Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Oszustwa AnyDesk, na które należy uważać

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Oszustwa AnyDesk, na które należy uważać

Tych oszustw nie ma w aplikacji AnyDesk. Oprogramowanie AnyDesk jest solidne i chroni Twoje dane osobowe poprzez czujny nadzór. Podobnie jak w przypadku wszystkich oszustw polegających na zdalnym dostępie, oszuści udają, że uzyskują dostęp do Twoich danych osobowych, uzyskując dostęp do Twojego komputera lub telefonu. Dlaczego? Ponieważ chcą uzyskać Twoje dane osobowe, takie jak dane bankowe, i ukraść pieniądze.

Nie bądź ofiarą! Ponieważ tak wiele osób pracuje zdalnie i korzysta z aplikacji takich jak AnyDesk do pracy i prowadzenia interesów firmowych, oszuści skupili się na tych nowych celach.

Oto, jak zachować kontrolę, nie stać się ofiarą i przechytrzyć oszustów.

Co to jest AnyDesk?

Aplikacja AnyDesk to aplikacja do zdalnego pulpitu. Działa na systemach Windows, macOS, TOS, Androidach, Linux, Raspberry Pi i nie tylko. Oprogramowanie AnyDesk gmbh działa również w chmurze.

Aplikacja charakteryzuje się dużą liczbą klatek na sekundę, niskim opóźnieniem i efektywnym wykorzystaniem przepustowości. To sprawia, że ​​jest ulubionym rozwiązaniem pracowników i firm potrzebujących aplikacji umożliwiającej zdalny dostęp do pracy.

Można ją pobrać za pośrednictwem sklepu Google Play.

Czy możesz zostać oszukany poprzez zdalny dostęp AnyDesk?

Nie. Aplikacja AnyDesk korzysta z szyfrowanego połączenia klasy wojskowej. Twój strumień danych jest zaszyfrowany i nie można uzyskać dostępu do Twojego urządzenia. Żadna strona trzecia nie może odszyfrować danych.

Jak więc oszust może się do Ciebie dostać? Oszust używa przebrania. „Wyglądając jak” AnyDesk, oszuści próbują przejąć zdalną kontrolę nad Twoim komputerem lub telefonem. Gdy uzyskają dostęp do Twojego urządzenia, mogą uzyskać o Tobie wszelkiego rodzaju informacje, takie jak numer konta bankowego i hasła.

Uważaj na oszustwa związane ze zdalnym dostępem AnyDesk

Możemy nazwać te oszustwa związane ze zdalnym dostępem do aplikacji AnyDesk. Jednak oszustwo może przydarzyć się osobie za pośrednictwem dowolnej aplikacji.

🔥 Empfohlen:  21 tytułów właścicieli firm: który jest dla Ciebie odpowiedni?

Oszuści mają różne sposoby, aby przekonać Cię, że są źródłem godnym zaufania. Znajdują sposoby, aby „wyglądać” jak aplikacja, namawiając Cię do kliknięcia łącza lub oddzwonienia, wysłania SMS-a lub e-maila. Gdy ktoś to zrobi, oszust jest już dostępny – zdalnie steruje Twoim telefonem lub komputerem – i jest gotowy uzyskać dostęp do Twojego konta bankowego i ukraść pieniądze.

Co więcej, jeśli pracujesz zdalnie i padniesz ofiarą oszustwa, narażasz również informacje o swojej firmie. Oszust wykorzysta zdalny dostęp do Twojego konta, aby uzyskać dostęp do innych urządzeń w systemie.

Jeśli zostałeś oszukany, natychmiast zacznij to zgłaszać. Skontaktuj się ze wszystkimi podmiotami, które obsługują pieniądze, takimi jak karty debetowe/kredytowe i swoim bankiem.

1. Oszustwo AnyDesk na Amazonie – Osoba lub firma często zamawia w Amazon. Oszuści kontaktują się za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub SMS-a, prosząc o informacje na temat zamówienia. Kontakt wygląda, jakby pochodził z Amazonu.

2. Oszustwo AnyDesk na rynku Facebook – To kolejna powszechnie stosowana usługa, w ramach której osoba lub firma może kupić lub sprzedać. To sprawia, że ​​jest to kolejny sposób na nawiązanie kontaktu z kupującym lub sprzedającym w celu uzyskania informacji.

3. Telefon – To się nazywa Vishing. Osoba z branży IT kontaktuje się z Tobą, prosząc o pozwolenie na zdalny dostęp do Twojego komputera. Ale ta osoba nie pracuje dla Twojej firmy ani firmy produkującej oprogramowanie.

4. E-mail – Nazywa się to phishingiem. Jest to najczęstsze narzędzie służące do nawiązywania kontaktu i uzyskiwania dostępu do Twojego urządzenia. Wiadomość e-mail wygląda tak, jakby pochodziła od znajomego lub współpracownika. Wiadomość e-mail może zawierać link do pobrania, a jeśli to zrobisz, jesteś ofiarą.

Więcej przykładów oszustw AnyDesk, na które należy uważać

Och, jest więcej. Ważne jest, aby zachować czujność. Pomyśl zanim klikniesz i nie stań się ofiarą.

🔥 Empfohlen:  Cytaty dotyczące przedsiębiorczości, które Cię zainspirują i poinformują

5. Kliknij łącze – Jeśli klikniesz zły link, pobranie może być bardzo kosztowne. Ktoś może nie tylko uzyskać dostęp do Twojego urządzenia, ale może również wysłać na to urządzenie złośliwe oprogramowanie, takie jak wirusy.

6. Fałszywy adres URL – To część tego ryzykownego pobrania. Fałszywy adres URL wygląda niemal identycznie jak aplikacja lub witryna, z której regularnie korzystasz na swoim urządzeniu. Może pojawić się niewielki błąd ortograficzny, który to zdradza.

7. Uśmiechanie się – To jest nazwa wiadomości tekstowej zawierającej fałszywy link.

8. Farming – Jeden z najgorszych skutków oszustw. Oszust przejmuje serwer, przejmuje kontrolę nad wieloma urządzeniami i kieruje użytkowników na fałszywą stronę internetową.

9. Spear phishing – Twoje dane osobowe mogą być gromadzone podczas wyszukiwania na różnych platformach mediów społecznościowych i stronach biznesowych. Stajesz się wówczas ofiarą ataku, ponieważ oszust podszywa się pod osobę z Twojego kręgu osobistego. Skontaktuje się z Tobą ten podszywacz, który najczęściej szuka informacji o Twoim koncie bankowym i potrzebnych pieniądzach.

Jak uniknąć oszustwa AnyDesk

Te wskazówki dotyczące ochrony danych osobowych, informacji bankowych i pieniędzy są typowe dla uniknięcia oszustwa.

  1. Nigdy nie dawaj nikomu nieznajomemu dostępu do swojego urządzenia. Jeśli ktoś zadzwoni do Ciebie z działu IT lub firmy produkującej oprogramowanie komputerowe, nie bądź ofiarą. Odłożyć słuchawkę. Wyszukaj numer i zadzwoń bezpośrednio.
  2. Nigdy nie udostępniaj haseł do urządzeń innej osobie, nawet zaufanemu współpracownikowi.
  3. Regularnie zmieniaj hasła na swoim urządzeniu i na różnych kontach, takich jak wystawca karty kredytowej i bank. Rozważ skorzystanie z usługi monitorowania haseł. Dzięki takiej usłudze będziesz mieć jedno główne hasło, a usługa automatycznie zmieni wszystkie Twoje hasła według wybranego przez Ciebie harmonogramu.
  4. Przed kliknięciem dokładnie sprawdź adresy URL, ponieważ jest to powszechne oszustwo. Adres URL wygląda znajomo, ale będzie coś innego, na przykład błąd ortograficzny.
  5. Przed rozmowami telefonicznymi, SMS-ami lub e-mailami, które mają na celu nawiązanie połączenia z Tobą i informują Cię o problemie z komputerem lub Internetem. To kolejne powszechne oszustwo.
  6. Regularnie aktualizuj swój program antywirusowy, aby chronić wszystkie swoje urządzenia.
  7. Gdy tylko zorientujesz się, że jesteś ofiarą oszustwa i ktoś ma dostęp do Twoich danych, złóż raport. Jeśli pracowałeś zdalnie, zgłoś się do działu IT swojej firmy, a następnie do swojego banku. Anuluj karty debetowe i kredytowe. Zablokuj swoje konta bankowe. Zmień swoje hasła.
🔥 Empfohlen:  Organizator baterii: wybory dla Ciebie

Czy ktoś może mnie zhakować za pomocą AnyDesk?

Nie w AnyDesk, ale udając AnyDesk.

Czy dział IT może bezpiecznie udostępniać adres AnyDesk?

Specjaliści IT Twojej firmy mogą udostępniać adresy. Mogą także ograniczyć dostęp do adresów, które są nazwane, zezwalając tylko tym adresom na udział w sesji.Table of Contents