Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Narzędzia do czyszczenia komina – Twoja lista do rozpoczęcia działalności gospodarczej

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Narzędzia do czyszczenia komina – Twoja lista do rozpoczęcia działalności gospodarczej

Czyszczenie kominów to niezawodna firma, która ma stałych klientów. Wszystkie kominy należy czyścić co roku, aby zapobiec pożarom, ponieważ osady kreozotu w nich są łatwopalne. Dotyczy to zarówno pieców na drewno, jak i komina centralnego ogrzewania. Ponadto, gdy już zdobędziesz sprzęt, możesz zająć się czyszczeniem kominów. Można na przykład wyczyścić otwory wentylacyjne suszarki.

Działalność w zakresie czyszczenia kominów nie jest regulowana, ale zaczniesz budować dobrą reputację, zdobywając certyfikaty NFI (National Fireplace Institute) wydane przez Chimney Sweep Institute of America. Te certyfikaty zapewnią ci licencję.

Aby móc prowadzić firmę kominiarską, musisz także posiadać kaucję i ubezpieczenie. Bycie kaucją oznacza wykupienie poręczenia zabezpieczającego klienta przed stratami finansowymi. Musisz mieć umowę o pracę i ubezpieczenie, ponieważ będziesz pracować w domach klientów i poza nimi.

Dlaczego jakość sprzętu kominiarskiego jest ważna?

Zapamiętaj stare powiedzenie: Dostajesz to, za co płacisz. To bardzo prawdziwe w przypadku sprzętu kominiarskiego. Jeśli będziesz oszczędzać na narzędziach kominiarskich, skończy się to jedynie na ich odkupieniu.

Czyszczenie komina jest trudne dla sprzętu. Aby móc wykonywać swoją pracę dzień po dniu, będziesz potrzebować sprzętu czyszczącego, który poradzi sobie z tego typu zadaniami.

Lista profesjonalnych narzędzi do czyszczenia komina

Jednym z najważniejszych elementów sprzętu do czyszczenia komina, który kupisz, jest system odsysania komina. Podczas czyszczenia kominów kreozot nagromadzony w kominie może przedostać się do komory dymowej i spowodować prawdziwy bałagan w domu. To nie pomaga w kategorii zadowolenia klienta!

Bałagan nie jest najgorszy. Sadza zawiera bardzo małe cząsteczki, które są szkodliwe dla oddychania. Zacznijmy od listy sprzętu do czyszczenia komina, który pomoże Ci wykonać tę pracę.

🔥 Empfohlen:  Kod polecający NDAX (sierpień 2023): Zdobądź do 50 $ premii

Szczotki kominowe

Szczotki kominowe występują w dwóch głównych typach. Będziesz potrzebować drucianej szczotki kominowej i szczotki polipropylenowej. Pędzle stosuje się z prętami.

Dlaczego różnica? W przypadku kominów metalowych nie można używać szczotki drucianej, która porysuje i uszkodzi wnętrze komina. To samo z glinianymi kanałami kominowymi. W przypadku kominów murowanych można użyć szczotki drucianej.

Szczotka kominowa występuje również w różnych kształtach i średnicach. Na przykład do czyszczenia komina pieca na pellet należy użyć szczotki kominowej o średnicy 3 cali. Szczotka kominowa – zarówno szczotka polipropylenowa, jak i szczotka druciana – występuje w średnicach od 3 cali do 12 cali.

Szczotki druciane i szczotki polipropylenowe mogą być okrągłe lub prostokątne. Na przykład standardowy rozmiar przewodu kominowego ma średnicę wewnętrzną 13 x 18 cali. Do tych kominów potrzebna będzie prostokątna szczotka.

Pręty do szczotek kominowych

Okrągłe czy prostokątne szczotki nie obejdą się bez wyciorów do czyszczenia komina. Nylon jest materiałem używanym do produkcji elastycznego pręta do czyszczenia komina i powinien stanowić część zestawu do czyszczenia komina.

W systemach szczotek można również zastosować stalowe pręty trzpieniowe. Zarówno pręty stalowe, jak i nylonowe są podzielone na sekcje, które w razie potrzeby zatrzaskują się razem, gdy szczotka jest przesuwana w górę przez przewód kominowy i zaczyna czyścić kreozot.

Szczotki można podawać ręcznie lub można zastosować system zamiatania mechanicznego, napędzany wiertarką obrotową. Zarówno szczotki kominowe polipropylenowe, jak i druciane można łączyć z prętami i stosować w tego typu systemie.

Nawiasem mówiąc, 3-calowe polipropylenowe szczotki kominowe mogą być używane do czyszczenia otworów wentylacyjnych suszarek – to świetny sposób na „dosprzedaż” swoich usług.

Kominowe systemy odsysania

Jak wspomniano wcześniej, jest to najważniejszy element wyposażenia, jaki kupisz. Musisz odkurzyć cały kreozot i sadzę. Bez niego nie można prawidłowo wyczyścić kominków i zadowolić właścicieli domów. Wydajny system odsysania komina jest ważną częścią Twojego zestawu.

🔥 Empfohlen:  Mistrz projektu: najlepsza praktyka w zakresie zarządzania

Najlepszy system odsysania komina do tego zadania wykorzystuje wkład HEPA i można go regulować w celu zapewnienia ciasnego dopasowania, od małych do dużych otworów.

Zestawy kamer do czyszczenia kominów i sprzęt inspekcyjny

To kolejny element wyposażenia, dzięki któremu możesz zwiększyć sprzedaż, obejmując inne obszary domu. Zestawy kamer do kominiarstwa zapewnią wysokiej jakości obrazy z wnętrza komina przed rozpoczęciem pracy, pomagając znaleźć wszelkie defekty i wskazać miejsca nagromadzonego kreozotu, pęknięć lub innych problemów, takich jak gniazda ptaków utrudniające przepływ powietrza.

Możesz zwiększyć sprzedaż, używając tego samego sprzętu do przeprowadzania inspekcji kanałów HVAC, które są często wymagane przy sprzedaży/zakupach domów. Zestawu kamery można także używać po zakończeniu pracy, pokazując właścicielom domów wyniki swojej pracy.

Wyposażenie ochronne

Ty i Twoi pracownicy musicie nosić maskę zakrywającą całą twarz. Będziesz także potrzebować rękawic ochronnych. Wielu właścicieli firm kominiarskich używa rękawic sięgających do łokcia. Będąc na dachu, można także rozważyć noszenie szelek bezpieczeństwa – uprząż można przypiąć do komina.

Inne narzędzia do czyszczenia komina

Oto lista innych elementów, które będą potrzebne w ramach rozwiązań do czyszczenia komina:

  • Środek do czyszczenia szkła ceramicznego
  • Uszczelniacz murarski
  • Płócienna ściereczka – potrzebujesz więcej niż jednej płóciennej ściereczki, ponieważ nie możesz wziąć brudnej do następnej pracy.
  • Załóż ochronne nakładki na buty – aby nie wnieść brudu i gruzu do domu.
  • Drabiny – drabiny wysuwane to doskonały wybór.

Czy warto czyścić własny komin kominkowy?

To naprawdę zależy od kilku rzeczy. Czy twój komin znajduje się na zewnątrz domu i ma nie więcej niż jedno piętro, wysoki i prosty, na przykład komin metalowy? Czy ma funkcję czyszczenia? Tak, prawdopodobnie możesz to zrobić i kupić ograniczone materiały eksploatacyjne, takie jak polipropylenowa szczotka i systemy prętów do narzędzi. Na początku będziesz ponosić ten koszt, ale w następnym roku Twoja inwestycja będzie bezpłatna.

🔥 Empfohlen:  Narzędzia dla elektryków – Twoja lista do rozpoczęcia działalności gospodarczej

Jeśli jednak potrzebujesz dostępu do dachu w celu oczyszczenia komina, przemyśl tę pracę nieco dłużej. Czy przy średnim koszcie czyszczenia przewodu kominowego poniżej 500 dolarów nie wolałbyś powierzyć pracy profesjonalnemu kominiarzowi?

Jaki jest najlepszy system odsysania komina?

Pamiętaj, że potrzebujesz systemu z filtrem przemysłowym HEPA i regulowaną końcówką. Oto kilka zaufanych nazw:

Jakich szczotek używa się do czyszczenia kominów?

Stosowane są szczotki stalowe i polipropylenowe, o różnych średnicach, okrągłe lub prostokątne.

Narzędzia majsterkowicza – wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć działalność gospodarczą

Jakie jest najważniejsze narzędzie do czyszczenia komina?

Najważniejszym narzędziem jest system odsysania komina. Możesz spodziewać się wydania około 4000 dolarów na system jakości.

Trzymaj się kupowania sprzętu wysokiej jakości, a sprzęt ten będzie służył Twojej firmie przez wiele lat bez konieczności zakupów na wymianę.Table of Contents