Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Oszustwo związane z kodem weryfikacyjnym Google Voice: co musisz wiedzieć

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Oszustwo związane z kodem weryfikacyjnym Google Voice: co musisz wiedzieć

Oszuści atakują ludzi na różne sposoby. Oszustwo związane z kodem weryfikacyjnym Google Voice to najnowszy z długiej listy potencjalnych problemów, na które firmy i osoby prywatne muszą zwracać uwagę.

Kody weryfikacyjne Google szybko stały się głównymi celami wielu oszustów, ponieważ można je wykorzystać do przejmowania numerów telefonów i popełniania różnych przestępstw. Aby chronić siebie i swoje konto Google Voice, poniżej znajdziesz wyjaśnienie tego oszustwa oraz wskazówki, jak go uniknąć lub pokonać.

Na czym polega oszustwo związane z kodem weryfikacyjnym Google Voice?

Osoby będące celem oszustwa związanego z kodem weryfikacyjnym Google Voice to zazwyczaj osoby, które wystawiają rzeczy na sprzedaż w Internecie lub zamieszczają w Internecie oferty zawierające ich numery telefonu. Następnie oszuści kontaktują się z Tobą, udając zainteresowanie, po czym zawahają się i proszą Cię o zweryfikowanie Twojej tożsamości. Wysyłają kod weryfikacyjny głosowy Google na Twój numer telefonu i proszą o kod.

Po podaniu tego kodu oszuści mogą go użyć do utworzenia konta Google Voice przy użyciu Twojego numeru telefonu. Dzięki temu mogą dzwonić i wysyłać SMS-y z Twojego numeru, aby oszukać innych. Mogą nawet użyć Twojego numeru i innych danych osobowych, aby uzyskać dostęp do Twoich kont online.

Jak działa oszustwo Google Voice?

Jeśli nie masz pewności, czym jest oszustwo Google Voice i jak działa, oto lista krok po kroku, jak to ogólnie działa:

 • Oszuści odpowiadają na ogłoszenia online: Oszuści zazwyczaj udają zainteresowanych nabywców produktów lub usług wymienionych w Internecie.
 • Wahają się i proszą o weryfikację: Mogą wtedy wydawać się niezdecydowani i chcieć, abyś zweryfikował swoją tożsamość.
 • Wysyłają kod weryfikacyjny na Twój numer telefonu: Zasugerują, że sfinalizują zakup, jeśli wyślesz im kod weryfikacyjny, który Google Voice automatycznie wyśle ​​na Twój numer telefonu.
 • Tworzą konto Google Voice z Twoim numerem: Jeśli wyślesz SMS-a lub podasz im ten numer, będą mogli go użyć do utworzenia konta Google Voice pod Twoim numerem. Dzięki temu mogą wykonywać połączenia i wysyłać SMS-y z Twojego numeru za pomocą komputera.

Jak uniknąć oszustwa związanego z weryfikacją głosową Google

Aby uniknąć oszustwa związanego z kodem weryfikacyjnym głosowym Google, weź pod uwagę te wskazówki:

 • Zachowaj ostrożność podczas tworzenia ofert publicznych: Często oszuści atakują osoby, które tworzą internetowe oferty sprzedaży przedmiotów lub szukają zagubionych zwierząt. Jeśli tworzysz takie wpisy, zachowaj ostrożność podczas komunikowania się z osobami, które odpowiadają i unikaj podawania jakichkolwiek danych osobowych osobom, których nie znasz osobiście.
 • Zachowaj prywatność swoich numerów telefonów: Często zamiast osobistego numeru telefonu można komunikować się z ludźmi za pośrednictwem platform handlowych lub aplikacji do przesyłania wiadomości. Unikaj udostępniania swojego numeru, jeśli nie jest to absolutnie konieczne, ponieważ oszuści nie mogą bez niego utworzyć konta Google Voice.
 • Nie udostępniaj nikomu swojego kodu Google Voice: Jeśli oszuści skontaktują się z Tobą i wyślą Ci wiadomość tekstową z kodem weryfikacyjnym Google Voice, unikaj udostępniania im kodu. Bez tego nie założą konta pod Twój numer telefonu.
 • Zgłoś potencjalne oszustwo: Jeśli uważasz, że skontaktował się z Tobą oszust, zgłoś to Federalnej Komisji Handlu za pośrednictwem jej witryny internetowej: ReportFraud.ftc.gov.
🔥 Empfohlen:  Google: Ei SEO-bonusta avainsanapohjaisille verkkotunnuksille

Proces naprawy oszustwa związanego z kodem głosowym Google

Jeśli już padłeś ofiarą oszustwa Google Voice, oto kilka kroków, które możesz wykonać, aby odzyskać swój numer i konto Google Voice:

 1. Połącz swój numer za pomocą Google Voice: Wejdź na stronę Voice.google.com i przejdź do Ustawień na swoim koncie. Znajdziesz sekcję „połączone numery”. Jeśli Twój numer nie jest jeszcze powiązany z Twoim kontem, kliknij „dodaj nowy numer” i wprowadź numer, który został odebrany przez oszustów.
 2. Zweryfikuj swój numer: Następnie zostaniesz poproszony o wysłanie kodu na swój numer telefonu. Sprawdź wiadomości tekstowe, a następnie wprowadź kod podany na koncie Google Voice. Unikaj przekazywania tego kodu komukolwiek innemu.
 3. Odzyskaj swój numer telefonu: Po zweryfikowaniu numeru za pomocą podanego kodu zostaniesz przekierowany do linku, pod którym możesz odebrać numer. Jeśli jest już używany przez inne konto, Google po raz ostatni sprawdzi, czy chcesz przejąć kontrolę nad numerem, i usunie go z innych kont. Gdy połączysz numer z własnym kontem Google Voice, nie będzie on już połączony z kontem oszusta.

Czy weryfikacja Google Voice to oszustwo?

Weryfikacja Google Voice sama w sobie nie jest oszustwem — pod warunkiem, że to Ty poprosiłeś o kod umożliwiający założenie konta przy użyciu Twojego numeru telefonu. Usługa Google Voice wysyła wiadomość tekstową z kodem weryfikacyjnym, aby mieć pewność, że z konta będzie mógł korzystać tylko rzeczywisty właściciel numeru telefonu.

Jeśli jednak otrzymasz kod weryfikacyjny Google Voice, o który nie prosiłeś, lub jeśli ktoś inny poprosi Cię o przesłanie kodu, prawdopodobnie jest to część oszustwa. Oszuści mogą wykorzystać ten kod do założenia konta Google Voice przy użyciu Twojego numeru, co w praktyce oznacza przejęcie Twojego numeru telefonu w celu oszukania innych lub uzyskania dostępu do Twoich danych osobowych. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co zrobić, jeśli zostaniesz oszukany, przeczytaj powyższe kroki.

🔥 Empfohlen:  Maksimoi tuottosi oikealla Google Adsin hintatarjousstrategialla

Czy ktoś może zhakować Twój telefon za pomocą kodu weryfikacyjnego Google Voice?

Oszuści mogą użyć kodu weryfikacyjnego Google Voice, aby przejąć Twój numer telefonu. Nie daje im to dostępu do wszystkich funkcji Twojego telefonu. Na przykład nie powinni mieć możliwości automatycznego dostępu do wszystkich Twoich aplikacji. Mogą jednak skonfigurować funkcje przekazywania, aby uzyskać dostęp do łączy uwierzytelniania dwuskładnikowego, a następnie poprosić o dostęp do różnych kont.

Gdy otrzymają te kody na konto Google Voice skonfigurowane pod Twoim numerem telefonu, będą mogli włamać się na Twoje konta i ujawnić Twoje dane osobowe.

Co oszust może zrobić z Twoim numerem Google Voice?

Oszuści mogą używać konta Google Voice powiązanego z Twoim numerem telefonu do popełniania różnych przestępstw, ukrywając swoją tożsamość. Mogą na przykład oszukać inne osoby, dzwoniąc do nich lub wysyłając SMS-y, korzystając z Twojego numeru telefonu.

Mogą także przekazywać wiadomości wysłane na Twój numer telefonu na konto Google Voice, co umożliwi im dostęp do kodów uwierzytelniania dwuskładnikowego, które umożliwią im dostęp do Twoich danych osobowych. Mogą na przykład próbować uzyskać dostęp do Twojej poczty e-mail, kont bankowych lub platform mediów społecznościowych.

Dlaczego otrzymałeś kod weryfikacyjny Google Voice?

Google wysyła kod weryfikacyjny Google Voice na Twój numer telefonu, aby zweryfikować Twoją tożsamość podczas próby założenia nowego konta Google Voice. Gdy otrzymasz kod, po prostu wpisz go po wyświetleniu monitu przez Google Voice i będziesz mógł zacząć korzystać ze swojego numeru telefonu online.

Jeśli jednak otrzymałeś kod weryfikacyjny Google Voice i nie próbowałeś założyć konta, prawdopodobnie oznacza to, że oszust próbuje utworzyć konto przy użyciu Twojego numeru. Jeśli im się to uda, będą mogli dzwonić i wysyłać SMS-y przy użyciu Twojego numeru telefonu, aby ujawnić swoją tożsamość podczas popełniania różnych przestępstw.

Na szczęście bez kodu weryfikacyjnego nie powinni być w stanie ukończyć procesu, więc nie udostępniaj nikomu tego numeru. W większości przypadków oszuści kontaktują się z ludźmi za pośrednictwem reklam lub ofert online, a następnie żądają tego kodu w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jest to powszechne oszustwo.

Co się stanie, jeśli podasz komuś swój kod Google Voice?

Jeśli dasz komuś innemu swój kod weryfikacyjny Google Voice, ta osoba będzie mogła założyć nowe konto przy użyciu Twojego numeru telefonu. Zasadniczo umożliwia im to wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości tekstowych z Twojego numeru telefonu za pomocą komputera.

🔥 Empfohlen:  Kompletny przewodnik po nożycach do żywopłotu dla firm: znalezienie idealnego rozwiązania spełniającego Twoje potrzeby

Mogą wykorzystać Twój numer do oszukiwania innych osób, ukrywając swoją tożsamość. Mogą też przekazywać wiadomości wysłane na Twój numer na konto Google Voice, umożliwiając im dostęp do różnych kont poprzez żądanie linków do resetowania hasła lub kodów uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jeśli przekazałeś już ten kod innej osobie, wykonaj czynności wymienione powyżej, aby odzyskać swój numer telefonu na własnym koncie Google Voice, aby ta osoba utraciła dostęp do Twojego numeru telefonu.

Czy możesz usunąć kod oszustwa ze swojego konta Google Voice?

Tak, możliwe jest odzyskanie numeru telefonu na własnym koncie Google Voice, co uniemożliwi oszustom dalsze używanie Twojego numeru telefonu w ramach konta utworzonego przy użyciu kodu weryfikacyjnego Google Voice.

Aby dokończyć ten proces, wejdź na stronę Voice.google.com, a następnie przejdź do „Ustawień” i „Połączonych numerów”. Kliknij „Nowy połączony numer” i wprowadź numer telefonu, który został przejęty przez oszustów. Następnie Google poprosi Cię o przesłanie nowego kodu SMS-em lub połączeniem głosowym. Gdy podają ten sześciocyfrowy kod, wprowadź go w Google Voice i potwierdź, że chcesz powiązać numer z własnym kontem.

Jeśli numer jest używany przez inne konto, co często ma miejsce w przypadku udostępnienia kodu weryfikacyjnego Google innym użytkownikom, Google wyśle ​​ostatnią prośbę o potwierdzenie chęci powiązania tego numeru z nowym kontem. Po wykonaniu tego kroku poprzednie konto, które miało dostęp do Twojego numeru telefonu, nie będzie już mogło z niego korzystać. Możesz także dowiedzieć się, jak zgłosić oszustwo na stronie ReportFraud.ftc.gov.

Czytaj więcej:Table of Contents