Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Jak założyć blog, który zarabia pieniądze w 2023 roku

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jak założyć blog, który zarabia pieniądze w 2023 roku

Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było zgłosić się do fizycznego biura od 9 do 5, aby zarobić. Dzięki rozwojowi mediów społecznościowych i uzależnieniu ludzi od Internetu, możesz teraz zarabiać pieniądze w domu poprzez blogowanie.

Blogowanie odnosi się do pisania, które jest publikowane online. Tradycyjnie blogi były okazją dla osób prywatnych do pisania wpisów w stylu pamiętnika, ale obecnie są one włączone do witryn internetowych należących do firm.

Cechami charakterystycznymi blogowania są nieformalny język, częste aktualizacje i możliwość zaangażowania czytelników w treść i autora.

Według Rzeczywiście, blogerzy zarabiają średnio 39 186 USD rocznie. Kwota, którą zarobisz, gdy zostaniesz blogerem, zależy od wielu czynników, a mianowicie od lat doświadczenia, wybranej niszy, wielkości odbiorców i jakości ruchu cyfrowego.

Im większa jest twoja publiczność, tym więcej masz możliwości zarobienia.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak założyć bloga, który zarabia w tym roku.

Dlaczego warto założyć bloga

Jednym z głównych powodów, dla których powinieneś założyć bloga, jest to, że możesz go używać do zarabiania pieniędzy. W rzeczywistości można zarabiać na swoim blogu — wiele osób na całym świecie robi to od lat.

Możesz nawet używać swojego bloga do zarabiania pasywnego dochodu, co oznacza, że ​​Twój blog generuje dla Ciebie dochód, nawet jeśli śpisz lub pracujesz na pełny etat.

Blogowanie poprawia również zdolność pisania. Jasne, początek może wydawać się niezręczny i przytłaczający, ale gdy zaczniesz pisać pełną parą, zauważysz, że pisanie stanie się proste. Rozwiniesz unikalny styl pisania, a słowa będą płynnie płynąć.

Uczenie się jak zostać blogerem otwiera również możliwości wyposażenia się w nowe umiejętności. Dowiesz się, jak projektować dla WordPress, pisać dla różnych odbiorców, ćwiczyć optymalizację wyszukiwarek lub SEO oraz tworzyć grafiki internetowe poprzez blogowanie.

Po drodze zapoznasz się również z marketingiem w mediach społecznościowych, zarządzaniem treścią i hostingiem witryn.

Jak zarabiać na blogowaniu

Jeśli jesteś ciekawy jak założyć bloga i zarabiać pieniądze, dobra wiadomość — masz kilka opcji do wyboru. Gdy zaczniesz blogować, będziesz mieć swobodę, co oznacza, że ​​możesz tworzyć treści do różnych celów.

Marketing afiliacyjny

Marketing afiliacyjny działa poprzez włączenie śledzonych linków partnerskich do Twojego bloga. Możesz zarobić niewielką prowizję za każdym razem, gdy czytelnik kliknie witrynę polecaną przez Ciebie na Twoim blogu i dokona zakupu.

Te linki afiliacyjne przekierują czytelników do strony internetowej marki, a prowizja, którą otrzymasz, jest ich sposobem na powiedzenie „dziękuję” za skierowanie czytelników na ich stronę.

Reklamy

Innym sposobem zarabiania pieniędzy poprzez blogowanie jest sprzedaż powierzchni reklamowej. Zarabianie na swoim blogu za pomocą platform reklamowych pozwala zarobić od 2 do 5 USD za każde 1000 odsłon. Gdy Twój blog uzyska 10 000 wyświetleń dziennie, możesz wygenerować dochód od 20 do 50 USD.

Aby rozpocząć, możesz dołączyć do wielu sieci reklamowych, ale Google AdSense jest jedną z najpopularniejszych usług wśród blogerów. Dołączenie jest bezpłatne, umożliwia modyfikowanie reklam w oparciu o projekt Twojej witryny i umożliwia wyświetlanie reklam w różnych witrynach przy użyciu jednego konta AdSense.

Powiązany: Zarabiaj na reklamowaniu i publikowaniu reklam.

Sprzedawaj własne produkty lub usługi

Czy chcesz zwiększyć ruch w swoim sklepie eCommerce? Następnie dodaj swój sklep eCommerce do swojej witryny. Blogi, które tutaj publikujesz, mogą być wykorzystane do budowania Twojej marki, zdobywania zaufania odbiorców i generowania ruchu organicznego w Twoim sklepie internetowym.

🔥 Empfohlen:  Jak rozpocząć hodowlę raków

Jednym z blogerów, któremu udało się sprzedać produkty za pośrednictwem swojej strony internetowej, jest Adam Enfroy. Zarabia pięć cyfr miesięcznie.

Kluczem do sukcesu jest zrozumienie potrzeb odbiorców i prezentowanie na blogu produktów, które im odpowiadają.

Posty sponsorowane to posty na blogach, za których tworzenie i publikowanie online ludzie lub marki płacą. Działają jako advertoriale, ponieważ są płatnymi reklamami napisanymi w stylu redakcyjnym.

Niezależnie od tego, czy planujesz blogować o ulepszaniu domu, finansach osobistych czy modzie, marki mogą kontaktować się z Tobą w celu tworzenia sponsorowanych postów na temat ich produktów lub usług.

Ale ponieważ wciąż jesteś nowicjuszem w blogowaniu, zastanów się nad dotarciem do lokalnych firm i zapytaj je, czy są otwarte na sponsorowany post na Twoim blogu.

Nie zapomnij wspomnieć, ilu obserwujących ma Twój blog i jaki jest dzienny ruch online.

Jak założyć bloga i zarabiać pieniądze

Teraz, gdy wiesz, jak zarabiać na blogowaniu, nadszedł czas, aby zakasać rękawy i założyć bloga.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, uczenie się jak założyć bloga za darmo jest łatwe — o ile jesteś gotów poświęcić czas i wysiłek podczas tego procesu.

Krok 1: Wybierz niszę i zdefiniuj swoich odbiorców

Twoja podróż jako blogera zaczyna się od wybrania niszy. Mówiąc najprościej, nisza blogowa to konkretny temat, o którym chcesz pisać najczęściej lub wyłącznie na swoim blogu.

Wybierając niszę, wypisz wszystkie tematy, które Cię interesują i o których chcesz rozmawiać. Możesz tu wymienić dowolną liczbę tematów — możesz nawet uwzględnić na liście zainteresowania zawodowe i osobiste.

Te punkty mogą pomóc zawęzić opcje:

 • Pomyśl o rzeczach, które kochasz robić w wolnym czasie. Na przykład, czy lubisz grać w gry wideo lub lubisz gotować? Czy czerpiesz radość ze spędzania czasu ze swoimi zwierzakami?
 • Zastanów się, czego chcesz się nauczyć. Na przykład, czy aspirujesz do robienia świec zapachowych i założenia własnego sklepu w przyszłości? Czy jesteś zainteresowany nauką kodowania?

Po wybraniu niszy, o której chcesz pisać, możesz kontynuować i zdefiniować odbiorców.

Kiedy wiesz, dla kogo piszesz, łatwiej będzie ci ulepszać swojego bloga, ponieważ będziesz miał lepsze pojęcie o tym, kim są twoi odbiorcy docelowi, jakie są ich wspólne problemy i jak twój blog może dostarczać rozwiązania.

Krok 2: Wybierz platformę do blogowania

W tym momencie musisz sprawdzić różne platformy blogowe i wybrać oprogramowanie do zarządzania blogami, którego będziesz używać. Masz kilka opcji do wyboru, więc poświęć trochę czasu na rozważenie zalet i wad każdej z nich.

Według tych Statystyka, WordPress jest najpopularniejszą technologią używaną przez blogerów na całym świecie, z ponad 90% udziałem w rynku w samych Stanach Zjednoczonych. Ta platforma jest łatwa w instalacji, konfiguracji i obsłudze oraz jest tania i przyjazna dla SEO.

Korzystanie z bezpłatnych witryn do blogowania jest kuszące, ale platformy te wiążą się z ograniczeniami, mianowicie nazwa Twojego bloga jest ustawiona jako subdomena (na przykład twójblog.tumblr.com) i podlegasz licznym zasadom i przepisom.

Krok 3: Wybierz platformę hostingową

Platforma hostingowa, którą wybierzesz, ma wpływ na sukces Twojego bloga. Po pierwsze, wpływa to na szybkość ładowania Twojej witryny. Korzystaj z platformy hostingowej, której ładowanie trwa zbyt długo, a Twoi odbiorcy opuszczą Twoją witrynę bez czytania Twojego bloga.

Wybierając platformę hostingową, weź pod uwagę następujące kwestie:

 • Łatwość użycia: Założenie bloga powinno obejmować tylko kilka kliknięć.
 • Wartość: Upewnij się, że platforma oferuje doskonałą obsługę klienta w przystępnej cenie.
 • Pokój do uprawy: Platforma powinna oferować różne funkcje, które pozwolą Ci rozpocząć, prowadzić i rozwijać swojego bloga.
 • Bezpieczeństwo: Poszukaj platformy hostingowej, która zawiera bezpłatny certyfikat SSL, aby zapewnić bezpieczeństwo danych czytelników.
🔥 Empfohlen:  Recenzja UpVoice 2023: Zarabiaj pieniądze przeglądając media społecznościowe

Krok 4: Utwórz nazwę swojego bloga

Biorąc pod uwagę liczbę blogów dostępnych obecnie online, Twój powinien się wyróżniać. Nie chcesz, aby nazwa Twojego bloga była kojarzona z nazwą kogoś innego lub stała się zbyt trudna do zapomnienia, prawda?

Tworząc nazwę bloga, ustal cel swojego bloga. Prowadzisz bloga podróżniczego lub kulinarnego? Czy chcesz wykorzystać swojego bloga, aby dzielić się swoją miłością do mody? Twój temat może Cię poprowadzić podczas burzy mózgów na temat nazwy bloga.

Ponadto powinieneś również wziąć pod uwagę grupę docelową, motywację do blogowania, styl pisania i przyszłe cele. Pamiętaj też o długości, ponieważ zbyt długa nazwa bloga często jest trudna do zapamiętania.

Krok 5: Napisz swój pierwszy post

Do tego czasu wybrałeś już niszę, witrynę hostingową i nazwę bloga — Twoja struktura jest już gotowa i możesz napisać swój pierwszy post.

Ponieważ piszesz post na blogu po raz pierwszy, najlepiej przeszukaj Internet, aby sprawdzić niektóre z najczęstszych stylów pisania używanych przez blogerów.

Ponadto upewnij się, że Twoje treści oferują odbiorcom coś wartościowego. Wykorzystaj swoje treści, aby zachęcić odbiorców do interakcji z Tobą i powrotu po więcej.

Rozważ to 3-etapowe podejście do tworzenia wysokiej jakości treści:

 • Punkt: Podaj główną ideę tematu na początku bloga. Dzięki temu Twoi odbiorcy lepiej zrozumieją, o czym jest blog.
 • Dostarczać: Podaj przykłady pomysłów, które omawiasz. Na przykład, jeśli chcesz podzielić się swoją miłością do zwierząt na swoim blogu, podziel się swoimi doświadczeniami ze swoim futrzanym dzieckiem.
 • Dokonywać: Podaj proste sposoby realizacji pomysłów, które omawiasz na swoim blogu. Czy chcesz pomóc swoim odbiorcom stać się lepszymi właścicielami zwierząt? Wypisz wskazówki, jak wybrać odpowiednią dietę dla psów i jaki rodzaj aktywności jest dla nich idealny.

Krok 6: Uruchom i uruchom swojego bloga

Musisz objąć optymalizację pod kątem wyszukiwarek lub SEO, aby Twój blog działał. SEO to proces pozyskiwania większego ruchu do Twojej witryny z Google i innych wyszukiwarek.

Studia pokazują, że około 53% całego ruchu na stronach internetowych pochodzi z bezpłatnych wyszukiwań. To pokazuje, jak ważne jest, aby Twój blog był przyjazny dla SEO.

Istnieje wiele sposobów optymalizacji bloga pod kątem SEO, a mianowicie:

 • Optymalizacja słów kluczowych: Jest to proces wyszukiwania i używania odpowiednich słów kluczowych na swoim blogu. Takie podejście pomoże Twojemu blogowi zająć wyższą pozycję na stronach wyników wyszukiwania lub w SERPach, gdy użytkownicy wpiszą te słowa kluczowe online.
 • Metatagi SEO: Będziesz musiał dodawać metatagi SEO dla każdego publikowanego bloga, ponieważ pomoże to wyszukiwarkom zrozumieć, o czym jest Twoja treść.
 • Zoptymalizuj długość: Twoje blogi powinny mieć co najmniej 300 słów, ale upewnij się, że długość jest zrównoważona. Wyszukiwarki uwielbiają długie artykuły, ale treść, która jest zbyt długa — powiedzmy 4000 słów — może odstraszyć czytelników.

Krok 7: Przyciągnij ruch do swojego bloga

Twoje wysiłki na rzecz pisania wysokiej jakości blogów będą bezużyteczne, jeśli nikt ich nie zobaczy. Z czasem może to uniemożliwić zarabianie pieniędzy na blogu.

🔥 Empfohlen:  Jak zostać kierowcą wózka widłowego

Jednym z najprostszych sposobów na zwiększenie ruchu na swoim blogu jest poinformowanie o nim wszystkich, których znasz. Zacznij od poinformowania przyjaciół, rodziny i współpracowników z pracy o swoim nowym przedsięwzięciu. Zachęć ich do wspierania Twojej kariery jako blogera poprzez czytanie i udostępnianie Twoich treści.

Możesz także promować swojego bloga, będąc aktywnym w swojej niszy. Oznacza to publikowanie komentarzy na innych odpowiednich blogach, promowanie swojego bloga w mediach społecznościowych i pisanie blogów gościnnych dla innych witryn.

Jeśli masz wystarczający budżet, możesz również skorzystać z płatnych mediów, takich jak Facebook Ads, Google Ads i Bing Ads.

Krok 8: Zacznij zarabiać pieniądze

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków czas zacząć zarabiać na swoim blogu — yay! Wymieniliśmy już kilka sposobów zarabiania pieniędzy na Twoim blogu, więc wybierz taki, który odpowiada Twoim preferencjom.

Ale niezależnie od tego, jak chcesz zarabiać na swoim blogu, pamiętaj, że tworzenie i publikowanie wysokiej jakości treści powinno być Twoim priorytetem.

To przyciągnie lojalnych czytelników i zachęci ich do rozpowszechniania informacji o Twoim blogu. Im więcej osób czyta Twojego bloga, tym łatwiej będzie Ci zarobić!

Powiązany: Jak zarabiać na Amazon.

Często zadawane pytania

Jakiego rodzaju bloga powinienem zacząć zarabiać?

Według badania, najbardziej dochodowymi niszami blogowymi są marketing cyfrowy, zdrowie i kondycja oraz blogowanie i zarabianie pieniędzy w Internecie. Blogi poświęcone finansom osobistym i inwestowaniu, przepisom kulinarnym i jedzeniu oraz rozwojowi osobistemu i dbaniu o siebie również zarabiają pieniądze.

Co jest najtrudniejsze w blogowaniu?

Konsekwentne tworzenie wysokiej jakości treści jest najtrudniejszą częścią blogowania. Wielu blogerów ma tendencję do obniżania jakości, aby tworzyć więcej blogów w krótkim czasie. Przynosi to więcej szkody niż pożytku, ponieważ czytelnicy i marki zawsze szukają blogów wysokiej jakości.

Kto jest najlepiej zarabiającym blogerem?

Najlepiej opłacanym blogerem jest Tim Sykes z timothysykes.com. Raporty pokazują, że za pośrednictwem swojego bloga zarabia średnio 1 milion dolarów miesięcznie.

Jaka jest najłatwiejsza w użyciu platforma blogowa?

Najłatwiejszą platformą do blogowania jest WordPress. Daje Ci pełną kontrolę nad każdym aspektem Twojej witryny i posiada edytor typu „przeciągnij i upuść”, który pozwala tworzyć różne typy treści na Twojej stronie. Możesz także wybrać tysiące darmowych motywów dla swojej witryny WordPress, dzięki czemu Twój blog będzie łatwiej wyróżnić się na tle konkurencji.

Użyj swojego bloga, aby zarabiać

W tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o zakładaniu bloga i zarabianiu na nim pieniędzy. Więc na co czekasz? Postępuj zgodnie ze wszystkimi wskazówkami, o których tutaj wspomnieliśmy i zacznij zarabiać w zaciszu własnego domu!