Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Jak zdobyć więcej rezerwacji na Airbnb

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jak zdobyć więcej rezerwacji na Airbnb

Czy jesteś jednym z 2,9 miliona gospodarzy Airbnb lub zastanawiasz się, jak zostać jednym z nich? Prawdopodobnie ciężko pracowałeś, przekształcając swoją nieruchomość w udany wynajem wakacyjny i chcesz, aby Twoja ciężka praca i inwestycja były opłacalne. Dlatego ważne jest, abyś podjął także kroki, aby mieć pewność, że otrzymasz dużą liczbę rezerwacji na Airbnb.

  • CZYTAJ WIĘCEJ: Jak rozpocząć działalność Airbnb

Dlaczego nie otrzymujesz więcej próśb o rezerwację Airbnb?

Zamieściłeś ofertę wynajmu wakacyjnego na Airbnb i czekasz na prośby o rezerwację…. i poczekaj… i poczekaj jeszcze trochę. Dlaczego goście nie dokonują rezerwacji w Twoim obiekcie? Istnieje wiele powodów, dla których Twoja oferta Airbnb może nie zostać zarezerwowana, m.in.:

  • Surowe wymagania gości – Być może wykluczasz wielu wartościowych gości ze zbyt rygorystycznymi wymaganiami. Na przykład możesz nie akceptować rezerwacji od gości, którzy odwiedzają Cię po raz pierwszy lub od tych, którzy mają choć jedną negatywną recenzję, co może znacznie zmniejszyć Twój potencjalny rynek.
  • Minimalny pobyt – Wielu gości Airbnb chce zarezerwować obiekt wakacyjny tylko na jedną lub dwie noce, więc jeśli potrzebujesz pobytu na co najmniej trzy noce, możesz stracić wiele potencjalnych rezerwacji.
  • Niekonkurencyjne ceny – Jeśli wycenisz zbyt wysokie ceny wynajmu wakacyjnego Airbnb, stracisz potencjalnych gości na rzecz gospodarzy oferujących lepsze ceny. Jednocześnie, jeśli wycenisz ofertę zbyt nisko, potencjalni goście założą, że musi być jakiś problem lub obiekt jest gorszej jakości. Ustalając stawki, ważne jest, aby zbadać lokalną konkurencję.
  • Niezbyt imponujący tytuł – Jeśli tytuł Twojej oferty nie zrobi na potencjalnych gościach wrażenia, mogą założyć, że będą równie rozczarowani Twoim wynajmem wakacyjnym. Zamiast tego napisz chwytliwy i opisowy tytuł Airbnb, aby przyciągnąć więcej użytkowników.
  • Zdjęcia niskiej jakości – Zdjęcia dodane do Twojej oferty Airbnb to Twoja szansa, aby zaprezentować wszystko, co spektakularne w Twojej nieruchomości. Zdjęcia niskiej jakości lub nieistotne to nic innego jak zmarnowane możliwości.

Jak zdobyć więcej rezerwacji Airbnb

Istnieje wiele strategii, które można zastosować, aby zwiększyć widoczność Twojego profilu Airbnb i przyciągnąć więcej gości do rezerwacji obiektów wakacyjnych. Chcesz zmaksymalizować zyski z opublikowania oferty wynajmu wakacyjnego w Airbnb? Poniższe wskazówki mogą okazać się pomocne.

1. Zoptymalizuj SEO Airbnb

Czy chcesz mieć pewność, że Twoja oferta pojawi się w wynikach wyszukiwania Airbnb? Podobnie jak Google i inne wyszukiwarki, ranking wyszukiwania opiera się na algorytmie Airbnb i możesz zoptymalizować swój wpis, aby uzyskać lepszy wynik. Znajdź najtrafniejsze słowa kluczowe i użyj ich w tytule i opisie swojej oferty.

2. Włącz Rezerwację natychmiastową

Dzięki natychmiastowej rezerwacji gospodarze umożliwiają gościom natychmiastową rezerwację Airbnb, bez czekania na wstępną akceptację. Włączając Rezerwację natychmiastową z Airbnb, masz pewność, że Twoja oferta pojawi się w wynikach wyszukiwania większej liczby potencjalnych gości i pokażesz, że jesteś elastyczny jako gospodarz.

🔥 Empfohlen:  Przegląd CoinSmart 2023: Najlepsza giełda kryptowalut w Kanadzie?

3. Dbaj o to, aby Twoja oferta Airbnb była aktualna i kompletna

Algorytm Airbnb bierze pod uwagę wszystkie części Twojej oferty, dlatego ważne jest, aby uzupełnić tytuł i stworzyć dokładny opis. Kompletny profil Airbnb wydaje się także bardziej profesjonalny potencjalnym gościom. Ponadto ważne jest, aby ogłoszenie było aktualne poprzez regularne jego aktualizowanie.

4. Utwórz kompleksową ofertę

Nie wystarczy podać krótki opis obiektu, aby przyciągnąć gości dokonujących rezerwacji za pośrednictwem Airbnb. Wykorzystaj jak najwięcej dostępnego miejsca, aby podać szczegółowe informacje na temat wynajmu wakacyjnego i jego udogodnień. Im bardziej opisowy będzie Twój język, tym lepiej potencjalni goście będą mogli wyobrazić sobie siebie przebywającego w danym miejscu.

5. Aktualizuj kalendarze

Regularna aktualizacja kalendarza rezerwacji Airbnb gwarantuje, że Twoja oferta wyświetli się potencjalnym gościom za każdym razem, gdy będzie dostępna w odpowiednim terminie. Aktualizując swoje kalendarze, pokazujesz także algorytmowi Airbnb, że jesteś aktywny w kanale sprzedaży.

6. Wyświetl profesjonalne zdjęcia

Żywe, opisowe zdjęcia mogą zainspirować potencjalnych gości do zarezerwowania Twojej oferty Airbnb. Według Airbnb 60% wyświetleń ofert zaczyna się od kliknięcia zdjęcia przez gościa, a w ponad 40% przypadków, gdy goście nie rezerwują oferty, ostatnią rzeczą, którą kliknęli, było zdjęcie

7. Ustal konkurencyjne ceny

Kiedy potencjalni goście porównują oferty Airbnb, jednym z głównych czynników, które biorą pod uwagę, jest cena wynajmu. Cena konkurencyjna w porównaniu z podobnymi ofertami na Twoim rynku lokalnym sprawia, że ​​Twoja oferta jest bardziej atrakcyjna dla potencjalnych gości. Pamiętaj, aby regularnie aktualizować cenę, aby odzwierciedlała zmiany rynkowe lub sezonowy popyt, dzięki czemu pozostaniesz konkurencyjny.

8. Inspiruj pozytywne recenzje

Podobnie jak większość branż, goście Airbnb cenią doświadczenia i opinie innych klientów. Im więcej gości wystawi dobre recenzje Twojego obiektu, tym bardziej zwiększysz liczbę rezerwacji na Airbnb. Dlatego staraj się zapewnić gościom wyjątkowe doświadczenia, które wzbudzą uznanie. Upewnij się także, że na wszelkie negatywne recenzje reagujesz profesjonalnie i w przyjazny sposób.

9. Zarządzaj współczynnikiem odpowiedzi

Natychmiast odpowiadając na zapytania gości i potencjalnych gości, pokażesz im, że jesteś zaangażowanym, niezawodnym i legalnym właścicielem obiektu, co zachęci więcej klientów Airbnb do dokonywania rezerwacji u Ciebie. Podobnie, odpowiadanie na zapytania w ciągu 24 godzin prawdopodobnie poprawi Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania, co jeszcze bardziej zwiększy współczynnik rezerwacji.

10. Zwiększ elastyczność

Zachowując elastyczność w zakresie wymaganej długości pobytu, możesz przyciągnąć więcej potencjalnych gości, którzy szukają wynajmu krótkoterminowego. Zmniejszając minimalny pobyt i zwiększając maksymalny, Twoja oferta pojawi się w większej liczbie wyszukiwań, co oznacza więcej możliwości rezerwacji.

Więcej wskazówek, jak zwiększyć liczbę rezerwacji Airbnb

Celem oferty Airbnb jest umożliwienie właścicielom obiektów przyjmowania gości i zarabiania pieniędzy, ale nie jest to możliwe bez takich czynników, jak konkurencyjna cena i elastyczne zasady anulowania rezerwacji. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej wskazówek na temat poprawy jakości oferowanych przez Ciebie usług Airbnb i uzyskania statusu Superhost.

🔥 Empfohlen:  Opis stanowiska operatora wózka widłowego: Twój przewodnik po tej kluczowej roli

11. Nie odwołuj rezerwacji

Aby zwiększyć współczynnik rezerwacji, ważne jest, aby unikać anulowania rezerwacji na Airbnb. Anulując rezerwację, nie tylko powodujesz niedogodności dla gościa, ale także szkodzisz jego doświadczeniu i zwiększasz swoje szanse na otrzymanie negatywnej recenzji.

12. Zwiększ obecność w mediach społecznościowych

Podobnie jak wszystkie wyszukiwarki, algorytm Airbnb preferuje oferty zawierające więcej linków w Internecie. Udostępniając swój obiekt w mediach społecznościowych i udostępniając link do swojej oferty Airbnb, możesz częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania Airbnb.

13. Oferuj więcej udogodnień

Wielu klientów Airbnb podczas dokonywania rezerwacji zwraca uwagę na udogodnienia oferowane gościom. Na szczęście dla gospodarzy wiele opcji, które można zaznaczyć, wymaga bardzo niskich inwestycji. Możesz zwiększyć liczbę rezerwacji, po prostu wyposażając swój obiekt wakacyjny w podstawowe udogodnienia, takie jak suszarka do włosów czy żelazko parowe.

14. Dodawaj oferty do innych stron internetowych

Gdy już ugruntujesz swoją pozycję gospodarza na Airbnb, możesz poszerzyć swój zasięg na rynku, zamieszczając ogłoszenie o swoim obiekcie na innych stronach internetowych, takich jak Vrbo lub Booking.com. Upewnij się, że używasz aplikacji takiej jak Channel Manager do synchronizacji kalendarzy rezerwacji.

15. Zapewnij wyjątkową obsługę

Zapewniając gościom niezwykłe doświadczenia, w tym obsługę klienta, wzbudzasz lojalność wśród swoich klientów, którzy z większym prawdopodobieństwem staną się stałymi klientami. Badania wskazują, że wielu gospodarzy Airbnb otrzymuje nawet połowę swoich rezerwacji od stałych gości.

16. Uruchom listę mailingową

Kontaktowanie się z gośćmi śledzącymi ich pobyty w Twoim obiekcie może zwiększyć Twoje szanse na ponowną rezerwację. Poproś gości o ich adresy e-mail i dodaj ich do swojej listy mailingowej. Następnie możesz wysyłać okresowe aktualizacje, a także osobisty kontakt z byłymi gośćmi, przypominając im o ich pozytywnych doświadczeniach.

17. Zaktualizuj wystrój

Użytkownicy Airbnb szukają komfortowego, a jednocześnie nowoczesnego zakwaterowania. Tak naprawdę sposób wyposażenia apartamentu wakacyjnego może mieć wpływ na ogólne wrażenia gości. Dlatego aktualizacja staromodnego wystroju może mieć pozytywny wpływ, nie zapomnij tylko zaktualizować zdjęć dołączonych do Twoich ofert.

18. Pamiętaj o świeżym powietrzu

Wnętrze Twojego wynajmu wakacyjnego nie jest jedyną częścią obiektu, która ma znaczenie dla Twoich gości. Zwracają także uwagę na architekturę krajobrazu na zewnątrz. Upewnij się, że trawnik jest skoszony, a wszelkie krzewy przycięte. Jeśli masz ogród, wypełnij go pięknymi kwiatami i nie pozbądź się chwastów. Jakość estetyczna będzie miała pozytywny wpływ na Twoje rezerwacje Airbnb.

19. Korzystaj z najnowszej technologii

Wypatruj nowych gadżetów i trendów technologicznych, które mogą wzbogacić doświadczenia Twoich gości. Dodając kilka funkcji inteligentnego domu, takich jak inteligentny termostat, inteligentne żarówki, a nawet pomoc głosową, możesz mieć pewność, że Twój obiekt zrobi wrażenie na gościach i wyróżni się w ich umysłach.

🔥 Empfohlen:  Jak napisać list o podwyżce ceny + przykłady

20. Zdobądź status Superhosta

Gospodarze Airbnb, którzy konsekwentnie uzyskują pozytywne recenzje i doświadczenia gości, mogą uzyskać status Superhost i pochwalić się pomarańczową plakietką na swoich ofertach wynajmu. Ta plakietka nie tylko pokazuje potencjalnym gościom, że jesteś godnym zaufania i aktywnym gospodarzem, ale także obiekt będzie pojawiał się w ukierunkowanych wyszukiwaniach Superhost w witrynie.

Czy Superhostowie otrzymują więcej rezerwacji Airbnb?

Oferty superhostów Airbnb są lepiej widoczne, co zwiększa ich rezerwacje i potencjał zarobkowy. Co 3 miesiące Airbnb sprawdza oceny swoich gospodarzy, wskaźniki odpowiedzi, wskaźniki anulowania i łączną liczbę rezerwacji z ostatnich 12 miesięcy. Ci, którzy uzyskają ogólną ocenę 4,8 od gości, wskaźnik odpowiedzi na poziomie 90%, wskaźnik anulowania mniejszy niż 1% i co najmniej 10 zrealizowanych pobytów, otrzymują status Superhost.

Superhosty nie tylko zdobywają plakietkę uznania, którą mogą wyświetlać na swoich profilach Airbnb, co zwiększa ich wiarygodność i widoczność, ale także zdobywają ekskluzywne nagrody, w tym kupon Airbnb o wartości 100 dolarów za każdy rok utrzymania swojego statusu oraz dodatkowe 20% oprócz zwykłego polecenia premia.

Czy w 2022 r. spadły rezerwacje Airbnb?

Chociaż niektórzy gospodarze twierdzili, że ich rezerwacje znacznie spadły w 2022 r., ogólny rynek Airbnb jest nadal silny. Według AirDNA we wrześniu 2022 r. popyt na wynajem na Airbnb i Vrbo wzrósł o 24% rok do roku i był o 26,6% wyższy w porównaniu z tym samym miesiącem 2019 r.

Jednak rosnący popyt może nie nadążać za dodatkową podażą, ponieważ coraz więcej właścicieli nieruchomości udostępnia oferty wynajmu wakacyjnego w Airbnb. Na przykład liczba dostępnych krótkoterminowych ofert z USA na wrzesień 2022 r. na Airbnb i Vrbo wzrosła do 1,38 mln, co oznacza wzrost o 23,2% rok do roku i wzrost o 8,7% w porównaniu z wrześniem 2019 r.Table of Contents