Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Nagrody, wyróżnienia i granty oraz Twoje podatki

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Nagrody, wyróżnienia i granty oraz Twoje podatki

Niemal o każdej porze roku można znaleźć konkursy skierowane do małych firm. Czasem nazywa się je konkursami, czasem grantami. Zwykle rezultaty są takie same – pieniądze lub inne korzyści dla Twojej firmy, jeśli wygrasz, co wiąże się z kwestiami podatkowymi, o których należy pamiętać.

Przegląd konkursów i grantów

Co roku maj jest popularnym miesiącem rozdawania prezentów ze względu na Tydzień Małych Firm. Ale zazwyczaj można znaleźć możliwości o każdej porze roku. Przykłady:

Niektóre konkursy jedynie zapewniają zwycięzcom uznanie; nie ma rekompensaty pieniężnej. Większość konkursów zapewnia gotówkę, majątek (np. komputery, przedmioty związane z firmą organizującą konkurs) lub pomoc mentorską. Jeszcze inne konkursy mają na celu pozyskanie kapitału – w formie dotacji lub za pośrednictwem inwestorów. Zrozum konsekwencje i uwzględnij je w swoich płatnościach podatkowych.

Zdobywanie nagród pieniężnych i rzeczowych

Podstawową zasadą podatkową jest to, że otrzymywanie nagród i wyróżnień wlicza się do dochodu brutto… podlega opodatkowaniu. Istnieją pewne wyjątki dla osób fizycznych, np. medale olimpijskie, ale firmy otrzymujące gotówkę, jej ekwiwalenty (np. karty podarunkowe), majątek lub cokolwiek innego mającego wartość pieniężną, podlegają od tego opodatkowaniu. Nie pozwól, aby etykieta Cię zmyliła.

Niezależnie od tego, czy nagrodę nazywa się dotacją, czy czymś innym, opodatkowanie nagrody w przypadku czegoś innego niż zwykłe uznanie – czegoś, czego nie można wycenić, więc nie można jej opodatkować – lub inwestycji spowoduje powstanie ustawy podatkowej. Na przykład konkursy na biznesplany mogą pomóc w zdobyciu funduszy na rozpoczęcie działalności lub rozwój, ale otrzymane środki pieniężne nie są pożyczką ani inwestycją; to po prostu nagroda podlegająca opodatkowaniu. Google „konkursy na biznesplany”, aby znaleźć aktualnie otwarte oferty (niektóre są przeznaczone wyłącznie dla studentów).

🔥 Empfohlen:  Gry Tycoon, które doskonalą Twoje umiejętności biznesowe

Jeśli właściciel bierze udział w konkursie, pamiętaj o wyraźnym określeniu, czy zgłoszenie jest przeznaczone dla właściciela, czy dla firmy. Jeśli właściciel wygra, a nagroda wyniesie 600 dolarów lub więcej, dla właściciela zostanie wygenerowany formularz 1099-MISC, który należy uwzględnić w jego osobistym zeznaniu podatkowym.

Pozyskiwanie inwestorów

Wielu aniołów biznesu organizuje konkursy na biznesplany i wybiera zwycięzców, w których inwestuje pieniądze; nie dają tego tak po prostu. Inwestorzy ci – podobnie jak paneliści – mogą również oferować fachowe porady i nawiązywać ważne kontakty z właścicielami firm.

Inwestycje w przedsiębiorstwo dokonywane przez aniołów biznesu nie podlegają opodatkowaniu; stanowią one wkłady do kapitału. Są one wykazywane jako kapitał własny właścicieli lub akcjonariuszy w bilansie spółki. Zmniejszają udziały właścicielskie założycieli.

Aby znaleźć konkursy dla aniołów biznesu, wpisz w Google „konkursy aniołów biznesu”. Niektórzy niekoniecznie muszą dawać inwestycje; niektóre mogą mieć formę dotacji pieniężnych lub pomocy niepieniężnej. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na terminy składania wniosków i inne warunki wejścia.

Końcowa myśl

Z drugiej strony Twoja firma może chcieć zorganizować konkurs lub loterię jako narzędzie marketingowe. Koniecznie zapoznaj się z przepisami prawa stanowego dotyczącymi konkursów i loterii, które wymagają od uczestnika postawienia zakładu (tj. zakupu losu). Można to potraktować jako hazard.

Pamiętaj, aby przestrzegać zasad IRS dotyczących zgłaszania zwycięzców. Uzyskaj numer identyfikacji podatkowej – numer ubezpieczenia społecznego w przypadku osób fizycznych i numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN) w przypadku firm, który jest niezbędny do prawidłowego raportowania podatkowego. Nagrody przyznane w ramach prowadzenia działalności gospodarczej o wartości co najmniej 600 USD są zgłaszane na formularzu 1099-MISC (pole 3). Nagrody majątkowe wykazywane są według ich godziwej wartości rynkowej. Wygrane w loterii są zgłaszane na formularzu W-2G.