Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Jak wybrać najlepszą usługę marketingu e-mailowego dla swojej małej firmy

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jak wybrać najlepszą usługę marketingu e-mailowego dla swojej małej firmy

Jeśli nie masz dobrego programu do marketingu e-mailowego, nie masz dobrego programu marketingowego – i kropka. Raport Custory, firmy zajmującej się analizą marketingową z siedzibą w Nowym Jorku, z 2013 r. wykazał, że 7,5 procent wszystkich pozyskanych klientów pochodzi z marketingu e-mailowego, co jest lepsze niż Facebook czy Twitter i stanowi czterokrotny wzrost od 2009 r. Wzrost ten wynosi tylko będę kontynuować.

Aby jednak mieć świetny program do marketingu e-mailowego, musisz mieć w swoim arsenale odpowiednią usługę marketingu e-mailowego. Wybór ten nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Istnieją dziesiątki opcji i tylko po ocenie potrzeb i kierunku Twojej firmy będziesz wiedział, która z nich będzie najlepsza dla Twojego startupu. Oto jak to zrobić:

Zdefiniuj swoje cele marketingowe

Zależy mi na działaniu, ale działanie nie jest skuteczne, jeśli nie jest ukierunkowane. Zacznij od ustalenia, jakie są Twoje kluczowe potrzeby marketingowe i do czego ma Ci służyć marketing e-mailowy.

Czy jesteś na etapie, na którym chcesz budować zaangażowanie i widoczność poprzez zachęcanie do rejestracji i wysyłanie newslettera? A może planujesz zwiększyć sprzedaż i konwersje, wykorzystując kampanię e-mailową do konwersji klientów i bezpośredniego linkowania do Twojego katalogu sprzedażowego? Ponieważ wszystkie usługi marketingu e-mailowego mają różne funkcje i ceny, znajomość Twoich dokładnych potrzeb pozwoli Ci zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i kłopoty.

Jednym z ważnych celów jest upewnienie się, że Twoja kampania e-mailowa jest czytelna zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach stacjonarnych. Coraz więcej klientów jest w ruchu, a wybór usługi umożliwiającej optymalizację pod kątem urządzeń mobilnych jest kluczowym elementem udanego planu marketingowego.

Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowej pomocy w zakresie rozwoju i strategii kampanii, niektóre usługi marketingu e-mailowego oferują profesjonalne usługi konsultingowe dotyczące kampanii. Chociaż usługi te mogą być drogie, mogą również pomóc uniknąć niewłaściwego wykorzystania czasu i pieniędzy, jeśli masz niewielki personel lub potrzebujesz pomocy eksperta.

🔥 Empfohlen:  3 solidne powody, dla których potrzebujesz unikalnej nazwy firmy

Kiedy już poznasz swoje potrzeby, sprawdź, które usługi pomogą Ci najskuteczniej je zaspokoić.

Aby znaleźć usługę marketingu e-mailowego, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, przejrzyj szereg opcji wymienionych tutaj.

Przejrzyj swoje koszty

Jako startup wiesz już, że koszty są ważnym czynnikiem przy każdej decyzji biznesowej. W rezultacie koszty związane z usługą marketingu e-mailowego muszą zostać dokładnie sprawdzone i zrównoważone pod kątem potencjalnego zwrotu.

Nie oznacza to jednak, że powinieneś automatycznie skorzystać z najtańszej możliwej usługi. Nowi przedsiębiorcy często popełniają błąd, przeinwestując lub niedoinwestując. Kluczem do trafnego inwestowania jest wybór produktu, który daje największe prawdopodobieństwo, że przyniesie Twojej firmie dodatni zwrot.

Struktury cenowe usług marketingu e-mailowego zwykle korzystają z miesięcznej opłaty zależnej od liczby posiadanych subskrybentów. Usługi zazwyczaj mają minimalne i maksymalne wartości planu, ale większość oferuje również niestandardowe plany dla dużych abonentów. Tak czy inaczej, dobrze jest wybrać usługę, z której nie będziesz musiał w najbliższej przyszłości wyrastać.

Bezpłatne wersje próbne to kolejny ważny sposób oceny stosunku kosztów do korzyści w przypadku usług marketingu e-mailowego. Gdy zawęzisz wybór do dwóch lub trzech, skorzystaj z bezpłatnych wersji próbnych i sprawdź, czy usługa wydaje się intuicyjna, łatwa w obsłudze i skuteczna dla Twoich potrzeb. Pomoże Ci to uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy na program, który okaże się nieodpowiedni.

Kolejnym ważnym elementem kosztów jest obsługa klienta świadczona przez firmę. Warto zapłacić więcej za bardziej przystępną i wysoko ocenianą obsługę klienta. Zastanów się, czy potrzebujesz wsparcia 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i czy wsparcie przez e-mail, czat na żywo lub samouczki są ważne dla Twojego startupu.

Uzyskaj świetną analizę

Marketing e-mailowy — jak wszystkie inicjatywy marketingowe — wymaga szeroko zakrojonych testów, aby sprawdzić, czy szablony i kopie, których używasz, są skuteczne. Bez doskonałej analizy nie będziesz mieć danych potrzebnych do przeprowadzenia tych testów.

🔥 Empfohlen:  Jak zostać kierowcą Lyft: przewodnik krok po kroku

Większość usług marketingu e-mailowego zapewnia bezpłatną, podstawową, samoobsługową analizę wskaźników, takich jak współczynnik otwarć, kliknięcia linków i współczynnik rezygnacji z subskrypcji. To powiedziawszy, nie są to jedyne wskaźniki, które chcesz śledzić. Hubspot udostępnia świetną listę kluczowych wskaźników marketingu e-mailowego, w tym współczynniki konwersji, przekazywanie, rozwój listy, wygenerowane leady i ogólny zwrot z inwestycji. Jeśli usługa marketingu e-mailowego nie zapewnia zasobów potrzebnych do śledzenia tych wyników, nie jest ona odpowiednia dla Twojej firmy.

Zastanów się, czy chcesz zintegrować się z Google Analytics, czy też potrzebujesz w ramach swojego planu profesjonalnych usług doradztwa analitycznego. Nie wszystkie usługi marketingu e-mailowego obejmują te funkcje, dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy wziąć to pod uwagę.

Wybór najlepszej usługi marketingu e-mailowego dla Twojej małej firmy jest ważną częścią miksu marketingowego każdego startupu. Biorąc pod uwagę cele marketingowe, koszty i potrzeby analityczne, z łatwością dokonasz najlepszego wyboru dla swojej firmy.

Jaka jest najważniejsza funkcja, którą lubisz w swojej usłudze e-mail marketingu?