Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Od YouTube do CTV: wskazówki dla twórców filmów wideo, jak zapewnić pomyślne przejście

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Od YouTube do CTV: wskazówki dla twórców filmów wideo, jak zapewnić pomyślne przejście

Usługi telewizji Connected TV (CTV) szybko stały się centralnym elementem zdecydowanej większości amerykańskich domów. Wraz ze wzrostem dostępności usług przesyłania strumieniowego online więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej rezygnuje z licencji telewizyjnych i zwraca się do platform internetowych w celu uzyskania strumieni rozrywkowych.

Obecnie około 3,5 miliarda użytkowników na całym świecie regularnie korzysta z treści cyfrowych, korzystając z platformy CTV w celu oglądania swoich ulubionych programów. Ze wszystkich dostępnych usług przesyłania strumieniowego najpopularniejsze nadal pozostają Netflix, Hulu i Amazon Prime. Każdego roku usługi przesyłania strumieniowego stają się coraz bardziej wykorzystywane na całym świecie, a obszar ich wykorzystania stale rośnie.

Twórcy online, którzy mają doświadczenie w tworzeniu treści wideo, zwracają się teraz do przestrzeni CTV, aby zwiększyć swoją widoczność. Wraz z upadkiem usług takich jak YouTube, świat CTV staje się kolejnym dużym krokiem dla twórców treści online.

Rozwój tworzenia treści w YouTube

Od początku 2010 roku i przez całą dekadę YouTube wyrobił sobie markę najważniejszej na świecie witryny umożliwiającej udostępnianie multimediów. To, co kiedyś było tylko miejscem do przesyłania filmów nagranych w domu, szybko przekształciło się w ogólnoświatowe zjawisko. W ciągu tej dekady zaobserwowaliśmy wzrost rocznych przychodów YouTube z 0,8 miliarda do 19,7 miliarda.

Wraz ze wzrostem popularności YouTube i możliwością rozpoczęcia generowania dochodu z YouTube, na platformie zaczęli pojawiać się twórcy. Teraz poznaliśmy tę grupę YouTuberów – każdego, kto konsekwentnie przesyła treści, aby ich widzowie mogli je wykorzystać na platformie.

W przypadku filmów na YouTube twórcy mogliby włączyć monetyzację, która następnie wyświetlałaby reklamy wideo przed każdym filmem. Na podstawie przychodów z reklam tych filmów YouTuberzy otrzymają wynagrodzenie za swoje treści. W dekadzie 2010 roku YouTuberzy stali się bardziej popularni, a więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej rozstawiło statywy i po raz pierwszy włączyło aparaty.

🔥 Empfohlen:  26 pomysłów biznesowych dla pisarzy

Jednak okres świetności YouTube z pewnością już minął, a kilka wybranych kanałów generuje obecnie większość przychodów z reklam na platformie. Co więcej, z tym modelem biznesowym wiązało się wiele problemów, które zniechęcały ludzi do platformy:

  • Niestabilność – YouTube AdSense jest bardzo niespójny, a filmy często są usuwane bez wyjaśnienia. Z biegiem czasu może to zaszkodzić dochodom użytkownika i prowadzić do niepewności.
  • Różne stawki dla różnych nisz – Nie wszystkie nisze treści są opłacane tak samo, co powoduje dysproporcje na rynku reklam.
  • Nadmierne nasycenie – Na YouTube jest po prostu zbyt wielu ludzi, a każdego dnia przesyłane są miliardy godzin treści.

Dla twórców możliwości i emocje, jakie kiedyś oferował YouTube, po prostu już nie istnieją. Luka na tym rynku stanowi doskonałą okazję dla innych platform treści do poszerzenia swojej oferty.

Przejście na CTV

W ciągu ostatnich kilku lat rynek, który stworzył YouTube i inne serwisy społecznościowe, zaczął zmierzać w nowym kierunku – w stronę CTV. Rozwój usług przesyłania strumieniowego, takich jak Hulu i Netflix, był znaczącą zmianą w konsumpcji mediów w ciągu ostatnich pięciu lat. Jednak nawet nowsze zmiany w branży stawiają ją w zupełnie nowym świetle.

Usługi takie jak Netflix oferują teraz modele subskrypcji oparte na reklamach. W ramach tych systemów płatności użytkownicy będą oglądać reklamy przed lub w trakcie przesyłania strumieniowego treści. Otwiera to reklamodawcom pole do działania na tych platformach, docierając do miliardów ludzi na całym świecie korzystających z usług przesyłania strumieniowego.

Niektórzy idą jeszcze dalej, tworząc VFR – startup z siedzibą w Izraelu – zapewniający twórcom treści większe możliwości zarabiania poprzez umieszczanie swoich treści na platformach CTV.

W VFR duży nacisk kładzie się na łatwość dostępu. Twórcy mają dostęp do SDK, który pozwala im łatwo (za pomocą jednej linii kodu) zaimplementować reklamy w swoich treściach. Jeśli twórca nie ma własnych reklam do wyświetlenia, może pobrać treść reklamy bezpośrednio z VFR.

🔥 Empfohlen:  Najlepsza poduszka lędźwiowa dla Twojego stanowiska pracy

Przejście gospodarki twórców w przestrzeń usług przesyłania strumieniowego za pośrednictwem platform takich jak VFR staje się jedną z najbardziej wpływowych zmian w branży, jakie widzieliśmy w ostatnich latach. Dla twórców łatwe uruchomienie tych nowych systemów zapewni nową publiczność, nowy rynek i nowe możliwości.

Końcowe przemyślenia

YouTube był kiedyś jedną z najlepszych platform, na których twórcy treści mogli rozpocząć karierę. Zdobycie widowni pozwoliło im uzyskać więcej wyświetleń, co przełożyło się na wysokie zarobki w AdSense pod koniec każdego miesiąca. Jednak YouTube popadł w niełaskę ze względu na wątpliwą politykę reklamową i nieuczciwą dystrybucję AdSense, co spowodowało, że wiele osób opuściło platformę.

W przestrzeni stworzonej przez YouTube usługi przesyłania strumieniowego udostępniają użytkownikom nowe sposoby nawiązania kontaktu z ulubionymi twórcami treści. Platformy takie jak VFR umożliwiają twórcom uruchomienie nowego kanału za pomocą analityki opartej na danych, aby następnie połączyć ich kanał z reklamodawcami, którzy będą prosperować w pobliżu ich treści.

Następnym krokiem w naszej ewolucji mediów cyfrowych jest dalsze poszerzanie możliwości usług przesyłania strumieniowego. A wraz z początkiem, jaki robi VFR, kolejny krok jest bliżej niż kiedykolwiek wcześniej.


Table of Contents