mogą skierować Cię do wiarygodnych pożyczkodawców i dać wgląd w to, które instytucje mają doświadczenie we wspieraniu firm takich jak Twoja. |
7. Umów się na spotkanie z pożyczkodawcą | Umów się na spotkanie twarzą w twarz, aby omówić swoje potrzeby i zastosowanie. | Bezpośrednia rozmowa może zapewnić jasność, pozwolić na zadawanie pytań i nawiązać kontakt z pożyczkodawcą. Ten osobisty kontakt może odegrać zasadniczą rolę w dalszym rozpatrywaniu wniosku o pożyczkę. |
Wskazówki dotyczące uzyskania kredytu bankowego dla firmy
Oto, jak pomóc aplikacji przenieść się na szczyt stosu:
- Ubierz się odpowiednio – Ubierz się tak, jakbyś także był zatrudniony w banku. Zaprezentuj profesjonalny wygląd.
- Przećwicz swoją ofertę – poproś przyjaciela lub członka rodziny o pełnienie funkcji specjalisty ds. pożyczek.
- Poproś kogoś o sprawdzenie Twojego biznesplanu.
- Upewnij się, że masz całą niezbędną dokumentację finansową i że jest ona uporządkowana.
- Nie pokazuj się tak po prostu. Umówić się na spotkanie. Zapytaj wówczas, w jaki sposób urzędnik ds. pożyczek chciałby przedstawić dokumentację finansową. Urzędnik ds. pożyczek może chcieć wcześniej przejrzeć dokumenty przesłane pocztą w formie papierowej lub załączone do wiadomości e-mail.
Kiedy jest dobry moment na złożenie wniosku o kredyt dla małej firmy w banku?
Optymalny moment na złożenie wniosku o pożyczkę dla małej firmy to:
- Twoja firma ma stały i możliwy do udowodnienia przepływ środków pieniężnych.
- Prowadzisz dokładną dokumentację finansową i potrafisz wykazać rentowność biznesu.
- Twoja zdolność kredytowa (zarówno biznesowa, jak i osobista, jeśli dotyczy) jest dobra.
- Masz jasny plan lub cel pożyczki, niezależnie od tego, czy chodzi o rozbudowę, zakup sprzętu, czy pokrycie kosztów operacyjnych.
- Warunki gospodarcze są sprzyjające, a stopy procentowe stosunkowo niskie.
Kiedy już ocenisz te czynniki i zdecydujesz, że to właściwy moment, umówienie się na spotkanie z doradcą ds. kredytów bankowych jest kluczem do szczegółowego omówienia Twoich potrzeb i wniosku.
Czy trudno jest uzyskać pożyczkę dla małej firmy w banku?
Tylko 15% wniosków zostaje zaakceptowanych. Wiele z nich zostaje odrzuconych ze względu na ich niekompletność. Przy odpowiedniej dokumentacji i profesjonalizmie można otrzymać pożyczkę biznesową.
W jakim banku najłatwiej uzyskać kredyt na działalność gospodarczą?
Liczby, oparte na liczbie zatwierdzeń kredytów biznesowych, oto najlepsi pożyczkodawcy: Bank of America, JP Morgan Chase, Wells Fargo, Citibank, PNC i US Bank.
Ile pożyczy Ci bank na działalność gospodarczą?
Kwota, którą możesz uzyskać, zależy od Twojej zdolności kredytowej, aktywów biznesowych i przepływów pieniężnych i nie tylko. Pamiętaj, że liczba ta może się zmieniać w zależności od liczby lat Twojej działalności i ogólnej stabilności finansowej Twojej firmy.
CZYTAJ WIĘCEJ: