Gekissimo.net - Opi ansaitsemaan rahaa webilläsi Internetissä!

Pytania dotyczące pożyczki, które należy zadać przed podjęciem następnego kroku

Seuraava artikkeli auttaa sinua: Pytania dotyczące pożyczki, które należy zadać przed podjęciem następnego kroku

Pierwsze pytania, które należy zadać, nie są kierowane do pożyczkodawcy, ale do siebie. Jakie są powody, dla których chcesz zaciągnąć pożyczkę dla małej firmy? Chcesz kupić sprzęt? Kupić budynek? Potrzebujesz kapitału?

Właściciel małej firmy musi mieć niezbity powód, aby chcieć dodać spłatę pożyczki do wyzwań związanych z budżetem operacyjnym. Kredytodawcy biznesowi będą chcieli wiedzieć, jaki jest ten powód.

Czy właściciele małych firm powinni zaciągać pożyczkę dla małych firm?

Czy powinieneś to zrobić? Jeśli dopiero zaczynasz, czy możesz zadowolić się niewielką pożyczką osobistą?

Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę podejmując tak ważną decyzję dla swojej firmy:

  • Czy to dobry moment na inwestycję w swój biznes? Innymi słowy, jaki jest klimat ekonomiczny dla Twojej firmy? Wkraczasz w szczyt sezonu, kiedy przepływ środków pieniężnych jest najlepszy?
  • Czy umowa pożyczki pasuje do Twojego biznesplanu? Czasami najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć o biznesplanie, który napisałeś, jest to, że nie jest on wyryty w kamieniu.
  • Czy nadszedł czas na zmianę kierunku rozwoju firmy? Właściciele małych firm, którzy odnieśli sukces, zrobili to podczas wyzwań związanych z pandemią. Na przykład restauracja, która mogła pomieścić 50 klientów, zdecydowała się na posiłki na wynos. W tym celu zmodernizowali swoją działalność, zmieniając menu, kupując opakowania i przechodząc na metody płatności zbliżeniowych.
  • Czy to właściwy moment? Zbyt często właściciel małej firmy czeka, aż sytuacja stanie się tragiczna, zanim zacznie ubiegać się o pożyczkę biznesową. Wiedz, że proces pożyczkowy u pożyczkodawców biznesowych może zająć trochę czasu i być proaktywnym.
  • Czy pożyczki dla małych firm mogą pomóc w budowaniu zdolności kredytowej? Tak. Jeśli dokonasz terminowych spłat pożyczki biznesowej, będzie to dobrze wróżyć Twojej zdolności kredytowej i zwiększy prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie zaciągnąć większą pożyczkę dla małych firm w przyszłości.

Pytania, które należy sobie zadać przed zaciągnięciem pożyczki biznesowej

Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej? Zanim wypełnisz wniosek o pożyczkę biznesową, oto kilka pytań, które należy sobie zadać, szukając odpowiedniego pożyczkodawcy.

Dlaczego potrzebujesz dodatkowego kapitału?

Czy będziesz mógł się rozwijać bez pozyskiwania dodatkowego kapitału poprzez pożyczkę biznesową? Jeśli tak, to idź. Jednak pożyczki biznesowe są lepszą opcją niż zanurzanie się w oszczędnościach.

Jaki rodzaj pożyczki jest odpowiedni?

W przypadku pożyczki terminowej będziesz mieć stałą stopę procentową i długi okres spłaty. Być może lepiej będzie, jeśli uzyskasz linię kredytową, w której zazwyczaj możesz pożyczyć do około 150 000 USD. Możesz ubiegać się o pożyczkę Small Business Administration, ale przetwarzanie wniosków o pożyczkę SBA trwa zwykle nieco dłużej. Mimo to zmienna stopa procentowa SBA jest zazwyczaj niższa i charakteryzuje się długimi okresami spłaty.

🔥 Empfohlen:  50 legalnych prac, które możesz wykonywać podczas podróży (2023)

Możesz robić zakupy u pożyczkodawcy online, gdzie zatwierdzenie jest zazwyczaj szybsze, nawet tego samego dnia roboczego, ale często warunki spłaty są krótsze niż w przypadku tradycyjnych pożyczkodawców, co oznacza, że ​​Twoja miesięczna rata będzie znacznie wyższa. Jak zawsze w przypadku każdej umowy przeczytaj drobny druk.

Niektórzy właściciele firm rozważają użycie firmowej karty kredytowej zamiast zaciągania pożyczki, ale powinieneś kupić kartę o niskim rocznym oprocentowaniu.

Ile pieniędzy potrzebujesz pożyczyć?

Tak, to jest najważniejsze pytanie. Jak już powiedzieliśmy, seria pożyczek dla małych firm pomoże Ci zbudować pozytywny profil kredytowy. Jeśli taki jest Twój cel, możesz zdecydować się na niewielką kwotę pożyczki.

Częścią obliczenia kwoty pieniędzy potrzebnych na działalność gospodarczą, którą musisz pożyczyć, jest wysokość miesięcznej płatności. Jest to kwestia do omówienia z doradcą ds. pożyczek podczas rozpatrywania wniosku o pożyczkę.

Należy również spodziewać się opłaty za udzielenie pożyczki, wymaganej przez większość pożyczkodawców.

Jaki jest Twój profil kredytowy?

Oto kwestia Twojej osobistej oceny zdolności kredytowej. Kredytodawcy poproszą o poznanie Twojej osobistej oceny zdolności kredytowej podczas składania wniosku o pożyczkę. Jeśli masz zły kredyt, pożyczkodawca będzie mniej skłonny do przedłużenia pożyczki, chyba że uda Ci się pozyskać współpracownika biznesowego lub członka rodziny do podpisania umowy.

Skuteczna spłata pożyczki biznesowej nie poprawia Twojej osobistej zdolności kredytowej. Jednak spełnienie warunków pożyczki zwiększy prawdopodobieństwo pożyczenia dodatkowych pieniędzy, jeśli Twoja firma będzie musiała ponownie się zmienić.

Jak szybko potrzebujesz funduszy?

W przypadku tradycyjnego pożyczkodawcy proces wnioskowania może zająć kilka miesięcy. Jeśli przewidujesz swoje potrzeby finansowe, możesz rozpocząć proces aplikacyjny i uzyskać wstępną kwalifikację. Wstępna kwalifikacja u pożyczkodawcy nie zaszkodzi. Nawet jeśli nie zaciągniesz pożyczki od razu, możesz zabezpieczyć korzystne oprocentowanie na kilka miesięcy. Ponadto, jeśli nie zaciągniesz pożyczki, proces odnowienia i ponownego złożenia wniosku u pożyczkodawcy lub banku będzie znacznie łatwiejszy.

Jakie dokumenty będziesz musiał zgromadzić przed złożeniem wniosku?

Będziesz potrzebować zeznań podatkowych od osób fizycznych i firm za trzy lata, aby przedstawić je pożyczkodawcy lub bankowi. Zazwyczaj otrzymasz odpowiedź w ciągu kilku dni roboczych – nie samą pożyczkę, ale odpowiedź dotyczącą prawdopodobieństwa uzyskania pożyczki dla Twojej firmy od pożyczkodawcy lub banku.

🔥 Empfohlen:  Nasiona buraków, które rosną w Twojej farmie i sprzedają

Jak aplikować?

Możesz złożyć wniosek za pomocą aplikacji online lub złożyć wniosek osobiście o pożyczkę. Niektórzy właściciele firm zasadniczo zalecają składanie wniosków osobiście u tradycyjnego pożyczkodawcy, takiego jak bank (członek FDIC), co pomaga w nawiązaniu osobistej relacji. Doradca kredytowy w banku może pomóc w złożeniu wniosku, przedstawiając zalecenia, które pomogą Ci w tym procesie.

W przypadku pożyczkodawców internetowych cały proces odbywa się online. Przesyłasz dokumenty wymagane przez pożyczkodawcę i prawdopodobnie możesz uzyskać zgodę tego samego dnia. Jednak całkowity koszt tego, co spłacasz, może być wyższy ze względu na wyższe stopy procentowe.

Pytania pożyczkodawcy, które należy zadać przy uzyskiwaniu pożyczki biznesowej

Oto kilka pytań, które powinieneś zadać potencjalnemu pożyczkodawcy, szukając finansowania.

Czy typ Twojej firmy się kwalifikuje?

Niektórzy pożyczkodawcy specjalizują się w finansowaniu startupów, inni odmawiają przekazania środków startupom. Wielu pożyczkodawców, zanim pożyczy Ci dodatkowy kapitał, weźmie pod uwagę rodzaj działalności i prognozę ekonomiczną dla tej branży.

Ile mogą pożyczyć Twojej firmie?

Jeśli prowadzisz „małą” małą firmę, na przykład jednoosobową działalność gospodarczą lub firmę prowadzoną w domu, możesz nie kwalifikować się do niczego więcej niż „mikropożyczka” w wysokości mniejszej niż 50 000 USD.

Jakie są stopy procentowe i koszty całkowite?

Jak zawsze, gdy szukasz finansowania na cokolwiek, weź pod uwagę stopy procentowe i ich wpływ na wysokość miesięcznej płatności. Już sama zmiana stopy procentowej o dwa procent lub więcej może mieć duże znaczenie w płatności.

Jaki będzie harmonogram płatności?

Harmonogram spłat pożyczki dla małych firm to data wymagalności miesięcznej płatności i zawiera liczbę płatności, które należy dokonać.

Kiedy należy dokonać pierwszej płatności?

Czasami istnieje okres karencji w spłacie pożyczki, dający miesiąc wytchnienia przed terminem pierwszej płatności. Karencja pozwala nadrobić zaległości i uiścić wszelkie opłaty, które są związane z kosztami pożyczki. Na przykład mogą obowiązywać opłaty za złożenie wniosku.

Czy pożyczkodawca wymaga osobistej gwarancji?

W większości przypadków pożyczkodawca będzie wymagał osobistej gwarancji od wnioskodawcy, który jest właścicielem 20% lub więcej firmy.

Jak długo trwa proces aplikacyjny?

Może to się różnić w zależności od pożyczkodawcy, ale co do zasady w przypadku tradycyjnej pożyczki można liczyć na odczekanie co najmniej dwóch miesięcy na zatwierdzenie wniosku.

🔥 Empfohlen:  Jak rozpocząć działalność subskrypcyjną w 10 łatwych krokach

Czy Twoja historia płatności zostanie zgłoszona do biur kredytowych?

Nie jest to wymagane przez prawo. Możesz jednak zdecydować się na sporządzenie raportu dla biur informacji kredytowej (szczególnie jeśli terminowo spłacasz pożyczkę). A oto dodatkowe informacje, które warto ukryć – jeśli masz klienta, który nie dokonuje płatności zgodnie z umową, możesz sporządzić raport na ten temat do biur informacji kredytowej.

Co się stanie, jeśli nie będziesz w stanie spłacić pożyczki?

Jeśli przegapisz kilka płatności, zostaniesz uznany za osobę, która nie spłaciła pożyczki, chociaż zasady różnią się w zależności od pożyczkodawcy. Jeśli przegapisz jedną płatność, najlepszym rozwiązaniem będzie natychmiastowy kontakt z pożyczkodawcą. Jeśli szczerze poinformujesz o problemach z funduszami, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie wypracować plan płatności uzupełniających z bankiem lub pożyczkodawcą.

Jakie są najważniejsze czynniki w pytaniach dotyczących wniosków o pożyczkę biznesową?

Informacje o Twoich dochodach osobistych mają znaczenie, nawet jeśli zaciągasz pożyczkę na działalność gospodarczą. Obejmuje to dochód Twojego gospodarstwa domowego obliczony na podstawie Twoich osobistych zeznań podatkowych.

Oto inne czynniki, które pożyczkodawca lub bank weźmie pod uwagę: przeszłe i obecne przychody z działalności, przewidywane przepływy pieniężne, niespłacone zadłużenie firmy, inwestycja kapitału osobistego właściciela firmy w firmę oraz wszelkie niewykorzystane dostępne kredyty, takie jak niewykorzystane linie kredytowe . Są to te same kwestie, które powinieneś rozważyć, pożyczając fundusze.

CZYTAJ WIĘCEJ:


Table of Contents