Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Jak zostać gospodarzem Airbnb

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jak zostać gospodarzem Airbnb

Airbnb to lukratywna opcja dla wielu przedsiębiorców, którzy chcą wejść na arenę hotelarstwa. Hosting Airbnb można zapewnić w różnych obiektach, dzięki czemu możesz zapewnić podróżnym nowe, ekscytujące doświadczenia podczas podróży. Jeśli nie masz pewności, jak zostać gospodarzem Airbnb, w tym artykule omówimy podstawy hostingu Airbnb, dzięki czemu będziesz mógł zacząć witać potencjalnych gości.

Kim są gospodarze Airbnb?

Gospodarze Airbnb to zasadniczo ludzie, którzy udostępniają apartamenty na wynajem krótkoterminowy i średnioterminowy. Może to być wynajęcie całego mieszkania lub wolnego pokoju dla gości odwiedzających. Jako gospodarz odpowiadam za zapewnienie gościom miejsca na nocleg, pomoc w wejściu do mieszkania, ułatwienie zameldowania, zaaklimatyzowanie się i maksymalne wykorzystanie pobytu.

 • CZYTAJ WIĘCEJ: Jak rozpocząć działalność Airbnb

Korzyści z hostingu Airbnb

Bycie gospodarzem Airbnb wiąże się z wieloma korzyściami, dlatego tak wielu gospodarzy zaczęło oferować oferty na platformie. Oto niektóre korzyści bycia gospodarzem Airbnb:

 1. Strumień przychodów: Głównym powodem zostania gospodarzem Airbnb jest to, że dla wielu osób może to być solidny strumień dochodów przez cały rok
 2. Poznawać nowych ludzi: Jeśli wynajmujesz wolny pokój lub część swojego mieszkania na Airbnb, będziesz miał okazję poznać wielu nowych ludzi i podzielić się doświadczeniami.
 3. Popyt: Wiele miast nie ma infrastruktury ani możliwości dla podróżnych, co często może stanowić problem dla osób poszukujących rozsądnego miejsca na nocleg – ale Twój Airbnb może pomóc sprostać temu zapotrzebowaniu!
 4. Elastyczność: Hosting Airbnb zapewnia elastyczność. Oferuj swój pokój lub nieruchomość, kiedy tylko chcesz i zdejmij ją, gdy będzie niedostępna. Stworzenie firmy Airbnb dla Ciebie jest łatwe.
 5. Dywersyfikacja dochodów: Posiadanie strumienia dochodów, który możesz kontrolować, np. hosting na Airbnb, to sposób na dywersyfikację strumieni dochodów.

Jak zostać gospodarzem Airbnb

Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć działalność Airbnb i powitać pierwszego gościa, oto jak zacząć i uzyskać rezerwacje!

1. Uzyskaj potrzebne uprawnienia

Przed rozpoczęciem działalności Airbnb ważne jest, aby najpierw przeprowadzić badania. Oznacza to sprawdzenie, czy możesz korzystać ze swojego obiektu w ten sposób, ponieważ mogą obowiązywać lokalne przepisy dotyczące hostingu Airbnb. Ponadto przed wynajęciem nieruchomości lub wolnego pokoju powinieneś skontaktować się ze stowarzyszeniem właścicieli domów i innymi lokalnymi organami, aby upewnić się, że możesz przyjmować podróżnych za pośrednictwem Airbnb.

🔥 Empfohlen:  Jak rozpocząć sprzedaż bonów upominkowych

2. Zatrudnij profesjonalną firmę sprzątającą

Profesjonalne sprzątanie nieruchomości to pierwszy krok do zapewnienia, że ​​Twój dom będzie miejscem przyjaznym dla podróżnych. Oznacza to profesjonalne, dokładne sprzątanie, aby przygotować miejsce na przyjęcie. Oszczędzaj czas, korzystając z usług sprzątania, ponieważ nie musisz także kupować środków czyszczących. Pamiętaj, aby mieć pod ręką takie udogodnienia, jak czysta pościel, ręczniki i papier toaletowy dla gości! Możesz pobrać opłatę za sprzątanie na pokrycie kosztów.

3. Sprawdź i ustal cenę Airbnb

W zależności od obszaru i popytu, kluczowa będzie cena Airbnb, w zależności od Twojej lokalizacji i popytu. Większość gospodarzy przed opublikowaniem oferty dokładnie sprawdza Airbnb, aby mieć pewność, że oferuje konkurencyjne stawki. Będziesz musiał wziąć pod uwagę takie elementy, jak to, czy jest to pojedynczy pokój, czy cały dom, ponieważ pomoże to w porównaniu cen. Sprawdź także, jak blisko jesteś głównych atrakcji i pomników (np. w odległości krótkiego spaceru od dostępnych środków transportu publicznego), ponieważ to również wpływa na cenę.

4. Opublikuj swoją przestrzeń Airbnb

Kiedy już wiesz, jak powinien wyglądać Twój cennik, możesz utworzyć konto Airbnb, aby wyświetlić swoją ofertę. Gdy już masz konto, utworzenie oferty Airbnb jest stosunkowo proste. Musisz przesłać zdjęcia i wprowadzić informacje o pokoju w ogłoszeniu. Zastanów się, co przyszli goście powinni wiedzieć o Twoim obiekcie, w tym:

 • Niezależnie od tego, czy jest to cały dom, czy dodatkowy pokój
 • Jak blisko jest atrakcji i możliwości transportu
 • Godzina zameldowania i godzina wymeldowania
 • Jakakolwiek część nieruchomości, która jest niedostępna, np. kuchnia lub inne obszary domu
 • Wszelkie interesujące szczegóły lub fakty dotyczące domu (np. budynek historyczny, nowoczesna zabudowa)

5. Poproś o pomoc współgospodarza

Jeśli w Twojej ofercie znajduje się współgospodarz, pomoże to w zarządzaniu Twoją firmą Airbnb. Współgospodarz może opiekować się Twoimi ofertami, odpowiadać na zapytania i ustalać ceny. Typowa struktura polega na oferowaniu współgospodarzom procentu dochodu z wynajmu, ale możesz to omówić w razie potrzeby. Istnieje możliwość znalezienia współgospodarza za pośrednictwem platformy Airbnb w Twojej okolicy lub możesz zaprosić zaufanego przyjaciela lub członka rodziny.

🔥 Empfohlen:  Jak założyć biuro podróży

6. Organizuj atrakcje Airbnb

Aby zbudować wiarygodność na platformie i uzyskać pozytywne recenzje, możesz zacząć od organizowania atrakcji Airbnb. Są to jednodniowe wydarzenia odbywające się w określonym czasie i terminie i zazwyczaj mają określony temat przewodni. Możesz na przykład przygotować wydarzenie prezentujące Twoje miasto, wydarzenie kulturalne, wycieczkę kulinarną lub lekcję gotowania.

7. Niezwłocznie odpowiadaj na zapytania i rezerwacje

Jeśli chcesz, aby goście czuli się komfortowo i pewnie dokonując rezerwacji u Ciebie, kluczowa jest szybka reakcja. Staraj się odpowiadać na pytania dotyczące oferty i próśb o rezerwację w ciągu 24 godzin, aby mieć pewność, że wskaźnik odpowiedzi utrzyma się na stałym poziomie i że będziesz otrzymywać rezerwacje, ponieważ jest to niezbędne do tworzenia świetnych recenzji.

Co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem hostingu Airbnb

Zanim rozpoczniesz hosting, musisz pamiętać o kilku rzeczach w przypadku wynajmu Airbnb

Opłaty gospodarza

3% sumy częściowej rezerwacji jest pobierane jako opłata dla gospodarza, dlatego należy to uwzględnić w całym procesie wystawiania oferty

Wsparcie dla gospodarzy na stronie Airbnb

W przypadku zniszczenia mienia, niedopuszczalnego zachowania gości i innych problemów gwarancja dla gospodarzy Airbnb chroni Cię w pewnych okolicznościach. Przed wystawieniem na sprzedaż sprawdź gwarancję, aby dowiedzieć się, co obejmuje, a co nie. Istnieją nawet opcje pobrania zwrotnego depozytu od gości podczas rezerwacji w ramach wsparcia gospodarza.

Zasady anulowania

Gospodarze ustalają własne zasady anulowania rezerwacji, uwzględniające także sytuację, w której podróżnym przysługuje pełny lub częściowy zwrot kosztów. Ustalając zasady anulowania rezerwacji, sprawdź, co oferują inni gospodarze.

Wymagania gospodarza

Aby pozostać gospodarzem na Airbnb, należy spełnić pewne wymagania, takie jak współczynnik odpowiedzi, akceptowanie próśb o wycieczkę i od samego początku określenie właściwych oczekiwań co do pobytu. Airbnb ułatwia pozostanie na platformie, jeśli spełniasz ich wymagania.

Ubezpieczenie majątku

Aby pokryć wszelkie zobowiązania lub problemy, posiadanie dobrej polisy ubezpieczeniowej nieruchomości będzie niezwykle korzystne, szczególnie jeśli planujesz przyjmować gości na dłuższy okres.

🔥 Empfohlen:  Chcesz w tym roku rozpocząć nową działalność? Przeczytaj najpierw te porady ekspertów

Wskazówki dla gospodarzy Airbnb

Przy tak dużej liczbie podróżnych korzystających z platformy istnieje realny potencjał zwiększenia liczby rezerwacji na Airbnb i zarabiania pieniędzy. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoje ogłoszenia wyróżnią się na tle innych:

 • Zatrudnij profesjonalnego fotografa, aby zrobił świetne zdjęcia przestrzeni i pokazał, jak wspaniała jest
 • Bądź elastyczny w zakresie czeków dla gości, godzin zameldowania i innych czynników, aby zapewnić płynny plan dla przyjeżdżających podróżnych
 • melduj się u podróżnych przed ich przyjazdem, aby potwierdzić plany podróży; Airbnb oferuje narzędzia, które pomogą Ci pozostać z nimi w kontakcie i zachować proaktywność
 • Przekaż im informacje i pomocne wskazówki na temat okolicy, aby czuli się komfortowo

Ile zarabia gospodarz Airbnb?

Gospodarze Airbnb mogą wykorzystywać platformę jako dodatkowy dochód. Dochody Airbnb mogą wahać się od kilkuset dolarów miesięcznie do kilku tysięcy. Będzie to jednak zależeć od innych czynników, takich jak cena oferty, ilość i częstotliwość gości wynajmujących Twoją powierzchnię.

Czy potrzebujesz licencji biznesowej, aby hostować Airbnb?

W zależności od rodzaju prowadzonej działalności oraz przepisów i regulacji obowiązujących na danym obszarze może być konieczna licencja. Będzie to jednak zależeć od tego, czy wynajmujesz dodatkowy pokój w swojej nieruchomości, czy cały dom w ramach krótkoterminowego wynajmu wakacyjnego. Przed utworzeniem oferty Airbnb zawsze lepiej jest zapoznać się z lokalnymi przepisami.