Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Koniec z gotowaniem na gazie? CPSC rozważy zakaz stosowania kuchenek gazowych

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Koniec z gotowaniem na gazie? CPSC rozważy zakaz stosowania kuchenek gazowych

Jak wynika z raportu Fox Business, amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich rozważa wprowadzenie zakazu stosowania kuchenek gazowych ze względu na obawy związane z substancjami zanieczyszczającymi, jakie mogą emitować.

Ten ewentualny zakaz dotyczący kuchenek gazowych może mieć poważne konsekwencje dla komercyjnych kuchni i restauracji, choć żaden raport nie wskazuje, czy ewentualny zakaz CPSC obejmie przedsiębiorstwa.

Koniec z gotowaniem na gazie? CPSC rozważy zakaz stosowania kuchenek gazowych

Z nowego badania, na którym opiera się CPSC, rozważając ten zakaz, wynika, że ​​kuchenki gazowe emitują substancje zanieczyszczające powietrze w pomieszczeniach, takie jak tlenek węgla, dwutlenek azotu i inne substancje. Zarówno Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), jak i amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) uznały takie zanieczyszczenia za niebezpieczne ze względu na ich potencjał powodowania problemów sercowo-naczyniowych, raka i innych schorzeń.

Przejście na energię elektryczną zalecane przez Consumer Reports

Około 35% domów w USA nadal korzysta z kuchenek gazowych, twierdzi Fox Business, a raporty Consumer Reports już zdecydowanie zalecają przejście na kuchenki elektryczne po tym, jak testy na kuchenkach gazowych wykazały podwyższony poziom substancji zanieczyszczających.

Urządzenia gazowe są również podstawową metodą gotowania w przedsiębiorstwach przemysłu spożywczego, takich jak restauracje, chociaż obecnie nic nie wskazuje, w jaki sposób i czy zakaz ten miałby wpływ na takie przedsiębiorstwa.

Zanieczyszczenia gazowe stanowią „ukryte zagrożenie”, twierdzi komisarz

Komisarz amerykańskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC), Richard Trumka Junior, rozmawiał z Bloombergiem na temat kwestii związanych z zanieczyszczeniami gazowymi, mówiąc: „To ukryte zagrożenie. Każda opcja jest na stole. Produkty, których nie można zabezpieczyć, można zakazać.”

Komisarz Trumka dodał: „Panuje błędne przekonanie, że jeśli chcesz przyrządzić wykwintną kuchnię, musisz to zrobić na gazie. To starannie utrzymany mit.”

🔥 Empfohlen:  Jak zarabiać na TikTok: 15 profesjonalnych strategii w 2023 roku

Jak podaje Fox Business, niektórzy prawodawcy federalni, w tym senator Cory Booker i przedstawiciel Don Beyer, wysłali w grudniu list do CPSC, w którym poprosili o rozważenie etykiet ostrzegawczych, okapów kuchennych i standardów wydajności. Decydenci na szczeblu stanowym i lokalnym również zachęcają ludzi do wymiany urządzeń gazowych i kuchenek elektrycznych, aby zmniejszyć zużycie paliw kopalnych.

Brak porozumienia w sprawie zakazu kuchenki gazowej

Nie wszyscy entuzjastycznie popierają taki zakaz stosowania kuchenek gazowych, jak powiedziała Jill Notini ze Stowarzyszenia Producentów Sprzętu Domowego dla CBS News: „Zakaz stosowania gazowych urządzeń do gotowania wyeliminowałby niedrogą i preferowaną technologię stosowaną w ponad 40% domów w całej Europie kraj.

„Zakaz nie rozwiązałby ogólnych problemów związanych z jakością powietrza w pomieszczeniach podczas gotowania, ponieważ wszystkie formy gotowania, niezależnie od źródła ciepła, generują zanieczyszczenia powietrza, szczególnie w wysokich temperaturach. Skoncentrowanie się na zwiększonym wykorzystaniu wentylacji jest skutecznym rozwiązaniem poprawiającym jakość powietrza w pomieszczeniach podczas gotowania”.

Rabaty za przejście na kuchenki elektryczne

Pomocą dla chcących przejść z kuchenki gazowej na elektryczną może być przyjęta w sierpniu ubiegłego roku ustawa o ograniczaniu inflacji. Ustawa przewiduje rabaty do 840 dolarów na zakup nowych kuchenek elektrycznych. Rabaty zostały uwzględnione w ramach funduszy o wartości około 4,5 miliarda dolarów przeznaczonych na pomoc gospodarstwom domowym o niskich i średnich dochodach w elektryfikacji domów.

Jest mało prawdopodobne, aby jakikolwiek ewentualny zakaz miał nastąpić w najbliższym czasie, a jedynie propozycja w tej sprawie jest mało prawdopodobna nawet w tym roku, ponieważ według komisarza Trumki uznano by to za „szybkie rozwiązanie”. CPSC ma wiele do rozważenia, w tym wprowadzenie zakazu importu w celu ustalenia norm emisji.

Debata zostanie również otwarta dla publiczności przed podjęciem ostatecznej decyzji.


Table of Contents