Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Narzędzia dla hydraulików – Twoja lista do rozpoczęcia działalności gospodarczej

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Narzędzia dla hydraulików – Twoja lista do rozpoczęcia działalności gospodarczej

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy zajmującej się instalacją wodno-kanalizacyjną, istnieje na nią duże zapotrzebowanie. Większość właścicieli domów szuka niezawodnych hydraulików, którzy wykonają wysokiej jakości prace w ich domach. Jeśli posiadasz odpowiednie narzędzia do hydrauliki, możesz zaoferować klientom prace na najwyższym poziomie i szybciej je ukończyć. Posiadanie odpowiednich narzędzi hydraulicznych jest niezbędne dla Twojej firmy, dlatego przygotowaliśmy przewodnik po narzędziach, które powinny posiadać firmy instalacyjne.

Lista narzędzi hydraulicznych, których potrzebuje każdy wykonawca instalacji hydraulicznych

Niezależnie od tego, czy masz już działającą firmę wodno-kanalizacyjną, czy dopiero zaczynasz, nasza lista narzędzi dla hydraulików pomoże Ci upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz. Oto nasza lista narzędzi hydraulicznych, od których możesz zacząć:

Klucze

Klucze są niezbędnym narzędziem hydraulicznym, ponieważ można ich używać w ciasnych przestrzeniach do dokręcania trudno dostępnych nakrętek oraz obracania rur i złączek o zaokrąglonej powierzchni. Kluczy można również używać do dokręcania i luzowania nakrętek oraz poprawiania przyczepności w przypadku ewentualnych wycieków.

Klucze są najczęstszymi narzędziami używanymi w hydraulice, w tym klucze nastawne lub klucze do umywalek. Mając przy sobie duży wybór kluczy, możesz wykonywać zlecenia dla klientów, korzystając z odpowiednich narzędzi.

Do najważniejszych kluczy zapobiegających wyciekom i pracy z częściami metalowymi w przedsiębiorstwie hydraulicznym należą:

 • Klucze do rur. Klucze do rur są zwykle używane do mocowania ciężkich elementów, w tym rur ze stali ocynkowanej i rur żelaznych. Jednakże klucz do rur może pozostawiać na armaturach ślady podobne do śladów zębów, dlatego hydraulicy muszą zachować ostrożność podczas korzystania z tego narzędzia i unikać używania go na błyszczących armaturach.
 • Regulowany klucz do rur
 • Klucz nastawny, który może być używany do wielu zastosowań
 • Taśma hydrauliczna Taśma uszczelniająca gwinty
 • Klucz do umywalki
 • Klucz dynamometryczny
 • Klucz do gniazda zaworu kranowego
 • Klucz do zlewu
 • Gruby śrubokręt
 • Klucz do kranu to narzędzie w kształcie litery X służące między innymi do zamykania i otwierania króćców
🔥 Empfohlen:  Jaki jest średni wzrost kobiet w Ameryce?

Piły i przecinarki

Praca hydraulika może również obejmować używanie w miejscu pracy narzędzi, takich jak piły i narzędzia tnące, w zależności od skali pracy hydraulika. Piły i obcinaki pomagają ciąć materiały rurowe, w tym tworzywa sztuczne i metal.

Posiadanie poręcznego zestawu wytrzymałych narzędzi, takich jak obcinak do rur, gwarantuje, że możesz oferować klientom doskonałą obsługę i łatwe cięcie rur.

 • Otwornica
 • Przecinarka grzechotkowa
 • Obcinaki do rur
 • Obcinaki do rur z tworzyw sztucznych do cięcia rur z tworzyw sztucznych
 • Zapasowe ostrza, które zawsze warto mieć przy sobie, na wypadek, gdyby były potrzebne w miejscu pracy
 • Mocna, wysokiej jakości piła do metalu dla hydraulików. Często rury i węże rdzewieją lub usuwanie starych nakrętek i śrub staje się trudne. Do ich rozebrania potrzebne będą narzędzia hydrauliczne. W tym miejscu z pomocą przychodzi piła do metalu. W przypadku profesjonalnych hydraulików piła do metalu przydaje się do usuwania sprzętu, takiego jak stare rury, nakrętki, śruby i wkręty. Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas korzystania z piły do ​​metalu, należy dobrze zabezpieczyć ostrze i zachować dodatkowe ostrza, aby być odpowiednio przygotowanym

Szczypce

Inne narzędzia, które mogą być przydatne dla wielu hydraulików, to szczypce umożliwiające dobry chwyt precyzyjnych miejsc na nakrętki i śruby.

Szczypce mają mechanizm przypominający zacisk i są pomocne w przypadku małych przestrzeni, aby uzyskać antypoślizgowy chwyt na armaturze i innych częściach rur i kształtek. Niektóre rodzaje szczypiec, które możesz rozważyć w swojej firmie hydraulicznej, to:

 • Szczypce do pomp wodnych
 • Zamki kanałowe – są to szczypce z regulowanymi szczękami i można ich użyć, jeśli potrzebne są dwie szczypce tego samego rozmiaru
 • Szczypce do złączy przesuwnych

Tłoki

Tłoki to wyspecjalizowany typ narzędzia do usuwania zatorów, usuwania zatorów i czyszczenia odpływów. Tłoki są niezbędnym narzędziem ręcznym, które może okazać się niezwykle przydatne dla dobrego hydraulika, włączając w to tłoczki, takie jak tłoki kołnierzowe.

🔥 Empfohlen:  Zintegruj media społecznościowe ze swoją świąteczną strategią marketingową

Istnieją inne narzędzia do czyszczenia drenażu, które współpracują z tłokami, aby umożliwić pracę z uporczywymi zatorami, które mogą prowadzić do zablokowania rury. Blokady w rurze lub przewodzie zasilającym mogą stanowić wyzwanie, dlatego też tłoki są tak istotne w branży wodno-kanalizacyjnej.

 • Tłoczki kubkowe
 • Tłok kołnierzowy
 • Ślimak spustowy lub ślimak ręczny
 • Opróżnij węża

Więcej pozycji na liście narzędzi hydraulicznych

 • Palnik hydraulika do uszczelniania rur miedzianych. Palnika hydraulika można również używać do uszczelniania nowych rurociągów, ponieważ służy do doprowadzania intensywnego ciepła do rury w celu uszczelnienia.
 • Taśma hydrauliczna, która idealnie powinna być odporna na wysokie i niskie temperatury
 • Giętarki do rur
 • Systemy złączy wtłaczanych umożliwiają hydraulikom wykonywanie wtłaczania, czyli łączenia rur i kształtek przy użyciu specjalnych narzędzi
 • Inne narzędzia ochronne, takie jak osłony termiczne chroniące przed uszkodzeniami cieplnymi i okulary chroniące przed elementami otoczenia
 • Boroskopy, które składają się z małych kamer przymocowanych do giętkiego kabla. To narzędzie umożliwia hydraulikom uzyskanie większego zasięgu w małych przestrzeniach, takich jak przewody zasilające, co ułatwia montaż i naprawę rur
 • Kamera inspekcyjna odpływów do sprawdzania przewodów kanalizacyjnych pod kątem bardziej złożonych zadań

Końcowe przemyślenia

Wybierając narzędzia do swojej firmy wodno-kanalizacyjnej, należy wziąć pod uwagę kluczowe funkcje każdego narzędzia i sposób jego użycia. Celem tej listy jest zebranie narzędzi najczęściej używanych przez hydraulików, aby zapewnić klientom najlepszą możliwą pracę.

Chociaż zakup wszystkich narzędzi za jednym razem może wydawać się kuszący, zastanów się, jakiego rodzaju prace najczęściej wykonujesz i czego potrzebujesz, aby sprostać bieżącemu obciążeniu pracą. Pomoże Ci to w ustaleniu priorytetów, jakie rodzaje narzędzi zdobyć, i nieco większym rozłożeniu kosztów.

Weź także pod uwagę rodzaj rury, którą najczęściej widzisz, gdy właściciele domów dzwonią do Ciebie w sprawie pracy, oraz narzędzia, które będą najbardziej przydatne do pracy z tego rodzaju rurami. Proste narzędzia, takie jak klucze, szczypce, obcinaki do rur i inne, mogą pomóc w wykonaniu większości prac.

🔥 Empfohlen:  14 dokumentów dotyczących pożyczki dla małych firm, których będziesz potrzebować

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego kluczowe znaczenie ma zrównoważenie narzędzi bezpieczeństwa i sprzętu hydraulicznego. Ponadto ochrona pracowników przed gorącem i żywiołami jest niezbędna, dlatego zakup sprzętu ochronnego powinien być najwyższym priorytetem.