Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Narzędzia dla elektryków – Twoja lista do rozpoczęcia działalności gospodarczej

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Narzędzia dla elektryków – Twoja lista do rozpoczęcia działalności gospodarczej

Niezależnie od tego, czy jest to działająca linia energetyczna, naprawa czy projekt ulepszenia, wielu klientów szuka pomocy. Ponieważ prace elektryczne są niebezpieczne i złożone, ważne jest, aby mieć odpowiednie narzędzia, aby wykonać tę pracę bezpiecznie i wydajnie.

Aby projekty zakończyły się sukcesem, potrzebne będą specjalistyczne narzędzia elektryczne, które mogą się przydać. Narzędzia dla elektryków mogą okazać się niezbędne w Twojej firmie, ponieważ pozwalają wykonywać bardziej specjalistyczne zadania i pracować z szeroką gamą materiałów, zachowując przy tym bezpieczeństwo.

Narzędzia te pomagają wykonywać te same funkcje, co narzędzia ręczne, ale z większą wydajnością i mniejszym wysiłkiem. Niezależnie od tego, czy masz już działającą firmę zajmującą się elektryką, czy dopiero zaczynasz, nasza lista narzędzi dla elektryków pomoże Ci upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz.

Jak długo trzeba zostać elektrykiem?

Zazwyczaj większość stanowych przepisów licencyjnych wymaga co najmniej czterech lat doświadczenia, aby móc zostać elektrykiem. Będzie to obejmować tysiące godzin doświadczenia zawodowego, 96 godzin szkoleń stacjonarnych, zdanie egzaminu czeladniczego i zdobycie licencji elektryka.

W ciągu tych lat poznasz podstawowe umiejętności pracownika elektryka oraz różne przepisy i wymagania dotyczące różnych konstrukcji budowlanych. W wielu przypadkach początkujący elektrycy mają możliwość odbycia praktyki zawodowej, uczęszczania do szkoły handlowej lub wzięcia udziału w szkoleniu w miejscu pracy, aby doskonalić swoje umiejętności.

Czy warto kupować czy wypożyczać narzędzia?

Twoja decyzja o zakupie lub wypożyczeniu narzędzi będzie zależeć od Twojego budżetu. Podejmując decyzję o wypożyczeniu lub zakupie narzędzi, będziesz musiał odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań, w tym na temat częstotliwości korzystania z narzędzia. Czy zajmie to zbyt dużo miejsca do przechowywania? Jak często korzystałbyś z tych narzędzi, aby uzasadnić inwestycję? Ile konserwacji będą wymagały narzędzia?

Wiedza o tym, kiedy należy wypożyczyć narzędzie, a kiedy je kupić, może zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Podczas podejmowania decyzji należy wziąć pod uwagę nie tylko koszty początkowe, ale także ich konserwację i wymianę.

Gdzie można kupić najlepsze narzędzia dla elektryków?

Narzędzia dla elektryków można kupić w lokalnym sklepie z narzędziami lub w dużych sklepach, takich jak Wal-Mart, Target lub Home Depot. Możesz także kupić je w sklepach internetowych, takich jak Amazon, Grainger lub Elliott Electric Supply. Jeśli chodzi o wysokiej jakości narzędzia dla elektryków, sprawdź następujące marki:

Narzędzia Kleina

Klein Tools jest producentem różnorodnego asortymentu narzędzi wysokiej jakości. Oprócz oferowania kolekcji narzędzi ręcznych, firma produkuje także testery napięcia, narzędzia do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), narzędzia do okablowania elektrycznego, multimetry, bezdotykowe testery napięcia, taśmy rybne i wiele innych.

Narzędzia Stanleya

Stanley Tools jest producentem i dystrybutorem elektronarzędzi. Firma produkuje i sprzedaje elektronarzędzia ręczne, w tym strugi ręczne, piły, linijki, kątowniki, dłuta, śrubokręty i wiele innych narzędzi do użytku konsumenckiego i przemysłowego.

Dewalta

Dewalt jest producentem elektronarzędzi, narzędzi ręcznych i akcesoriów. Jest dobrze znana ze swojej marki elektronarzędzi bezprzewodowych i przewodowych wśród profesjonalistów, w tym stolarzy, hydraulików i elektryków.

Milwaukee

Milwaukee oferuje klientom szeroką gamę elektronarzędzi, w tym wiertarki akumulatorowe, piły, odkurzacze i narzędzia ręczne.

🔥 Empfohlen:  58 motywacyjnych cytatów dla kobiet

Makity

Makita to japoński producent elektronarzędzi, narzędzi akumulatorowych, wkrętarek, kluczy udarowych, młotów obrotowych, szlifierek kątowych, strugarek i nożyc do metalu.

Lista niezbędnych narzędzi dla elektryków

Większość zawodowych elektryków polega na asortymencie odpowiedniego rodzaju narzędzi do różnych zadań. Oprócz tego, że pomagają w prawidłowym wykonaniu pracy, narzędzia te zapewniają także bezpieczeństwo, dokładność, jakość wykonania i wygodę. Niezależnie od tego, czy masz już działającą firmę zajmującą się elektryką, czy dopiero zaczynasz, nasza lista narzędzi dla elektryków pomoże Ci upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz.

Najlepsze narzędzia, których będziesz potrzebować na początek

Jako elektryk będziesz polegać na różnych narzędziach, od podstawowych narzędzi, takich jak śrubokręty, po narzędzia elektryczne, takie jak testery napięcia, elektronarzędzia, taśma rybna oraz materiały eksploatacyjne i akcesoria. Poniżej znajduje się kilka niezbędnych narzędzi, których potrzebuje każdy elektryk.

Narzędzia elektryczne

1. NCVT i bezdotykowy tester napięcia

Bezdotykowy tester napięcia (NCVT) to niezbędne narzędzie elektryka, które pomaga wykryć obecność napięcia. Bezdotykowy tester napięcia działa poprzez umieszczenie metalowych sond owiniętych gumą lub plastikiem w gniazdku w celu sprawdzenia napięcia bez konieczności bezpośredniego kontaktu.

2. Klucz

Klucz to klucz elektryczny używany do instalowania i usuwania wtyczek złączy w pracach elektrycznych. Wykorzystuje formowaną gumę do rozłącznych złączy i pozwala uniknąć zwarć.

3. Tester gniazd

Tester gniazd to urządzenie wskazujące, czy przewody fazowy, neutralny i uziemiający są prawidłowo podłączone. Po podłączeniu do gniazdka elektrycznego sprawdza, czy jest prawidłowo podłączone.

4. Zestaw wkrętaków elektrycznych

Wkrętarka elektryczna to przenośne urządzenie elektryczne umożliwiające wkręcanie i odkręcanie śrub. W zestawie znajdują się różne izolowane wkrętaki, które chronią użytkowników przed porażeniem prądem elektrycznym, a także uchwyt na bity, który może być magnetyczny lub wyposażony w system szybkiego zwalniania.

5. Wyszukiwarka obwodów

Wyłącznik automatyczny służy do identyfikacji, który wyłącznik na głównym panelu serwisowym obsługuje określone gniazdko lub oprawę oświetleniową.

Elektronarzędzia

6. Wiertła

Wiertarka elektryczna pomaga w wykonywaniu otworów w drewnie, betonie lub metalu. Można ich także używać do wkręcania śrub w oprawach.

7. Sterowniki udarowe

Wkrętaki udarowe są często używane do wkręcania dużej liczby elementów złącznych, dłuższych śrub i śrub do drewna. Są wyposażone w trzpienie szybkozamykające i wytwarzają dużą siłę obrotową, która wkręca duże śruby w ciągu kilku sekund.

8. Klucze do nakrętek

Wkrętaki do nakrętek pomagają w dokręcaniu nakrętek i śrub. Wyposażone są w gniazdo przymocowane do trzonka i cylindryczną rączkę, a ich wygląd i zastosowanie przypominają śrubokręt.

9. Piły

Piły elektryczne to elektryczne piły tarczowe z ostrzami przymocowanymi do wału silnika, używane do cięcia drewna, metali, tworzyw sztucznych, włókna szklanego, betonu i innych materiałów.

10. Dziurawa świnia

Wiertarka do otworów ma moc i moment obrotowy, co ułatwia wiercenie otworów w kołkach pod przewody elektryczne.

11. Szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa jest używana do różnych prac związanych z produkcją metalu, które obejmują cięcie, szlifowanie, gratowanie, wykańczanie i polerowanie.

Narzędzia ręczne i materiały eksploatacyjne

12. Bit rozwiercający

Rozwiertak to obrotowe narzędzie tnące służące do powiększania i wykańczania dokładnych wymiarów otworów, które zostały wywiercone lub znudzone.

🔥 Empfohlen:  13 najlepszych zleceń głosowych dla początkujących do wykonywania w domu w 2023 r

13. Różne izolowane szczypce

Izolowane szczypce zapewniają ochronę przed porażeniem prądem elektrycznym i wyładowaniem łukowym wokół urządzeń elektrycznych pod napięciem. Występują w postaci szczypiec do cięcia ukośnego, szczypiec do cięcia bocznego i szczypiec z ostrymi końcówkami.

14. Wytrzymałe ściągacze izolacji

Wytrzymałe szczypce do ściągania izolacji lub szczypce liniowe służą do usuwania osłony ochronnej lub płaszcza z przewodów elektrycznych.

15. Taśma rybna

Taśma rybna, drut ciągnący lub wąż elektryka są używane przez elektryków do przeciągania przewodów elektrycznych lub innych przewodów przez przewody.

16. Wędki

Wędki służą do przeciągania przewodów lub kabli przez sufity, strychy lub przez wgłębienia w ścianach. Są również wyposażone w różnorodne akcesoria, takie jak światła, proste haczyki, specjalistyczne haczyki, magnesy i inne, które pomagają przesuwać przewody po przeszkodach.

17. Nóż uniwersalny

Nóż uniwersalny to nóż specjalnie zaprojektowany do cięcia przewodów i kabli oraz zdejmowania ich izolacji z tworzywa sztucznego bez uszkadzania drutu rdzeniowego.

18. Taśma miernicza

Taśma miernicza to ręczne narzędzie służące do celów pomiarowych. Zwijana taśma umożliwia wykonanie większości zadań, natomiast taśmy miernicze z końcówkami magnetycznymi umożliwiają jednej osobie łatwy pomiar metali.

19. Taśma elektryczna

Taśma izolacyjna pomaga odizolować przewody od przewodzącego prądu elektrycznego i chronić je przed wilgocią, ścieraniem i korozją.

20. Opaski kablowe

Opaski kablowe pomagają łączyć ze sobą kable i przewody, utrzymując je w porządku i zapobiegając uszkodzeniom.

21. Poziom

Poziomy służą do określenia, czy powierzchnia jest pozioma w poziomie czy w pionie podczas instalowania opraw oświetleniowych

22. Okablowanie elektryczne

Przewody elektryczne pomagają przesyłać energię elektryczną ze źródła, zwykle pobliskiego transformatora, do gniazdka. Są dostępne w różnych materiałach, obudowach i rozmiarach, aby wytrzymać różne obciążenia elektryczne.

23. Przecinak do drutu

Przecinaki do drutu służą do cięcia przewodów elektrycznych i w większości przypadków są wyposażone w izolowane uchwyty chroniące przed porażeniem prądem.

24. Złącza koncentryczne

Złącza koncentryczne służą do podłączania kabli do innych urządzeń, takich jak telewizory, anteny satelitarne, routery szerokopasmowe, anteny i sprzęt radiowy. Zawierają wewnętrzny drut przewodzący otoczony podwójną warstwą ochronną i zewnętrzną osłonę z tworzywa sztucznego.

25. Listwy zaciskowe

Listwy zaciskowe to izolowane połączenia używane do zabezpieczania i/lub kończenia przewodów

25. Złącza łączące

Złącza spawane to plastikowe zaciski używane do wykonywania spawów lub połączeń z dwoma lub więcej kawałkami drutu. Są przeznaczone do stosowania z kablami elektrycznymi, kablami telefonicznymi i przewodami urządzeń elektrycznych.

26. Giętarka do przewodów

Giętarki do rur kablowych umożliwiają elektrykom zaginanie rur kablowych wokół narożników i innych przeszkód.

27. Młotek elektryka

Młotek elektryka pomaga wbijać gwoździe w drewno, kształtować metal lub rozbijać lub łamać materiały, takie jak beton lub suche ściany. Posiada rękojeść z włókna szklanego pokrytą gumą chroniącą przed przypadkowym porażeniem prądem

Narzędzia i organizery bezpieczeństwa

28. Pasek narzędziowy

Pas narzędziowy to pasek noszony wokół talii, wyposażony w kieszenie i szlufki, które ułatwiają przechowywanie wszystkich niezbędnych narzędzi podczas pracy w ciasnych miejscach.

29. Nośnik narzędzi

Bagażnik na narzędzia pomaga przenosić więcej narzędzi do konkretnego projektu i jest wyposażony w wiele przegródek do przechowywania i przenoszenia wszystkich potrzebnych narzędzi

🔥 Empfohlen:  Jak korzystać z kodu polecającego w aplikacji Cash w 2023 roku

30. Latarki

Jako elektryk lub mechanik będą zdarzać się sytuacje, w których będziesz zmuszony pracować w ciemnych miejscach. Latarki umożliwiają pracę w ciemnych miejscach, takich jak strychy, piwnice i za ścianami.

31. Izolowane rękawice robocze

Porażenie prądem może spowodować śmierć lub poważne obrażenia. Uszkodzone, przepracowane rękawice mogą pomóc chronić Cię przed porażeniem prądem elektrycznym i innymi nieszczęściami.

32. Okulary ochronne

Miejsce pracy to miejsce, w którym zawsze wszędzie lata mnóstwo rzeczy, na przykład wióry drewniane, brud, pył betonowy, odłamki metalu i inne. Będziesz potrzebować okularów ochronnych, aby chronić oczy. – jakkolwiek to nazwać – uderzyło mnie to w twarz.

33. Koszule robocze trudnopalne

Koszule trudnopalne mają za zadanie chronić ludzi przed zapaleniem się koszul pod wpływem spalania i wysokich temperatur.

34. Wędki ratunkowe

Pręty lub słupy ratunkowe to urządzenia ratujące życie, które zapewniają ochronę i izolację ludzi podczas ratowania ofiar porażenia prądem.

35. Elektryczne buty robocze

Obuwie elektryczne chronią mechaników przed porażeniem prądem elektrycznym i porażeniem prądem. przed porażeniem prądem elektrycznym, pełne uziemienie w środowisku zagrożenia elektrycznego.

36. Kask

Kaski pomagają chronić głowę przed spadającymi lub latającymi przedmiotami w miejscu pracy.

Dodatkowe narzędzia potrzebne do rozwoju małej firmy

Teraz, gdy wyczerpaliśmy już niezbędne narzędzia do prac elektrycznych. Poniżej znajdują się inne dodatkowe narzędzia, które mogą być potrzebne do zbudowania firmy elektrycznej, które można również zastosować w środowiskach przemysłowych.

37. Multimetr cyfrowy

Multimetr cyfrowy mierzy napięcie, prąd i rezystancję. Dobry miernik cyfrowy będzie również mierzyć zarówno prąd przemienny, jak i stały, i jest wyposażony w podświetlane okienko odczytu do pracy w małych, ciemnych pomieszczeniach.

38. Analizator obwodów

Analizator obwodów pomaga sprawdzić różne stany okablowania, co obejmuje ustalenie prawidłowego okablowania, odwrócenie polaryzacji, brak uziemienia i test pod kątem zwarć łukowych.

39. Wyszukiwarka wyłączników automatycznych

Wyszukiwarka wyłączników służy do lokalizowania wyłącznika sterującego określonym zestawem gniazd. Jest to przydatne, jeśli panel wyłączników nie jest poprawnie odwzorowany.

40. Aplikacje

Teraz, gdy mamy już za sobą sprzęt niezbędny do prowadzenia Twojej firmy zajmującej się elektryką, możesz także ulepszyć swoją grę, inwestując w aplikacje dla elektryków dla swojej firmy. Mogą to być aplikacje biznesowe, aplikacje referencyjne, aplikacje narzędziowe i inne.

Końcowe przemyślenia

Twoje rzemiosło jest tak dobre, jak narzędzia, których używasz. Niezależnie od tego, czy jesteś majsterkowiczem, czy profesjonalistą, posiadanie wymienionych powyżej narzędzi może być bardzo przydatne. Jednak kupując narzędzia dla elektryków, upewnij się, że wszystkie są wyposażone w zabezpieczenia, a jednocześnie uwzględnij takie czynniki, jak użyteczność, waga, obsługa, przewodowe lub bezprzewodowe, rozmiar i budżet.