Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Jaka jest różnica między reklamą a marketingiem?

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Jaka jest różnica między reklamą a marketingiem?

Różnica między reklamą małych firm a marketingiem polega na tym, że reklama to płatne umieszczanie w mediach mające na celu promowanie Twojej firmy, czyli kupowanie reklamy. Reklama jest specyficzną techniką i jedną z części marketingu. Marketing w małej firmie to znacznie szerszy zestaw działań mających na celu promocję Twojego produktu lub usługi.

  • Reklamą może być reklama telewizyjna, spot radiowy, ćwierćstronicowa reklama w czasopiśmie, ogłoszenia w gazecie, billboard lub reklama internetowa.
  • Marketing w małych firmach obejmuje media społecznościowe, bezpłatne wykazy firm, strategiczne ceny produktów, reklamę, marketing e-mailowy, marketing treści, optymalizację wyszukiwarek i nie tylko. Obejmuje to także reklamę.

Chociaż reklama jest podobna do niektórych innych form promocji, zwykle masz nad nią większą kontrolę. Reklama małych firm może lepiej zapewnić oczekiwane wyniki. Reklama małych firm wzmacnia także wpływ innych form marketingu, sprawiając, że więcej osób zobaczy Twoje wiadomości.

Reklama i marketing

Oto scenariusze ilustrujące różnicę między reklamą w małej firmie a marketingiem w małej firmie:

  • Reklama: Opracowujesz kreatywną reklamę swojego nowego produktu. Następnie płacisz za umieszczenie reklamy w miejscu, w którym chcesz ją wyświetlić. Masz pełną kontrolę nad przekazem reklamy swojej małej firmy. Masz także kontrolę nad tym, gdzie się pojawia.
  • PR i reklama: Ogłaszasz nowy produkt z pomocą agencji reklamowej. Relacjonują to media. W przeciwieństwie do reklam dla małych firm, nie masz kontroli nad tym, gdzie i czy pojawi się Twoja historia. Nie masz też kontroli nad tym, co piszą w odpowiedzi na Twój komunikat prasowy i wywiad.
  • Wydarzenie sprzedażowe: Prowadzisz w swoim sklepie specjalną promocję sprzedażową nowego produktu. Starannie przygotowujesz promocję i ceny, aby sprawiały wrażenie dobrej oferty. Ale nadal masz do czynienia z przekazaniem wiadomości o specjalnym wydarzeniu sprzedażowym. W tym miejscu pojawia się reklama dla małych firm — aby poprawić wyniki. Tworzysz więc reklamy, które zwracają uwagę na wyprzedaż, aby ludzie przyszli do sklepu i zapytali o Twój produkt. Bez reklamy podkreślającej wydarzenie może nie być ono tak skuteczne.
  • Media społecznościowe: Informujesz o swoim nowym produkcie za pośrednictwem kanałów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram i Twitter. Jednak tylko Twoi obserwatorzy i ograniczona liczba innych osób widzą Twoje aktualizacje w mediach społecznościowych. Ci, którzy widzą aktualizację, uwielbiają autentyczność, a niektórzy kupują produkt.
  • Marketing treści: Piszesz i publikujesz treści na swoim blogu lub w innych witrynach, jako metodę rozwijania przemyślanego przywództwa, rozwijania marki osobistej, podkreślania marki swojej firmy, poprawy pozycji w wyszukiwarkach i rozwijania dialogu z klientami.
🔥 Empfohlen:  Jak i dlaczego uzyskać akredytację BBB

Marketing w małej firmie

Wszystkie powyższe pięć scenariuszy są częścią marketingu w małych firmach.

Często nie jest to kwestia reklamy LUB marketingu. Zamiast tego możesz uzyskać lepsze wyniki, łącząc reklamę i inne rodzaje marketingu, aby uzyskać podwójny efekt.

Oto przykład tego, jak content marketing i media społecznościowe w połączeniu z reklamą przyniosą większy wpływ. Piszesz świetny post na blogu. Udostępniasz go w mediach społecznościowych, aby być tam widocznym. Niestety, tylko nieliczni widzą Twoją aktualizację w mediach społecznościowych lub post na blogu. Decydujesz się więc promować swój post w mediach społecznościowych. Promujesz lub promujesz swoją aktualizację (np. umieszczasz reklamę w mediach społecznościowych), aby Twój przekaz był szerzej widziany przez tysiące osób, zdobywał więcej udostępnień w mediach społecznościowych i zwiększał sprzedaż.

Reklama małej firmy

Niektórzy nazywają łączenie reklamy z innymi technikami marketingu treści „POEMEM”. POEM oznacza media płatne, posiadane i zarabiane. W przypadku marketingu treści posiadanymi mediami są posty na blogu, które piszesz. Płatne media są bodźcem do postów w mediach społecznościowych. Zarobione media odnoszą się do udostępniania, jakie robią inni po szerszym udostępnieniu Twojego materiału w mediach społecznościowych. Zobacz więcej przykładów wykorzystania mediów płatnych, zarobionych i posiadanych.

Czy teraz widzisz różnicę między reklamą a marketingiem w małej firmie? Czy widzisz, jak reklama małych firm może wzmocnić inne techniki marketingowe?